Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

thx a lot na brzom i opsrinom odgovoru. :pivopije:

 

Envelope filter i auto wah su članovi iste porodice, i u zavisnosti od podesivih parametara, nekada ih samo krštenica razlikuje.

 

E sad, BOSS ima auto wah pedalu, ali ima i onu "Bass Synthesizer" pedalu, koja ima i režim ("mode") da radi kao envelope filter. To su bossovci nazvali "wave shape", valjda. Je sam još drndao onaj SYB-3 model, a sada je već aktuelan SYB-5. Ne znam tačno koje su razlike, ali ne verujem da su neke bitne.

Probaj i tu pedalu možda ti bolje radi od AW-2 (ili 3 ili koji je već aktuelan model).

i taj synth sam razmatrao da uzmem :) !

 

GT-6B je odlična sprava, samo kao i većina tih sprava zahteva da je poznaješ dobro i znaš šta nameštaš.

Prostije rečeno:

"GT-6B ima dobar zvuk" je NETAČNA tvrdnja!!!

Tačna tvrdnja je "Na GT-6B MOŽE DA SE NAMESTI dobar zvuk"

Znam pregršt ljudi koji imaju kojekakve procesore, i retko kome od njih je kvalitet zvuka makar približno srazmeran ceni sprave.

 

Problem je lenjost i megalomanija.

Megalomanija u smislu da se neki ne mogu obuzdati pri silnim opcijama pa imaju zvuk za svaku strofu posebno, maltene, šareno do bola, prepuno dileja i reverba i pič ši(f)tera i vemija, i kompresora, i nekoliko ekvilajzera, i sve to na klinu, i zvučna slika im je kakofonična u tri lepe, a lenjost je problem u smislu da ljude mrzi da pročitaju ono uputstvo sa ne baš malim brojem strana, pa lupetaju na osnovu čistog empirizma, a kad se tome doda i malopre pomenuta megalomanija, možeš misliti kako to zvuči.

Znaš i sam koliko puta si čuo rečenicu "jebo uputstvo, znam ja to" i "ma pedale su zakon, procesor nikada nema TAJ zvuk".

Ez a medr of fekt, procesor nekada i te kako ima TAJ zvuk, samo se Mandušiću Vuče snalazi samo sa tri-čet'ri potenciometra pa mu puška ne bude baš ubojita...

 

Rezime:

Ako ti treba procesor da bi snimio nešto u studiju, batali...

Nećeš imati dovoljno vremena da na njemu namestiš ono što ti treba.

Ako ti treba procesor da ga imaš na duže staze i da ti bude deo lanca, kupi ga samo ako si spreman da skontaš kako i šta radi na njemu, jer će ti inače zvuk biti onaj popularni plastični.

Procesor je za ljude kojima su sledeći pojmovi dragi, ili barem poznati, ili makar zvuče kao nešto što ih zanima:

PARAMETARSKI EQ, Q faktor, Global level, Patch level, FX level, Direct level, Wet ammount, Input attenuation, FX loop send level, Return level, Assign target, Assign source, Assign range, Active assign range, assign mode... itd... you got the point...

meni treba procesor na duze staze za ozbiljnu upotrebu, live i u studiju (ne treba mi sad za studio tako da imam vremena da namestam :) )

 

GT-6B je dobra sprava. Komplikovana za većinu muzikanata, ali dobra. Košta 400 i kusur evra. Sad uzmi u obzir ono kolko $¥£€ tol'ko ♪♫♫♪♪♪, pa imaš računicu.

Skuplje bi te izašlo da uzimaš sve te efekte u rekovima i da ih povezuješ, a to MOŽE BITI, a ne mora da bude kvalitetnije na kraju, po mom mišljenju.

 

E sad da li ćeš uzimati BOSS, Line6, ili koju već marku voliš, je stvar izbora. Sve ima svoje male prednosti i mane i sve je to unutar neke iste kategorije.

Line 6 je u tom nekom cenovnom rangu isto, a za ostale ne znam.

 

Cheerz! :pivopije:

 

sad kad si vec tu da te gnjavim jos malo :) :

-kolko se realno razlikuje kvalitet u odnosu na kupovinu pedala jer je razlika u ceni poveca?

-da li je line6 pod xt live bolji od ovog bossovog (i koji bi ti uzeo da uzimas)?

