Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Planirao sam Yamahu RBX-374 da uzmem.Razocarao me je vrat i zvuk.Meni licno ima jako los zvuk za 2 hambakera aktivna.Onda sam mislio ibaneza da uzmem ali taj model koji me je zanima je oko 70.000+ din :D.B.C Rich je govno realno samo "cool" izgleda i to je to.Ipak cu da sacekam malo i istestiram jos koji model ili cu da skupim tih 70.000+ :D

 

 

E matori morao sam da ti odgovorim na ovaj komentar za RBX 374.

Pazi, ja sam ga uzeo pre jedno mesec dana, poenta je u tome sto sam sa pasivnog preso na aktivni bas.

Ovaj ti nije uopste los, tamo je u mitrosu losiji zvuk na pojacalima zato ti se mozda ne svidja. Treba da malo eksperimentises sa onim potenciometrima posto svaki ima ogromnu ulogu u zavisnosti od polozaja (ne racunajuci onaj za pojacanje zvuka).

Fora je da mozes da prebacis zvuk sa metala na jazz (mislim ne moras, ali samo kazem), tako da imas kombinacija nevidjenih.

Ne treba ti realno nikakav procesor za izostravanje zvuka ili izmenu.

To je moje misljenje ti pazljivo vidi jos neke modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je to losa gitara,ali ja sam ocekivao mnogo bolje.Znaci jako lose mi lezi u ruci,a i ocekivao sam mnogo bolji zvuk (da vrteo sam potenciometre).Jednostavno meni licno se ne svidja i imam misljenje da je mogla biti mnogo bolje napravljena u nekim segmentima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je to losa gitara,ali ja sam ocekivao mnogo bolje.Znaci jako lose mi lezi u ruci,a i ocekivao sam mnogo bolji zvuk (da vrteo sam potenciometre).Jednostavno meni licno se ne svidja i imam misljenje da je mogla biti mnogo bolje napravljena u nekim segmentima.

 

 

Pa pazi, ovo sto kaze ovaj sa likom Ed-a, instrument kupuje tebe.

Ja kad sam kupovao novi bas, probao sam jedno 20 modela i nekako mi je najbolje stajao ovaj RBX 374, i jos jedan Aria 5-zicani.Ali posto nisam navikao na 5 zica zbog razmaka i to ovaj mi je dosao u ruke.

DOOOBRO PAZI sta uzimas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

POTREBAN BASISTA (vokalno sposoban bar za pratnje)

AUTORSKOM PROGRESSIVE METAL SASTAVU

PESME SU U STILU BENDOVA

PAIN OF SALVATION

DREAM THEATER

QUEENSRYCHE

OPETH

SYMPHONY X

JAKO OZBILJNO SE RADI, PLANIRA SE STO SKORIJE IZLAZENJE NA SVIRKE I SNIMANJE DEMA

NARAVNO, AKO SVE DOBRO PRODJE, JURICE SE PRODUCENT ZA ALBUM!

 

KONTAKT

0637292947

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest D New Guy

e, zdravo ljud. Treba mi pomoc. Ibanez GSR200 VS Peavey Millenium 4 BXP. Molim vas obrazlozite, zasto bi trebalo da uzmem neki od ova 2 i koje ima bolji odnos cena\kvalitet. Unapred Hvala! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibanez GSR200 zato što ga ja prodajem za 180 evra(može i dogovor) :) Ali iskreno meni je Milenijum bolji.

 

Ibanez - jeftin, tanak vrat, aktivna elektronika, P J magneti

Pivi - masivniji, deblji vrat, bolje drvo, pasivna elektronika, J J magneti

 

Probaš oba, Ibanez u Mix Musicu, a Pivija u Artistu, pa kupiš onaj koji ti se više dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi pomoc ljudi!!!

 

skinuo sam skoro Ampeg Svx sa neta. Ubo' sam svog Jazz-a u line in i prosto nece da sljaka. Cuje mi se bass samo kada iskljucim Ampeg Svx tj directno preko line in na zvucnike?!?

Ne znam da li neko moze da mi pomogne?!?

