Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Mayhem je uz Cannibal Corpse najgori bend na ovoj planeti koji sam ikada cuo. Mozda sam glup ali u tim ljudima ne vidim zelju da predstave bilo sta drugo osim cistog zla i to samo po sebi gubi smisao i nikada ne opstaje. Zgrazavam se kad ih cujem... wallbash.gif

UUUU HUHUHUH hahaha sta ovaj napricha icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mayhem(ili ti nanosenje teskih telesnih povreda ili ti jos i nasilje...) je za mene grupa koja je na svoj svojstven nacin obelezila rani razvoj Norvaske black scene.Neki smatrajau da se Dead ubio onda kada je uvideo da se (jos tada 1991.god.)pocelo sa izvesnim odstupanjima od izvorne koncepcije black metalla.Medjutim,kao sto je naravno uvek tako,akteri svoje motive odnose sa sobom u grob!Pa tako mi nikad necemo saznti sta se krije iza poslednje poruke koju je Dead ostavio neposradno pred samoubojstvo:"Izvinite zbog krvi!".Ovo sto je danas ostalo od benda je zalosno...smrcu Euronymousa i kasnijim prelaskom Hellhammera u Kovenant,Mayhem umire...SLAVA MU!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slusam malo ovaj zadnji album i ne vidim po cemu je bolji ili loshiji od ostalih icon_smile.gif Ipak je to i dalje black metal bez nekih foliranja, kaoliko s emeni cini. NIsam kompetentan za Mayhem jer ih nisam slusao ali ovo mi i ne zvuci toliko lose .... 8 pesama, oko 45 minuta ... cuo sam mnogo gorih gluposti nego sto je ovaj album. Jedan prijatelj rece da nece ni da slusa jer nema zelju...on je old school fan Mayhema i tvrdi da nisu u stanju da naprave niosta sto bi licilo na starija ostvarenja ... pojma nemam ... preslusajte pa vidite ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chimera je,shodno imenu,zver koja ce otkinuti muda svima koji su prerano otpisali Mayhem (moram priznati da sam i ja bio medju njima)!Odmah da kazem da ovo nije novi De Misteriis...,ali u svakom slucaju radi se o veoma extremnom black metalu,tako da su nade mnogih uslisene.Maniac zvuci mnogo manje iritantno nego na proslim izdanjima.O Hellhammeru ne treba trositi reci - covek jednostavno razvaljuje neprekidnim kucanjima i prelazima na koje se nadovezuje Blasphemer odlicnim rifovima i melodijama.Chovek je stvarno odlican gitarista!Definitivni favoriti su mi Rape Humanity with Pride i Slaughter of Dreams koje zvuce kao da je Euronymous licno ustao iz groba da odradi melodije na njima.

 

Znam da ce mnogi pljuvati Mayhem po inerciji zbog Granda,ali ipak dajte sansu ovom albumu,mislim da je zasluzuje.Hail!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pored svih lepih reci, ja sam i dalje skeptican oko uzimanja ovog albuma na originalu... ne znam zasto, jednostavno imam osecaj da mi se nece svideti...

Sto se tice Maniaca, on na svim izdanjima sasvim solidno zvuci ali je zato svaki Live album, blago receno, upropastio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pored svih lepih reci, ja sam i dalje skeptican oko uzimanja ovog albuma na originalu... ne znam zasto, jednostavno imam osecaj da mi se nece svideti...

Sto se tice Maniaca, on na svim izdanjima sasvim solidno zvuci ali je zato svaki Live album, blago receno, upropastio.

nemam pojma, ali meni se svidja njegov glas uzivo na koncertima

hehh dosta je brutalan da se tako izrazim icon_wink.gif

 

inace Chimeru sam odmah nabavio i mogu samo da kazem da su rifovi po meni sranje, jel uopste nisu blackerski

mada bubnjevi su dolicni, kao i vokal

 

ma album je dosta slican WLA, samo brutalniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...