Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

OMG

Da li je ovo moguce:

Pukla mi debela e zica na pacifiki. Dobro, otvorim fioku, uzmem najdeblju u hrpi starih zica(^_^) i nabacim na gitaru. Sviram ja, ali brate, debelo nekako. Setim se da sam kupio jedared desetke i izvalim da sam stavio zicu iz seta desetki(inace koristim devetke). Sad sviram i kao da je gitara postala tvrdja nego inace(sto mi nikako ne ide u glavu) zbog toga sto je ova zica stajala na gitari nepunih 5 minuta :/ Je l' moguce da se vrat iskrivi za ovako kratko vreme zbog jedne jedine zice??! A mozda sam se nesto mnooogo gadno istripovao... Neka prenoci pa cu da dam ortaku bubnjaru da isproba da vidi je l' tvrdja nego inace jer je i on privati redovno na probama

 

btw, I WANT EH CRYBABY! Pre neko vece sam sanjao kako ga imam.................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, dobro je. Uzeh danas da sviram, sve je u redu, ne znam koji mi je bio qratz sinoc pa mi gitara bila tvrda :)

Jedino mi zao sto ste morali da procitate moj post

:pivopije::muzicar::pivopije:

 

 

EDIT: Znam sta mi je bio problem sinotj, imao sam losh ton ;)

Edited by High_Roller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novogodišnje pitanje/mit: Sonijev vokmen kao preamp za gitaru/bas :confused: . Busted/plausible/confirmed

Confirmed, ali samo u nekim slučajevima.

Evo kako smo mi to koristili:

Skineš glavu od vokmena i na one dve žice (jedan kanal batališ) prištekaš gitaru.

Radi kao distorzija/preamp i možeš u razglas da ideš. Volume pot ti je i gain ujedno. Onda smo probali i neki kondenzator onako najseljačkije da vežemo na ulaz uz gitaru, pa je zvuk bio još bolji, ali taj rezultujući zvuk jako zavisi od kapacitivnosti gorepomenutog elementa.

Moj drugar koji je to budžio je posle izvesnog vremena taj kondenzator izvadio, jer mu je trebao za nešto i stavio posle drugi, međutim "distorzija" nikada više nije radila kao pre.

Takođe mi se zaklinje da je kondenzator bio vezan REDNO, što je meni totalni apsurd. No sećam se te distorzije, k'o da je bilo juče. Jebeš mi sve ako nije radila bolje od metal zoneta.

Varijanta je oprobana posle sa mnogim vokmenima i mnogim kondenzatorima, no ta prva kombinacija je bila najdobitnija.

Vokmen je bio neki First, ili tako neko govno, sa dva posebna pota za glasnoću za levi i desni kanal posebno, apsurd. Cela sprava od plastike, a tek nešto veće od omota za istu. Kondenzator je bio neki onaj mali oker pljosnati, keramički (valjda) čija naznačena kapacitivnost nije bila ni približna izmerenoj...

Sve u svemu, nas je prilično usralo, i ta sprava, ta "distorzija" je imala priličnu popularnost u društvu, dok nije neko nabavio neku "pravu" pedalu. Original, doduše bez "the lucky capacitor" još uvek čuva moj drugar.

Tada (početak devedesetih) je kupovina neke pedale išla kao šengen viza danas. Drkanje do besvesti, cimanje ovoga i onoga, i mamine mame, i sve skupo ko đavo, i na kraju ni ne dobiješ u potpunosti ono što tražiš.

Berindžer, i jeftini multiefekti su došli skoro deset godina kasnije.

 

Da, da,...

Vama mladima je sve lako i na tacni, a nama matorcima je sve bilo teško. Mi smo morali da ustajemo dva sata pre nego što bismo legli da spavamo...

...živeli smo umotani u novine...

...na dnu jezera...

...

...i to ako bismo imali sreće...

...A danas kad to ispričaš, neće da ti veruju...

 

:mhihi::D

 

Sve u svemu, ako imaš živaca, drndaj se, zabavno je.

Ako nemaš. kupi Behringer BDI 21, ili gitarski pandan toga (zavisi za šta ti treba) za 2970 din u Artistu. Vidi da li one lopine u Mitrosu imaju neki popust, jer ako imaju, možda su i jeftiniji.

 

Srećni praznici!

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novogodišnje pitanje/mit: Sonijev vokmen kao preamp za gitaru/bas :confused: . Busted/plausible/confirmed

 

Mythbusters_iso.jpg

The myth is plausible!

U jednom Nightwish tribjutu u kojem nisam svirao tako dugo navatali smo nekog basistu... Chovek je koristio vokmen kao preamp i pored toga je imao über krchave potove na basu i zhice stare godinu dana... Ali ipak se i pored svega toga chuo, verovali ili ne :)

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, shta mislite o 7enderu Hot Rod DeVille-u, 2*12 kombo

 

Pohvala: Meni se svidja. Treba mu posvetiti malo vremena (kada se prelazi s nekog drugog pojacala na njega) da bi se nasla zadovoljavajuca kombinacija (ha, verovatno kao i kod svakog drugog!). A najbolje je kada imas dva De Ville-a i to uvezes preko splitera. Onda moze da parira i JCM-u.

Primedba: Kod novih Fendera mi se ne svidja onaj "more drive" kanal gde ti je svejedno koju gitaru koristis jer je mega-over-drive i ton traje do sutra, a gitara zvuci kao neki buzzer ili onaj tejzer od 10.000 V. I one kapice su kao od babine pegle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od najboljih procesora, koji radi stvarno dobro i nije mnogo skup ti je Boss MT-50. Radi perverzija dobro, ima i expresion pedalu, da radi kao whammy, wah, volume... Jedina mana mu je sto nema banke za memorisanje zvukova, vec ima par papucica, ali na njima palis i gasis efekte, kao da imas lanac pedala. Obavezno ga pogledaj. A ako hoces da izdvojis malo vise para, uzmi Line 6 POD Xt live, i neces se ni malo pokajati, ali on je oko 420 evra

 

 

Kao prvo Boss MT-50 ne postoji.Postoji Boss ME-50 i to da nema banke za memorisanje zvukova je cista glupost.To govorim zato sto ga posedujem.Prvo ga iz klasičnog mode-a (gde pališ i gasiš efekte) ubacis u Bank mode koji ti daje mogućnost da izabereš jedan od 10 x 3(za svaku papučicu), ukupno 30 fabricki memorisanih banaka koje naravno mozes da editujes i da snimis zeljeni zvuk.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...