 

Hvala unapred

 

 

P.S. jel neko probao ovaj program?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, zdravo ljud. Treba mi pomoc. Ibanez GSR200 VS Peavey Millenium 4 BXP. Molim vas obrazlozite, zasto bi trebalo da uzmem neki od ova 2 i koje ima bolji odnos cena\kvalitet. Unapred Hvala! :pivopije:

Definitivno bolji ti je Peavey Millennium i dosta je kvalitetniji, ali to ti je neko tamo vec pomenuo. Idi ui Artist i probaj ga, tamo ga imas kosta oko ako se nevaram 22000 din, mozda neki dinar vise a ovaj Ibanez imas svuda. Kosta oko 20500din kolko se ja secam. Ako imas malo vise para probaj i Peavey Grind bass, imas ga u Artistu kosta oko 31500din ali mislim da vredi dosta vise, odlicna gitara. Sto se ona dva tice ako uzimas uzmi Millennium, neces pogresiti i ja taj treba da uzmem samo levoruki model, koji nikako da stigne. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi pomoc ljudi!!!

 

skinuo sam skoro Ampeg Svx sa neta. Ubo' sam svog Jazz-a u line in i prosto nece da sljaka. Cuje mi se bass samo kada iskljucim Ampeg Svx tj directno preko line in na zvucnike?!?

Ne znam da li neko moze da mi pomogne?!?

 

Hvala unapred

 

 

P.S. jel neko probao ovaj program?

 

 

Jesam ja i imao sam problem (slican). Radio mi je sa SB Live! karticom, ali nijedan potenciometar nije radio na njemu, onda sam nesto petljao i dobijao mikrofoniju i zujanje nenormalno... Problem sam resio tako sto sam ponovo stavio u pogon svoju integrisanu zvucnu, a slusanje na SB... Verujem da postoji i srecniji nacin da se resi ovo, probaj da pitas Dushana S. on ima pojma sigurno o cemu se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

 

Hm... momci, palite se na instrumente koji su namenjeni istocnoevropskom trzistu, a to je najniza od svih klasa. Cak niko ne zna da li su instrumenti pravljeni u Kini ili gde vec. Ili samo volito sto su instrumenti novi? Nadam se da nije tako...

Ali mi se svidja sto volite Fender Precision, jer sam bio na nekom forumu gde su me svi ispljuvali zbog Fendera i koriscenja trzalice (inace sam LP fan, ali skidam kapu Presision-u). Pa sam im sve po spisku, ali na tom forumu nije dozvoljena sloboda misljena niti upotreba nepodobnih reci, pa sam im samo napisao da idu u persun.

No, da se vratimo na temu. I ja sam muzicar i volim da pomognem, tako da cu Vam nesto reci: moj poznanik, koji se zove Karlo i radi u "Mix music" u Apolo centru u Novom Sadu, ima sjajnog Precision-a matorog bar 15 godina, natural finish i sa koferom je trazio 800 eura. Nemam njegov telefon, ali nadjite preko informacija pomenutu radnju i oduzmite mu bas. Ja sviram gitaru, ali sam cepao njegov bas i taj instrument peva koliko je rezonantan i dopadljiv. Najjaci Precision kojeg sam svirao. Pa srecno! :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sam im samo napisao da idu u persun.

i treba!! Neka idu u tri persuna!!! (a da nije taj forum mozda MF?)

 

pa ako ako je MIA, onda je MIA, valjda? Imas MIA, MIM, i MIJ... dosad bi izvalili da je drugacije.

 

Inace @Ikiroutainen ovo je cista situacija... Pravac Novi Sad. :)

evo da ti pomognem, cak sam ti i telefon nabavio...

 

021-452-411 - Kolega Rock City rece da se lik zove Karlo.

 

Ja imam jednog komsiju, caletovog prijatelja koji je kao mladji svirao bas, i bas je kupio Precision. Godine neke osamdeset i neke... Pricao sam sa njime da mi ga proda, ali nema leba... Niti ga svira, niti hoce da ga proda... Mislim verovatno ga ni ja ne bih prodao, ali opet lik ga ne svira, greota da propadne... grr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...