Jump to content

Set bubnjeva - kakav želite, tj. koji posedujete?


Boomer

Recommended Posts

IPB Image

 

kralj :rockdevil:

 

 

kada jednog lepog dana budete snimali album shvaticete da cete najbolji sound dobiti ako budete snimali na ovakvoj postavci:

 

IPB Image

dobro nemojte bukvalno da me shvatite ali tako nekako, sto manje to bolje (mislim na broj komponenti)

 

 

i da cete obrati bostan od snimatelja i njegovog asistenta ako dodjete sa setom velicine Portnojevog...

 

medjutim to je DT, svetska produkcija, kesh kolica, pa se moze izdrkavati do mile volje...

 

poz!

 

EDIT: prvo sto budem uradio ako budem ikada upoznao Portnoja, bice da ga sutnem u jaja jer je peder i pitao bih ga da li mu mozda fali jedna cinela ili mozda neki tom?

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne seri.

Sve ima svoju svrhu i svako set pravi prema sebi. (Licno ne bih koristio set ni blizu velicine Portnojevog, ali to je stvar ukusa i potrebe.) To sto su nasi tonci nesposobni i/ili nespremni da se imalo potrude oko nestandardnog seta bubnjeva, i sto su studiji najcesce lose opremljeni je potpuno druga prica. U svetu u manjina svira i snima na setovima sa manje od cetiri cinele (kod nas je standard tri), a da nisu bendovi ni blizu ranga Dream Theater-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisno od muzike koju sviras i efekta koji bubnjevima zelis da postignes,biras odredjene komponente.

 

Nemoguce je sa 3 cinele postici isti efekat kao sa vise,jer jednostavno,svaka ima svoj odredjeni zvuk i bla bla bla.....

Mislim,zasto bi uopste pravili sve te razlicite cinele,ako zvuce isto? :confused:

 

Naravno da set pravis prema sebi,praveci kombinaciju komponenti u cilju dobijanja zeljenog zvuka.

 

 

Uostalom,takodje smatram da neki svetski bubnjari preteruju sa komponentama,samo radi nekog vizuelnog efekta,ili sta vec.

 

 

Mada,sviranje na bubnju,kao sto je onaj na poslednjoj postovanoj slici,nije lose,niti "prevazidjeno"....ali mislim da danas sa velikim izborom razlicitih komponeta,prosto bude apsurdno ZAUVEK se zadrzavati samo na osnovnim.

 

Toliko od mene. :pivopije:

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bonhamu su bile potrebne samo 3 chinele + kontra da postane (i ostane) kralj... Vishe je stvar u pristupu. Neko bolje svira kad ima komplet od 10.000 delova, dok nekome treba 5odelni komplet i to je to.. Lichno, mislim da mnogi bubnjari imaju pristup tipa: shto vishe delova, to sam bolji bubnjar. Samo pogledash svirke hair metal bendova iz 80ih i shvatish da bubnjari (u vecini sluchajeva) nemaju vezu s vezom tu su samo da odrzavaju ritam, ali zato ne mozesh da ih vidish od delova kompleta.

Kupujem uskoro novi komplet sa dva toma + floor tom, dupla pedala, dve crash i jedna ride chinela. Kad bih stavio vishe chinela neke, jednostavno, ne bih koristio chesto tako da mi bi mi to bilo bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne seri.

Sve ima svoju svrhu i svako set pravi prema sebi. (Licno ne bih koristio set ni blizu velicine Portnojevog, ali to je stvar ukusa i potrebe.) To sto su nasi tonci nesposobni i/ili nespremni da se imalo potrude oko nestandardnog seta bubnjeva, i sto su studiji najcesce lose opremljeni je potpuno druga prica. U svetu u manjina svira i snima na setovima sa manje od cetiri cinele (kod nas je standard tri), a da nisu bendovi ni blizu ranga Dream Theater-a.