-da li znas kakve su distorzije na ovim procesorima? (ili je pametnije dist vuci iz odvojene pedale npr. boss od-3)

-koliko su dobri pre-ampovi i di (ako ga ima) na ovakvim procesorima?

-koliko su dobri za snimanje preko njih (manje/vise direktno u mix pult)

 

da uzimam odvojeno stvari uzimao bi:

neki pre-amp i di, compressor, overdrive, flanger, synth, evenlope filter, (auto)wah, chorus, eq, delay.n

(samo sto je to mnogo vise para nesto bih mogao/hteo da odvojim jer bi uz to morao da ide i neki pedallboard i volume/exp pedal...)

 

poz i tnx

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor koji sledi je pisan malo haotično, jer sam svakih par minuta prekidao, jer pišem sa posla.

 

Koliko ja znam, razlika između BOSS GT i Line6 POD serije je pre svega u samom principu. Pojednostavljeno rečeno, Line 6 je softver, a BOSS minijaturizacija.

 

Reći ću ti moj subjektivan stav, a ti se još raspitaj:

 

Line 6:

Drndao sam Line 6 POD XT PRO za bass. Stajao kod mene neko vreme.

Ima modeliranih milion sprava, pedala, pojačala, kutija, koječega, uglavnom matore vintage stvari. Sve to zvuči super. Ja nisam čuo bolje simulacije kabineta od toga. Mana ove sprave je da se dilej sa prethodnog programa preseče kad prebaciš na sledeći program. BOSS pusti da dilej od prethodnog programa prestane sam od sebe, bez naglog prekida.

Takođe kad uzmeš da vrtiš programe na Line6-POD-u imaš pomalo utisak da menjaš neki prilično radikalan ekvilajzer na istom pojačalu. Dakle može se primetiti (malo) da je ipak reč o šminki preko jedne osnovne farbe. Nekima to smeta. Meni nije frka. Mene više nervira to odsecanje reverba i dileja pri promeni.

Napomena: Nisam probao "vrtim i slušam" test na BOSS-u.

 

BOSS:

Drndao sam GT-6B kod drugara u nekoliko navrata, kao i gitarsku mu braću GT-6, GT-8, a GT-5 sam apsolvirao, i znam mu svako dugme i svaki parametar, žmurećki...

Simulacije zvučnika su mu lošije no na Line 6. To je moja glavna zamerka. Teoretski ima ugrađene sve (u vreme proizvodnje aktuelne) BOSS pedale. Upoređivao sam MT-2, BD-2, OD-2, DS-1, u pedalskim varijantama sa modeliranim u GT-u, i opet je ona priča "pa liči". Budući da se u tvom slučaju ne radi o slučaju čoveka koji je navikao na neki specifičan komad opreme, pa očekuje da mu nova sprava radi isto tako do tančina, da ima istu reakciju/odziv, tebi i nije bitno koliko je ona modelirana "pedala" iz GT procesora zaista ista u zvuku kao i sama pedala. Bilo bi bitno da si se recimo navikao na (lupam) DS-1, integrisao taj zvuk u svoju svirku, pa te sad jebe što "ovo malkice drukčije radi". To "malkice" nećeš ni primetiti ako ti je ovo prvi ozbiljniji susret sa tim distorzijama.

Dakle ima taj BOSS zvuk. To je nekome mana, a nekom prednost.

Ne odseca repove sa prethodnog programa, i programibilniji je od Line6.

Ono, bukvalno sve možeš da isprogramiraš na GT seriji, od osnovnih perverzija tipa da ti pedala kontroliše količinu dileja, pa do bolesnih perverzija da ti određen opseg pedale utiče na određen opseg nekog parametra, nekog od efekata, bila to promenljiva vrednost ili se radilo o on/off stanju ciljnog parametra. Line 6 podržava samo osnovna budženja sa assign varijantama.

Možda je BOSS malkice komplikovaniji i zahteva više budženja i programiranja, ali ume da bude zahvalan.

 

Nisam ni jednu spravu posedovao. Nisam imao svirku ni sa jednom. Snimao sam sa Line 6, ali je jedva nešto od toga i otišlo na album. Na kraju smo ipak uradili klasičan analogni reamp.

Premalo sam vremena proveo sa tim spravama da bih mogao neko čvrsto mišljenje da formiram.

