Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Koliko sam ja skapirala, ovaj album, isto poput svojih zemljaka iz HIMa, zele da plasiraju na americko trziste, pa mozda zato i takva promena u zvuku i aranzmanima.

 

 

uuuuuuuu......nemoj da pominjes him.....molim te !!

 

 

Inace.....i nije toliko los ovaj novi album koliko mi se cinio !! Mada....Silence i Ecliptica ostaju na vrhu !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ecliptica" je vrh Sonata Arctica-e :mrgreen:

Slazem se, s tim sto bih dodao i da je Silence super... posle toga, nista :opusteno:

 

Ovaj novi album mi nikako nije jasan.

 

@ EdenEcho - ovaj, a gde moze da se nadje ta Gary Moore obrada? To neki bonus sa novog albuma ili...? Slusao sam samo Primal Fear cover i onako, da je brze odsvirana jos bi i bila OK. A Sonata zna uraditi dobru obradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njihovom novom single-e Paid In Full.Evo koga zanima :

 

http://rapidshare.com/files/28974354/Paid_In_Full.rar

password: www.mediaportal.ru

 

 

01. Paid In Full (Radio Edit)

02. Out In The Fields (Gary Moore cover)

03. Paid In Full

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, s tim sto bih dodao i da je Silence super... posle toga, nista :opusteno:

 

Ovaj novi album mi nikako nije jasan.

 

@ EdenEcho - ovaj, a gde moze da se nadje ta Gary Moore obrada? To neki bonus sa novog albuma ili...? Slusao sam samo Primal Fear cover i onako, da je brze odsvirana jos bi i bila OK. A Sonata zna uraditi dobru obradu...

 

 

slazem se. ovo je retka prilika da nam se misljenja 100% poklope za neki album (ili u ovom slucaju vise albuma)

 

pakujuci ovako cudna i melodijski nesazrela izdanja koja posle forsiraju kao da su ne znam kakvu mudrost otkrili polako dolaze dani kad se na koncertu Sonate sigurno nece moci cuti Replica, Full Moon ili Wolf & Raven, a to ce biti tuzno i potpuna kreativna propast benda (dok finansijska mozda i nece, jer ce ih prihvatiti publika koja voli nova, losa Nightwish izdanja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se. ovo je retka prilika da nam se misljenja 100% poklope za neki album (ili u ovom slucaju vise albuma)

 

pakujuci ovako cudna i melodijski nesazrela izdanja koja posle forsiraju kao da su ne znam kakvu mudrost otkrili

 

E bas si lepo rekao, ima dosta rokacine koja nema smisla ima je tamo gde ne treba itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

One week after its release Sonata Arctica's new album 'Unia' hit #1 on the official Finnish album charts.

 

This is the first time ever one of their albums directly hit the pole position after the first week.

 

SONATA ARCTICA will be starting their extensive tour on summer during which they will visit in over 15 countries.

 

SONATA ARCTICA TOURSCHEDULE:

 

