Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Procitao sam da nekome treba marshall za snimanje.Kao sto sam rekao ja imam 410h 100w glavu.Uvezena je iz engleske pre 2 meseca.Imam i 1960A kabinet.

 

Ja sam rekao da mi treba Marshall JCM 2000 za snimanje mada i ova tvoja glava je super.Da li bi je iznajmljivao i za koje pare po danu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cronnin,thanks bro.Za kablove znam-skupljam pare za neke dobre.

Ono sa gainom nije opcija,a sto se tice procesora u tome je i problem jer ga nemam.Trenutno nema lovu za nista pametno,a bilo bi smesno da koristim zooma i marshall 410h(to je sakacenje zvuka) pa sam zato mislio da uzmem neku dobru pedalu NG sto je opet veliki problem jer ima veoma malo ljudi koji imaju iskustva sa NG pedalama.

Sto se tice magneta tu si potpuno u pravu.o tome nisam razmisljao.EMG bi mi odradili posao iako su to ograniceni magneti,jer ja imam Epiphone Black Beauty custom koji ima tri humba pa bi stavio bridge i neck EMG a ovaj u sredini bi kristio za jazz varijantu.

 

Mada bi mi i Gretch sa avatara odradio posao.Jedan lik mi je u Djenovi nudio Triple jet Gretch za 450 evra,a ja u tom trenutku nisam imao ni za kafu.

Bad luck ,jos uvek se budim u sred noci zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, i ja kupujem elektricnu gitaru konacno =]

Aj dajte neke savete za kupovinu, imam oko 400e(+/- 50). Kupila bih najradije nesto kao fender, a mozda i ordzinale ako naidju jos neke pare :)(cini mi se da sam videla da je fender mexico oko 600e)

Sviram rok najvise, a kako akust. ozvucenog tensona imam 2 godine, volela bih konacno da imam i pravu el..

Mislim, ne kazem da mi sad kazete sta da kupim, svakako cu ja sve isprobati :) , a i ici cu sa profom ( pa cu i dobiti neki popust :da: ) nego cisto na koje da obratim paznju. Posto ja koliko sam gledala gitare, ili imaju jeftinije ili skuplje. Za ove pare bas i nema nekih. I da, NE ZELIM Ibaneza.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice magneta tu si potpuno u pravu.o tome nisam razmisljao.EMG bi mi odradili posao iako su to ograniceni magneti,jer ja imam Epiphone Black Beauty custom koji ima tri humba pa bi stavio bridge i neck EMG a ovaj u sredini bi kristio za jazz varijantu.

 

E-hej!

Steta je da na tu kombinaciju (Epiphone + Marshall) budzis bilo sta drugo osim dobrog kabela. Sto rece onaj tip iznad, probaj da malo umiris pojacalo smanjivanjem Overdrive-a ili sta vec imas tamo sto ti ide iz pretpojacala. Takodje, regulisi dugmice Middle, Presence i Treble jer i oni umeju da smetaju, doduse, ako si odvrnuo Volume, a stojis blizu pojacala.

Epiphone Black Beauty, ako nije kineska, ume da bude dobra i zahvalna gitara za sviranje bilo kakve muzike. Malo isceprkaj oglase na ovom Forumu jer je neki tip nudio dobre kablove za 10-tak eura. Ako ne nadjes, uzmi u bilo kojoj muzickoj radnji kabel koji se zove Planet (kosta oko 2000 din), ako ne nadjes nista optimalnije (to ti je moja licna preporuka).

Ako se ipak opredelis da sakatis gitaru, vidi prvo da utrnes srednji magnet pre nego sto ulozis pare u novi. Jer ja sam imao isti problem sa mojom Black Beauty, doduse vintage El Degas (made in Japan), a mikrofoniju je pravila kombinacija sa srednjim magnetom. Ali ja sam je kao klinac prodao bas zbog toga (doduse, '90-tih nije bilo Foruma niti toliko dobrih majstora za gitare) i sad mi je zao.

A ako budes kupovao magnet, toplo ti preporucujem (u zavisnosti koju muziku sviras) Gibsonov T-500 Alnico ili Seymour Duncan Alnico II pro. Cena im je oko 100e, ali su nezamenjivi za dobar sustain, narocito ako umes da dobro cupas zice i levom i desnom rukom.