 

Nego da ja odgovorim na pitanja, lepo direktno:

sad kad si vec tu da te gnjavim jos malo :) :

Ne gnjaviš, pre će biti da ja gnjavim.

-kolko se realno razlikuje kvalitet u odnosu na kupovinu pedala jer je razlika u ceni poveca?

Ja se nekako sećam kao da je cena je tu negde, jbg, nisam znao...

BOSS je robusniji, izdržljiviji, ali je malkice zastarelija tehnologija, i nemaš opciju apgrejda softvera i proširenja.

Nema u praksi tu opciju ni Line6 serija za bass, ali ne zbog toga što ne može, već zbog toga što nema apgrejda za njega. Dakle teoretski je moguće da Line6 sutra izađe sa apgrejdom za BASS POD XT, ali dotle ništa...

-da li je line6 pod xt live bolji od ovog bossovog (i koji bi ti uzeo da uzimas)?

Da uzimam, uzeo bih Line 6 POD XT ali PRO, a ne live. PRO ima mnoge korisne opcije koje nisam viđao na live varijanti.

-da li znas kakve su distorzije na ovim procesorima? (ili je pametnije dist vuci iz odvojene pedale npr. boss od-3)

Gore sam pisao o tome. Distorzije su sasvim ok. Navodni lošiji zvuk tih distova sa procesora je u većini slučajeva zbog lošeg podešavanja, i nepismenog korisnika. U oba slučaja (BOSS ili Line6) je MOGUĆE PROIZVESTI super zvuk distorzije.

-koliko su dobri pre-ampovi i di (ako ga ima) na ovakvim procesorima?

Bass se često vuče iz preampa pa u DI na svirkama, pa ćeš za tu svrhu sigurno naći nekoliko modeliranih preampa na ovim procesorima koji će ti super raditi. Druga je priča kad ih budeš upoređivao sa nekim nadrkanijim PRAVIM preampima, mada napominjem da recimo neki mali Trace E. od 300-400 evra neće mnogo bolje raditi u preamp -> DI varijanti od bilo kojeg od pomenutih procesora. Te razne još jeftinije varijante da ni ne spominjem.

Problem je speaker simulator. Mnogi ni ne kontaju da su to različite stvari (mislim na preamp i speaker simulator). Line 6 je u samom vrhu što se tiče simulacija kutija, barem od onoga što sam ja čuo. Boss je malko lošiji. Meni barem. Rekao bih da je ozvučena kutija uvek bolje rešenje, da ne znam kakvi papani, i šupčine rade kao tonci najčešće, pa ću ti reći da je za svirke kada ideš direktno u DI ipak fenomenalno rešenje ova varijanta sa simulacijom. Ako zbog ičega razmišljam o kupovini ovakve sprave, to je zbog ovoga. Meni lično Line 6 tu dobija trku, zbog pomenute (čini mi se) realnije simulacije kabineta. Ako gledaš samo preampe, onda mi se čini da su manje više tu negde, mada ih nisam nikada upoređivao 1 na 1, pa ću naglasiti ono sa početka "čini mi se".

Za clean zvuke ti kabinet (ili simulacija istog) nije od tolikog značaja, ali za distove jeste.

 

Ovde moram da pomenem još nešto. Naime, i BOSS GT-6B, a i Line6 BASS POD XT (sad mislim na pro seriju) imaju varijante sa frekventno splitovanim izlazima, pa možeš da na jedan izlaz šalješ sub frekvencije a na drugi efektovani signal. Nisam se na BOSSu drndao sa ovom opcijom. Ne znam ni da li ima ikakva podešavanja. Line 6 ima, pa pretpostavljam da BOSS ima još više. E ta opcija je jako zahvalna za live, i tonci će ti ljubiti guzu zbog toga, ali je problem što je to jako lako pogrešno namestiti, pa je praktično mnogo veća verovatnoća da ćeš time zasrati zvuk. Najbolje da te opcije isprogramiraš uz pomoć nekog tonca, i to na nekoj ozbiljnoj opremi.

-koliko su dobri za snimanje preko njih (manje/vise direktno u mix pult)

U normalnijem studiju se malo-malo pa zadesi neka sprava koja ipak bolje radi od ovih stvari. U "uradi sam" kućnoj varijanti su pak ove sprave nenadjebive.

Za uživo sam ti napisao pasus iznad.

