Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Kako niko ne pominje Last Drop Falls, ili Sing in Silence...

Gravenimage je isto super....

Eh da mnogo mi se svidja kod ove finske lige (Bodom, Sonata, Stratovarius, Nightwish i mozda jos neko) sto se gotive i ortaci su....Nisu ko nasi da se samo svadjaju i pljuju... !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Htio sam samo da prokomentarisem Sonatinu obradu Over the hills... Licno volim Sonatu, ali ovo je stvarno ispalo lose... skroz... I zbog cega su nasli bas tu pjesmu da obradjuju? U svakom slucaju NW je posao obavio dalek bolje... Sto nije ni poenta, ja se samo pitam sto je Sonata napravila takvo govno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlozi:

 

1) Zato što je nordijsko-folklorna...a Finci su nacionalističke svinje.

 

2) Zato što se spremaju da pređu na melodični black.

Hint: Thyrfing je obradio isto. Možda se isto pitanje može postaviti njima? Pobogu, što ste obrađivali nešto što je Nightwish obradio?

 

Znači, obradina obrade obrada.

 

Tužno je što ja nisam čula stvar u originalu.

Ja, i mnoštvo drugih veselih beslovesnih bića.

 

Nego, ne volim ja Sonatu. Blagi bože. Šablon+dodatak sopstvenog šablona gratis. Subjektivno, naravno, rečeno.

Jedino što mogu Eclipticu da pohvalim, ima nešto. Nije samo vozanje gitarica i klavijaturica. Fullmoon je fina, fina stvar.

A Over the hills...tja. Nisu baš morali da je diraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham... Ja sam mislio da je irsko-folkorna...

 

Ecliptica ja dobra ali je i Successor dobar, ako se izuzmu one dvije live stvari sa kraja CDa koje ocajno zvuce. Zbog cega se pjesma Shy nikome ne svidja, meni je to omiljena pjesma od Sonate...

 

Ja sam slusao i Garyjevu verziju... Muzika je kod Moora ubjedljivo najbolja, ubjedljivo, dok Tarjino pjevanje ipak nosi nesto vise dinamike... Sve u svemu najmanje mi se svidja ova od Sonate (tu cetvrtu nisam ni slusao)... Ali mozda bi najbolje bilo kad bi Tarja sa Lynottom zajedno pjevala u Moorovoj verziji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham... Ja sam mislio da je irsko-folkorna...

 

Ecliptica ja dobra ali je i Successor dobar, ako se izuzmu one dvije live stvari sa kraja CDa koje ocajno zvuce. Zbog cega se pjesma Shy nikome ne svidja, meni je to omiljena pjesma od Sonate...

 

Ja sam slusao i Garyjevu verziju... Muzika je kod Moora ubjedljivo najbolja, ubjedljivo, dok Tarjino pjevanje ipak nosi nesto vise dinamike... Sve u svemu najmanje mi se svidja ova od Sonate (tu cetvrtu nisam ni slusao)... Ali mozda bi najbolje bilo kad bi Tarja sa Lynottom zajedno pjevala u Moorovoj verziji...

 

dobro mislis, jeste irska. medjutim, irska, finska i USA imaju slicne narodnjake. sto ih cini dobrim za razliku od ostalih narodnjaka koji su ili urbani ili zavijanje.

meni sonata zvuci ok. ni manje ni vise. ima toliko boljih bandova. shy je meni fina pesmica kao neki intermezzo izmedju dve vazne pesme na albumu. jedino sto tu fali su 2 vazne pesme da slika bude potpuna.

moorova verzija jeste bolja od nw. nisam cuo sonatinu verziju, ali od szigeta sam besan na njih i samo cekam priliku da ih malko pljunem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham... Ja sam mislio da je irsko-folkorna...

 

Ecliptica ja dobra ali je i Successor dobar, ako se izuzmu one dvije live stvari sa kraja CDa koje ocajno zvuce. Zbog cega se pjesma Shy nikome ne svidja, meni je to omiljena pjesma od Sonate...

 

Ja sam slusao i Garyjevu verziju... Muzika je kod Moora ubjedljivo najbolja, ubjedljivo, dok Tarjino pjevanje ipak nosi nesto vise dinamike... Sve u svemu najmanje mi se svidja ova od Sonate (tu cetvrtu nisam ni slusao)... Ali mozda bi najbolje bilo kad bi Tarja sa Lynottom zajedno pjevala u Moorovoj verziji...

