Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

šta uraditi sa kutijom(4x12) da se prilikom prenosa i prevoza ne ošteti, tj. da se ne izgrebe?

da li je moguće presvući je nekim malo čvršćim materijalom ili napraviti neku jaču presvlaku?

 

 

ja imam dve kutije

ona veca je sjebana pozadi od povlachenja i ostalih sranja, a manja nije (4x12 su obe, ali je marshall bash sitan)

 

generalni ti je lapo rekao

 

a mozesh da napravish flight case za kutiju, pa vucaj tako :)

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam dve kutije

ona veca je sjebana pozadi od povlachenja i ostalih sranja, a manja nije (4x12 su obe, ali je marshall bash sitan)

 

generalni ti je lapo rekao

 

a mozesh da napravish flight case za kutiju, pa vucaj tako :)

 

flight case, i to je ideja. :)

skontaću nešto, pa makar je u staklenom zvonu nosio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ice

Poz Swima :)

 

Imam Jedno pitanje ...Dali neko mozda nesto zna o Modelu Gitare " Muzima Lead Star V " .

 

Kao pochetnik...Dosta sam chitao da je bolje opredeliti se za polownu gitaru nego za nowu ..tako da sam igrom sliuchaja naleteo na owaj model ...Prodawac kaze da je Gitara Nemachka original. Hmmm...A cena je 400 evra ...shto je malo poprilichno za mene ....tako da sam u dilemi dali ona wredi toliko ..ili da se opredelim za neku manju warijantu ..tj. da kupim Drugu gitaru . :confused:

 

Ako iko zna neka mi pomogne ...Hwala Unapred :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavac je derikoža najgori, mutljaga, navlakač, teraj ga u očin.

 

Ta priča da je bolje kupiti polovnu gitaru je važila pre desetak godina, kada se cena prihvatljivog instrumenta kretala oko nekih 500 dojče maraka. Ono ispod su bile sve jolane, melodije i lead starovi, iliti go kurton, ali su početnici po pravilu time počinjali, jer nisu imali šta drugo da uzmu, a nisu imali ni 500 maraka, pa onda neko polovno veslo od 200-300 bude premija. Lead Star je od tog đubreta što se ovde moglo naći možda i najmanje odvratan, to stoji, kao i to da je namačka proizvodnja (nekadašnja Istočna Nemačka) ali realno ta gitara danas nema vrednost, kada za 10000 DINARA (sto evra i kusur) možeš kupiti kineskog Astera sa sve tvrdim koferom, i sve to NOVO NOVCATO.

A to i jeste ključna razlika između "onda" i "danas". Onda nije bilo kineza sa svojim smešnim cenama, a danas ih 'fala Bogu ima. Taj čajniz Aster je isti kurton kao i ti Lid starovi manje više. Jedino prodavaca derikoža i naivnih klinaca početnika ima i danas, a uvek će ih i biti.

 

Vidi, ja sam odrastao u to neko vreme. Nije se imalo para, a želeo sam instrument. Ponuda je blagi užas, a cene visoke, pa je tada bilo normalno da i taj užas od instrumenta nađem negde polovno, pa da bude jeftiniji. Eto i moj prvi instrument je Jolana Galaxis Bass kupljan za 100 ili 200 maraka, nemam više pojma. Godinama sam štedeo za normalan instument, a za svirke se grebao. Tako se to radilo nekad.

Danas to ne važi. Sad je 120 evra nov novcat instrument i to sasvim pristojan za početnika. Šta ćeš naći od toga jeftinije a da iole valja? Ni kurvu, ako ćemo iskreno.

 

Ne nasedaj na staračke priče. To je kao da ti danas neko govori da je početnicima bolje da uzmu prvo neki polovan računar. Pazi, i to se nekada tako radilo. Štediš godinu-dve, budeš odlikaš, rodbina ti tura pare u đačku knjižicu, kad se skupi novaca kupiš polovnog "Commodere 64" pa ako ti krene kupiš nešto jače i ozbiljnije.

Hmmm, zapravo sam upravo sad shvatio kako sam super paralelu povukao.

Dakle gledaj na to kao na računar. Ulaziš u istu tu radnju u koju i neki iskusan kompjuteraš, samo ćeš tražiti drugu (znatno jeftiniju) konfiguraciju.

