Jump to content

Gitare, oprema

• This topic is locked This topic is locked
10394 replies to this topic

#41 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 17 avgust 2003 - 04:44

Pa mislim da sam ti donekle vec i odgovorio. Jednostavno ne treba da zuris. Sacekaj da probas vise gitara, steknes jos iskustva. Kad budes napredovao i tebi ce postati jasnije sta tacno hoces...Drugo sto pare koje ulozis u budzenje gitare na kraju ne mozes da vratis u zivotu. Verovatno bi gitara nesto bolje radila uz prave magnete, ali se postavlja pitanje da li bi onda jednostavno bilo bolje kupiti novu, bolju gitaru koja ima i bolje drvo.                    

#42 Vlaja Buraz

Vlaja Buraz

Demon of Metal

• iskreni članovi
  • 11930 posts

Posted 17 avgust 2003 - 06:07

I da evo ti link sa specifikacijama... ako te zanima biggrin.gifa:  
http://www.jacksongu...artno=KE3_Kelly

Kakva targija bem ti sunac!!!

Dušane, zna li se šta o nastavku snimanja onog albuma koji je opisivan od strane Mixermana? Ja sam pregurao sve ono, i vidim u onom zadnjem postu da je iz marta 2003. a prethodni je bio iz decembra 2002. - a i sam sadržaj posta objašnjava sve... Ali da li možda ima gdje nastavka, nisam stigao obići onaj forum? I još, jel' se saznalo slučajno o kome se tačno radi?                    

#43 Ivan88

Ivan88

Anonimus of Metal

• Banovani
  • 296 posts

Posted 17 avgust 2003 - 20:37

ili zato sto u kombinaciji sa tim drvetom i gradjom gitare daju najbolji rezultat...

E bas sam to teo da kazem smile.gif

i ja sam razmisljo o menjanju doticnih, i uglavnom me je visoka cena sprecavala da to uradim, ali mi se cini da sam prilicno odusto kad sam u the guitarist naso clanak nekog baje iz saymour duncan o magnetima i tabeli koji magneti se slazu sa kojim telom (drvo naravno) i kojim vratom(!!!!!!!!!!!!!)

Onda sam svatio da su moji (isto duncan designed) tu iz takodje dva razloga smile.gif))

zato sto je to jeftinija varzija gitare smile.gif i zato sto verovatno odgovara kombinaciji mog tela/vrata....

e da, i najbitnije je sto ne znas kako ce zvucati u tvom instrumentu! smile.gif) prodavnice kod nas imaju jako mali ili nikakav izbor doticnih i ne znam kolko su raspolozeni da im odneses gitaru pa da ti ugrade jedne, pa da sviras, pa da ti ugrade druge i to da traje par dana smile.gif)... nemozes bas reci koristi ih moj idol pa zato ocu da ih kupim (veliki broj njih takodje na snimanjima koriste gibson lp recimo i fender stratocastere!!!), zavisi od ostale opreme, itd...  a definitivno se ne mozes osloniti na sound clipove na sajtu smile.gif))

e a sad imam ja pitanje vezano za elektroniku... dali je neko budzio svoju da dobije jaci zvuk (dusane kolko sam svatio tvoja jem ima u sebi kolo koje daje dodatnih 25db ako se nevaram?!) ili nesto slicno?                    

#44 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 17 avgust 2003 - 23:16

Kakva targija bem ti sunac!!!  

Dušane, zna li se šta o nastavku snimanja onog albuma koji je opisivan od strane Mixermana? Ja sam pregurao sve ono, i vidim u onom zadnjem postu da je iz marta 2003. a prethodni je bio iz decembra 2002. - a i sam sadržaj posta objašnjava sve... Ali da li možda ima gdje nastavka, nisam stigao obići onaj forum? I još, jel' se saznalo slučajno o kome se tačno radi?  

Na Jacksonovom sajtu od fotki gitara mnogo vise su mi se svidele fotke Briane Banks  biggrin.gif  smile.gif  Ovo je zaista originalno, nicipor glumica reklamira gitare :mrgreen:
Pazi, kad sam zavrsio citanje Mixerman-ovog dnevnika, isao sam svaki dan na taj forum u nadi da cu saznati bar nesto novo, toliko mi se svidelo.
Ako pogledas malo bolje u Mixerman-ovom forumu se nalazi i tema u kojoj se postuju komentari u vezi dnevnika, tu ces saznati da izmedju ostalog i oni sami nagadjaju ko je Mixerman i jos neke vaznije baje na forumu za koje je ocigledno da su neko i nesto "in the industry" a ne zna se ko su. U svakom slucaju, mislim da sam saznao vise o procesu snimanja albuma citajuci to, nego sve ostalo zajedno u zivotu  :mrgreen:
e a sad imam ja pitanje vezano za elektroniku... dali je neko budzio svoju da dobije jaci zvuk (dusane kolko sam svatio tvoja jem ima u sebi kolo koje daje dodatnih 25db ako se nevaram?!) ili nesto slicno?

