Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

e ne znam gde bi ovo stavio pa cu ovde da ga metnem :)

 

dakle, malo sam se igrao sa tweakenjem sounda pa sam dosao do ovoga: http://www.box.net/shared/beid4q0lcf

zanimaju me vasi komentari na sound, sta vam se svidja a sta ne... da li bi ovakav zvuk gitare mogao da prodje na nekom demu ili tako nesto, recimo.

udrite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ne znam gde bi ovo stavio pa cu ovde da ga metnem :)

 

dakle, malo sam se igrao sa tweakenjem sounda pa sam dosao do ovoga: http://www.box.net/shared/beid4q0lcf

zanimaju me vasi komentari na sound, sta vam se svidja a sta ne... da li bi ovakav zvuk gitare mogao da prodje na nekom demu ili tako nesto, recimo.

udrite!

 

ako ces vec toliko harmonika da koristis propusti malo kroz neki high filter ili eq da ti budu ostriji posto se lozis na taj southern stil.ako ti je zvuk procesiran preko software-a(meni se tako cini dijelom i zbog lagane latencije koju cujem,trebao si na klik da sviras,izvini ako grijesim) nebi bilo lose da eksperimentises sa nekim drugim pojacalima,mislim da bi randall warhead preko amplitube metala bio pun pogodak ako bi gain napanjio skroz i tako ti dao jacu pozadinu na te harmonike.takodje neznam na koliko si bita svirao,igraj se i sa tim(povecavaj i bite i khz koliko mozes da jos fino ocistis zvuk,a i (ukoliko koristis software varijante) probas da oversemplujes sve koliko mozes(pojacalo,stompove,itd..).

 

 

ovo ovako odokativno,mada kazem,uopste nije naivan zvuk!!! :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces vec toliko harmonika da koristis propusti malo kroz neki high filter ili eq da ti budu ostriji posto se lozis na taj southern stil.ako ti je zvuk procesiran preko software-a(meni se tako cini dijelom i zbog lagane latencije koju cujem,trebao si na klik da sviras,izvini ako grijesim) nebi bilo lose da eksperimentises sa nekim drugim pojacalima,mislim da bi randall warhead preko amplitube metala bio pun pogodak ako bi gain napanjio skroz i tako ti dao jacu pozadinu na te harmonike.takodje neznam na koliko si bita svirao,igraj se i sa tim(povecavaj i bite i khz koliko mozes da jos fino ocistis zvuk,a i (ukoliko koristis software varijante) probas da oversemplujes sve koliko mozes(pojacalo,stompove,itd..).

 

 

ovo ovako odokativno,mada kazem,uopste nije naivan zvuk!!! :rockdevil:

 

ma to je suffering overdue od black label societya na pocetku :) ali da, koristim i ja dosta harmonika pa ono.

ceo zvuk je slozen na sledeci nacin: gitara> audigy2 > amplitube metal. latencije ima malo, jebiga mora biti (u mom slucaju oko 3.1 milisekunde).

kako mislis warhead preko amplitube metala?

evo postavki iz asia, da ne trkeljam bezveze http://i40.tinypic.com/96cdba.jpg

sve sam smanjio maksimalno koliko sam mogao, samo da smanjim latenciju sto je vise moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt otisao mi je aktivni kuler na marshall-u avt50.

 

Gledao sam, postoje za kompjutere tako mali, ali su svi 12 volti, a ovaj za Marshall-a je 24 volta.. Ne znam gde to da nadjem, jbt.. :(

 

Proveri u Radio klubu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to je suffering overdue od black label societya na pocetku :) ali da, koristim i ja dosta harmonika pa ono.

ceo zvuk je slozen na sledeci nacin: gitara> audigy2 > amplitube metal. latencije ima malo, jebiga mora biti (u mom slucaju oko 3.1 milisekunde).

kako mislis warhead preko amplitube metala?

evo postavki iz asia, da ne trkeljam bezveze http://i40.tinypic.com/96cdba.jpg

sve sam smanjio maksimalno koliko sam mogao, samo da smanjim latenciju sto je vise moguce