Vremena se menjaju. Svi ćemo mi uskoro slaviti kinesku novu godinu.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavac je derikoža najgori, mutljaga, navlakač, teraj ga u očin.

 

Ta priča da je bolje kupiti polovnu gitaru je važila pre desetak godina, kada se cena prihvatljivog instrumenta kretala oko nekih 500 dojče maraka. Ono ispod su bile sve jolane, melodije i lead starovi, iliti go kurton, ali su početnici po pravilu time počinjali, jer nisu imali šta drugo da uzmu, a nisu imali ni 500 maraka, pa onda neko polovno veslo od 200-300 bude premija. Lead Star je od tog đubreta što se ovde moglo naći možda i najmanje odvratan, to stoji, kao i to da je namačka proizvodnja (nekadašnja Istočna Nemačka) ali realno ta gitara danas nema vrednost, kada za 10000 DINARA (sto evra i kusur) možeš kupiti kineskog Astera sa sve tvrdim koferom, i sve to NOVO NOVCATO.

A to i jeste ključna razlika između "onda" i "danas". Onda nije bilo kineza sa svojim smešnim cenama, a danas ih 'fala Bogu ima. Taj čajniz Aster je isti kurton kao i ti Lid starovi manje više. Jedino prodavaca derikoža i naivnih klinaca početnika ima i danas, a uvek će ih i biti.

 

Vidi, ja sam odrastao u to neko vreme. Nije se imalo para, a želeo sam instrument. Ponuda je blagi užas, a cene visoke, pa je tada bilo normalno da i taj užas od instrumenta nađem negde polovno, pa da bude jeftiniji. Eto i moj prvi instrument je Jolana Galaxis Bass kupljan za 100 ili 200 maraka, nemam više pojma. Godinama sam štedeo za normalan instument, a za svirke se grebao. Tako se to radilo nekad.

Danas to ne važi. Sad je 120 evra nov novcat instrument i to sasvim pristojan za početnika. Šta ćeš naći od toga jeftinije a da iole valja? Ni kurvu, ako ćemo iskreno.

 

Ne nasedaj na staračke priče. To je kao da ti danas neko govori da je početnicima bolje da uzmu prvo neki polovan računar. Pazi, i to se nekada tako radilo. Štediš godinu-dve, budeš odlikaš, rodbina ti tura pare u đačku knjižicu, kad se skupi novaca kupiš polovnog "Commodere 64" pa ako ti krene kupiš nešto jače i ozbiljnije.

Hmmm, zapravo sam upravo sad shvatio kako sam super paralelu povukao.

Dakle gledaj na to kao na računar. Ulaziš u istu tu radnju u koju i neki iskusan kompjuteraš, samo ćeš tražiti drugu (znatno jeftiniju) konfiguraciju.

Vremena se menjaju. Svi ćemo mi uskoro slaviti kinesku novu godinu.

 

Cheerz! :pivopije:

 

 

Ceo post odma' da se doda kao amandman u Toru, Bibliju, Kuran a bogami i Mahabharatu :rockdevil: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da uzmem CryBaby 535Q polovan za 100e, ali bi se prvo posavetovao sa vama.

Čini mi se da je dobra ponuda, jer je nov oko 150 valjda. Vredi li te (svakako ne male pare, ali male za dobar wah), ili se za te pare može kupiti nešto bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi Behringer HB01 wah i moduj ga. :lol: Inače, to sam ja rešio da uradim, rastaviću ga na najsitnije delove i raditi neke modove sa neta, just for fun. :D

 

dao sam ortaku da mi od 2 poluispravna waha napravi jedan koji radi

 

shasija i sam kotur su sa 535q a ostatak sa nekog matorog schallera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ta cena, ako je ispravan, vredi, uzmi.....

Ispravan, i kako kaže prodavac, odlično očuvan. Sutra idem da se nadjem sa likom i uzmem wah. :pivopije:

Verovaću čoveku na reč da je sve ispravno jer neću imati vremena da probam pedalu, a ako se ispostavi da nešto nije u redu lako ćemo se ponovo naći. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu,sreca te je pitao coek odje a vi mu rekli te nije zavrsio sa muzimom.

 

kupi za 400 e neko preduzece u centralnoj srbiji,pa daj rusima da peru pare preko nje, pa ces brzo zavrsit sa nekom droljom od gitare i par BEEMOWA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...