Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

razlika je da nikako neces moci da izvuces fin tih zvuk iz 75 tranzistorskih vati,stalno bi ga panjio.a za te pare mozes uzet solidno polovno lampasko od 30 w,i onda kupit dobar procesor kad vec toliko koristis efekte.

 

ako si vec toliko verziran za spidera a sviras samo kuci,em sto ti je bolje 30w,em jeftinije.nikakvih razlika nema sem u vatima i glasnoci(a i tu tanko bogami,koliko se moze iz spidera izvuci glasan higain,pitanje je).

 

generanlo,na zapadu su fin izbor pare-kvalitet,tj daju solidno za tu kintu.u srbiji,sem sto je sve u krv,mislim da je pametnije cimat polovnjake i narkomane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li postoji neka pedala koja ima slichan(ili josh bolje isti :D ) zvuk kao rectifier distorzija na rolandovom cube-tu, a da ima da se nadje i kod nas?

Meni lichno najvishe odgovara uz emg81 koji sam instalirao na moje veslo, za muziku koju sviram sa tom gitarom. Poshto rolanda nemam, moram da trazhim neku alternativu( a i trebace za svirke)...

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to na rolandovom cubu je simulacija zvuka glave Mesa Boogie Dual Rectifier..... Koja mnogo kosta. E sad, vidjao sam da ima kod nas mesa boogie pedala/distorzija, ali je to malo skuplje, tipa, oko 200 evrica.....a kapiram da ti trazis za mnogo jeftinije neki hi gain zvuk..... probaj npr digitech metal master.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak mu treba neki emulation hardver ako zeli sto blize tom "rectifier" zvuku,a da moze i uzivo da svira.

 

ako ces kuci,sviraj na kompu,mada je za mesa boogie zvuk opet line6 zakon,tj najblizi su mu.(line6 treadplate simulacija pojacala)

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problema sa pedalom (tacnije sa 2 pedale, obe su Bossove). Znaci, kada povezem na adapter ona lampica jedva svetli (proverio sam, nije crkla), sto se cuje i u zvuku (signal kao kad je baterija na izdisaju), a kad stavim bateriju sve je ok. E sad, da je crkao ulaz za adapter onda valjda ta led dioda ne bi ni svetlela uopste, zar ne?

Da li je moguce da je ovaj moj adapter sjebao pedalu/e? I ako jeste, zna li se resenje problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda mu dodje da si sjebao ulaz ako ti radi ok na pedale.

 

najcesce ljudi kupe ispralvljace i adaptere na pijaci a oni sem sto su loseg kvaliteta i variraju sa naponoom(to je smrt za svu elektriku) su najcesce od 1000 mA(miliampera) ili 500mA dok boss-ove pedale rade na 100 mA(kao i baterije),tako da vremenom i zavisno od kvaliteta pedale,sjebavaju pedalu(sa razlicitim rezultatima).

 

 

tako sam ja jednom posjedovao DS-1 koja je na nax podesavanjima davala zvuk na clean-u "hammerheart" od bathory-ja(e da mi je opet ta pedala) ali je eventualno crkla.

 

zato postoje i original adapteri.

 

najbolje je naci adapter promenljive voltaze i amperaze(ko ima novca) ako ste pedal freak,ili kupite boss-ove adaptere,ako necete da se ciganisete sa pedalama.

 

e majka li je komp zbog ovoga...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje kao da je napon na adapteru opao iz nekog razloga, i ne daje vishe dovoljan napon, shto znachi po mom skromnom mishljenju da je adapter otish'o u penis.

 

@umart: struja se meri u A(amperima), a ne napon. i da, vrlo je zajebano ako adapter pushta jaku struju, dok varijacije u naponu i nisu toliko opasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je pricao o struji?ja pricao i adapterima.uzmi jedan te ti je najblizi pa ga okreni i procitaj.

 

i fino kaze covjek da je provjerio i nij crko adapter.stoga bice da je do konektora za ac/dc i venom.

 

i prikopcaj ti svoju pedalu na eto 20 v ako smijes.

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adapter nije Bossov, vec iz Radio kluba, ima i stabilizator napona, kao i promenljivu voltazu. Znaci, ne najbolje ali nije neki raspad sa buvljaka. Ima malo jacu amperazu, ali to je zato sto sam na njega terao 4-5 pedala. Probao sam naravno i na drugim adapterima, cak i sa originalnim Bossovim u prostoriji gde vezbamo, i nece. Nije mi jasno, da je crkao ulaz onda valjda uopste ne bi bilo signala kroz pedalu...

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze,jednostavno mora da je do ulaza cim pedala radi na bakteriju.a adapteri zdravi,a vjerovatno ih je ta "malo jaca amperaza" i sjebala.dzonjaj bakterije dok ne nadjes nekoga ko ce da ti to strucno odradi.boss je boss,ali ipak pogledaj to.