 

Rezime:

 

Mnogo opcija zahteva i neki nivo znanja i iskustva da bi se čovek snašao sa njima. Ako kupiš neku pedalu, za mesec dana ćeš je već znati i žmurećki i naopačke namestiti, ali za ove sprave će ti trebati mnogo više vremena...

 

Eto, i ja razmišljam o Line 6 u nekoj daljoj budućnosti...

 

Uf... Baš sam se razvuk'o...

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ljutnje, ali Aster mi je uz Apolo i Stagg najgora lopatakoju sam imao prilike da drzim u ruci!

 

Znaci Aria, Skvajer ili Yamaha RBX

 

Realno od tih baseva koje si nabrojao Aster ima najbolji vrat,pogotvo za pocetnike,a cuo sam da ona Aria zvuci bruka (neka najjeftinija).Sto se tice skvajera za njega nisam ali Yamaha je malo skuplja zar ne?Ispravi me ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima 5-zicana Aria u Liri i u Sky music, cema joj je oko 200 eur a zvuk jebe keve koliko je dobar!

 

Aria STB-JB-DX5

 

200 €

 

- električna bas gitara

- telo - jova

- vrat - javor

- magnet - jba 4x2

- boja- crna, bela

- metalni delovi - hromirani

 

http://www.skymusic.co.yu/prodaja/gitare/bas_gitara/

 

 

 

A ona osnovna varijanta Yamahe rbx mislim da je oko 200 eur takodjer ali za 4-zicani model

 

Ja bih probao par modela i onda se odlucio, pogotovo ako se moze probati na pojacalu na kom bi se posle sviralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno od tih baseva koje si nabrojao Aster ima najbolji vrat,pogotvo za pocetnike...

A šta zapravo znači "dobar vrat za početnike" ?

Šta uopšte znači "dobar vrat" ?

 

Nije iskrivljen? Nisu pojedeni pragovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo cimnes Vedrana iz Lire i on ce ti vec lako naci adekvatnu gitaru za pare kojima raspolazes a da i ti budes zadovoljan.

 

 

Inace evo sad mi rece Branko iz Demethera da treba da im stignu u Liru neke fretless gitare (5-zicane), kaze Vedran da su ih probali u Frankfurtu i odusevili se i narucili jednu probnu turu, inace su neke kineske ali su se svi odusevili kako zvuce. Jedva cekam da to cudo dodje pa da probam. Inace mislim da ce cena biti oko 450 jura

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Routasydän

 

:) :) :)

jao covek kako se ti pokopavas.. strasno...

 

pa to su ti iste gitare.. cak sto vise mozda i iz iste fabrike.. gde se prave Apollo, Yamahe, Ibanez i sl...

 

evo ti primer Apollo.. stize u boxovima sa natpisom (ili nedostatkom blanko boxova) Yamaha..

sasvim su to pristojne gitare za te pare..

sve te Aria, Aster, Apollo, kurac palac, sve se to stanca u jednoj ili vise fabrika u kini, indoneziji, vijatnamu i sl.. i samo se nadje neki mudo sa nekim "kurac palac" natpisom na glavi gitare.. i prodaje..

a vi se tu raspravljajte.. do mile volje.. ali meni je sve to smesno..

Arija bolja od Apolla, ili astera.. ili koja god komparacija.. :) :) :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U istoj fabrici se prave Audi, Seat, Skoda i VW, da li to znaci da su to isti automobili???? Pozadi imaju oznaku 1.9 TDI, da li to znaci da su im totalno identicni motori????? Razmisli malo!

 

Jeste da se u tim fabrikama prave sve te gitare, ali da su iste e to nije tacno. Cak i tamo postoje razliciti nivoi kvaliteta i zna se kako se sta radi, koje drvo ide u Aster, koje u Ariju a koje u Yamahu i nikako nije isto. Kao sto na Audi i Skodi pozadi pise 1.9 TDi a nije isti kvalitet tog motora, tako i Aster jazz 5-zicani bass od 150 eur nema isto drvo i magnete kao recimo Squier Speciaj V 5 -zicani koji kosta 350 eur. Ako budes u prilici svrati do Mic music i probaj tamo Astera pa posle u Mitrosu pomenuti Squier i visdeces razliku, mada ne moras ni da prelazis tih 500 metara, mozes u Mitrosu da uporedis Stagg i pomenuti Squier pa da vidis da li ima razlike.

