Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

pricalo o njima kao jedan od top 5 progressive bendova...

Progressive :? :? :?

Da nisi mozda pogresila kad si kucala valjda si mislila na power.

 

Znam za to da su jako mladi Tonny '75 , Liimatainen '80,

Mikko Harkin '79,Marko Paasikoski '78, Tommy Portimo '81 mislim stvarno su mladjahni momci.Inace imam neke njihove pesme uzivo na disku ali nisam bas nesto preterano odusevljen sa Tonijevim pevanjem.Peva dobro sve vreme i onda odjednom ga slabije cujes ne znam sta je razlog tome.Mada imam i koncert Nightwisha na divx i tamo se pojavljuje kao gost i tu je medjutim dobro otpevao ali moram priznati da nije iamo puno sta da peva.Mada i pored svega toga samo da poradi na tome i bice stvarno sjajan.Mada i pored svega toga i dalje imam zelju da ih vidim uzivo.

Takodje jedna od omiljenih pesama mi je Sing in Silence.

Reci mi kako ti se cine njihove balade koja ti je na prvom mestu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas sta, pravo da ti kazem ja ne znam u cemu je razlika izmedju progressive-a i powera. I nekako cini mi se da to dalje deljenje u sitna crevca podpravaca metala totalno nema smisla... OK, ima black, ima trash, ima gothic...Eto, ako ti mozes da mi objasnis u cemu je razlika....

Uglavnom, ako je trebalo da pise power neka bude POWER. Eto, zaista ne znam kad trebam da kazem power a kad progressive :?

Ima jedan tip koji izlazi ponedeljkom u KST i lici NEVEROVATNO na basistu Marka ( i nisam jedina koja tako misli). Ne znam ko je niti kako se zove (u principu ja tamo ne znam nikoga licno niti kako se ko zove, jer ako uopste dodjem budem sa nekim pa ne obracam paznju ni na kog drugog). Bas neverovatno!

Ja nemam nista od njih uzivo - eto ni Successor. Ne mogu da ti objasnim ali ja ne volim preterano da na kaseti slusam zive nastupe. tako da prakticno nemam mnogo zivih albuma. Dvoumila sam se da kupim Successor, jer ima tu ona obrada Scorpionsa i ima pesma Shy koju nisam cula...Ali jednostavno lepse mi je da slusam studijske verzije i da odem na koncert pa da ih i slusam i gledam... laugh.gif

Da, da imam i ja taj spot - Beauty and the Beast....lepo je otpevao nema sta...Ponadala sam se da ce ove godine na Nightwishu on mozda biti isto tako special guest! Ali nista!

Od Balada volim...pa mislim da volim jednako sve njihove balade...Imaju tako puno smisla, i strasno se pronalazim u njima

"As you can see when you look at me I'm pieces of what I used to be"

"Jar of love isn't dry until the last drop falls"

"It's easier to live alone that fear the time is over"

dakle, Replica, Last Drop Falls, Tallulah...Uh volim ih sve podjednako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi nesto preterano filozofirao po tom pitanju sta je power sta je progressive, ovo je neka definicija koju su jos ranije napisali Azal i Feanor

 

Feanor je napisao:

Ovo sam postovao na temi za najbolji prog bend:  

 

>>power metal =  

>>Brze nego Heavy  

>>Melodicni vokal  

>>Twin pedala  

>>kvinte i power chordsi (ili tandara mandara kako to moj pofa zove)  

>>I bar jedan tekst na sword and sorcery temu (nije obavezno)  

>>  

>>  

>>E sad, tu je malo diskutabilno koliko je na power uticao heavy, a >>koliko trash, mada kad bolje razmislite svodi se na isto.  

 

 

Mogli bi do sutra da se svadjamo oko toga kako i kada je nastao power, ali otprilike za prve grupe se uzimaju recimo Running Wild ili Helloween, a godine negde sredine osamdesetih ili kraj osamdesetih, mada je tada sve zvuchalo vrlo trashy (prvi albumi guardiana ili helloweena). Sto se tekstova tice cesto su ali NE MORAJU BITI na fantasy temu, mada je to vazan pecat u power muzici. Moracu da ispravim sebe, nije melodicni vokal u pitanju, vec je power melodicniji nego prethodni pravci, a vokali uglavnom pevaju tzv \"clear highpitched\" glasom

Ovo je bilo vezano za power

a Azal je dodao za progressive sledece

meni je progressive bilo koja grupa koja nemoze u ni jedan drugi pravac da se stavi.  

 

Od Dream Theater do Meshuggah.....sve metal grupe koje pokusavaju nesto originalno i novo da odsviraju su progressive.  

Takodje i gospodin Aperion je pomenuo jednu interesantnu cinjenicu

komplikovanje u ritmovima nije obavezna stvar za prog metal. Naranvo da je uvek dobrodosla sto veca tehnicka doteranost.

 

To ti je neka osnovna razlika nadam se da si uspela da me skontas.Mrzelo me da pisem pa mi je bilo lakse da kopiram neke delove texta.