06/09/2007 Sauna Open Air, Tampere / Finland

06/21/2007 Himos Festival, Jämsä / Finland

07/07/2007 Ruisrock, Turku / Finland

07/13/2007 Rockperry, Vaasa / Finland

07/14/2007 Ilosaarirock, Joensuu / Finland

07/19/2007 Zepp Nagoya, Nagoya / Japan

07/20/2007 Namba Hatch, Osaka / Japan

07/21/2007 Shibuya-AX, Tokyo / Japan

07/22/2007 Shibuya-AX, Tokyo / Japan

07/27/2007 Kuusamo Ruka Open Air / Finland

07/28/2007 Qstock Festival, Kuusisaari, Oulu / Finland

08/05/2007 Ankkarock, Vantaa / Finland

09/07/2007 Circo Volador, Mexico Cit / yMexico

09/08/2007 Café Iguana, Monterrey / Mexico

09/09/2007 Teatro Cabaret, Guadalajara / Mexico

09/12/2007 Ridglea Theater, Ft. Wort / hUSA

09/14/2007 Launch Pad, Albuquerque / USA

09/15/2007 The Clubhouse, Tempe / USA

09/16/2007 Key Club, Hollywood / USA

09/17/2007 Galaxy Theater, Santa Ana / USA

09/19/2007 Bluebird Theater, Denver / USA

09/21/2007 The Metro, Chicago / USA

09/22/2007 Harpo's, Detroit / USA

09/23/2007 Peabody's Down Under, Cleveland / USA

09/24/2007 Opera House, Toronto / Canada

09/26/2007 Salle Albert Rousseau, Québec City / Canada

09/27/2007 The Medley, Montréal / Canada

09/28/2007 The Chance Theater, Poughkeepsie / USA

09/29/2007 The Palladium, Worcester / USA

09/30/2007 B.B. King's, New York / USA

10/02/2007 The Trocadero, Philadelphia / USA

10/03/2007 Jaxx, Springfield / USA

10/05/2007 ProgPower USA VIII, Atlanta, Georgia / USA

10/06/2007 Culture Room, Ft. Lauderdale / USA

10/07/2007 The Haven, Winter Park / USA

10/09/2007 The Meridian, Houston / USA

10/31/2007 Arenan, Stockholm / Sweden

11/01/2007 Rockefeller, Oslo / Norway

11/03/2007 Lisebergshallen, Göteborg / Sweden

11/04/2007 Mejeriet, Lund / Sweden

11/05/2007 Markthalle, Hamburg / Germany

11/07/2007 Live Music Hall, Cologne / Germany

11/08/2007 LKA-Longhorn, Stuttgart / Germany

11/09/2007 Z7, Pratteln / Switzerland

11/10/2007 All Kart Halle, Kaufbeuren / Germany

11/12/2007 Electric Ballroom, London / UK

11/13/2007 Elysée Montmartre, Paris / France

11/14/2007 Transbordeur, Lyon / France

11/16/2007 Heineken, Madrid / Spain

11/17/2007 Razzmatazz II, Barcelona / Spain

11/19/2007 Alcatraz, Milano / Italy

11/20/2007 Petöfi Hall, Budapest / Hungary

11/21/2007 Planet Music, Vienna / Austria

11/23/2007 Garage, Saarbrücken / Germany

11/24/2007 Hof Ter Lo, Antwerp / Belgium

11/25/2007 013, Tilburg / The Netherlands

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ne bi putovao? Jesi li tamo ikada bio? Ti si jedan od one publike koja ne bi otisla ni u Dom Omladine a da stanuje u Nusicevoj. Nabavi gomilu DVDja, pogledaj sta propustas. Eto, sada se vidi ko je ta razmazena beogradska publika.

 

Respect za sve one sto dolaze u BG ili bilo koji drugi grad iz susednih zemalja da bi videli ono sto ih interesuje. Podosta ih je bilo u poslednje vreme. Zaista nema lepseg dozivljaja nego kada putujes negde u inostranstvo na koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj mi jedan dobar razlog zashto ne bi ishao u Madjarsku ? Ja od kako su bendovi poceli da dolaze ovde, kukam zato sto ne mogu da postignem da idem u Buimpeshtu na koncerte, jer je mnogo veci i bolji filing da tamo odesh na cert, sa sve zezanjem od dva dana, nego kad je koncert u BGu. Jedino sto odajem delu publike respect za atmosferu koju napravi(mo) na koncertima kod nas, ali mnogo je zanimljivije ici na koncerte u inostranstvo. I tamo makar nemash pijanu srpsku stoku koja dodje u 21h na koncert, a zeli da se nabije napred pa gura sve redom...

 

And yes, Im so there. Prvi red, samo tako je iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi razlog - nemam adekvatno društvo za odlazak na koncert. Drugo - smatram da ne vredi tih para, ako se radi o bendu koji će ionako kad-tad doći ovde. Treće - više volim da gledam bend kod nas, jer kad lik sa bine kaže "Hell-o Budapest!", osećao bih se kao da se ne obraća meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi razlog - nemam adekvatno društvo za odlazak na koncert. Drugo - smatram da ne vredi tih para, ako se radi o bendu koji će ionako kad-tad doći ovde. Treće - više volim da gledam bend kod nas, jer kad lik sa bine kaže "Hell-o Budapest!", osećao bih se kao da se ne obraća meni.

A kako je tek meni kad bend kaže "Hello Belgrade!"? :lol: Pa mislim ono, došla da vidim bend, a ne da on meni lično kaže "Hello Sarajevo" ili da izigravam bijesnu glistu samo zato što pozdravlja grad u kojem nastupa. :rolleyes:

Na šta ti obraćaš pažnju majko draga. :rolleyes: Meni je dobar osjećaj da čujem bend na koji dođem a ne da slušam koga pozdravlja...

 

Joj ne mogu da vjerujem da ovo pišem, hahahahaha, majko draga, al' bih se načekala jednog B.Guardian-a da kaže "Hello Sarajevo", hahahahahaha. Uh, ismijah se. :):):)

 

De ba lik, opusti se i idi slušaj "Hello Budapest". :lol::rockdevil:;)

 

(Ja bih sve dala da Blind Guardian kaže "Hello London" a ja tamo. Nji nji. ^_^ ) M' da. :rolleyes:

Edited by furija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi razlog - nemam adekvatno društvo za odlazak na koncert. Drugo - smatram da ne vredi tih para, ako se radi o bendu koji će ionako kad-tad doći ovde. Treće - više volim da gledam bend kod nas, jer kad lik sa bine kaže "Hell-o Budapest!", osećao bih se kao da se ne obraća meni.

 

 

1. Drustvo uopste nije bitno. Ne mora neko da te drzi za rukicu da bi sa njim isao na koncert. Meni uopste nije nikada bilo tesko da resim i odem negde ne trazeci neko specijalno drustvo ako me koncert zanima.

 

2. Vredi itekako para, jer je pitanje hoce li doci i kada ce. Kao sto vidis oni objavljuju turneje skoro godinu dana unapred, a ove ovde prostore su uvek zaobilazili, verovatno zato sto bi vecina ljudi reagovala kao ti i kada bi dosli ovde, smislili bi neki razlog, stereotipan uglavnom- imam ispit, nemam s kim, nemam para za to.....

 

3. Kada su prvi put dosli u Beograd Cannibal Corpse nisu ni jednom pozdravili tako publiku, ko zna jesu li uopste imali pojma gde su dospeli. Ako si stvarno fan benda, ako si power/progressivac kako se karakterises, valjda ti je svejedno u kom si gradu, vec je muyika ispred toga. Mozda bi vise voleo da cujes Hello Zagreb ili Hello Croatia nego Hello Budapest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...