Jump to content

Anorexia Nervosa


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Anorexia Nervosa izdaju novi album pod nazivom Redemption Process za Listenable Records.

Neke od pesama su Antinferno, Sister September, Codex Veritas...

Kako kazu ovo ce biti jedan od "histericnijih" albuma, na momente orkestralan i heavy.

Vise o tome na http://www.mother-anorexia.com

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest nesa_brus

Ja imam Exile i Drudenhaus s tim sto Druden nisam jos preslusao. icon_rolleyes.gif Exile je... hm interesantan. Nije black, nije gothic,prepoznaju se neki alter elementi,uglavnom prilicno konfuzno i uznemirujuce.Sto bi se reklo,ima dojma, ima. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Sto serete da je bend losh !!!??? AN je strava , kida , cepa ... New Order is the best !!! :muzicar::rockdevil::muzicar::rockdevil::muzicar::rockdevil::opusteno::pivopije::rockdevil::muzicar::cool: (Pretpostavljam da ce neko od vas pametnjakovica sada da se provali kako su oni komercijala? )

 

Vala bash..nek si im rekao...bezobraznici :no: CoF i AN ftw, jel tako...

 

 

Sve ono sto black metal ne treba da bude, AN je to vrhunski sklepala i zapakovala pod labelom sympho bm.a. Nezanimljivo, iritantno, prepuno idiotskih melodija pracenih retardiranim glasom. Bend koji baca ljagu na francusku scenu.

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Abigail

 

Koliko sam ispratio tvoje prisustvo na ovom forumu, secam se da si bila prilicno aktivna i afirmativno orijentisana, izmedju ostalog, i na Antaeus topic-u. Imajuci to u vidu, reci cu ti samo jedno - kompletan opus tog benda (koji mi je drag, btw) nema ni 10% stvaralackog integriteta kao, recimo, jedan New Obscurantis Order ili Drudenhaus od AN. Daleko od toga da sam neki neumereni fan AN-e (definitivno imaju najgay-skiji imidz na BM sceni), ali to je jedna prilicno ocigledna cinjenica. Momci su dobri i kreativni muzicari, pesme su im majstorski iskomponovane i idejno sadrzajne, a imaju i sjajnu atmosferu. Od svih tih stavki, antaeus ima samo ovo poslednje.

Nisam mislio da ulazim u raspravu, ali me nerviraju filozofi koji nas sve ovde uce "sta black metal treba da bude". Ko je, majke ti, tebe ovlastio da inaugurises te kriterijume?!

Ne znam... Neka ljudi procene sta je merodavnije - misljenje jedne forumasice koja ima svoje (ne bas zgodno) dupe u avataru ili 10 godina rada i truda jednog benda koji je rezultatima upravo pomenutih aktivnosti uspeo da motivise desetine hiljada ljudi sirom sveta da odvoje jedan deo svog novca i obezbede im udobno mesto na svojim CD policama. Na kraju krajeva, i Listenable kao izdavac im je dovoljan pedigre...

Edited by Srdzan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Abigail

 

Koliko sam ispratio tvoje prisustvo na ovom forumu, secam se da si bila prilicno aktivna i afirmativno orijentisana, izmedju ostalog, i na Antaeus topic-u. Imajuci to u vidu, reci cu ti samo jedno - kompletan opus tog benda (koji mi je drag, btw) nema ni 10% stvaralackog integriteta kao, recimo, jedan New Obscurantis Order ili Drudenhaus od AN. Daleko od toga da sam neki neumereni fan AN-e (definitivno imaju najgay-skiji imidz na BM sceni), ali to je jedna prilicno ocigledna cinjenica. Momci su dobri i kreativni muzicari, pesme su im majstorski iskomponovane i idejno sadrzajne, a imaju i sjajnu atmosferu. Od svih tih stavki, antaeus ima samo ovo poslednje.

