Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

zaboravi jacksone js seriju, idi na berzu na ovom forumu, i pod INSTRUMENTI lik prodaje ariu les paul custom, sa dimarzio super distortion za jedno 330 eura. znaci dogovori se sa likom, sigurno ce je prodati za 30000 dinara ako si malo uporan. to kada uzmes zavrsio si sa gitarama na duzi period, a uvek ces moci da izvuces pare ako batalis svirku. povrh svega to je les paul oblik na koji se izgleda lozis. da sam na tvom mestu isao bih barem da je probam, naravno povedi nekog ko se imalo razume u gitare da je proba umesto tebe. ja sam tako naleteo na ibanez les paul custom za neke sitne pare i nisam se pokajao. nemoj da te zavara sto je gitara matora, sigurno je bolja od svih novih u tom cenovnom rangu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravi jacksone js seriju, idi na berzu na ovom forumu, i pod INSTRUMENTI lik prodaje ariu les paul custom, sa dimarzio super distortion za jedno 330 eura. znaci dogovori se sa likom, sigurno ce je prodati za 30000 dinara ako si malo uporan. to kada uzmes zavrsio si sa gitarama na duzi period, a uvek ces moci da izvuces pare ako batalis svirku. povrh svega to je les paul oblik na koji se izgleda lozis. da sam na tvom mestu isao bih barem da je probam, naravno povedi nekog ko se imalo razume u gitare da je proba umesto tebe. ja sam tako naleteo na ibanez les paul custom za neke sitne pare i nisam se pokajao. nemoj da te zavara sto je gitara matora, sigurno je bolja od svih novih u tom cenovnom rangu.

 

Hvala za misljenje, ali ne kupuje mi se polovna oprema. Pogotovo ne gitara koja je duplo starija od mene.

:) Mozda je i bolja od bilo koje nove koju mogu da pazarim za pare koje imam, ali stvar je u tome

sto imam potpunu averziju prema polovnim stvarima.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi se da jos moras da ucis mladi padawane. kako hoces, tvoj gubitak. tu pricu koju ti pricas sam cuo mnogo puta i svako ko mi je tako pricao posle se kajao, ali novo je novo, kao sto rekose ti "znalci".

evo ovako, js i nije neki kvalitet, malo googluj, videces na sta se ljudi uglavnom zale, a zale se na dosta toga, dok je ova gitara izdrzala test vremena, pa zar preko 30 godina svirke i jos je u dobrom stanju nije dovoljan dokaz, plus dobijas je sa profi magnetima, nema ulaganja vise, nego samo delji. ali "novo je novo", a za godinu dana se raspadne ili ne mozes da je prodas ni za polovinu para koje si ulozio u nju.

razmisli jos jednom, ili idi pa probaj, to bar ne kosta nista, kajaces se kada bude kasno. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa je sve sto mi treba. cist signal bez imalo suma (po mogucnosti) i sa sto manje latencije moguce.. moracu da razmislim o kupovini tog gx-a.. koliko dodje u mitrosu? :D

 

ux i ux2 su sa mikrofonskim ulazima,i ako se neces igrati sa mikrofonima,nista ti ne trebaju.line6 je po mom iskustvu odlican,a i cijene nisu velike,ali ako ces samo sa gitarom da se zajebajes,ja bi ti preporucio m-audio jamlab.DI box + neka kartica tipa audigy nisu dobro resenje,jer ti ostaje latencija+zaboravi na plugine na vise od 2 kanala.ja npr sa ux2 guram 4 gitarska ista kanala,2 basa,bubanj i neke vokale sve filovano sa vst plaginovima i ne prelazim 90% cpu-a.na ovoj istoj masini sa integrisanom ac'97 je top 4 kanala sa vst-om(a o latenciji da ne govorim,mada je asio4all tu sredio stvari donekle,ali po cijenu cpu-a).

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja jedno pitanjce. siguran sam da neko od iskusnijih moze da mi pomogne. nedavno sam uzeo elektricnu gitaru, ariu, nista fensi. to mi je prva elektrulja pa me nesto zanima.

 

naime, uzmem ja onu tremolo rucicu i namotam je lepo u onu rupicu gde treba. medjutim, dal nesto nisam uradio kako treba, tremolo mi ne proizvodi nikakav zvuk, tj ni na koji nacin ne menja zvuk, kad pomeram tremolo.

 

gde sam pogresio? sta treba da uradim, da radi normalno?

 

fala i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja jedno pitanjce. siguran sam da neko od iskusnijih moze da mi pomogne. nedavno sam uzeo elektricnu gitaru, ariu, nista fensi. to mi je prva elektrulja pa me nesto zanima.

 

naime, uzmem ja onu tremolo rucicu i namotam je lepo u onu rupicu gde treba. medjutim, dal nesto nisam uradio kako treba, tremolo mi ne proizvodi nikakav zvuk, tj ni na koji nacin ne menja zvuk, kad pomeram tremolo.

 

gde sam pogresio? sta treba da uradim, da radi normalno?

 

fala i pozdrav

WTF????!!!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naime, uzmem ja onu tremolo rucicu i namotam je lepo u onu rupicu gde treba. medjutim, dal nesto nisam uradio kako treba, tremolo mi ne proizvodi nikakav zvuk, tj ni na koji nacin ne menja zvuk, kad pomeram tremolo.

 

gde sam pogresio? sta treba da uradim, da radi normalno?

 

fala i pozdrav

 

Uh, vec sam mislio da sam odustao od pisanja na ovom budalastom forum, kad ono - uvek te nesto novo razveseli.

Kad si vec "namotao" granu za soliranje u tzv. rupicu, probaj da drndas prema i od tela gitare, nikako da zavrces i odvrces.

Uostalom, blesavo pitanje - blesav odgovor: vidi na Youtube kako se to zapravo radi ili digni dupe i pozovi prvog komsiju amatera da ti sjebavanjem rucice iskamci koji milozvucan ton (vidi u Alan Fordu kako bi to izgledalo).

Edited by novi sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda brate to radio.

 

Pa jebeš ga, mogao je samo da vrti ako nije htelo da radi. Uostalom, ko zna šta je radio kad nije šljakalo. Vidiš da se ogradio sa početničkim neznanjem (njegov problem je što je mislio da će ovde naći podršku i razumevanje, a i nije napisao koliko ima godina) i u redu je što ama baš ništa ne zna o tome. Evo, ja prvi ne bih znao šta ću koji k...c s tom kukom; volim stop tail, pa to ti je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragonhelm,vidis li da si uputio pitanje ,na kulturan nacin,najnormalnije moguce,a tako se ovdje ne radi.

Treba da se pravis kao da si boga za muda ufatio,opsujes dvojicu-trojicu,po mogucnosti u prvom postu i onda vrijebas iz sijenke u nadi da ce neko napisati ono sto tebe interesuje.

Jer ovako ,kao sto vidis,ne valja. Sigurno su svi oni koji se malo shale sa tobom pri prvom kontaktu sa gitarom svirali pjesme od Paka de Lusie (a da ih nijesu ni culi prije toga).

Tako da te ne cudi ovdasnje gostoprimstvo i tolerancija.

Samo lagano,oderi neki akord,privuci rucicu pri tijelu gitare i to je to. Mada ti ,ako si pocetnik,apsolutno ta tehnika ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

line 6 spider 3 bi mi dobro dosao za 98% svirke gitare, koju inace obavljam kuci.E sad, sta vi mislite, verzija od 30w ili 75w?Da li se gubi na masivnosti zvuka u slabijoj varijanti...?

 

Pomoc neophodna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...