Jump to content

Edge Of Sanity


Fiery

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kompletno imam samo Moontower i sve sto mi treba od EoS, ostalo nemam, kao sto rekoh...

Jesi li voljan da podelis?

Ne nameravam u Beograd uskoro, mozda neka varijanta preko DC++, ali to tek kad mi stigne novi komp, na ovom vise nema mesta za novi share.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavi i Godsend, Danov doom metal projekat/bend, sasvim je dobar.

Ima toga gomila, samo tesko naci (recimo, na DC-u sam bas malopre trazio i niko nema). Godsend spada u one koji me dodatno interesuju zato sto je tu i bubnjar EoS-a icon_da.gif

 

WS, nema veze onda, znam jos neke koji imaju navodno citavu njegovu diskografiju, pa cu se snaci. Hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hocu ja Godsend icon_biggrin.gif EoS, pogotovu Crimson, remek delo, u pocetku sam stalno motala onaj deo pesme 11, 12 minut, gde se kasnije tokom pesme ponavljaju... a i Nightingale mi je simpa skroz, pogotovu pesma Shadowman sa "Alive Again: The Breathing Shadow part IV".

Jos + imam ortaka, isti Dan Swano icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Nothing But Death Remains - Ne znam..definitivno ne jedan od highlightova EoSove diskografije, a i chuo sam bolji old school death.

 

Unorthodox - e ovo je vec za jedno svetlosnu i po godinu bolje icon_rockdevil.gif Ovde su vec pocheli da bivaju melodichniji, produkcija mnogo bolja..Swanov growl mi je takodje mnogo bolji ovde! Daklem odlichan death metal album sa melodijama kakve smao svjedani mogu da nam daju. Stand out tracks: Enigma, Dead But dreaming, Nocturnal...

 

Spectral Sorrows - EoS je definitivno od albuma do albuma bivao sve bolji i bolji! Uvodna 'The Dark Day' je bre DM perfekcija! alal im jebena vera za obradu Manowara! Dan ju je na stvarno originalan i carski nachin otpevao! Josh bih sa ovog albuma naveo The Masque, Living Hell, Waiting To Die.

 

Purgatory Afterglow - Ne samo da su postojali bolji od albuma do albuma, vec su se menjali i bili fucking progressive! Za razliku od..nekih icon_mrgreen.gif Nakon shto sam chuo ovaj album danima iz glave nisam mogao da izbacim "I am in the twilight world tonight" icon_rockdevil.gif Znachi death/melodeath/gothic savrshenstvo! "Silent" pesma se pravi jednom u 100, a Black Tears je neshto shto uopshte nisam ochekivao nakon prve tri pesme! Odlichna pesm A-la-sentenced. Od ostalih josh ne sme da se izostavi fantastichna "Velvet Dreams"

 

Crimson - Zar je potrebno ishta govoriti? IMHO zajebali su i Opeth sa ovom pesmom/albumom icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Infernal - Ahm..najslabiji rad EoSa to the date..a i kasnije. Bolje pesme: Hell Is Where The Heart Is, 15:36, Inferno, Damned.

 

Cryptic - Za manje od godinu dana novi album?! Sa ovim albumom su se nekako vratili na onaj "stari death" period, i uopshte mi se nije svidela ta promena. Sa konja na magarca, ima tu nekih melodija ne tako loshih, ali ni blizu starog EosA bre!

 

Crimson II - Znam da ovo nije kec, ali je ovo josh jedan od najboljih death metal albuma ikada. Dan je car icon_rockdevil.gif Zanimljivo da je Mike Weed(King Diamond) gostovao musik19.gif

 

I tako mhihi.gif

 

 

Shta danas radi Dan Swano shto se tiche EoSa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crimson II im nikako nije bio potreban i njim su izgubili kredibilitet kod mnogih. Mozda su se malo smanjili i u mojim ocima. icon_cool.gif

Crimson 2 nema veze ni sa kakvim "njima", to je Danov solo album, pod imenom EoS-a (jedan album je uradio ostatak benda bez njega, moze i on jedan album sam, bez njih). Pravila mu se velika death metal pesma, nista logicnije od pravljenja nastavka Crimson-a, i onako bi je svi za to smatrali, ma pod kojim imenom da ju je izdao.

Da, ne znam te "mnoge" kod kojih je Dan izgubio kredibilitet tom pesmom, zapravo, ti si tek druga osoba od koje sam tako nesto cuo.

A ostatak benda je davno izgubio svoj kredibilitet sto se EoS-a tice, albumom Cryptic icon_smile.gif Kod mnogih icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite o Infernalu? Danove stvare su stvarno dobre, ali Axselsonove i Larssonove nisu nesto. Mnogo su smesan bend; prvo se pokacili, pa resili da prave album pola-pola, onda je Cryptic odradila ekipa bez Dana, pa je Dan isao na sureshot sa Crimsonom i promasio (sto se mene tice). Ali Spectral, Purgatory i Crismon I su sjajni i, i dalje ih cesto slusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiery, u pravu si za Damned(By The Damned), ali ne zaboravi i Bennya biggrin.gif

 

"Forever to be condemned,

Forever banned you will be

Cursed by the cursed

Damned by the damned" biggrin.gificon_rockdevil.gif

 

Kent, apsolutno se slazem sa tobom! A Invisible Sun je tri put bolja nego u Stingovoj izvedbi. Mada je u pitanju obrada Policea, da budemo precizniji biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedan od najboljih EP-eva ever! Sve tri autorske pesme su dragulji, a i Stingova obrada je super. Tu se vec nazirao pravac Swanove solo karijere icon_wink.gif

Uvek me natera da se zapitam kako vi zvucalo da su izgurali ceo Purgatory + Afterglow dupli album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...