Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Zna li neko gde se moze kupiti onaj "adapter" koji se kaci na kraj kabla gde je gitara pa pretvara izlaz iz onog laicki nazvano velikog(sto ulazi u pojacala i opremu) u onaj mali koji ulazi u zvucnu kartu???

U svakoj elektro radnji za 30-50 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde god 'ocesh... Gde god se prodaju kablovi ima i to. I inache se zove chesto i "banana".

"Banana" je skroz drugi tip konektora ,ali mnogi greškom gitarski jack koji se inače zove 6.3 mm ( zbog prečnika ) zovu velika banana, a onaj mali za na slušalicama koji je 3.5 mm zovu "mala" banana.

 

@Gently Version 7.0

 

Ono što tebi treba se pravilno zove adapter 6.3 na 3.5 mm :da:

 

I ko što ti reče čovek imaš da kupiš maltene bilo gde. :pivopije:

 

Nego zna li neko gde imaju u beogradu da se kupe inbus šrafovi? ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Who am I

 

Dobili su pre par dana u Maricu, sve od rezervnih delova, srafova, za floyd, top lock... Apsoulutno sve, tako da bi bilo dobro da odes tamo da vidis.

A moja licna preporuka ti je sledeca. Ako ti trebaju srafovi za top lock, nemoj uzimati inbuse, jer ce se pojesti, nadji sa istom dubinom i sirinom, ali neka budu za ravan sravciger, imas ih u svakoj radnji za te namene. A ako ti kojim slucajem trebaju oni za floyd, tipa oni koji drze zice (koji su se i meni brzo pojeli, oblajznuli...), na njima samo iseces bonsekom malu laniju, i koristis obican sravciger....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Who am I

 

Dobili su pre par dana u Maricu, sve od rezervnih delova, srafova, za floyd, top lock... Apsoulutno sve, tako da bi bilo dobro da odes tamo da vidis.

A moja licna preporuka ti je sledeca. Ako ti trebaju srafovi za top lock, nemoj uzimati inbuse, jer ce se pojesti, nadji sa istom dubinom i sirinom, ali neka budu za ravan sravciger, imas ih u svakoj radnji za te namene. A ako ti kojim slucajem trebaju oni za floyd, tipa oni koji drze zice (koji su se i meni brzo pojeli, oblajznuli...), na njima samo iseces bonsekom malu laniju, i koristis obican sravciger....

Istina da se inbusi izjedu, ali bolje drže nego "obični" šrafovi...A planiram da kupim jedno 50 komada..."Da imam"... :mrgreen:

 

Inače hvala za info... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege muzicari, imam jedan problem. Naime, sjebala mi se civija za debelu e zicu. Problem sam uocio dok sam menjao zice. Naime, onaj deo civije kroz koji se provuce zica je ispao iz civije. Na drugim civijama je on relativno cvrst, malcice se klima, ali ne moze da se izvuce, a ovde je skroz ispao. Sta mi je ciniti, je li civija sjebana u fulu ili ima spasa? Gitara je Pacifica 120.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, ne mislite l ida je ogavno da se kupi jedna chivija koja se razlikuje od ostalih???

 

Ja sam menjao komplet kad se jedna sjebala. Jeste skuplje, ali je estetski ispravno i ima se prilika za nabudziti djitra :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad budem imao kredita :bigblue:

 

a nisam rekao da si mislio ishta loshe ;)

 

samo sam popizdeo kad sam ushao u radnju da jurcam komplet chivija, a chovek mi vadi 5 jer ljudi obichno dodju i uzmu po jednu ili dve

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad budem imao kredita :bigblue:

 

a nisam rekao da si mislio ishta loshe ;)

 

samo sam popizdeo kad sam ushao u radnju da jurcam komplet chivija, a chovek mi vadi 5 jer ljudi obichno dodju i uzmu po jednu ili dve

 

Opusteno, i mislio sam da nemas kredita, a to da nisam mislio nista lose, sam mislio za ovog lika who i am, ne tebi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...