 

ti si decko pametnica nasha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam poznanika jednog, između ostalih (poznanika), bubnjara, koji već dugo svira po gradu, po svim mogućim varijantama - što se žanrova tiče. U poslednje vrijeme to je opuštena pop-rok varijanta, a on je jedno vrijeme bio prestao da na svirke (tezge zapravo) nosi timpane, na šta je zaradio kritike od strane vođe benda pa je morao da vrati u upotrebu, jedan.

Ali taj mi se stav sviđa, čovjek je čisti ritam, nema stajanja.

 

A ima i ona fora, DVD Modern Drummer Weekend 2003, dupli je DVD u pitanju, a na prvom disku Steve Smith (čovjek koji je dugo vezan bio za bend Journey, a inače je dosta radio i kao studijski muzičar, za pomenuti je da je odlupao dosta Shrapnel albuma) ima svoj segment. Znači, čovjek sjedne za doboš i kaže: "Sa ovim elementom možete uraditi mnogo više od ovoga", na šta iza leđa izvadi običnu palicu i opali po dobošu, onako nemilice... I onda uzima četkice u ruke, i počinje lagano demonstracija. Mic po mic, na kraju je djelovalo kao da čitav orkestar svira zajedno, a on tamo sjedi, među nogama mu doboš, i razvukao osmijeh kao da mu taj isti doboš pruža seksualne usluge.

 

Nije da mrzim timpane, ali, ako ih neko ima samo da bi svirao idiotske prelaze, protiv toga se valja boriti svim zakonskim mjerama.

 

:pivopije:

 

IPB Image

 

Usput, na nekim sam temama naslutio neki h8 prema Sonoru... Ima li iko da to obrazloži? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto bi Cane (partibrejker) rekao jednom prilikom kada je video tomove udenflovane toalet papirom (jbg nisu imali maramice) a bubanj je bez denfla zvucao kao kura*...

 

"Aaantoneeee, usto ti se timpan!"

 

jbg... sve pocinje od dobosha... ostalo su samo klishei... ja sam metalac moram da imam 140 tomova i sl... ili jos gore ja sam progresivan.. imam 12 zvecki C# i 16 zvecki H... kojeshta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto bi Cane (partibrejker) rekao jednom prilikom kada je video tomove udenflovane toalet papirom (jbg nisu imali maramice) a bubanj je bez denfla zvucao kao kura*...

 

"Aaantoneeee, usto ti se timpan!"

 

jbg... sve pocinje od dobosha... ostalo su samo klishei... ja sam metalac moram da imam 140 tomova i sl... ili jos gore ja sam progresivan.. imam 12 zvecki C# i 16 zvecki H... kojeshta...

A gitaristi ne treba da mrdaju od ovoga...

 

IPB Image

 

Realno, sve pocinje od toga, ostalo su samo klisei :rolleyes:

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Evo kako bi ja kombinovao set snova!:

 

Drvo: Pearl export select (Crne boje) Promeri: Bass- 2x 22x16,Tomovi-10,12,13,14,Floor tom-16.

 

Dobos:Pearl export series (malo stariji model-Dubok)

 

Hardware:Hi-hat-Gibraltar-9607ml-ld,3x pecaljke-Gibraltar-9609-BT,Polu pecaljka-TAMA-CA45EN,

Ravan stalak-TAMA-HC32S,Stalak za dobos-TAMA-HL70M14WN.

 

Pedala:2x Pearl eliminator.

 

Cinele:Mainl MCS crash 16,18. Mainl HCS ride 20. Paiste PST5 splash 10. Paiste alpha China 18.

 

hehe nadam se da ovo nije preterano :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe nadam se da ovo nije preterano :mhihi:

Mozda i ne bi bilo da nije ovog dela:

 

Hardware:Hi-hat-Gibraltar-9607ml-ld,3x pecaljke-Gibraltar-9609-BT,Polu pecaljka-TAMA-CA45EN,

Ravan stalak-TAMA-HC32S,Stalak za dobos-TAMA-HL70M14WN.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...