Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

Pa sem Operation Mindcrime, i nema albuma Queensryche koga vredi imati na originalu.

 

Ccc...

 

Svi, ali SVI albumi do Promised Landa, ukljucujuci i njega, su savrseni. A i kad bih birao, sigurno mi OM ne bi bio prvi izbor za imati na originalu (iako ga imam) - prvo Rage for Order i Promised Land, pa onda OM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je burazer kupio origonal Mindcrime rematerizovan 6 evra :)

Uz Dreamov I&W koji sam platio dal 5 ili 4 evra jedan od najboljih pazara.

 

I Painkiller nije ni prici najboljim albumima svih vremena, iako je dobar album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha... Imam i te bugarske, al je fora sto ovo nisu ti. Nemam pojma zasto je OM bio tako jeftin, al ovaj Dream je iz 92 orginal pa su mu spustili cenu da ga se rastosiljaju, ameni nije bilo nikad lepse. Uz Dream uzeh i Guardijane Immaginations po isto nekoj smesnoj ceni. To je bilo u Italiji u nekom megamarketu. Ali novi Maideni bejahu 20 jura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ste vi srecnici :pivopije:

 

Pazljivo sam preslusao dva albuma koja su mi ostala iz Queensrychovog najboljeg perioda: Queen of the Reich - Promised land.

 

Prvo, The Warning. Nije mi se nesto dopao, potencijal benda je ocigledan i neki od tekstova su sjajni ali muzika jos nije narocito dobra. Drugo nekoliko pesama je totalno nerazumljivo, tj. tekstovi im i nemaju neki smisao. Sve u svemu 3/5

 

Drugi koji sam cuo je Promised Land. Moram priznati da sam se dosta iznenadio zvukom albuma, jer od Mindcrime-a do ovoga je ogromna razlika... Medjutim album mi se dopada, iako zbog sumorne atmosfere svakako nije za sve prilike. ZApravo ovo je najbolje posle Mindcrime-a. 4.5/5

 

Otprilike ovako mi se cini kvalitet albuma:

 

Operation Mindcrime 5/5 :rockdevil:

Promised land 4.5/5 (iako se toliko razlikuju da je poredjenje gotovo neumseno) :opusteno:

Empire 4/5

Rage for order & Queen of the Reich 3.5/5

The Warning 3/5

 

 

Sad ne znam dal da se maltretiram i da slusam preostale albume kad su ih svi nevidjeno napljuvali... :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operation Mindcrime se toliko izdvaja po kvalitetu pesama od ostalih albuma, da ja nisam još pronašao bend kod koga postoji slična disproporcija. Na kom to drugom albumu postoji makar jedna jebeno dobra pesma, kao što su I Don't Believe in Love, Eyes of a Stranger, Breaking the Silence, The Mission, Suite Sister Mary...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kom to drugom albumu postoji makar jedna jebeno dobra pesma, kao što su I Don't Believe in Love, Eyes of a Stranger, Breaking the Silence, The Mission, Suite Sister Mary...?

"I Dream in Infrared", "London", "Out of Mind", "Promised Land", "One More Time"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operation Mindcrime se toliko izdvaja po kvalitetu pesama od ostalih albuma, da ja nisam još pronašao bend kod koga postoji slična disproporcija. Na kom to drugom albumu postoji makar jedna jebeno dobra pesma, kao što su I Don't Believe in Love, Eyes of a Stranger, Breaking the Silence, The Mission, Suite Sister Mary...?

 

To je tacno. I meni je to upalo u oci, kao da su prodali dusu djavolu za OM :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operation Mindcrime se toliko izdvaja po kvalitetu pesama od ostalih albuma, da ja nisam još pronašao bend kod koga postoji slična disproporcija. Na kom to drugom albumu postoji makar jedna jebeno dobra pesma, kao što su I Don't Believe in Love, Eyes of a Stranger, Breaking the Silence, The Mission, Suite Sister Mary...?

A sta mislis da zaobidjes ovu temu? Lupas gluposti zaista. Jedno je tvoje licno misljenje na tu temu, a drugo je pisanje nebuloza poput "Na kom to drugom albumu postoji makar jedna jebeno dobra pesma"... Uzas.

 

I Will Remember i Killing Words su same po sebi bolje od Mindcrime hitova, u stvari vecina pesama sa Ragea ili Promised Land. Ozbiljnije, inteligentnije, zanimljivije na duze staze... Niko ne govori da je Mindcrime los, ali da je najbolji, nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mindcrime je ustvari komercijalniji, slušljiv, zato ga više ljudi hvali, a mnogi nisu dovoljno ostale albume ni slušali, uostalom tako je bilo i samnom, ali sam ubrzo nabavio i prethodne albume i empire koji je tada bio najnovije njihovo izdanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...