Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

Ne znam sta da mislim o dvici, jako mi je tesko "usla" u uho. Tanko...i

 

Nije katastrofa, ali imajuci na umu onih 5+1 albuma ovoga benda kojima bih dao ocjenu 10/10 naravno da ne zadovoljava icon_smile.gif

A sto se koncerta tice, cujem da je planirano da se na turneji izvode OM i OM 2 u potpunosti, tako da se, ukoliko bude moguce, ovo ipak ne smije propustiti icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da to ima veze sa nama, vec sa godistima onih koji hvale/pljuju.

 

Klincima su Virtual XI i Dance of Death (maideni) dobri albumi...

 

Ako bi dosli u BG... plakao bih sedam dana pre i sedam dana posle, uz sve moguce vrste alkohola. Drugacije ih ne bih mogao gledati.

 

A ovoj lady sa Rage for Order nick-om, OGROMAN respect, zbog nick-a i zbog Killing Words teksta... A Jet city woman, kad se promeni u Belgrade City Woman, dobije se strasan BOL! no.gificon_rockdevil.gifph34r.gif

Sta je sledece djete+kolica, zena za ruku i lagano Knez Mihajlovom??? ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da to ima veze sa nama, vec sa godistima onih koji hvale/pljuju.

 

Klincima su Virtual XI i Dance of Death (maideni) dobri albumi...

 

Ako bi dosli u BG... plakao bih sedam dana pre i sedam dana posle, uz sve moguce vrste alkohola. Drugacije ih ne bih mogao gledati.

A ako bi došli u BL? icon_mrgreen.gif

 

Što se tiče godišta onih kojima se dopada, ne znam. Ja sam recimo naleteo na razgovor o novom albumu na forumu posvećenom Kramer gitarama, pa sam se tako i setio da bih mogao skinuti album i čuti o čemu se radi. Nije baš da se klinci lože na kramere iz 80-ih. No, ajd sad, nisam se bavio detaljnim istraživanjem javnog mnjenja orangelistening.gif A jbg ja jednostavno kontam da su se oni kao pojedinci promenili, i da im je muzički ukus takav da im ne pada na pamet da prave HM 80-ih reciklažu od albuma. Da bi ima DeGarmo pomogao, ne verujem, on je takođe vukao zvuk u drugačiju varijantu. Meni je eto dovoljno da su se vratili na takav zvuk kakav je sada, trajaće oni još kao bend, pa ako nastave u tom smeru, biće tu još par ok album, možda i boljih od ovoga, gde je ipak postojao pritisak da treba napraviti nešto dojajno što će se svideti starijim fanovima.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i kazem "sve moguce vrste alkohola".

 

Kad bih tu bio normalan, samo bih gledao u mane i nedostatke. Pijan bih plakao i cuo samo sebe kako pevam icon_wink.gif

 

Nabavio sam nekakav video bootleg od prosle godine gde su izveli the best of + operation mindcrime sa sve pozorisnom predstavom. Delovali su poprilicno ubedljivo (mnogo bolje nego u Sofiji) .Veoma dobar koncert a vrhunac je izvodjenje Silent Lucidity uz pratnju mini simfonijskog orkestra.

 

Na koncert ides da bi uzivao u svirci omiljenog benda a ne u brojanju gresaka.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

QR mi jeste omiljen bend, ali ne zbog rada u proteklih 10ak godina.

 

Naravno da ce nervirati ako bi skrnavili sopstvene pesme. Takve ne zelim da slusam, zato nisam isao na Bijelo Dugme npr.

 

Ne znam za taj live, ali poslednji DVDovi, tipa Live Evolution su katastrofa. Ni najmanje mi se zvuk ne svidja. Ne zna se ko se vise pati od starosti, oni na bini, ili praistorijska publika.

 

Ali naravno da se ide ako dodju, ide se i u Budimpestu, ali ono sto je sigurno lose (kad sam ja u pitanju bar) jeste sto bend nisam video kad je trebalo (isto kao i Iron Maiden, prekasno), i danas nema te iskre i te zelje za to, nakon milion koncerata...

 

All the Promises >> Eyes of a Stranger... veze s vezom, II album zatvoriti prosecnom baladom, a kakav kvlt zatvara prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako dodje QR bicemo mi stari prog kvlt vukovi u prvom redu sa flasama rakije u ruci i oci punih suza

O da..... icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Kad bih tu bio normalan, samo bih gledao u mane i nedostatke. Pijan bih plakao i cuo samo sebe kako pevam

Cuti ja bih "brejkovao tisinu" ,ali ne zbog Mary nego njih... icon_cry.gif

Doduse ne znam da vristim ko Tate pa bih se drao... icon_sad.gif

A ovoj lady sa Rage for Order nick-om, OGROMAN respect, zbog nick-a i zbog Killing Words teksta...