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, i ja kupujem elektricnu gitaru konacno =]

Aj dajte neke savete za kupovinu, imam oko 400e(+/- 50). Kupila bih najradije nesto kao fender, a mozda i ordzinale ako naidju jos neke pare :)(cini mi se da sam videla da je fender mexico oko 600e)

Sviram rok najvise, a kako akust. ozvucenog tensona imam 2 godine, volela bih konacno da imam i pravu el..

Mislim, ne kazem da mi sad kazete sta da kupim, svakako cu ja sve isprobati :) , a i ici cu sa profom ( pa cu i dobiti neki popust :da: ) nego cisto na koje da obratim paznju. Posto ja koliko sam gledala gitare, ili imaju jeftinije ili skuplje. Za ove pare bas i nema nekih. I da, NE ZELIM Ibaneza.

 

pa zavisi sta ti oces...................posto vidim da najvise sviras rock..........pa Fender ili Gibson.........

sad zavisi sta tebi vise odgovara.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cronnin,thanks bro.Za kablove znam-skupljam pare za neke dobre.

Ono sa gainom nije opcija,a sto se tice procesora u tome je i problem jer ga nemam.Trenutno nema lovu za nista pametno,a bilo bi smesno da koristim zooma i marshall 410h(to je sakacenje zvuka) pa sam zato mislio da uzmem neku dobru pedalu NG sto je opet veliki problem jer ima veoma malo ljudi koji imaju iskustva sa NG pedalama.

Sto se tice magneta tu si potpuno u pravu.o tome nisam razmisljao.EMG bi mi odradili posao iako su to ograniceni magneti,jer ja imam Epiphone Black Beauty custom koji ima tri humba pa bi stavio bridge i neck EMG a ovaj u sredini bi kristio za jazz varijantu.

 

Mada bi mi i Gretch sa avatara odradio posao.Jedan lik mi je u Djenovi nudio Triple jet Gretch za 450 evra,a ja u tom trenutku nisam imao ni za kafu.

Bad luck ,jos uvek se budim u sred noci zbog toga.

 

Drugar nisi odgovorio na moje pitanje...pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tvoje gitare mislim da ni ja ne bih stavljao EMG na nju. Mozes iz eksperimenta da nadjes nekog ortaka koji ih ima na svojoj gitari cisto da uporedis da li na podesavanjima na kojima se kod tebe javlja vristanje i kod njega dolazi do istog. EMG je poznat po enkapsulaciji magneta i minimalnoj mikrofoniji. Tako bi mogao da dobijes dodatne informacije o svojim magnetima :)

 

Zoom procesor? Sta da ne? Iskljuci sve efekte, pa ukljuci samo 'noise reduction' na 9 . Neces izgubiti nista na tonu, samo nemoj da ukljucujes onu simulaciju pojacala :)

 

 

 

 

 

@Coje: Aj navedi neki bend, ili pesmu, tj. tacan zvuk koji bi volela da dobijes za clean ili solo. Dobices kreativnije savete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ti vidi........koju bi ti volela........mislim i Fender i Gibson su extra......i po meni najbolje.........

tako da tvoja odluka...........i jedna i druga su jako dobre i mozes sa njima da radis sta oces........

ti uradi kako ti je volja.........zivela :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ti vidi........koju bi ti volela........mislim i Fender i Gibson su extra......i po meni najbolje.........

tako da tvoja odluka...........i jedna i druga su jako dobre i mozes sa njima da radis sta oces........

ti uradi kako ti je volja.........zivela :pivopije:

 

dobar odgovor :) veoma precizan... sta da kupim jugo ili daciju, ma uzmi brate ferari ili majbah s njima mozes sta oces. :D

 

anyway vec vidim odgovor u najavi yamaha pacifica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesil se ti to malo ugojio ili...?

 

:mhihi:

Hahaha :lol: Jesam imao ceo život par kila manje nego sad ali ovu težinu imam već nekih godinu dana, tako da se nisam skoro izmenio :cool: Jedino ako me znaš od ranije!

 

dobar odgovor :) veoma precizan... sta da kupim jugo ili daciju, ma uzmi brate ferari ili majbah s njima mozes sta oces. :D

 

anyway vec vidim odgovor u najavi yamaha pacifica ;)

Eto kako je vidovit čovek! :mrgreen:

 

E ljudi, i ja kupujem elektricnu gitaru konacno =]

Aj dajte neke savete za kupovinu, imam oko 400e(+/- 50). Kupila bih najradije nesto kao fender, a mozda i ordzinale ako naidju jos neke pare :)(cini mi se da sam videla da je fender mexico oko 600e)

Sviram rok najvise, a kako akust. ozvucenog tensona imam 2 godine, volela bih konacno da imam i pravu el..