 

 

O inventivnosti ne bih radje...ne mozes ocekivati da svaki bend izmislja toplu vodu. Ja sam cisto govorila za svoje misljenje. Antaeus definitivno nije plasirao nove aspekte muzike na scenu, niti je znacajno pridonio icemu svojom muzikom (sto se takodje moze reci i za anorexiu, koja cak i nema odredjenog kontinuiteta i konceptualnosti) , ali je barem ukomponovao elemente koje danas rijetko koji black metal bend exponira svojom muzikom. Mene ne odusevljava melodicnost i pederski vokal u bm.u. Slusajuci oba benda, sasvim je ocigledno koji je expresivniji i iskreniji. O idejnoj sadrzajnosti AN.a radje ne bih govorila. Ekstaticnost, oporost i agresivnost jednog Antaeusa definitivno ne bih ni nastojala porediti s muzikom AN.a. Mozda nisam kompetentna da govorim o muzickoj kompletnosti i tehnici koja je ptrebna da se odsvira pojedina pjesma doticnih bendova, ali sigurno sam dovoljno naslusana da mogu dati ocjenu rada u pogledu dosadasnjeg stvaralastva i cjelovitosti opusa. 10 godina rada an.a i izdavanje albuma meni su sasvim beznacajni naspram 3 full lengtha koja je npr jedan Watain izdao (ili Anta, ako cemo se toga drzati).

Share this post


Link to post
Share on other sites

O inventivnosti ne bih radje...ne mozes ocekivati da svaki bend izmislja toplu vodu. Ja sam cisto govorila za svoje misljenje. Antaeus definitivno nije plasirao nove aspekte muzike na scenu, niti je znacajno pridonio icemu svojom muzikom (sto se takodje moze reci i za anorexiu, koja cak i nema odredjenog kontinuiteta i konceptualnosti) , ali je barem ukomponovao elemente koje danas rijetko koji black metal bend exponira svojom muzikom. Mene ne odusevljava melodicnost i pederski vokal u bm.u. Slusajuci oba benda, sasvim je ocigledno koji je expresivniji i iskreniji. O idejnoj sadrzajnosti AN.a radje ne bih govorila. Ekstaticnost, oporost i agresivnost jednog Antaeusa definitivno ne bih ni nastojala porediti s muzikom AN.a. Mozda nisam kompetentna da govorim o muzickoj kompletnosti i tehnici koja je ptrebna da se odsvira pojedina pjesma doticnih bendova, ali sigurno sam dovoljno naslusana da mogu dati ocjenu rada u pogledu dosadasnjeg stvaralastva i cjelovitosti opusa. 10 godina rada an.a i izdavanje albuma meni su sasvim beznacajni naspram 3 full lengtha koja je npr jedan Watain izdao (ili Anta, ako cemo se toga drzati).

 

 

Legitimno...

 

Samo jos jedan komentar - ekstaticnost (inace, prilicno apstraktan epitet, ako mene pitas), oporost i agresivnost su danas nedovoljne da bi bend bio autentican na bilo koji nacin, jer su sveprisutne i dovele su do hipertrofiranosti i kvalitativne devalvacije zanra. Mora da postoji jos nesto u muzici da bi ona bila posebna...

A sto se AN tice, ne mislim da su melodicni u ljigavom smislu reci, a ni da im fali ekstaticnosti i agresivnosti. Vokal je zaista prosecan, tu se slazem, ali ne bih toliko da bih ga definisao kao gay (jedino mozda u retkim clean momentima, ako se bas napregnem). Pocetak pesme Drudenhaus Anthem mi, recimo, svaki put provetri mozak na jedan sasvim neponovljiv nacin i moja zahvalnost za to se manifestuje kao postovanje. A jako volim i Antaeus i Watain i sve bendove koji isporucuju taj tip energije i atmosfericnosti... Prosto, radi se o dve vrste magija koje se niti mogu, niti trebaju uporedjivati. O ukusima ne vredi raspravljati - kratko, stereotipno, izlizano... ali tacno.

Nisam zeleo da stvaram los vibe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...