Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Jel probao neko one telecastere sto proizvodi aria...prodaju ih u sky musicu mislim...jeftinoca 120 eura...razmisljam se da uzmem jednu...

Dobra je.

.

.

.

za potpalu. :D

 

ustekaj jos 20-30eur i trazi polovne gitare, ima lepih komada za male pare. ;)

 

Dobar dan. Interesuju me par stvari vezano za gitaru i pratecu opremu.

 

Koji tip magneta je najbolji za masnu muziku ? Koja pedala je dobra za masnu muziku ?( tu podrazumevam sludge , ali ne Crowbar nego najbolji primer : Consecration - Alligator )

pa bitno je i koju gtr posedujes.. Dzaba ti da stavis aktivnu elektroniku na nekog GIO Ibaneza ili strata..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam gitaru na kojoj su je kobilica namestena za zice 10-ku, a ja navikao na 9. Zna li neko kako se nastimava kobilica da bude prikladna za 9-ku?

 

 

 

moras da budes jasniji,jeli floyd,tune-o-matic,neki strat...niko ti bez toga ovako nece moci pomoci.ili fino k'o gos'n coek odes kod nekog,platis,i on ti fino odradi komplet setup.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi se svidja ova pedala , cena sigurno opravdava kvalitet i to je neki zvuk koji ja trazim.

 

http://line6.com/tonecore/uberMetal.html

 

Nazalost , dosta toga ne mozes naci u Srbiji. Sada sam kontaktirao Mitros music i rekli su : Line 6 ToneCore Uber Metal trenutno nije u stanju. Hahahahha , u stanju wtf ? :)

 

Mogli su to drugacije reci.

 

 

ne znam za tu pedalu,ali preporucujem pocket pod ,mozes direktno da je ustekas u racunar i udri tuci :pivopije:

Edited by Buckethead

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je vrat prav,i pragovi ok,i action bio low od samog starta(sumnjam da je sve tako bilo,ipak je to yamaha) nebi trebalo uopste da dizes,ili samo 0.5-1 mm. opet to sve zavisi od gitare.onda je lijepo iskotiraj(nadji na netu da ja se ne proseravam odje).

u principu svakako ces morati to da naucis,pa bolje da se praksiras na toj yamahi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li sam potrefio temu...

Planiram da uzmem monitore, za kucno snimanje i slushanje muzike, i planiram da potroshim najvishe 400 evra..

Koji su najbolji u toj kategoriji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam za tu pedalu,ali preporucujem pocket pod ,mozes direktno da je ustekas u racunar i udri tuci :pivopije:

Možeš li mi nešto više reći o toj spravici, jer je nešto merkam u zadnje vreme, čini mi se kao best buy.

Kakvi su joj prostorni efekti, kapiram da ima manje podešavanje nego POD 2.0, ali me interesuje kvalitet samih efekata, zvuk?

Je li distorzija upotrebljiva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa iste su sve emulacije kao kod svih pod ova samo ih je manje/vise u zavisnosti od modela i koje model packove kupis.vidi na sajtu koje sve emulacije ima,ako podrzava pod farm odma uzimaj,ima 5-6 strasnih emulacija pojacala,proco rat,tube screamer itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš li mi nešto više reći o toj spravici, jer je nešto merkam u zadnje vreme, čini mi se kao best buy.

Kakvi su joj prostorni efekti, kapiram da ima manje podešavanje nego POD 2.0, ali me interesuje kvalitet samih efekata, zvuk?

Je li distorzija upotrebljiva?

 

Jeste vrlo upotreblijivo,cini mi se da je kvalitet distorzija kao na POD .2.0 .zvuk je vrlo dobar za te novce,bolji nego na pojacalima za vezbu.

Najbolje bi bilo da ga probas i uveris se licno u zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi se svidja ova pedala , cena sigurno opravdava kvalitet i to je neki zvuk koji ja trazim.

 

http://line6.com/tonecore/uberMetal.html

 

Nazalost , dosta toga ne mozes naci u Srbiji. Sada sam kontaktirao Mitros music i rekli su : Line 6 ToneCore Uber Metal trenutno nije u stanju. Hahahahha , u stanju wtf ? :)

 

Mogli su to drugacije reci.

 

 

Ja sam imao tu pedalu, čak sam je stavljao ovde na prodaju koliko mi se čini, i prodao sam je pre par meseci za 100€... Mogu da pitam čoveka kod koga je da li želi da je proda ako si zainteresovan...

Edited by Metal Homer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...