Ja sam hteo isto reci,ali se bojim da nije u stvari od decka cula za Queensryche,a meni bar nije isto kad devojka sama pocne ili joj kaze sve "tim bendom zaludjeni decko".Anyway nikoga ne pljujem u svakom slucaju respect za devojku pivopije.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Killing Words... BOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Queesryche u BG????? Prvi red, flasa u visoko dignutoj ruci.

 

Meni je Live Evolution bas dobar. Super je izbor pjesama. Mislim ko je ocekivao da oncert pocne sa NM156??? A tek udarac u vidu Roads to Madness i London.

Ni Art of live nije los, ali ga bas smorise prvu polovinu sa novim stvarima.

Igla laze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klincima su Virtual XI i Dance of Death (maideni) dobri albumi...

 

Ako bi dosli u BG... plakao bih sedam dana pre i sedam dana posle, uz sve moguce vrste alkohola. Drugacije ih ne bih mogao gledati.

Ne stavljaj Virtual u isti kosh sa Dance of Death...

Meni je Virtual jako dobar, a dance mi je bzvz...

 

A QR je QR gledao bi se i vristalo, ma kako da bude...kad sam se prekasno radio da ih vidim kad je trebalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Killing Words... BOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Queesryche u BG????? Prvi red, flasa u visoko dignutoj ruci.

 

Meni je Live Evolution bas dobar. Super je izbor pjesama. Mislim ko je ocekivao da oncert pocne sa NM156??? A tek udarac u vidu Roads to Madness i London.

Ni Art of live nije los, ali ga bas smorise prvu polovinu sa novim stvarima.

Igla laze!

Slazem se za Live Evolution, izbor pjesama jeste odlican, a zvuk podnosljiv.

Sa druge strane, Art Of Live je vec druga prica no.gif Ono sto su uradili od Roads To Madness je dobra slika cijelog albuma - blijeda slika stare slave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odslusah album. Jao napora majko moja...Ipak mislim da smo malo preterali u pljuvanju OPM 2 ali razumem da smo ocekivali mnogo vise od datog. Na prvo slusanje izdvojio bih I M AMERICAN I HOSTAGE.Te dve pesme upadaju u uvo nakon prvog slusanja dok su ostale manje slusljive ali iskreno se nadam da ce mi se posle dosta slusanja svideti.

Problem je u tome sto smo svi ocekivali kopiju prvog dela ili u krajnjem slucaju album u slicnom fazonu. Queensryche su uradili Operation Mindcrime i muzicki i vizuelno u skladu sa danasnjim vremenom. Znaci potpuno nov OPM 2 bez osvrtaja na prvi deo.Glavni lik je otisao u zatvor 1988 i tada je pricu pratila muzika koja je bila aktuelna u to vreme.Sada on izlazi iz zatvora i logicno da je muzika sa kraja osamdesetih odavno proslost te je logicno da pricu prati neki novi zvuk. Aperion se zali da su album zatvorili osrednjom baladom koja nije ni do kolena pesmi koja zatvara predhodni.Ali to je i poenta ,zbog cega bi ponavljali istu pricu dva puta?

Da se razumemo, ni ja nisam odusevljen ali osecam da ce mi se album posle duzeg preslusavanja svideti. Isti slucaj sam imao i sa Promised Land i Empire koji su mi se u pocetku gadili da bi ih sada smatrao genijalnim albumima.

Iskreno se nadam da ce ove pesme uzivo zvucati zanimljivije.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da sam malo iznenadjen vasim reakcijama na Mindcrime 2, mada svracam na ovaj forum jednom u 100 godina, pa verovatno ne poznajem ljude i ukuse dovoljno. Jedan sam od onih koji sve QR pesme znaju napamet, zadnja 2 albuma mi se maltene uopste nisu dopala, ockivanja pred Mindcrime 2 su mi bila uzdrzana, ali kada sam (takodje posle dugog vremena) svratio sa njihov site i video najavu za album najezio sam se po celom telu na 5 minuta (bukvalno) biggrin.gif

Na prvo slusanje mi nije bas bilo jasno, ali mi se svidela REarange You (koja mi je i sad mozda i najbolja stvar na albumu). Posle par slusanja shvatio sam da je album jako dobar, naravno drugaciji od prvog, ali s obzirom na vremensku distancu (a bogami i zadnja 2 albuma) zaista iznenadjujuce svez i pravi Queensryche. Sada, nakon prilicnog broja slusanja, moram da kazem da mi je rame uz rame sa prvim Mindcrime-om (naravno prvi je ipak prvi). Prvi deo albuma je mozda malo bolji od drugog, ali I`m an American, One foot in Hell, Hands, Rearange You, The Chase su zaista izuzetne pesme. Jedva cekam da album konacno izadje, pa da puste i tekstove, verujem da ce tek tad biti prava stvar.

Dajte mu sansu, definitivno vredi.