 

A to sa kutijom mi je jako smesno, naravno da ce Apolo upakovati u kutiju od Yamahe da bi nenjali upravo to kako su to iste gitare, a ako su stvarno iste sto Yamahu ne upakuju u kutiju od Apolo bassa????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slučaja ja eto, malo čeprkam i vezano za autodelove.

Iznenađujuće je koliko delova JESTE identično kod recimo Škode i VW. Isti taj deo je naravno skuplji ako ide na VW, kapitalizam jebiga...

 

Apropo onih dalekoistočnih fabrika:

 

@ StRatO:

Iz istih tih fabrika potiču i mnogi delovi i za MM Sub, pa ti vidi...

 

Jedan zanimljiv dodatak:

Ibanez na primer uopšte nema svoju proizvodnju. Njima su gitare ODUVEK pravili drugi po raznoraznim fabrikama, a oni zadržavali pravo na dizajn, logo itd...

Otuda i ljuljanja u kvalitetu i filozofije tipa "Ibanez iz 'semdes' neke...". To su iako iste gitare, često veoma različite...

One njihove kultne pedale na primer i dan danas možete kupiti od njihovog ORIGINALNOG proizvođača, u originalnoj izvedbi, samo što ne piše na pedali Ibanez, već MAXON. Oni još uvek prave ONAJ tubescreamer, za razliku od Ibaneza, kome sad to pravi neko drugi nekako drukčije.

 

Desi se da nekome iz nekog razloga treba veća količina delova za instrumente, ili čak i kompletni instrumenti, a nema dovoljnan obim svoje proizvodnje da to sve "oštanca" u roku (ili kao u slučaju Jebaneza, nema uopšte svoju proizvodnju) pa se lepo plati drugoj firmi, koja ima i sprave i mogućnosti da to sve odradi, da to i uradi. Logo i dizajn je najmanji problem...

 

Eto, ja sam nedavno saznao da posedujem jedan ESP bass, a da nisam ni znao...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slučaja ja eto, malo čeprkam i vezano za autodelove.

Iznenađujuće je koliko delova JESTE identično kod recimo Škode i VW. Isti taj deo je naravno skuplji ako ide na VW, kapitalizam jebiga...

 

Iznenadjujuce je to sto su identicni samo MANJE BITNI DELOVI, kao sto su filteri i razne slicne zajebancije, a pretpostavljam da je i kod gitara isti slucaj ;) A deo koji ide na VW je skuplji jer je kvalitetniji i pravljen za kvalitetniji auto, ne prodaje se samo brend, opet ta situacija se preslikavga i na gitare i opremu ... ;)

 

I inace meni Ibanez bass gitare su tesko sranje, ocajan zvuk, ne mogu da shvatim da kneko kupuje to, naravno mislim na jeftinije serije tipa GSR 180 i slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bani do Cobija na zelenjaku i pitaj ga da ti pokaze neki 5ozicani bas od 19.000 pa ces videti o cemu pricam.

Nisi me dobro skontao...

Pitanje je bilo pomalo retoričko...

 

Mislio sam na to da je pojam "dobrog vrata" VEOMA subjektivna stvar.

Nekome je recimo MM Sterlingov vrat super, a meni, recimo, je to valjda jedini vrat sa kojim sam se do sada sreo, a na kom mi je teško da sviram.

 

Opšte prihvaćeno mišljenje je i to da su tanki vratovi bolji za početnike, a evo pre neki dan sam imao slučaj da mi je drugar, ljuti početnik inače, probao Fender Precision (jedan od najdebljih, najbanderastijih vratova uopšte) i da se oduševio kako mu lepo leži. Prosvirao čovek.

 

Dakle, "dobar vrat" je relativan pojam. Meni bi to pre značilo da su žice adekvatno podešene, i adekvatne debljine/tenzije, a to nije toliko do samog vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' to u Music Tradeu?

 

Da

 

Nisi me dobro skontao...

 

Mislio sam na to da je pojam "dobrog vrata" VEOMA subjektivna stvar.

Nekome je recimo MM Sterlingov vrat super, a meni, recimo, je to valjda jedini vrat sa kojim sam se do sada sreo, a na kom mi je teško da sviram.