Fuck me if I know  biggrin.gif  smile.gif
Prvi put da cujem nesto tako, moracu da proverim...Mada 25db vise je jako jako mnogo, ne znam bas za cifru, gitara ima normalan izlazni signal.
U Jam-u je normalna pasivna krajnje dosadna i standardna, nikakvih cudnih vezivanja...Sad mozda se u novijim Jem-ovima nesto ugradjuje, a da ja ne znam. Moja Djitra je stariji Jem iz 87. (da iskoristim priliku da se hvalisem, 44. jem po redu napravljen biggrin.gif  :oops:  biggrin.gif )
Ne znam sta tacno podrazumevas pod "budzenjem da se dobije jaci zvuk". Razliciti magneti imaju razlicit output, a aktivna daje jos jaci, ako to mislis? Ili mislis na jaci kao bolji zvuk?                    

#45 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 17 avgust 2003 - 23:25

E da , Boro, danas u taksiju upaljen radio, i puste "neko te ima nocas" i na pola pesme ja se setim tvog pitanja u vezi sa zvukom bubnja. Pretpostavljam da ti najvise dobos zvuci cudnjikavo. Jeste to i kompresor ali se radi o takozvanom "gejtovanom" reverbu koji je bio jako u modi u USA produkciji 80-ih godina. Reverb je hall (ako ne znas, ako znas izvini sto sam mislio da ne znas biggrin.gif  smile.gif  ) efekat koji stvara utisak prostora, a gate je uredjaj koji kada signal padne ispod odredjenog zadatog nivoa sece zvuk i "zatvara", koristi se u svim situacijama gde je potrebno izdvojiti glavni izvor zvuka od pozadinske buke ili propratnog suma. Recimo "gate" na gitari da bi bila potpuna tisina dok gitarista ne svira, gate-ovi na kanalima mixete u live situaciji, da recimo pevacki mikrofoni ne bi hvatali buku dok niko ne peva, itd.
Znaci 80-ih je glavna fora bila da se gate stavi na dobos posle reverba, tako da se rep od reverba na dobosu ne utisava normalno (brzo ali ipak postepeno)nego traje recimo pola sekunde i onda biva naglo sasecen (cim je je li presao zadatu granicu - treshold). Tako se dobije taj "eksplozivan" zvuk koji se naglo zavrsava. Opet se nadam da sam uspeo da ti nekako objasnim...                    

#46 Vlaja Buraz

Vlaja Buraz

Demon of Metal

• iskreni članovi
  • 11930 posts

Posted 18 avgust 2003 - 00:48

Na Jacksonovom sajtu od fotki gitara mnogo vise su mi se svidele fotke Briane Banks  :D  :)  Ovo je zaista originalno, nicipor glumica reklamira gitare :mrgreen:

Jenna Jameson majku mu! Nije valjda da ima i Briana Banks?! 8O  :?  smile.gif

Fuck me if I know  :D  :)

E ovo je već pretjerano...  smile.gif  smile.gif  smile.gif

(ako ne znas, ako znas izvini sto sam mislio da ne znas)

Ma samo piši, uvijek ima nešto što ne znam (ili znam otprilike što je još gore), tako da stručna objašnjenja uvijek dobro dođu... A usput, nešto o gate (pragovima) sam saznao u jednom Mixermanovom postu, mislim da je to spomenuo kad je snimao bubanj, da će ga morati tako dovesti u red, pa je napravio malu digresiju da objasni nešto o tome...
I da, skoro da nisam zaplakao od sreće u onom momentu kad je bend otišao na krstarenje (dal' to bi krstarenje ili nešto drugo nije ni bitno), a Willy izvadi svog Custom '67 SG-a i reče:'E sad ćemo snimati...'
Kakav bi to savršen happy end bio...                    

