Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pozdrav svima...video sam da je neko pitao koje pojacalo da uzme za svirku...ja licno preferiram manje pojacalo.Ja koristim marshall avt50, ima odlicnu distorziju,moze da se podesi da bude vrlo slicna boss-ovoj, e sad 50 watt-i i nije nesto ali ja ga uvek ozvucim preko miksera(mikrofon malo sa strane zvucnika obavezno)...snaga miksera je u zavisnosti od velicine prostora...prednost je sto nije tezak i gabaritan i nije problem da ga nosim sa sobom bilo gde i pri tom nemoram da se bojim da ce me na nekoj svirci cekati neki shit od ampa...kad bi morao glavu i kabinet nosit gde god idem dosad bi vec davno okilavio (a i trebao bi mi veci auto..he he)

E sad ja imam nekoliko pitanja:

Dosad sam koristio neke procesore a od nedavno sam probao da koristim singl effect pedale i cini mi se da je zvuk preko pedala mnooogo kvalitetniji pa bi voleo da vidim vise misljenja.

Drugo:Koja pedala bi bila najbolja za boosting...recimo kad mi treba za solo da me pojaca...neko rece da je za to super GE 7 Boss(equilizer)??

Trece: Naisao sam nedavno na jednog starog gibsona iz serije ES (to je ona sto joj je kroz top prorezan F kljuc) ali ta gitara ima oko 40 godina, original je gibson i vec je prodat ali kad sam ja cuo za nju lik je trazio mnogo para( oko 3000) jesam pogresio sto je nisam uzeo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam ipak tu uzeo uzeo sam Gibson Les Paul Slammer Special SP2F..........

to je moja gitara......extra je.......ima 2 hum-a......

i nova je skroz.......pojacalo od 20 W(ne treba mi vise jer sam u stanu) i tako.......

extra je.......... :rockdevil:

 

sve ok samo ne vidim kakve ima Gibson veze sa Slammerom, kolko ja znam u pitanju su Hamer gitare samo jeftinije varijante, to cak pise i na sajtu :D valjda si mislio na oblik da podseca na lespaula.

Anyway bolja gitara od Arije svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da na to sam mislio.........

naravno da je bolja od Arije.......mnogo bolja.........i bas mi je drago sto sam je uzeo......srecan sam ko malo dete.......

:pivopije:

 

a koju ti gitaru imas?????????? hehe

i jos nesto da li moze da se ugradi drska........znate na koju mislim???????? posto je ova gitara nema?????

ali je svakako bolja od one koju sam hteo da kupim.......

:pivopije:

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jos nesto da li moze da se ugradi drska........znate na koju mislim???????? posto je ova gitara nema?????

ali je svakako bolja od one koju sam hteo da kupim.......

:pivopije:

 

Naravno da znamo na kakvu drshku mislish, ali ne znam da l' moze da se ugradi( mada mi se cini da je mitros nekad prodavao rupe u obliku držalje)

 

ibanezjem77bbhorsiera7.jpg

 

Samo napred :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da znamo na kakvu drshku mislish, ali ne znam da l' moze da se ugradi( mada mi se cini da je mitros nekad prodavao rupe u obliku držalje)

 

ibanezjem77bbhorsiera7.jpg

 

Samo napred :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

tnx.....heheheeheheh samo sam pitao.......

a svi se smeju........cccccccccc.........opusteno ljudi........ :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...video sam da je neko pitao koje pojacalo da uzme za svirku...ja licno preferiram manje pojacalo.Ja koristim marshall avt50, ima odlicnu distorziju,moze da se podesi da bude vrlo slicna boss-ovoj, e sad 50 watt-i i nije nesto ali ja ga uvek ozvucim preko miksera(mikrofon malo sa strane zvucnika obavezno)...snaga miksera je u zavisnosti od velicine prostora...prednost je sto nije tezak i gabaritan i nije problem da ga nosim sa sobom bilo gde i pri tom nemoram da se bojim da ce me na nekoj svirci cekati neki shit od ampa...kad bi morao glavu i kabinet nosit gde god idem dosad bi vec davno okilavio (a i trebao bi mi veci auto..he he)

E sad ja imam nekoliko pitanja:

Dosad sam koristio neke procesore a od nedavno sam probao da koristim singl effect pedale i cini mi se da je zvuk preko pedala mnooogo kvalitetniji pa bi voleo da vidim vise misljenja.

Drugo:Koja pedala bi bila najbolja za boosting...recimo kad mi treba za solo da me pojaca...neko rece da je za to super GE 7 Boss(equilizer)??

 

znam to je bilo samo jedno pitanje ali odgovor ce mi biti veoma koristan..ako iko ima neki savet na ovu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...video sam da je neko pitao koje pojacalo da uzme za svirku...ja licno preferiram manje pojacalo.Ja koristim marshall avt50, ima odlicnu distorziju,moze da se podesi da bude vrlo slicna boss-ovoj, e sad 50 watt-i i nije nesto ali ja ga uvek ozvucim preko miksera(mikrofon malo sa strane zvucnika obavezno)...snaga miksera je u zavisnosti od velicine prostora...prednost je sto nije tezak i gabaritan i nije problem da ga nosim sa sobom bilo gde i pri tom nemoram da se bojim da ce me na nekoj svirci cekati neki shit od ampa...kad bi morao glavu i kabinet nosit gde god idem dosad bi vec davno okilavio (a i trebao bi mi veci auto..he he)

E sad ja imam nekoliko pitanja:

Dosad sam koristio neke procesore a od nedavno sam probao da koristim singl effect pedale i cini mi se da je zvuk preko pedala mnooogo kvalitetniji pa bi voleo da vidim vise misljenja.