 

Ha ne mozes da se odlucis za baladu. smile.gif

cuti ne mogu ni ja.Mozda last drop ,ali opet ni replica nije losa ,ma ne mogu da razmisljam o tome he,he,he smile.gifsmile.gifsmile.gif

Uzmi Successor neces se pokajati.Imam to na mp3 i trebalo bi da ti se svidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, verujem da ce mi se svideti...Uzecu ga!

E, hvala za objasnjenja. KOntam sta je sta...Ali ipak ostajem pri onom starom da nema potrebe cepidlaciti..da li ej fantasy ili sorcery text ili tra-la-la...zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, verujem da ce mi se svideti...Uzecu ga!

E, hvala za objasnjenja. KOntam sta je sta...Ali ipak ostajem pri onom starom da nema potrebe cepidlaciti..da li ej fantasy ili sorcery text ili tra-la-la...zar ne?

 

Nema na cemu sto se tice objasnjenja.

Pa dobro ne treba cepidlaciti ali opet je velika razlika izmedju progressive i power bendova.Power bendovi se po meni jako lako mogu prepoznati da su power ,zbog brzine i svega ostalog navedenog.

Ali opet sve je to metal :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daklem Aske nadmasila si sebe,stvarno!

Eto tako i ja da velim nesto.OBozavam ih,strava su,mada ja sve Fince i gotivim,ali ovi su mladi energicni i mnogo simpaticni,jos im je Tonny pevao sa Nightwishom u Beauty and the beast,sta vise reci,super su.

Meni se licno sa Ecliptice najvise svida UnOpened,ubedljivo,a vi eto vidite sami!

Volela bih da ih slusam uzivo,pa se nadam da cu biti u prilicu!

A,tanja,jel bi isla sa mnom,bez sumnje.

Ajde pozdrav za Aske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle sta damo od snega? kako sam to nadmasila sebe ????????

Ha, pa naravno da su super! A jos i znam ko te je uputio u njih smile.gif

A znam i odakle ti taj spot "Beauty and the Beast"...

Pa sreco naravno da bih isla ne njihov koncert i to EKSKLUZIVNO sa tobom, samo da ne bude ko sa Nightwishom tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

>Nema na cemu sto se tice objasnjenja.

Ma' date=' ja bas ne volim mnogo ta definisanja...

 

>Pa dobro ne treba cepidlaciti ali opet je velika razlika izmedju progressive i power bendova.

Ali zasto se onda uvek kaze zajedno "power/progressive" kad se govori o grupama. Npr. evo veceras ovaj VISION sto ce da sviraju...Na plakatu pise to odozgo.

 

>Ali opet sve je to metal :mrgreen:[/quote']

Pa daaa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aske je napisala:

Ali zasto se onda uvek kaze zajedno "power/progressive" kad se govori o grupama. Npr. evo veceras ovaj VISION sto ce da sviraju...Na plakatu pise to odozgo.

 

 

Ma ljudi cesto neznaju gde da stave pojedine bandove ili ne znaju podelu.

Power band koji ima dosta progressive elemenata je Kamelot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da da znas da sam bas onda razmisljala sta je Kamelot i gde da ga svrstam...power ili prog????

E, i jos nesto, sad bas cepidlacim...Mislim da ti je promaklo jedno C u nazivu teme..Arctica bi treblao da pise, ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se to odnosi na "Silence" - to im je 2. studijski album. A znam da se nalazi na live albumu "Successor" iz 2000.

E, sad si me bas zagolicao za to menjanje....na kakvo personalno menjanje se odnosilo?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa, vec sam se negde napred izjasnila na ovu temu...

Ali nema veze rado cu o San Sebastianu da pricam. To mi je jedna od omiljenih pesama. Mogla bih sad da ti je otpevam, ali neces me cuti smile.gif

Reci mi se jako dopadaju, zato sto oslikavaju jedan deo mog zivota...a vrlo su poetski napisane - a to me uvek odusevljava posto ja nikad ne mogu poeziju da srocim cestito. Uvek mi je vise lezala proza...mada matiju beckovica uvek i svuda mogu da citam. O njegovoj "Veri Pavladoljskoj" da ne govorim...bice mi potrebne godine!

Dakle, San Sebastian je divna!

It was good I got to know her wel because she made me see that the Sun of San Sebastian was just too hot for me... jako mi se dopada onaj zvonjavi pocetak na klavijaturama. Jednostavno sam je dozivela jako licno. Budi u meni neke emocije iz proslosti. U San Sebastianu i Bilbau se uvek jela dobra morska riba! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, jedan deo mog zivota koji me je naucio mnogom stvarima i u isto vreme mi je ostao u bolnom secanju!!! :cry: Inace jako mi se svidja kako vokal dize glas a lici kao da se odaljava. To u principu i nije toliko specijalna stvar ali u ovoj pesmi stvarno zvuci svetski!!

 

Nego nisi valjda stvarno bila tamo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...