Mislim, ne kazem da mi sad kazete sta da kupim, svakako cu ja sve isprobati :) , a i ici cu sa profom ( pa cu i dobiti neki popust :da: ) nego cisto na koje da obratim paznju. Posto ja koliko sam gledala gitare, ili imaju jeftinije ili skuplje. Za ove pare bas i nema nekih. I da, NE ZELIM Ibaneza.

Ovako, argumenti:

Ne znaš dovoljno da bi kupila neku specijalno skupu gitaru (tj kad sazriš, ako bog da, steći ćeš i znanje šta ti u stvari treba a šta ne treba od gitare), ali ti treba opet nešto da nije loše zvukom i da nije tehnički neispravno. Takođe nešto što donekle čuva vrednost, tj džaba ti da kupiš nešto u prodavnici za 600 evra i posle ga moraš prodavati polovno za 300.

Fender realno dosta košta za ono što dobijaš. Squier-i (ovi koje sad možeš kupiti u prodavnici su kanal i ne možeš biti sigurna šta uzimaš jer su nekonzistentni sa kvalitetom). Meksikanac Fender - možda ali tu imam jak utisak da ta gitara i nije nešto specijalno a nije da je jeftina. Onda ti ostaju gitare koje su urađene kao stratokaster a nisu Fender. Dakle, polovan Fender made in Japan - ako imaš nekoga da izabere i pogleda da li je ok komad, to bi trebalo da se i više nego lepo uklopi u tvoju cenu. Ako ne Fender, onda Yamaha Pacifica, i to ili najjeftiniji model koji podsecja na strata, Pacifica 112 ili neki drugi skuplji. Gitara ok radi, primetio sam da su sve koje sam imao u rukama solidno izrađene bez nekih krupnih problema na njima, ne raštimavaju se itd. Znači po meni najsigurnija gitara za početnika, a da nije baš ne znam kako skupa.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa ako Dusan koji koliko sam shvatio ima iskustva u poducavanju preporucuje Pacificu za prvu gitaru (a vidim da to radi vec duze vreme) onda nema razloga da ga ne poslusas.

Argumenti mi deluju sasvim logicno. Sviras je godinu-dve dana dok ne shvatis sta ti tacno treba ( i u medjuvremenu skupis lovu ) , onda je prodajs uz mali gubitak (jer joj je i cena dosta niska) i ides dalje. Nisam je probao, ali pretpostavljam da je bolja od Aria gitara iz istog cenovnog opsega?

Meni je omiljena H-S-H kombinacija sa splitovanjem jer daje najsiri spektar mogucnosti.

 

 

Pretpostavljam da znas da ti treba i dobro gitarsko pojacalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Pacificu za pocetnike. Ima tu i drugih momenata al' dzaba, ne verujem da mogu tu da se nabave.

 

Mozda da se pogodimo pa da ja pocnem da izvozim odavde instrumente, po narudzbini. Em' bi vam bar duplo bolje dilove nasao any time, em sam valjda na mnogo boljem glasu nego Marici i ostala ekipa. Jedino taj transport, carina manje vise, to ne znam kako tu funkcionise.

 

Transport je problem zbog lokalnih lopurdi. Ako se salje nesto UPS-om ili Fed-Ex-om ili DHL-om, jel' i to 'nestaje'?

 

Mozda se tripujem, mozda nasa narodna posta kida.

 

Aj', pravimo biznis.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mackice,

oglase i ruke i trazi Epiphone-a. I to sto starijeg ili reissue '57. gold top, reissue '60. cherry burst, standard tobacco burst (naravno, ako te usere da naletis za 450e), itd.

Po onome sto si napisala treba ti dobra i jevtina gitara. Yamaha jeste bolja od nekih Squier-a, ali ce ti brzo dosaditi jer je lenja i flegmaticna. Epiphone-a mozes naci za te pare, doduse, u juznijim krajevima nese zemlje i ja sam ubedjen da ces se oduseviti (ako ga do sad nisi svirala).