#47 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 18 avgust 2003 - 01:30

Jenna Jameson majku mu! Nije valjda da ima i Briana Banks?!    

biggrin.gif  smile.gif  biggrin.gif  Ma sve su mi one iste, plave i sisate biggrin.gif
I da, skoro da nisam zaplakao od sreće u onom momentu kad je bend otišao na krstarenje (dal' to bi krstarenje ili nešto drugo nije ni bitno), a Willy izvadi svog Custom '67 SG-a i reče:'E sad ćemo snimati...'  
Kakav bi to savršen happy end bio...

Nije retkost da na albumu poznatog benda uopste nije svirao neko od clanova, i da je neko nepotpisan odsvirao sve gitare ili bubnjeve.
Joe Satriani je u jednom od ranijih intervjua iz sredine 80-ih rekao da ga je publika vec mnogo puta cula a da to nije ni znala, cesto iza zavese za vreme koncerta ili nepotpisanog na albumu gde svira gitare umesto gitariste benda.                    

#48 Ivan88

Ivan88

Anonimus of Metal

• Banovani
  • 296 posts

Posted 18 avgust 2003 - 22:02

Valley Arts- California Pro  
Jem 777LNG  
Squier JV reissue '62

Ibanez Jem 777
Serial #883074

One of the first pink Jems. Steve had this guitar modified with a built-in preamp, giving it a 6 dB boost, and used it extensively on the David Lee Roth \"Skyscraper\" tour in 1988. Considering the amount of use and abuse this guitar took over the years, it is in surprisingly good condition, and in fact the thin protective plastic cover is still on the pickguard. It is now safely locked away in the vault.

Pardon, pobrkao sam smile.gif))

inace, ovih 25 sam pokupio za pogresnog mesta smile.gif

http://www.seymourduncan.com/website/produ...ectsdescr.shtml

a sto se tice igranja sa elektronikom, pod jacim zvukom sam mislio bolji smile.gif... razna igranja, pocevsi od jaceg outputa magneta pa nadalje...                    

#49 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 18 avgust 2003 - 22:23

Pardon, pobrkao sam ))  

inace, ovih 25 sam pokupio za pogresnog mesta  

http://www.seymourduncan.com/website/produ...ectsdescr.shtml  

a sto se tice igranja sa elektronikom, pod jacim zvukom sam mislio bolji ... razna igranja, pocevsi od jaceg outputa magneta pa nadalje...

Ma cool, ko radi taj i gresi biggrin.gifa:
Interesantna sprava taj pickup booster, nisam cuo za njega do sada.
Mada opet, to je vise za nekoga ko iz jedne gitare hoce da dobije razlicite varijante boje tona...Ja sam nekako vise u fazonu da dobijem jedan zvuk koji mi se svidja, i to mi je dosta...Minimalizam
Igranja elektronikom imas bezbroj...imas nekoliko sajtova koji se samo bave bezbrojnim varijantama za povezivanje "struje" u gitari

http://www.guitarnuts.com/wiring/index.htmlPosto je donekle slicna stvar interesovala i Marty-je evo jednog linka koji bi vam obojci mogao biti interesantan. Ovo je deo sajta vezano za "wiring" ali pregledaj i ostatak sajta, toplo preporucujem!                    

#50 Marty

Marty

Anonimus of Metal

• članovi
  • 51 posts

Posted 19 avgust 2003 - 00:39

E ovo je ono sto me zanimalo...hvala za link biggrin.gif

U medjuvremenu sam ja neleteo na nesto zanimljivo
evo linka ... www.guitargeek.com - ako nekoga zanima kakvu opremu koriste profesionalci
a evo i jos jedan ... www.harmonycentral.com - svaki review koji vam moze pasti na pamet mozete naci ovde                    
There are no secrets to making it in music. concentrate on making the best music you can, and hope for a little success along the way.

#51 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 20 avgust 2003 - 00:09

Harmony Central stalno koristim kad treba da utvrdim poreklo nekoj gitari, i da vidim kakva su iskustva drugih (prokletstvo trgovanja biggrin.gif  )
Do jaja je ovaj drugi sajt, nisam znao za njega. Dosta toga sam vec znao iz raznih intervjua po gitarskim casopisima, al super je imati sve to tako na jednom mestu.                    

