Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pozdrav svima. Jedan moj drugar hoce da kupi gitaru pa se obratio meni. Ja, kao basista, se ne razumem bas mnogo. Dakle, radi se o elektricnoj gitari do 250 evra, novoj. Njemu se svidja ibanez GSA60. Sta mislite o toj gitari? Ima li bolja za te pare? Pisite sve predloge. Pozdrav i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e treba mi neko malo minijaturno pojacalce, naravno pristupacne cene, ne treba mi mnogo jako el znate de da trazim to?

il bar koje?

 

 

 

ja prodajem pojacalo 30wati super je za kucno vezbanje a i za svirke, samo sto frknes mikrofon u njega kad sviras u nekom klubu....

 

cena 150eur.

 

javi se za detalje 064-292-3335

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad jedno kompleksno pitanje...Death - Symbolic zvuk...

Lepo ti čovek reče:

...Valvestate 100 glava...

i 1960B kutija.

To je ona koja fabrički nije par Valvestate glavi, već je za ove velike lampaške JCM i tako te glave, pa još ona donja, koja nije nakošena.

 

EDIT:

I naravno još jedan bitan momenat je Jim Morris kao chef u studiju.

Probo juche i to valvestate 2000 i lik je kupio zbog iste stvari i kaze mi da ne pije vodu:(

 

Valvestate, Valvestate 2000 i AVT su slični koliko i pi*ka, pi*kaža i pi*ka materina...

 

To su sve različite stvari.

I čak i ako su iste nije svejedno da li je combo ili je na onoj velikoj kutiji.

 

E sad opet bih spomenuo onu priču o tome da alat ne čini majstora. Dešava se da se ljudi razočaraju kad probaju nešto od ozbiljnije opreme (valvestate čak i nije neka ozbiljna oprema). Najčešći slučaj su mladi gitaristi koji sa pedala tipa Metalmaster pređu na ozbiljno pojačalo. Krenu da se žale kako im je zvuk tanak, nema dista, sustejna ni ničega.

Generalno postoji tendencija gitaroša, da na snimku čuju više drajva no što ga ima, da li zbog dupleksa (kvadrupleksa) ili koječega nemam pojma. Takođe su ljudi skloni da čuju gitaru sa više basova nego što ona realno ima, što je opet moguće zbog unisa sa bass gigatom na snimku ili čega već.

 

Zvučaće seratorski, ali evo jednog testa:

Sigurno možeš negde da dođeš u dodir sa pedalom BOSS MT2 (metal zone). Probaj na njoj da namestiš sebi dobar zvuk. To je test.

Evo sad rešenja testa:

Ako ti je dist potenciometar odvrnut više od "jedan sat" onda ti ne vredi da uzimaš Valvestate, jer nemaš desnu za to.

Ako si i midlove skroz skinuo, a otpanjio basove onda ti ne vredi da išta nabavljaš, idi se bolje bavi sportom...

:mrgreen:

 

:pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji biste gitarski proz preporucili do nekih 150 jevara? Treba mi nesto za stekanje u komp i snimanje, simulaciju pojacala a pozeljno bi bilo da ima ekspreshn gazilicu i wah. Za distorziju mi je bitno samo da je onako, puna i sirova, da ne prdi, ali to se moze naknadno obradjivati na racunalu u svakom slucaju. Sta mislite o Korgu ax10g? Imam neku povoljnu ponudu, pa reko malo da ispitam

:pivopije: I pivce za sve tamburase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ako mozes da nadjes line6 pod 2.0 (poznatiji kao bubreg)

On je 150e u svabiji nov, tako da kontam nemoze ovdi da kosta mnogo preko toga!!A mozda ti upadne i neki polovan, vidi po oglasima!!

Odlican je za snimanje, cak ga i profi studiji poseduju za snimanje gitara.Trazi specifikacije po netu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja pi ti ga isto najtoplije preporucio, mnogi ljudi koji imaju para za nesto mnogo skuplj, koriste njega, jer je stvarno odlican. Mozes da vidis i model xt, on ti je odmah posle 2.0, i kosta 20, 30 evra vise.... Nem anikakvu pedalu, to ti je proc za snimanje prvenstveno, tako da ako budes hteo da ga koristis za live svirke, moraces da uzmes neki midi kontroler....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko ideju gde mogu da kupim obican footswitch sa 2 prekidaca? Nisam dobio switch uz pojacalo.

 

Ne znam da li sam to samo ja, ali 2 radnje sam probao(u jednoj mi je malo falilo da udarim lika) i nemam vise zivaca :udri: ...

 

 

kazi mi da je ta radnja MIX MUSIC i da je taj lik Ivan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha mene skoro gotovo isterao iz radnje gledam akustare i on mi svira neku brzinu ja mu kazem onu foru za kacigu a on pa mogu da tata da ti budem a ti me zajebavas a ja mu reko moja baba brze svira sta mislis kako svira moj tata tako da nemozes to da budes i lik popizdeo haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da dernem jedno pitanje: Shta je tachno Kahler i jel bolji sistem od standardnog tremola?

 

Kahler je tremolo sistem... A da je bolji, zavisi sa kojim tremolo sistemima ga poredish. Sa Floyd Rose-om je tu negde, svaki ima svoje prednosti i mane.

 

Overi ove youtube snimke, tu je lik vrlo dobro demonstrirao rad oba sistema.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jy1eiMZ5nUk

http://www.youtube.com/watch?v=0K350onEl1o...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=U41FjfnWLSQ...feature=related

 

(chisto da bude na novoj strani:))

 

jedno noob-ovsko pitanje...

jel moze neko tachno da mi objasni koja je razlika izmedju glava pojachala i pre-ampa? i shta je u stvari power-amp, dal je to kabinet ili sam ja debil?

 

Prosto recheno, preamp je ono shto oblikuje zvuk gitare, a power amp je tu kako bi 'pogonio' zvuchnike u kabinetu, tj. kako bi taj zvuk preneo. Naravno, i tip power ampa utiche na zvuk (da li je lampash ili solid state, koje lampe su u njemu...)

Glava sadrzhi i preamp i power amp, a u rack varijantama su obichno odvojeni power amp i preamp.

Naravno, u kombo pojachalima se sve nalazi u jednoj kutiji.

 

Primer:

 

Odvojeni preamp - Engl 530

Engl-E530.jpg

 

Odvojeni power amp - Mesa Boogie 50/50

Mesa-Boogie-5050-Stereo-Power-Amp.jpg

 

Glava - Mesa Boogie Dual Rectifier

mesa02.jpg

 

Combo pojachalo - Peavey 5150 (naravno, 5150 postoji i kao glava, da ne bude zabune)

5150combo.jpg

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto svako goni svoj zvuk i nekim ljudima odgovaraju zvucne mogucnosti i konfigurabilnost koju takve kombinacije pruzhaju.

Ako si ti zadovoljan setupom gitara-kabl-pojachalo, tim bolje, postedeces sebe mnogih muka. :)

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...