Jump to content

Sacramental Blood


[Nocturno]

Recommended Posts

Meni cak nije nedostajala ni bas gitara, jer se jasnije cula bas pedala

Zvuk je bio dobar :da:

 

 

Kako bre nije nedostajala??? Sva prava za Milana i SB, ali svirati bez bass-a je malo glupavo??? Zamisli da ne moze bubnjar da dodje na svirku, pa kao ajd da sviramo bez njega??? Ili bez solo gitare... Ne treba svirati po svaku cenu, bolje nikako nego polovicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да знаш да си у праву. Не сећам се ниједне свирке где сам тачно могао да разазнам шта свирају, углавном због лошег озвучења. Зато је диск поптуно различита ствар, све на свом месту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre nije nedostajala??? Sva prava za Milana i SB, ali svirati bez bass-a je malo glupavo??? Zamisli da ne moze bubnjar da dodje na svirku, pa kao ajd da sviramo bez njega??? Ili bez solo gitare... Ne treba svirati po svaku cenu, bolje nikako nego polovicno...

Slazem se, ali fora je sto u njihovom muzici bas i nema neke posebne solo deonice, vise je pratnja gitari. Imajuci u vidu domaca ozvucenja i tip svirke koji SB gaji, cak je to i neka prednost po celokupan zvuk, nazalost, jer takva su domaca ozvucenja. Kad god su svirali sa basom ( a ja sam ih slusao) nisam razaznavao sta sviraju jer je sve pucalo od basa, i gitare i bas bubanj i naravno sam bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreba za prisustvom basa je cista matematika, cak i na losem ozvucenju, bas jednostavno zauzima i popunjava svoj frevencijski opseg i to je to, zato ljudskom uhu prija njegovo postojanje cak i kada svira sve unis sa gitarom i kada ne mozemo da definisemo sta tacno svira, kakva je uostalom prica i za svaki drugi instrument.

Da ne serem dalje, jako mi je zao sto ovako dobar bend ne moze toliko dugo da se stabilizuje sa basistom, da mi nije Space Eater-a vrlo bih rado pokusao, a ovako, jebi ga, zelim vam sve najbolje, i da se sto pre skrasite sa sledecim basistom i da nastavite da surite po svome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

na losem ozvucenju i u losem prostoru (ekstremno losem, u stvari sto naravno nije rijedak slucaj) zvuk basa (katastrofalno mutan i nikakav) moze da sjebe low end ostalih instrumenata, pogotovo bas bubanj, jednostavo da zamuti zvucnu sliku...kad se radi o ovoj vrsti muzike gdje bas samo svira patos za ritam gitaru

na solidnom ozvucenju je svakako dobrodosao bas, ali vecjina ljudi ja mislim ne bi primijetila i da ga nema, tj primijetili bi samo malu razliku da im odsviraju istu pjesmu dvaput jednu za drugom jednom sa basom a onda bez ili obrnuto

 

sacramentali imaju veoma dobre pjesme i ok bas dionice naravno, ali uzivo, one ne dolaze do izrazaja i bas je totalno sporedan instrument, vise kao neka zvucna podrska ritam gitari nego kao pravi sastavni dio ritam sekcije ...ne mislim da je to nesto lose, to je jednostavno njihov zvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

na losem ozvucenju i u losem prostoru (ekstremno losem, u stvari sto naravno nije rijedak slucaj) zvuk basa (katastrofalno mutan i nikakav) moze da sjebe low end ostalih instrumenata, pogotovo bas bubanj, jednostavo da zamuti zvucnu sliku...kad se radi o ovoj vrsti muzike gdje bas samo svira patos za ritam gitaru

na solidnom ozvucenju je svakako dobrodosao bas, ali vecjina ljudi ja mislim ne bi primijetila i da ga nema, tj primijetili bi samo malu razliku da im odsviraju istu pjesmu dvaput jednu za drugom jednom sa basom a onda bez ili obrnuto

 

sacramentali imaju veoma dobre pjesme i ok bas dionice naravno, ali uzivo, one ne dolaze do izrazaja i bas je totalno sporedan instrument, vise kao neka zvucna podrska ritam gitari nego kao pravi sastavni dio ritam sekcije ...ne mislim da je to nesto lose, to je jednostavno njihov zvuk

 

 

Kad bi ti odsvirali prvo sa basom a posle bez, ovo drugo bi ti zvucalo ko sto rece Djuk, kao tranzistor, ovako ne primetis da fali bas dok ne cujes kako je sa njim!!!!!

:pivopije:

Edited by Kramp

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

izasla je recenzija u Terrorizer-u za Sacramental Blood/Ophiolatry split!

 

Sacramental Blood/Ophiolatry

Inception Of Ceremony/Satancore

WALK

 

Serbian brutal death metallers Sacramental Blood get off to a determined start on their side of this split, spilling out all kinds of Broken Hope and Severe Torture-style blood and guts. With much bass noodling and a permanence of blasting, it's a clear where their influences lie. The drums however are a bit click clack, robbing some enjoyment from otherwise impressively controlled DM.

Brazil's Ophiolatry take the highly triggered drums to an even more absurd degree, which doesn't favour the listener beside the already thin guitar sound. Their attack, however, is savage, reminding at times of early Deicide (the solos) and current heavies Dawn Of Azazel or Exmortem. Despite the lack of finesse, this band still manage to sound really and truly fucking evil. Which probably goes a long way to explaining why the singer has a pentagram tattoed on his forehead as well. Grim.

 

[6] Ciaran Tracey

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i ne cujes sve. Mada ne kazem...ali Nile, Hate Eternal, Morbid...skoro svi ga trigeruju. Ne znam, ne volim nesto SB svirku, ali dobro zvuci, narocito u poredjenju sa Deeds of Flesh i tom skolom. Bez problema rame uz rame sa ostalima u tom zanru, bar tako meni zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...