Ustvari, evo ovako: idi na You Tube i ukucaj gitaru koju bi sebi mogla da priustis. Onda vidi kako to izgleda kad neko (ne)zna da ih svira, a usput ces cuti zvuk i akciju koju gitara daje. Takodje, ukucaj stvari ili bendove koje ljudi skidaju i videces onda i gitare, a cuces kako te stvari zvuce na razlicitim gitarama. To je, naravno, pod uslovom da nemas priliku da isprobas gomilu gitara za te tvoje novce.

Voleo bih da se ne pravim pametan kao i svi i da imam gitaru za 450e koju bih mogao da ti prodam, ali izgleda mora ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Pacificu za pocetnike. Ima tu i drugih momenata al' dzaba, ne verujem da mogu tu da se nabave.

 

Mozda da se pogodimo pa da ja pocnem da izvozim odavde instrumente, po narudzbini. Em' bi vam bar duplo bolje dilove nasao any time, em sam valjda na mnogo boljem glasu nego Marici i ostala ekipa. Jedino taj transport, carina manje vise, to ne znam kako tu funkcionise.

 

Transport je problem zbog lokalnih lopurdi. Ako se salje nesto UPS-om ili Fed-Ex-om ili DHL-om, jel' i to 'nestaje'?

 

Mozda se tripujem, mozda nasa narodna posta kida.

 

Aj', pravimo biznis.

Znači svako ko ima pare će imati Messa bogie-a u BG-u i šire jer ti jedino ta pojačala priznaješ :mrgreen:

 

:pivopije: ( nedao Bog da ja imam nešto protiv :mhihi: )

 

Ti širiš svoju opsesiju po Srbiji ,mi sviramo na extra pojačalima win-win situacija... :pivopije:

 

A da bedak...pojačalo ne spada u instrumente...Diskriminacija kažem ja :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer ti jedino ta pojačala priznaješ :mrgreen:

 

Ne kapiram to o opsesiji. Licno, sviram sve sto mi dopadne pod ruku. Tako i pojacala. Doduse, poslednjih godina, kupujem jedino Mesa Boogie. Nekako mi OK da njima dam kintu. Da imam extra $100k im'o bi mnogo jos stosta.

 

U stvari, nije tacno da samo priznajem Mesa Boogie. Fora je sto tek do ovih drugih ne mozes da se docepas u Jugi. Soldano? Rivera? Bogner? Buddha? Matchless? Bad Kat? Diezel? Genz Benz?

 

Onda oni meni malo manje zanimljivi, Carvin, Randall, Madison, Marshall, Vox, Fender i te fore...

 

Vis', ja ih' sviram cesto. I pazi, kakav sam ja drugar, ja ustupim svom dobrom drugaru Nomada, uz skromnu nadoknadu :pivopije:, a onda (istom na zalost, mesto da usretJim dvojke) iskopam i Mk IIc+ onako, majstorski. Onda ga poslali u Boogie i sad tu nesto ne radi kako valja. We're investigating the issue...

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram to o opsesiji. Licno, sviram sve sto mi dopadne pod ruku. Tako i pojacala. Doduse, poslednjih godina, kupujem jedino Mesa Boogie. Nekako mi OK da njima dam kintu. Da imam extra $100k im'o bi mnogo jos stosta.

 

U stvari, nije tacno da samo priznajem Mesa Boogie. Fora je sto tek do ovih drugih ne mozes da se docepas u Jugi. Soldano? Rivera? Bogner? Buddha? Matchless? Bad Kat? Diezel? Genz Benz?

 

Onda oni meni malo manje zanimljivi, Carvin, Randall, Madison, Marshall, Vox, Fender i te fore...

 

Vis', ja ih' sviram cesto. I pazi, kakav sam ja drugar, ja ustupim svom dobrom drugaru Nomada, uz skromnu nadoknadu :pivopije:, a onda (istom na zalost, mesto da usretJim dvojke) iskopam i Mk IIc+ onako, majstorski. Onda ga poslali u Boogie i sad tu nesto ne radi kako valja. We're investigating the issue...

Preozbiljno si shvatio.Ja sam na ovom forumu par godina još iz vremena kad je Dušan aktivno odgovaro na pitanja gitarske tehnike i ti si oduvek spominjao Mesu kao simbol za dobro pojačalo već nekoliko godina.Nisma mislio ništa loše mojim postom čak mi ne bi smetalo da posedujem jednog.Ali dobro pošto je ovo već drugi ili treći put da sam pogrešno shvaćen sa tvoje strane neču te više "uznemiravati"...