#52 Srki

Srki

Priest of Metal

• članovi
  • 1485 posts

Posted 20 avgust 2003 - 12:20

Imam i ja pitanje za sve vas:

Hteo bih da kupim pristojnu distorziju. Imam Zoom 505II, i prilicno sam zadovoljan njime, s'obzirom da sam ga kupio za 80E, a za te pare tesko da bih mogao da dobijem kakav-takav procesor. Oko 80% vremena sviram bez procesora, na clean-u, samo sa pojacalom, a procesor koristim samo za reverb i dist... Sada sviram sa black/death metal bendom, a Zoom ima ocajne distorzije (nekako isprane), pa bih hteo da kupim neku kvalitetnu pedalu. Razmisljao sam o Boss MetalZone-u, koji je proveneno dobar za death metal, ali ne verujem da bi ta pedala zvucala dobro kada bih svirao kuci (zato sto kuci sviram Vai-a, Becker-a, Symphony X..., ili bar pokusavam smile.gif ). Ton mi je vrlo bitan!!! Narocito tokom solaza!

Zanima me da li neko ima MetalZone i da li je sa njim moguce svirati nesto blaze od death metala.

Takodje me zanima da li postoji jos neka pedala iz koje se moze izvuci i high gain distorzija i fina distorzija za solaze...                    
TOTALNI UNDERGROUND

#53 Invictus

Invictus

Priest of Metal

• iskreni članovi
  • 2336 posts

Posted 20 avgust 2003 - 13:14

Ja posjedujem Boss MT-2 i fantastican je. Svaka para data za njega se isplati. Nije losa kombinacija da recimo kombinujes MT-2 i delay i ostale efekte za bojenje distorzije sa procesora, tj. da ih uvezes.                    
AMERIKA TREBA DA GORI !!!!!!!!
NEMA ZLATA STO PLACA SLOBODU !!!!!!!!

#54 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 20 avgust 2003 - 15:39

Probao metal zone 2 na pojacalu i bio jako prijatno iznenadjen jer generalno nisam bio ljubitelj bosovih distorzija. Doduse bilo je to na messa boogiju, na kom i zoom ne zvuci lose  smile.gif ...Dobra pedala, koja moze dobro da posluzi i za duboko oranje i za laksu svirku u kojoj je potrebna distorzija. Za kucnu varijantu, jednostavno je prikljuci pre zoom-a, i to je to.                    

#55 Srki

Srki

Priest of Metal

• članovi
  • 1485 posts

Posted 21 avgust 2003 - 12:48

Ali plasim se da ce isuvise da mi "sece" signal. Kao sto rekoh, ton za soliranje mi je veoma bitan.

BTW Invictuse, mislim da smo jednom u Domu Omladine na koncertu Stone-a konstatovali da Kozeljnikov Ibanez, MetalZone i neki Marshall su ubistvena kombinacija!!!                    
TOTALNI UNDERGROUND

#56 Ivan88

Ivan88

Anonimus of Metal

• Banovani
  • 296 posts

Posted 21 avgust 2003 - 21:06

hohoh, koji si ti lik smile.gif

malo si se zajebo za glavu al dobro tongue.gif

e da, i za gitaru, al dobro i to tongue.gif

sali na stranu, interesuje me po kojij ceni dobijas m-1000? zasto? evo zasto... :http://www.espguitars.com/html/s_mii.html

no, m1000 ce posluziti :PPPPPPPPPP

p.s. nemoj da mislis da sam ozbiljan da si se zajebo tongue.gif
doduse, ja bi za te pare uzeo prilicno drukciju a prilicno slicnu kombinaciju smile.gif)                    

#57 Invictus

Invictus

Priest of Metal

• iskreni članovi
  • 2336 posts

Posted 22 avgust 2003 - 00:18

Ali plasim se da ce isuvise da mi "sece" signal. Kao sto rekoh, ton za soliranje mi je veoma bitan.

BTW Invictuse, mislim da smo jednom u Domu Omladine na koncertu Stone-a konstatovali da Kozeljnikov Ibanez, MetalZone i neki Marshall su ubistvena kombinacija!!!

Ja sam prvi put probao taj efekat bas na takvoj kombinaciji. Sta reci, bila je to ljubav na prvi zvuk. biggrin.gif  Na svirci u basti KST-a sam koristio kombinaciju Jackson - MT-2 - Marshall, a za snimanje albuma je bila Fender - DS-1 - Marshall (MT-2 nisam uspo nigdje naci). Kao sto se da primijetiti, nista osim distorzije i sirove snage.
Nego kad pomenu Kozeljnika, na toj svirci je zvucao odlicno. Puno bolje od Dusana, koji je kombinovao Ibanez - Zoom 505II - Marshall, sto je ispalo previse sinteticki, pogotovo za onakvu muziku.
Sto se tice tona za soliranje iz MT-2, imas parametricki middle eq, tako da mozes da napravis sta hoces.                    
AMERIKA TREBA DA GORI !!!!!!!!
NEMA ZLATA STO PLACA SLOBODU !!!!!!!!