 

popravka nece biti skupa.(barem nebi trebala)

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umart: pa ako pishesh o amperima, znachi da valjda mislish na struju, ili si se neshto zbunio sam? :)

i nisam mislio da je napon bezazlen, samo je manje opasan od struje... naravno da ne valja kachiti pedalu na ~20+ V, ali 3,4 V gore dole u malim i kratkim varijacijama, ne bi napravili kvar na pedali, dok je kod struje to drugachije. znam o chemu pricham, uchio sam to u shkoli.

 

jednostavno, ne vidim logiku da je "ulaz" pokvaren, ne znam ni na koji ulaz mislish, kada kao shto chovek kazhe probao je na vishe pedala i nigde se adapter ne ponasha kako treba. mislim da je ochigledno da je adapter pokvaren(i ne, ne mora automatski da znachi da ako je pokvaren nece raditi uopshte. pokvaren adapter je pokvaren chim ne daje vrednosti za koje je propisan na svom izlazu). chinjenica da dioda blinka i zvuk koji izlazi je kao kad je baterija na izdisaju ukazuje na to da je napon slabiji nego shto je potrebno, e sad kakav je kvar u pitanju, to se ovako ne mozhe utvrditi.

 

@hj: ako imash unimer, prikachi ga na izlaz adaptera i izmeri napon, obrati pazhnju ako dolazi do promena napona samog od sebe, to ne valja nikako. ako je s druge strane stabilan, proveri vrednost, kazhesh da mozhesh da ga menjash, podesi ga na 9v, pa pusti opet na pedalu. ako i tad za'ebava, e onda da me 'ebesh, greshim. :)

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne nisi me dobro razumeo. Probao sam taj isti adapter na vise pedala, i on radi. Problematicne pedale sam probao na vise adaptera, i uvek je ista situacija.

 

No dobro, nosim sutra kolegi na pregled ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako. Nisam pametan, vec duze vreme ne mogu da se odlucim, pa rek'o, aj da poslusam i vasa misljenja, i vase komentare, na sledece. Naime. Imam Mesa Boogie Dual rectifier glavu, i Mesin cabinet, 4x12..... Za par dana uzimam i PRS Customa 24. Dakle, lep, pun, prirodan ton..... I sad...Meni nesto mnogo efekata ne treba. U vrh glave 3 pedale. Medjutim, zadnji put sam se mnogo smorio sa pedalama, znate kako je, nosenje istih, pedalboard, napajanje, kablovi, redosled lanca, uvek neko izoblicenje, uvek neki problem..... Neophodni su mi delay i flanger.... i to je otprilike to....ali ja povremeno volim da korisitim i whammy pedalu....sad, te 3 pedale, su u rangu, kao jedan procesor namenjen za to. Dakle ne pricam o onim procesorima, sa simulacijama, za direkt in, i slicno. Vec neki koji ce da mi sluzi samo, i iskljucivo, za efekte. Jer kapiram, te 3 pedale, su jedno 300 evrica, a proc mi je za iste te pare. Samo sto onda u procu imam jos stvari, efekata....i ne smaram se sa kablovima, napajanjima, i ostalim......

 

E sad, ne mogu da se odlucim izmedju 2 resenja.....

 

Prvi mi je T.C. Electronic G-Major..

Link---------http://www.tcelectronic.com/G-Major.asp

 

A evo i videa, demoa, testa, kako god.

 

 

To je procesor u reku.... ja svejedno pravim flight case za svoju glavu, pa ako se resim za TC-a, onda cu samo da napravim malo veci case, kako bi i njega usrafio unutra. Od vec od ranije imam midi foot controler, tako da mi je i taj problem kontorlisanja efekata resen....

 

Drugi mi je na listi Boss ME 70. Bossova, onfloor spravica, koja sasvim lepo radi, prednost mu je, sto je vec on floor, dakle nema potrebe za kontrolerom.....

 

Link ------------ http://www.bossus.com/gear/productdetails.php?ProductId=1001

 

Video....

 

Meni licno se po kvalitetu tona, TC Electronic malo vise svidja.....ali opet, kod bossa, samo je jedan, mali proc...nema potrebe za rackom, midi kontrolerom....Posavetujte me.... Nisam pametan.... Da cujem neki komentar, i vase misljenje, predlog.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko stvari? Koji kontroler imas? Beringer? Ako ti radi opsao i menja MIDI programe zajedno sa kanalima na Rectifier-u, ondak ok. Ja bi i glavu stavio u rack (na tockicima) zajedno sa svim drugim stvarima, i udri, samo kotrljas vamo navo, iz kola u kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...