 

Opšte prihvaćeno mišljenje je i to da su tanki vratovi bolji za početnike, a evo pre neki dan sam imao slučaj da mi je drugar, ljuti početnik inače, probao Fender Precision (jedan od najdebljih, najbanderastijih vratova uopšte) i da se oduševio kako mu lepo leži. Prosvirao čovek.

 

Dakle, "dobar vrat" je relativan pojam. Meni bi to pre značilo da su žice adekvatno podešene, i adekvatne debljine/tenzije, a to nije toliko do samog vrata...

 

Apsolutno je subjektivno misljenje,meni recimo Asterov i Ibanezov vrat lezi,a fenderov (bas taj model ima basista iz Azazela) ne lezi nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam vrat od Fender prece, i kao pocetnik sam se odusevljavao sa tom gitarom, zvukom (tratorskim) kao i sa njenim vratom koji mi j e savrseno lezao .... nemam pojma, mozda zato sto imam dugacke prste ili je nesto drugo u pitanju :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Routasydän

 

:) :) :)

jao covek kako se ti pokopavas.. strasno...

 

pa to su ti iste gitare.. cak sto vise mozda i iz iste fabrike.. gde se prave Apollo, Yamahe, Ibanez i sl...

 

evo ti primer Apollo.. stize u boxovima sa natpisom (ili nedostatkom blanko boxova) Yamaha..

sasvim su to pristojne gitare za te pare..

sve te Aria, Aster, Apollo, kurac palac, sve se to stanca u jednoj ili vise fabrika u kini, indoneziji, vijatnamu i sl.. i samo se nadje neki mudo sa nekim "kurac palac" natpisom na glavi gitare.. i prodaje..

a vi se tu raspravljajte.. do mile volje.. ali meni je sve to smesno..

Arija bolja od Apolla, ili astera.. ili koja god komparacija.. :) :) :)

 

:pivopije:

 

ne bih bas rekao da je to sve isto! Squire bass-evi su neuporedivo bolji od bilo kog Aster-a, Apollo-a ili Aria-e. Moj Squire jazz bass (1998. godiste) je cak bolji od danasnjih Squire, a razne Aria-e, Apollo-i, Aster-i ne mogu ni da prismrde. bas sam probao pre neki dan rockbass (by warwick) corvette, nikad gore sranje nisam svirao. svaki Squire je 1000 puta bolji!

 

:pivopije:

 

 

Jedan zanimljiv dodatak:

Ibanez na primer uopšte nema svoju proizvodnju. Njima su gitare ODUVEK pravili drugi po raznoraznim fabrikama, a oni zadržavali pravo na dizajn, logo itd...

Otuda i ljuljanja u kvalitetu i filozofije tipa "Ibanez iz 'semdes' neke...". To su iako iste gitare, često veoma različite...

One njihove kultne pedale na primer i dan danas možete kupiti od njihovog ORIGINALNOG proizvođača, u originalnoj izvedbi, samo što ne piše na pedali Ibanez, već MAXON. Oni još uvek prave ONAJ tubescreamer, za razliku od Ibaneza, kome sad to pravi neko drugi nekako drukčije.

:pivopije:

 

Nisam znao ovo za Ibanez!? Vidim ja da tu nesto ne valja kod Ibanez-a. Nisam nikad voleo Ibanez bass-eve, zvuk im je njesra tesko. Imaju neki los feeling kada ih drzis u ruci i sviras. Meni licno najvise odgovara Fender (Squire) Jazz bass, i Preca takoje lepo lezi u rukama.

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikad voleo Ibanez bass-eve, zvuk im je njesra tesko. Imaju neki los feeling kada ih drzis u ruci i sviras. Meni licno najvise odgovara Fender (Squire) Jazz bass, i Preca takoje lepo lezi u rukama.

 

 

Pa za zvuk se slazem, ali feeling bas i nije los. SR ako je malo kvalitetniji, ima sasvim pristojan vrat, a ni ostala izrada nije losa. Imam utisak da je zvuk zrtvovan bas na konto lagodnijeg sviranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma samo vi raspravljajte koji je bas bolji.. meni je sve to jedno isto veliko sranje.. tako da me zabole...

nikada niti cu probati niti svirati od svih tih navedenih.. jer su nista drugo nego do obicna vesla...

 

a brand cini cuda u mozgovima ljudi.. reklama itd..

zato to i postoji...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...