Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Vlaja Buraz

Iskreni članovi
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Vlaja Buraz

  1. Vlaja Buraz posted a topic in Rock & Hard Rock
    Nešto sam van sebe u poslednje vrijeme, kad sam počeo slušati Poison i tako, a ne da mi se otvoriti tema o bendu Tesla. Znači, istražujem nešto oko čovjeka koji se odaziva na ime George Lynch, onda se sjetim njegovog nasljednika u bendu Dokken, a to je - Reb Beach, nama još poznat kao aktuelni (ali manje aktuelan) gitarista Whitesnake. Čvik-čak-čuk-čvok (One thing leads to another.) http://en.wikipedia.org/wiki/Reb_Beach http://en.wikipedia.org/wiki/Winger Znači, bend koji je možda i najteže ismijavan od svih bendova iz perioda sa kraja '80-ih, osnovan od strane izbjeglica iz benda Alice Coopera... Ekipa: Kip Winger - bas/glas, Reb Beach - gitara, Rod Morgenstein (ex-Dixie Dregs) - bubanj i Paul Taylor - gitara/klavijature. U originalnom periodu se pojavljuju tri studijska albuma: # Winger (Sahara) (1988) # In the Heart of the Young (1990) # Pull (1993) Od kojih su prva dva platinasta u Americi. S obzirom na sve (promjenu klime u muzičkoj industriji, prije svega), nakon trećeg albuma se razilaze do 2001. kad obnavljaju aktivnost za promociju kompilacije najvećih hitova i kratku turneju... # The Very Best of Winger (2001) Ipak, 2006. (jako zla godina) dolazi do ozbiljnije aktivnosti iz koje se rađa album: # IV (2006) Znači, sluša li ovo neko, šta bi se moglo reći... A da to Beavis & Butthead već nisu rekli.
  2. Jel ovo desno Lepa Brena?
  3. NAPOKON!!! GILBERT NA G3 TURNEJI!!! http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=65915 Ajoj, kad zakuva "Down to Mexico"!!!
  4. Vlaja Buraz replied to RNA's topic in Thrash metal
    Vijest na BMouth: http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=65929 Kaže da je Piterson u studiju sa novim bubnjarem Nikom Barkerom (ex-Dimmu, CoF), i počinju lagano raditi na albumu. I još uvijek stoji da će nastupiti u Subotici. Ja bih radije da je u ekipi neki drugi bubnjar (Tempesta, mijau!!!), ali, nadajmo se najboljem. *** Usput, jedan od komentara na ovu vijest: ...I saw them last Oct in NY and they played DNR of the Gathering live with Alex and that was cool.
  5. Vlaja Buraz replied to vudun's topic in Thrash metal
    Ja nekako kontam da mašimo najbitniju stavku... Bar ja sam je promašio iz prvog puta. "No singer." Drkadžije nisu htjele da snimaju novi album sa Beladonom, imali su varijantu još da sviraju, ovaj to nije htio i tu je puklo. Skot bi htio da se vrati WCFYA postava, a da li će se vratiti, to još treba da vidimo. Ovo stvarno postaje tužno. Kontam da bi album mogao izaći i ove godine ako se Buš vrati, mislim da oko toga ne bi bila kriza. Albuma.
  6. Nisam ni ja najsigurniji na šta sumi misli, imam taj DVD ali nemam volje da ga ubacim. Majke mi, ne znam da li mi je teže na pomen imena Queen ili Whitesnake. A, ima na Guitars Wars DVD-u onih par stvarčica što pjeva pa među njima one Zepp numere, patnja je teška i rovovska borba, upiranje iz petnih žila i falset, ali, ne zvuči naročito loše. Jedino što ima dosta ljudi koje iritira njegova boja glasa, a to je druga stvar. Još jedan razlog da zavoliš Kotzena. Fakat, Nuno ima taj neki grandž/teen/homo momenat. I, glupo je to za pljuvanje Extreme s njegove strane (mada ja ne znam ništa o tome, ali slutim priču) pošto jesu (u početku) izgledali kao najgori skotovi (a ko nije u to vrijeme), ali im je muzika uvijek imala tu jednu inteligentniju dimenziju od nekog glam/hard prosjeka... E, da, što se tiče te VH1 varijante, "Reuniting the Band", to ne bih shvatio kao pljuvanje, pošto sam to gledao, i da mene VH1 pita, ne bih ni ja. A mislim da su oni tad najavili da će biti okupljanja Extreme, samo ne pod tim uslovima. Trebalo bi da imam tu kompletnu epizodu na nekom disku... Leave Zele out of this! Ima jedna riba u BL kojoj je nadimak Dejv Marej. Njen momak ne voli kad je tako oslovljavaju. Ja nisam njen momak. Ja sam samo smislio taj nadimak.
  7. Prejako!!! Jingvija sam gledao prije, ali "Check this shit" uvijek može proći...
  8. http://www.billboard.com/bbcom/news/articl...t_id=1003537232 Turneja sa DLR sve bliže realizaciji.
  9. Vlaja Buraz replied to vudun's topic in Thrash metal
    Ajoj Neće se valjda pederčina Kađiano vratiti?
  10. Vlaja Buraz replied to gruban's topic in Đubrište
    Tresla se gora, rodio se miš.
  11. A taman da ja stavim sliku svog ljubavnika...