 

dobro mislis, jeste irska. medjutim, irska, finska i USA imaju slicne narodnjake. sto ih cini dobrim za razliku od ostalih narodnjaka koji su ili urbani ili zavijanje.

meni sonata zvuci ok. ni manje ni vise. ima toliko boljih bandova. shy je meni fina pesmica kao neki intermezzo izmedju dve vazne pesme na albumu. jedino sto tu fali su 2 vazne pesme da slika bude potpuna.

moorova verzija jeste bolja od nw. nisam cuo sonatinu verziju, ali od szigeta sam besan na njih i samo cekam priliku da ih malko pljunem.

 

:evil: Shy je odlicna pjesma :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonata Arctica je dosta dobar bend.Ima energije u njihovim pesmama!

Najbolje stvari su mi Last drop falls,Tallulah,Gates of Fear i Kingdom for a heart.Inace vecina bendova iz Finske zvuci odlicno.....

Dragonlord Black Dragon

tongue.gif

 

Gates of fear?? odakle je ta pesma?

Inace, valjda ima i dve pesme na broken single-u Gun i Dream thieves...ali nemam pojma kako i gde da ih cujem...

 

A inace, zaista smaraju vise sa tim web-siteom, znaci prvo je sto godina bio 'UNDER CONSTRUCTION', onda je neko vreme radio (imali su i forum, vau...) a sad je site ukinut...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:? :? :? A kada je SA obradila Over the Hills...? 8O 8O 8O I gde moze da se slusa? Moram reci da sam veliki fan SA i da jos nisam cuo za tu obradu. I tesko mogu da verujem da su obradili tu pesmu posto Tony peva back vokale na Nightwish verziji. Inace njihove obrade su za mene love/hate varijanta. Neverovatne su Still Loving You, Die With your Boots on i Wind Beneath my Wings a ne volim I Want Out i Fade to Black. A i ove dve postujem jer SA stvarno urade obradu a ne samo odsviraju isto ko original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonata Arctica je dosta dobar bend.Ima energije u njihovim pesmama!

Najbolje stvari su mi Last drop falls,Tallulah,Gates of Fear i Kingdom for a heart.Inace vecina bendova iz Finske zvuci odlicno.....

Dragonlord Black Dragon

tongue.gif

 

Gates of fear?? odakle je ta pesma?

Inace, valjda ima i dve pesme na broken single-u Gun i Dream thieves...ali nemam pojma kako i gde da ih cujem...

 

A inace, zaista smaraju vise sa tim web-siteom, znaci prvo je sto godina bio 'UNDER CONSTRUCTION', onda je neko vreme radio (imali su i forum, vau...) a sad je site ukinut...

To sam skinuo sa interneta.Nema je ni na jednom albumu.A sto se tice sajta to je prava katastrofa.Kao da to rade najgori amateri!!!

Dragonlord Black Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

:? :? :? A kada je SA obradila Over the Hills...? 8O 8O 8O I gde moze da se slusa? Moram reci da sam veliki fan SA i da jos nisam cuo za tu obradu. I tesko mogu da verujem da su obradili tu pesmu posto Tony peva back vokale na Nightwish verziji. Inace njihove obrade su za mene love/hate varijanta. Neverovatne su Still Loving You, Die With your Boots on i Wind Beneath my Wings a ne volim I Want Out i Fade to Black. A i ove dve postujem jer SA stvarno urade obradu a ne samo odsviraju isto ko original.

 

Ni ja nemam pojma... Nasao sam na Kazaa-i, slucajno... I ne svidja mi se... Btw Still loving you je odlicna, ali odlicna... A ja kad kazem da je Successor odlican mene niko ne slusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Iskreno se nadam da nece :roll:.

Posto me mrzi da trazim temu o novom albumu (a mozda sam tamo vec pisao smile.gif) reci cu ovde da je Winterheart's Guild dobar album biggrin.gifa:. Playwrite's Misery je odlicna balada, a ni Draw Me nije losa. Abandoned... i Victoria's Secret od brzih.

Sto se tice njihove verzije Over the Hills... ne mogu reci da mi se svidela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...