#58 kasapin

kasapin

Master of Metal

• članovi
  • 1059 posts

Posted 22 avgust 2003 - 01:03

hohoh, koji si ti lik smile.gif

malo si se zajebo za glavu al dobro tongue.gif

e da, i za gitaru, al dobro i to tongue.gif

sali na stranu, interesuje me po kojij ceni dobijas m-1000? zasto? evo zasto... :http://www.espguitars.com/html/s_mii.html

no, m1000 ce posluziti :PPPPPPPPPP

p.s. nemoj da mislis da sam ozbiljan da si se zajebo tongue.gif
doduse, ja bi za te pare uzeo prilicno drukciju a prilicno slicnu kombinaciju smile.gif)

ma oko 1000$ + troskovi (tu ce da me oderu :ne: )
i procesor ima predpojacalo u sebi - jebe kevu - 340 patcheva!
moze da se ubacuje preko kompa biggrin.gif                    
Black Metal Night, svakog Cetvrtka od 20h - ulaz 100 din - SKC, living room
pogledajte flajer na:Flajer 666
OVE NEDELJE PROMOCIJA JELEN PIVA!!!

Destroy Your Life For Satan!

Anti-Norway!!!

#59 Dushan S

Dushan S

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3608 posts

Posted 22 avgust 2003 - 03:14

ja samo opet promenio narudzbinu,
stize mi:

Gitara: ESP M-1000  
Procesor: Korg Ge-7  
Pojacalo: Marshall AVT150H + 4X12  

e, to je kombinacija

Kasapine, drago mi je zbog tebe, ali ideja je teme da neko nesto pita ili neko nekome odgovori i pomogne. A ovo vise dodje kao EPP o tvojoj narudzbi...
Nisi nista pitao ali da pomenem, mozda nekome to i bude od neke koristi.
ESP-ju koji uzimas je trenutna cena po prodavnicama napolju 700-750$, tek toliko da znas koliko zaradjuje onaj koji ti je donosi. (naravno ako je ne uzima na veliko sa dodatnim popustom) A ako se ne varam to je LTD, znaci proizvedena u Koreji. Neke serije su imale originalni floyd a neki licenciran, srecom su to zaista EMG magneti na njoj pa ajde...Trebalo bi da je dobra gitara za heavy ako nista drugo.
Korg GE7? Siguran si da nije rec o tvojoj gresci tokom kucanja? koliko mi je poznato takav model ne postoji. U svakom slucaju, interesantno mi je cuti da neko istovremeno kupuje odvojeno digitalni procesor i Marshall glavu koja u sebi ima ugradjen sopstveni digitalni procesor...Nikad dosta digitalnog procesinga, hm? Takodje bi bilo korisno da vratis tih 4x12 i umesto toga uzmes 2x12 boks, jer ne verujem da ces u sledecih godinu dana imati evropsku turneju na kojoj ces zeleti da pocepas usi publici. Zvuk nije isti kada marshall pojacalo radi na 2 ili na 6, kutija se drugacije ponasa, sto u praksi znaci da Valvestate zvuci kao k...c na malim vrednostima volumena.                    

#60 Srki

Srki

Priest of Metal

• članovi
  • 1485 posts

Posted 22 avgust 2003 - 10:38

Ja sam prvi put probao taj efekat bas na takvoj kombinaciji. Sta reci, bila je to ljubav na prvi zvuk. biggrin.gif  Na svirci u basti KST-a sam koristio kombinaciju Jackson - MT-2 - Marshall, a za snimanje albuma je bila Fender - DS-1 - Marshall (MT-2 nisam uspo nigdje naci). Kao sto se da primijetiti, nista osim distorzije i sirove snage.
Nego kad pomenu Kozeljnika, na toj svirci je zvucao odlicno. Puno bolje od Dusana, koji je kombinovao Ibanez - Zoom 505II - Marshall, sto je ispalo previse sinteticki, pogotovo za onakvu muziku.
Sto se tice tona za soliranje iz MT-2, imas parametricki middle eq, tako da mozes da napravis sta hoces.

OK, hvala ti, definitivno uzimam MetalZone!!!                    
TOTALNI UNDERGROUND

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )