Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/27/26 in Posts

  1. 3 points
    @azal iz tog KC perioda, meni je omiljena Matte Kudasai (OK, možda ipak Thela Hun Ginjeet) Koncert je sinoć počeo tačno u minut, ali početni entuzijazam svih prisutnih je brzo splasnuo jer Belew nije delovao baš najbolje, na momente je delovao kao da mu je baš teško da odsvira to što treba, nije bilo onog njegovog prepoznatljivog osmeha...čak su mu i tehničari/asistenti par puta izlazili na binu i donosili flaše vode i peškire (delovali su zabrinuto). Onda se izvinjavao što loše svira, ne zna šta mu je...da li je zbog sunca i vrućine (njegove reči, a za dva dana su propustili 40+ stepeni, juče je bilo svega 34-35). Pauza od 20 minuta, koja se pretvorila u 35 min. čak smo pomislili da ovo baš loše izgleda i ko zna da li će uopšte izaći na binu. Na svu sreću, Belew izašao kao preporođen, ponovo izvinjavanje zbog lošeg prvog dela ("please don't post those videos on youtube" 😄) Drugi deo nastupa je kao po mojoj želji, prepuno Discipline pesama. Sad vidim da celu turneju cepaju isti setlist, dobro je što nisam ni gledao šta sviraju pre koncerta, to praktikujem već godinama - da se iznenadim (ako ima sreće pozitivno). Dva video bima na kojima Levina skoro da nismo ni videli, skoncentrisali se na AB i Vaija pa preko 90% vremena, a ja baksuz bio baš ispred Vaija umesto Levina 😏 Danny bio u prvom planu (i verovatno jedini put) na video bimu za vreme solo na Indiscipline. Par puta zumiraju AB dok Vai piči solo (a ovaj ono kulira pored pojačala i gleda kako Vai delje gitaru)....ovo je najveći minus koncerta, kao da je to neko radio ko nema pojma koji bend je u pitanju i šta sviraju. Ako moram dati neki minus neko bude ovo; ne bih da se žalim na lošiji prvi deo koncerta, ipak su to ljudi u godinama pa u neku ruku moramo biti srećni što su uopšte u "voznom stanju". Puno Tool majica u publici, očekivano 🙂 publika matora, opet očekivano ali barem sam se osećao mlađim nego što jesam. Ko makar malo voli KC 80ih, vredi videti i čuti Beat, tu nema dileme. Pozdrav 🍻
  2. Gledao sam sinoc Hulder na Lowland Festu u Madjarskoj. Uzivo je bas odlicna. Ima neku ekipu session muzicara i bas su svi usvirani. Pre nekih 4-5 godina mi je to izgledao kao neki meme bend, u fazonu Onielar za sirotinju. Nije toliko svirala uzivo i prvi snimci, a i materijali su bili znatno primitivniji nego albumi koji ce doci posle njih. Doduse i dalje mi nije jasno kako su joj albumi toliko krzljavi sto se tice produkcije i ubija sama sebi instrumente u miksu. Kako su izasli neki live snimci pre 3 godine, pa posle onaj Rock in Bourlon. Malo je reci da sam taj snimak izvrteo 50-60x. Pre nje su sinoc svirali neki cunga-lunga Madjari i pocupali su na bini boga oca. Dosli da je nameste i ne mogu dobiti mikrofone i monitore nikako. Dok to nisu uboli, probili su termin skoro 20 minuta. U 23:59 Hulderaja se zahvaljuje i ode sa bine. Mislim se garant ode na bis. Medjutim nema nista od toga. Madjare zabole kurac sto je bio tehnicki problem. Planirano je da svira od 23:00 - 00:00 i to je to, raspored se mora postovati. Tako da umesto sat vremena svirke, bilo je 40min. Nije lose, ali odgledao bih je opet u tako nekom hedlajner slotu. Sto se tice Lowland Festa to je bukvalno kao Hellhammer u Srbobranu pa na steroidima. Martoly mi je isti Srbobran, cak i put do tamo je isti, lokacija, bina.. Razlika je u tome sto ovde ima znatno vise publike, rekao bih da skoro pa svi kampuju tamo, ima dosta suncobrana, stolova, stolica, klupa, 4-5 kamiona sa hranom, veci bar za pice. Nazalost ceo festival je u fazonu party metala. Brdo bendova u slam metal, oink oink-gici gici-tupa tupa fazonu, a ako nisu takvi bendovi onda su uglavnom neki klasicni Madjarski bendovi ili neki pankeri. Odakle Hulderaja na tom festivalu i dalje mi nije jasno, a i publika je izgleda u fazonu 'odakle ovi ovde, sto niko ne grokce u mikrofon?!'.
  3. https://balkanrock.com/kalendar/boris-beograd-dorcol-platz-08-10-2026/
  4. Super koncert bio, nisam neki veliki fan ali baš je dobro videti u Beogradu bend koji je u naponu forme i na vrhuncu hajpa i slave. Repetitor bio ok ali više im paše neka manja klupska bina, malo ih je pojela ova veličina. Idles ne jedu govna nego gađaju direktno među rogove, lepa spika Joe Talbota u pauzama, pumpalo se i jeblo mater svakojakom nacionalističko šovinističkom zlikovcu. Rusa jedno 50%, a bilo je i ljudi od kojekude koji su došli na cert iz drugih zemalja. Organizacija dobra, piće pristupačno. Sve u svemu, sve kako treba.
  5. Pravda za Fest Najbolja rokerska rupa ikad

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.