Jump to content

Charon


diluvium

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 months later...

A lichi li Reflexion na neshto? Koliko znam tu peva onaj lik koji je snimio jednu pesmu sa Eternal Tears of Sorrow, The River Flows Frozen. Ali nishta od samog benda Reflexion nisam preslushao...

Inache, ne kapiram koje probleme ima Charon pa zadnjih 5 godina ne mozhe da privede kraju taj nov album :/.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bend Reflexion i nije nesto... Tamo je onaj pevac sa jarko crveno ofarbanom kosom, je l tako? Ma skroz bez veze, ako mene pitas.

 

(Ovo u mom prethodnom postu se odnosilo na pesmu Reflexion, od benda Kandia)

 

A sto se Charon-a tice, i meni je bas zao sto se vise ne aktiviraju. Evo uskoro treba da izadje novi album od Harmaje, mislim da je stvar u tome da je JP prezauzeticon_frown.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

e al smo ih radili bese 1 ili 2 x ne secam se ? bio jos neki bend na slican fazon pa se ne secam dal to bese bili ono 2x ili neki drugi bend :).

 

Joj bre Frubi! Napravi jedan nalog Frubi_Ne_Najava:lol:

Pomislila sam da ih dovodis

 

Koliko ja znam, samo jednom su bili, ne dva puta. Mislim da je recimo sad pravo vreme za taj drugi put:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se taj Reflexion nije nesto svideo. Taj crvenokosi (koji, zapravo, izgleda kao crvenokosa :haha:) peva i u For My Pain... koji je vec druga prica i vredi ga cuti. :da:

 

Meni se toliko svideo Fallen od For my pain da sam morala da nabavim i Reflexion. U stvari, mnogo mi se svidja kako crvenokosi (Juha se zove) peva pa ajd da i tom Reflexion-u dam drugu sansu :)

A tip je napisao skoro sve tekstove na Fallen, a za cini mi se jednu (mozda i dve) pesme je pisao i muziku.

Nego, kako nema ni Reflexion ni For my pain tema posebna? Nisam mogla da nadjem.

 

OVA 4 KOJA SAM NABROJAO SU NEKAKO POVEZANI (KO IH SLUSA ZNA O CEMU PRICAM) ZATO SU NAJBOLJI BAS TI ..... POSLUSACEMO I TAJ END OF YOU.

 

Slazem se skroz sa izborom i vec mi nedostaje nesto novo a slicno, tako da cu vrlo rado da preslusam i taj End of You. Nadam se da su i oni Finci ;)

Hvala na preporuci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na prethodnu pricu o End of You: hvala puno na preporuci, svidja mi se!

Nije mi, do duse, bas ista atmosfera kao kod Poisonblack i For my pain, ali svejedno, super je.

 

A sad da se vratimo na Charon ;)

 

Na FB su stavili ovo u status:

"Countdown to studio! On Friday we will head to the Sonic Factory to batter some new tunes. Follow this space for wild(?) studio coverage."

 

... a na sajtu (http://www.charon.fi/) pise da je Pasi napustio grupu i da su sad kvartet, ali i da ce biti novih pesama...

Edited by taniusha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paaa, ne znam sta tacno ocekivati nakon ove vesti:

 

New decade brings changes to Charon and now it's good time to update the situation. There have been rumours among Charon fans and followers about the future of the band. Playfully it could be said that Charon was not able to escape the cold grip of ongoing recession and had to go through re-organization and layoffs.

 

After taking some time out last summer we were not able to tune our engine to the needed pace for the studio sessions. We had written a bunch of new songs during the last couple of years but were not able to put them on record. After a long pondering and going through different alternatives, it was inevitable that we cannot output the next album in this mood of confusion. As a consequence guitarist Pasi Sipilä has left Charon.

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali nisam mislio samo na to, doduse, trebao sam citavu vest kopirati. Problem je sto imaju i finansijskih problema, i sto ne znaju kako snimiti album, zato ce tek par pesama snimiti, i okaciti za free download, i to je to za sada.

 

Nikako mi nije jasno kako bendovima te velicine moze biti problem snimiti jebeni album. Tehnika je uznapredovala, do sada su mogli sopstveni studio opremiti, ko bi se bunio, ako su pesme dobre, produkcija ni nije najbitniji momenat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali nisam mislio samo na to, doduse, trebao sam citavu vest kopirati. Problem je sto imaju i finansijskih problema, i sto ne znaju kako snimiti album, zato ce tek par pesama snimiti, i okaciti za free download, i to je to za sada.

 

Nikako mi nije jasno kako bendovima te velicine moze biti problem snimiti jebeni album. Tehnika je uznapredovala, do sada su mogli sopstveni studio opremiti, ko bi se bunio, ako su pesme dobre, produkcija ni nije najbitniji momenat.

 

Potpuno se slazem!

Slucajno sam upoznala jednog Finca koji nema nikakvu studijsku opremu a snima pesme sasvim pristojnog kvaliteta i pomocu gitare, klavijatura i kompjutera, bitna je volja. Bubanj uopste nema, taj deo realizuje kompjuterski.

 

Medjutim, za ovo o 'bendovima te velicine' moram da priznam da mi je bilo jako razocaravajuce kad sam shvatila da Charon ipak nije toliko veliki bend. Ja ih stvarno mnogo volim i ne mogu da verujem da ipak nema toliko mnogo ljudi koji dele moje misljenje.

Takodje, izgleda da oni kao bend imaju malu zaradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medjutim, za ovo o 'bendovima te velicine' moram da priznam da mi je bilo jako razocaravajuce kad sam shvatila da Charon ipak nije toliko veliki bend. Ja ih stvarno mnogo volim i ne mogu da verujem da ipak nema toliko mnogo ljudi koji dele moje misljenje.

Takodje, izgleda da oni kao bend imaju malu zaradu.

Da, znam da nisu ne znam koliko popularni, ali kad sam rekao "bend te velicine", mislio sam, za pocetak, da su veci od svih nasih bendova, a koji opet snimaju albume. Drugim recima, ako moze npr. Draconic da ima skoro svetski zvuk, ne znam zasto je Charon sa konkretnom diskografijom i izdavackom kucom iza sebe losiji. Isli su i na evropske turneje, ok, ne sviraju na stadionima, ali opet... Verujem da mogu na koncertima prodati solidan broj recimo majica, i snimiti bubanj od tih para i platiti master u nekom studiju kad zavrse ostatak posla u kucnom studiju, i sigurno bi bio ok album. Ili recimo, da zapice kod Nikole u Chainroom studio u Sentu, i snime kakav zele album za 2-3 hiljade evra, i jos se vrhunski provedu. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...