  12. Nemam ja pojma da li je to Possessed logo ili nije, meni je nešto drugo smiješno.
  13. Moram prestati dolaziti na metal forume.
  14. Znao sam da taj svchost muti nešto!
  15. LINK, SUNCE TI POLJUBIM!!!
  16. 3/5 1 of 2 people found the following review helpful: A Very Admirable Effort, July 25, 2001 Reviewer: Sean Ares Hirsch (Swan Lake, New York) - See all my reviews 3 1/2 Actually. Poison was never my favorite group. I never felt they had the edge of Exodus or King Diamond. But there are reasons I feel this group deserves a special place in the history of music. (1) Their music does not match the quality of Exodus or King Diamond. But it is admirable that they do not hide behind noise and effects. (2) Their song writing is not as powerful as that of Exodus or King Diamond. But, they DO NOT hide behind issues that wore thin a long time ago, obscenities, or sickening subjects we can find in any newspaper today. Poison never was my favorite group. But the fact that they don't hide behind excess noise, worn out issues, or cursing like most SO CALLED musicians do today, makes them heroes as far as I'm concerned. Well, enough comparisons. The music has a good moderate intensity; the songs are memorable (especially 'Look What the Cat Dragged In'); and the record shows a good consistency. Maybe this brave group just realized that some of us want great music. Not sickening noise. If you like groups like Bon Jovi, than there is no reason that you should not like Poison. Also, their: "Flesh and Blood" is must have. http://www.amazon.com/gp/product/customer-...ews/B000002UCW/
  17. Jel ovo Kartmanov stariji brat?
  18. Loš je server neki ali podržava programe za nastavak DL, tako da ja nisam imao problema, stavio ga da se skida sa FlashGet i otišao vani.
  19. Iduća svirka ne smije proći bez "Jump in My Car".
  20. 1 Još neko? Usput, ne bi me čudilo da je to bila Lukaterova ideja ali Wikipedia kaže drugačije.
  21. Vlaja Buraz replied to RNA's topic in Thrash metal
    Baš ga lome na "Allegiance" i "Careful What You Wish for"... Šalu na stranu, "Legions of the Dead" i "Fall of Sipledome" su i prebrze za moj ukus. (Hoće to kad slušaš Poison.) Ima anegdota da je Lombardo izolirkom lijepio palice prilikom snimanja. Lijepio ih za ruke, da mu ne ispadaju. Inače, što se produkcije tiče, na prvom albumu mi malo smeta produkcija, ali The New Order je sasvim dobar po tom pitanju. Štaviše, znatno mi se više sviđa takav zvuk nego ovo danas kompresovanje, trigerovanje, gejtovanje, mini-val i ostalo.
  22. Imam neki video sa jedne (od ukupno tri) svirke gdje oni na kraju lome instrumente a Gary pokušava da se samoubije salto skokom preko ostatka bubnja. Trebalo bi da ima na YouTube. Stvarno se čovjek ulaže. Što se takvih stvari tiče, ima na onom koncertu iz Australije sa VH III turneje kad on pada niz stepenice i nastavlja da pjeva. Mislim stvarno, to je ono: ko nema u glavi, ima u... Što se svirke tiče, vjerujem da je tu Gilbert najkritičniji, na tom snimku on lomi nekakvog SG-a, ali, sumnjam, u njegov ton, a ne u njegove sposobnosti - da ne bude zabune. The Who bas dionice su prava stvar za Sheehana, a vjerujem da je pjevanje leglo GC, nema puno visokih dionica, što je dobro kad je on za mikrofonom. Portnoy, ko zna. Možda je i on dobro odradio. Kontam da će se to pojaviti uskoro, ako već nije, pa ću zbaviti te moći dati neki ne-tako-bezvrijedan komentar. To je inače serija koncerata koje organizuje Portnoy, odavanje počasti njegovim herojima... Dosad su bili, pored ovog The Who projekta još i: Yellow Matter Custard (The Beatles: MP, PG, Neal Morse, Matt Bissonette), Hammer of the Gods (Led Zeppelin: MP, PG, Dave LaRue, Daniel Gildenlow), Cygnus and his Sea Monsters (Rush: MP, PG, Sean Malone, Jason McMaster). Ali opet ne zaslužuju više od jedne rečenice?
  23. Ničim posebno. Iz Van Halena je izašao već krajem 1999, nakon završetka turneje. Okupio je bio ekipu u kojoj je, ako se ne varam, bio Mike Mangini (drugi Extreme bubnjar i vlasnik WFD licence za najbrže ruke na planeti) i napravili su album 2002. pod firmom Tribe of Judah. Čudan album. Navodno bi ove godine trebalo da izađe nešto pod njegovim imenom. Prošle godine je bio dio The Who tribute benda imenovanog Amazing Journey pod dirigentskom palicom Portnoya (Paul Gilbert, Billy Sheehan, Mike Portnoy & GC).
  24. Sva sreća pa si na internetu. Počni odavde sa informisanjem: http://en.wikipedia.org/wiki/Dokken

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.