Drugo:Koja pedala bi bila najbolja za boosting...recimo kad mi treba za solo da me pojaca...neko rece da je za to super GE 7 Boss(equilizer)??

 

znam to je bilo samo jedno pitanje ali odgovor ce mi biti veoma koristan..ako iko ima neki savet na ovu temu...

 

Pedale su uvek bile kvalitetnije od procesora...proc ti moze posluziti sa neku vezbu kod kuce ili za snimanje preko kompa...a za svirke,ako zelis korektan ton,uvek dist iz ampa,a efekti u effects loop(ako ga ima).Ja jedno duze vreme nisam ni kacio pedale napred na tranzistorcima...kad sam kod druga to u radio,vidim kako dd6 i mxr phase 90 mnogo slabije rade nego kad ih gurnes u eff. loop...delay se,nekako,previse rasipa,a phaser je preslab,skoro da ga nema.

Tako da,kod prve stvari mislim da vredi da za svirku,ako je duza,naravno, ipak nosis AVT.

Ja equalizer nesto ne volim bas,ali to ne znaci da to nije dobro resenje.Moraces malo u pocetku da se cimas oko kombinacija dok ne budes zadovoljan skroz.Ako ne to,uzmi Boss SD-1...nije skupa,a veoma je dobra.Uporedi te 2,pa koja ti se vise svidi.Jedino sto je razlika u ceni.

 

Da dodam...neko koristi i Ds-1 kao boost... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedale su uvek bile kvalitetnije od procesora...proc ti moze posluziti sa neku vezbu kod kuce ili za snimanje preko kompa...a za svirke,ako zelis korektan ton,uvek dist iz ampa,a efekti u effects loop(ako ga ima).Ja jedno duze vreme nisam ni kacio pedale napred na tranzistorcima...kad sam kod druga to u radio,vidim kako dd6 i mxr phase 90 mnogo slabije rade nego kad ih gurnes u eff. loop...delay se,nekako,previse rasipa,a phaser je preslab,skoro da ga nema.

Tako da,kod prve stvari mislim da vredi da za svirku,ako je duza,naravno, ipak nosis AVT.

Ja equalizer nesto ne volim bas,ali to ne znaci da to nije dobro resenje.Moraces malo u pocetku da se cimas oko kombinacija dok ne budes zadovoljan skroz.Ako ne to,uzmi Boss SD-1...nije skupa,a veoma je dobra.Uporedi te 2,pa koja ti se vise svidi.Jedino sto je razlika u ceni.

 

Da dodam...neko koristi i Ds-1 kao boost... :da:

A pa da , ja ustvari uvek nosim avt-a...zato sam i uzeo kombo varijantu 50 w da bi ga mogao uvek ali uvek nositi.Kad si spomenuo korektnu dist uvek iz ampa mislio si na fabricku dist. pojacala?? ako jesi onda si u pravu zato sto fabricku dist iz avt-a nebi menjao nizasta.

Sto se tice boostera,vazno da si rekao da moze GE7 posto bi za booster uvek pre koristio equilizer samim tim sto bi mi poboljsao zvuk za vreme solo-a.

Hvala na savetu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ochigledno nikad nisi probao lampashke distorzije pa ovo govorish...

iskreno, neznam...koristio sam skoro sve bossove drive pedale i nekoliko drugih(recimo yamaha OD 10 M2...fantazija ...bar za mene) 2-3 procesora i dist iz marshall avt-a.

E sad, lampashke kazes a? neznam...hajde prosvetli me??

 

Na kraju sto se tice distorzije, tu sam zadovoljan interesovalo me je kako drugi ljudi naglasavaju solo prilikom svirke???

Mozes i na tu temu nesto reci posto ocigledno znas dosta??

Edited by skoroGilbert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas par opcija. Najcesce se koristi eq pedala, dignes malo srednje i visoke, mada to nije pravilo, namestis kako ti se svidja. Takodje mozes da koristis i neku bust pedalu tipa Bad monkey, ili overdrive/dist pedale kao SD ili DS1. Sto se lampasa tice, tj. dista sa lampaskog pojacala, zavisi kako koje, ali stoji da je taj dist nekako "topliji" nego tranzistorac, koji je opet, vise"tight".

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno, neznam...koristio sam skoro sve bossove drive pedale i nekoliko drugih(recimo yamaha OD 10 M2...fantazija ...bar za mene) 2-3 procesora i dist iz marshall avt-a.

E sad, lampashke kazes a? neznam...hajde prosvetli me??

 

Na kraju sto se tice distorzije, tu sam zadovoljan interesovalo me je kako drugi ljudi naglasavaju solo prilikom svirke???

Mozes i na tu temu nesto reci posto ocigledno znas dosta??

 

Po meni najbolja opcija je naravno kvalitetan procesor (recimo neka rack varijanta) sa sve footswitch-em i nema da boli glava!!!

Sto se tice tona za solo, ja pre svega koristim roland-ov gp-16 procesor, ono sto menjam je da na klasican dist koji sviram dodam malo delay-a, na ekvilajzeru pojacam malo visoke i sve to stavim za jedno 20% glasnije od normalnog dista!!Naravno to sve promenim na jedan click footswitcha, pa eto jos jednog dobrog razloga za neuzeti vise pedala!!

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...