Očigledno nam se vidjenja šale u vezi nekih stvari ne poklapaju.

Ae uzdravlje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa ako Dusan koji koliko sam shvatio ima iskustva u poducavanju preporucuje Pacificu za prvu gitaru (a vidim da to radi vec duze vreme) onda nema razloga da ga ne poslusas.

Argumenti mi deluju sasvim logicno. Sviras je godinu-dve dana dok ne shvatis sta ti tacno treba ( i u medjuvremenu skupis lovu ) , onda je prodajs uz mali gubitak (jer joj je i cena dosta niska) i ides dalje. Nisam je probao, ali pretpostavljam da je bolja od Aria gitara iz istog cenovnog opsega?

Meni je omiljena H-S-H kombinacija sa splitovanjem jer daje najsiri spektar mogucnosti.

 

 

Pretpostavljam da znas da ti treba i dobro gitarsko pojacalo?

 

Pa mnogo njih mi je reklo da je pacifica totalno ok, ali naletala sam i na one koje kazu fazon :" pacifica? nemoj moooolim te! " :)

A za pojacalo, naravno da znam, ali polako =]

 

@rock city: zapravo, nikad nisam probala epiphone; ne razumem se ja bas :D, probala sam mozda 6-7 razl. gitara svega, tako da...

ma u stvari, mogu ja za zvuk da vidim sama sta mi se svidja i sta hocu, a za ovo kakva je gitara i kakvi su delovi i to, to ce mi pomoci prrof.

Ja vas samo pitala da vidim sta otprilike mogu da uzmem za te pare, a da je solidno.

Opet, svaka gitara je prica za sebe.. bas mi ortak juce rekao da je njhegov drug kupio fender mex. ali je fazon izabrao jednu od 5 a sve ostale su bile krs.

 

 

Hvala svima =]

zovem vas na svirku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zombie bro,mislim da sam ti poslao pp,ako nisam izvini,malo sam u svadji sa kompjuterima.

Ako mislis na pojacala,bilo bi mi korisno da mi kazez koliko ti treba vremenski da se snimis pa cemo se dogovoriti.

 

Hteo bi da se zahvalim crewu na pomoci.U svakom slucaju cu uzeti i kablove i magnete i proc.Samo treba malo vremena pa cu jedno po jedno

 

Srce,sto se tice nove gitare ,uvek bi ti preporucio epiphona.Po meni odnos cena/kvalitet je najbolji u tom rangu.Za 450evra mozes uzeti solidnu gitaru.

Ako naidjes na SG jos bolje jer je jos jeftiniji od LPa, a zvuci pristojno.Svaki epiphone ima prepoznatljiv gibson zvuk i solidno skida gibsona.Cesto se desava da se u losim uslovima sviranja ne primecuje razlika.

Sve zavisi opet od muzike koju sviras,ali ako imas u ponudi Fender Mex 600evra i Yamaha Pac 200 i epiphone LP 450 ,ja bi uzeo LP

 

ps kad malo bolje razmislim ja bi uvek uzeo LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedna stvar nije jasna...

Kako jebote kupis messu ili bilo koju glavu od minimum 100 w i sviras je u sobi?? Komsije? Ukucani?Kod nas i da skupis pare za to jedino mozes sviras u mestu predvidjenom za probe:(

 

Cak ni tamo! 100W se slusa izdaleka, a na probi ti ne vredi da odvrces preko 5 jer uvo ima noise gate :mhihi:

Ja sam (nisam bas ja nego covek koji se razume) svog 2203 redukovao na 50W i vise mi se svidja jer ga sad odvrcem do 10 i cujem svaki podeok, a i velike lampe se duplo manje trose :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preozbiljno si shvatio...

 

Nisam shvatio preozbiljno. Ozbiljno, mozda. Ne secam se da sam imao cast diskutirati sa tobom. Onda opet, to mi ne sluzi na cast. Jednostavno sam repartirao na tvoja zapazanja. Nisam neki idilopoklonik icega, rekoh, to me buni. Jer kako rekoh, svasta probah, ali sad bas ta neka ezoterika, pa tu je u Jugi M/B ezoterika. Ako sam se ikad poneo neotesano, ispricavam se :pivopije:.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...