Gde god budu svirali, na koncert moram obavezno. Svirace oba dela vezano i to se definitivno ne propusta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje čekam da mi neko ko se malo bolje kapira od vas koji svraćate na temu kaže da li ja imam neku sumanutu kopiju izbačenu tek onako, ili će album zaista zvučati ovako skrš? Pošto ovi MP3-ji koje ja imam zvuče kao neki demo snimak sa tehničke strane, strašno čudne stvari se dešavaju sa zvukom. Je li to procurela neka privremena mix kopija iz studija ili disk za novinare? Nije valjda da će album zvučati ovako, ovo je katastrofa sa tehničke strane, St. Anger je dom kulture sa bibliotekom u odnosu na ovaj zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJUDI,

 

JA SAM NJEGA NAVUKLA!

 

JUST SO YOU KNOW!

 

Jeg elsker Queensryche!

 

**********************

 

I Dream In Infrared

 

As you awoke this morning

and opened up your eyes

Did you notice the tear-stains

lining your face were mine

 

Don't you wonder, can't you see

what's happening to our lives

I can't keep living this masquerade

When my lonely eyes see only your face at night

 

I only see in infrared

I can't dream anymore

Can't you see I need, too

I can't stand the pain

 

You've gathered all my secrets

and I don't know who I am

I even feel alone when you're near

'cause you'll never understand

 

When we first met I must have seemed

a million miles away

It's strange how our lives have touched

But the time is right

I'll leave tonight

Don't look in my eyes

'Cause you've never seen them so black

 

I only see in infrared

I can't dream anymore

Can't you see I need to

I can't stand the pain

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' nebitno sto je kopija, preslusacu i oficijelnu verziju da bi uocio razlike icon_smile.gificon_smile.gif Salim se, ja sam frik za njih pa imam zivaca icon_da.gif

 

E da, od matorijih u poslednje vreme stalno slusam Prophecy, nekako mi lezi pesma. musik19.gif

Edited by bojan j.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice dolaska, ne drzite me za rec, jer je to samo informacija od one iz fan cluba!

 

Tako da nije 100% sigurno!

 

Ali ako dodju, nece se vratiti! Geoff ce biti kidnapovan!

SVI znaju ko ce biti Geoff-neper!

 

JAAAAA!

 

 

 

*******************

 

Gonna Get Close To You

 

I like to look at shadows sweating on the wall

I get excited when I hear footsteps in the hall

Outside your balcony I have a room with a view

And I'm watching you

 

I dial your telephone each and every afternoon

I wait by your door till you're asleep at night

And when you're alone I know when you

Turn out the light

 

I'm gonna get close to you

Oh-Oh so close to you

I'm gonna get close to you

I'm gonna get close

 

You fumble for your keys

I'm six or seven steps behind you

I'm so close to you

Are you terrified of me? What do I know about you

How did I find out?

You think I'm a fool or maybe some kind of lunatic

Say I'm wasting my time but I know what to do with it

It's as plain as black and white

 

I'm gonna get close to you

Oh-Oh so close to you

I'm gonna get close to you

Oh so close

 

If you knew my infinite charm

There'd be no reason to be so alarmed

Maybe I'm wrong maybe I'm right

Maybe I'm some kind of lunatic

You say I'm wasting all of my time

But I know what to do with it

It is plain as black and white

 

I'm gonna get close to you

Oh-Oh so close to you

I'm gonna get close to you

I'm like a hungry Criminal

and your protection is minimal

So minimal

 

 

POZZZZZZZZZ musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA BIRAJU SE TEKSTOVI! ONO STO MI SE SVIDJA KOD QR JE STO MOZES DA NADJES TEKST NA GOTOVO SVAKU TEMU, PA CAK I ZA STALKING!

 

NICE, VERY NICE!

 

INACHE, GEOFF, SA SVE PRETERANOM KILAZOM, JE PREDIVAN! SAMO SLUSAS I ZATVORIS OCI!

 

*******

 

Silent Lucidity

 

Hush now, don't you cry

Wipe away the teardrop from your eye

You're lying safe in bed

It was all a bad dream

Spinning in your head

Your mind tricked you to feel the pain

Of someone close to you leaving the game of life

So here it is, another chance

Wide awake you face the day

Your dream is over... or has it just begun?

 

There's a place I like to hide

A doorway that I run through in the night

Relax child, you were there

But only didn't realize it and you were scared

It's a place where you will learn

To face your fears, retrace the years

And ride the whims of your mind

Commanding in another world

Suddenly you hear and see

This magic new dimension

 

I will be watching over you

I am gonna help you see it through

I will protect you in the night

I am smiling next to you, in Silent Lucidity

 

(Visualize your dream)

(Record it in the present tense)

(Put it into a permanent form)

(If you persist in your efforts)

(You can achieve dream control)

(Dream control)

(How's that then, better?)

(Hug me)

 

If you open your mind for me

You won't rely on open eyes to see

The walls you built within

Come tumbling down, and a new world will begin

Living twice at once you learn

You're safe from the pain in the dream domain

A soul set free to fly

A round trip journey in your head

Master of illusion, can you realize

Your dream's alive, you can be the guide but...

 

I will be watching over you

I am gonna help to see it through

I will protect you in the night

I am smiling next to you....

 

 

 

POZDRAV

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...