 

zar nema audigy svoje asio drajvere? jbg tu ti nemogu puno pomoci,ja sam to radio preko line6 toneporta ux2,i nikad se nisam sjekirao za latenciju.asio4all pomaze(po mom iskustvu) samo kod integrisanih i njima slicnim zvucnim karticama(a specificni drajveri su uvijek bolji on njih(valjda).imas m-audiov jamlab koji je strava(jos podrzava pro toolse) a prejeftin je,pa ako hoces bas da se zajebavas sa emulacijama to je sprava(ili neka bolja,ali skuplja).ja sa audigy nisam imao iskustva,ali generalno pravilo kod zv. kartica je sto je veci oversampling (44.100 khz pa navise) to je latencija manja,ali se vise trosi cpu(pa onda se svodi koliko ti je jak komp)...

 

 

 

 

sto se tice amplitube metala meni je upravo samo warhead bio zanimljiv i mislim da ces naci medju presetima za warhead nesto zanimljivo,samo napanji gain do kraja na pojacalu.i ono ima svoj mnogo dobar eq pa se igraj sa njim dok ne izvuces te harmonike da rezu :rockdevil: .ja sam zaboravio kako sam izvukao taj dimebag zvuk iz njega,sjecam se da sam proveo 2 sata podesavajuci sve i znam da mi je gain na mt2 bio nesto malo preko sredine,a na pojacalu do kraja,i da je bilo igranja sa visokimna pojacalu i paragrafickom eq samog warheada...

 

 

 

nadam se da sam ti imalo pomogao.

 

 

 

imam problem sa termolo rucicom,probao sam da je otpustim ali ne mogu jer je isuvise pricvrscenja da li bi bilo pametno da skinem jedan od tri federa?gitara je kopija fendera...HELP

 ponesi gitaru na setup i reci ciki ocu tebra taj i taj stim na tim i tim zicama,pa neka te on posle uputi kako da je sam setup-ujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se pre toneporta zajebajio sa Audigy karticama i secam se da je Audigy2 value imala latenciju 2ms kroz Creative drivere. Mozda on ima neku od onih kasnijih Audigy2 kartica, koje su ustvari Audigy kec sa softverskom podrskom za deo hardverskog potencijala dvojke, u prevodu - govance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je nudjena za 20 e dvojka ali rekoh koji ce mi,dopllatim malo i uzmem jamlab,a onda sam dobiJo na kladionicu i uzeh toneport i boli me djoka.mada kontam da je stomp10 bolji(ali i skuplji),jedino neznam kakav je black box(a njega sam mogao uzet),pa se pitam jesam li se zajebo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pod/toneport uredjaji imaju isti kvalitet ulazne i izlazne sekcije, pa tako i kvalitet izlaznog zvuka. Razlika je u broju i tipovima ulaza/izlaza. Gledano iz tvog ugla (usnimavanje jedne gitare direkt u PC), ako ne koristis neki DIbox ispred te Audigy kartice, (a verujem da ne koristis), najjeftiniji GX ce ti raditi 6 puta bolje. Manje shuma, primetno zdraviji i stabilniji signal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da vas pitam za misljenje. Tice se kupovine nove gitare.

Kao prvo da kazem da sam procitao dosta postova i da sam odprilike upoznat

sta se preporucuje za pocetnike i takodje sam svestan da za jeftine novce

necu dobiti najbolju gitaru, ali jednostavno hocu da prodjem sto bolje za novce koje imam. :rolleyes:

 

Suma je od 25.000din do 30.000din cisto da znate koji je cenovni rang.

Svirao bih rock i metal (tacnije ucio bih da sviram :) ).

 

Takodje da napomenem da bih trazio gitaru bez floyd-a (jer sam svestan da floyd kod

gitare od 250evra je takav kakav je) a i nije mi potreban jer generalno najvise mi se svidja LesPaul oblik

gitare i zvuk (gitara koju kupujem ne mora da bude LesPaul oblika).

 

Skoro da sam odlucio da pazarim Yamahu Pacificu 112J (jer je to gitara koju su svi nekako najvise

hvalili za pocetnicku gitaru), ali hteo sam da cujem neku preporuku

od vas. Takodje sam gledao Washburn gitare (modele WI17 i WM17) i potpuno sam se zbunio.

Kako je moguce da navedeni modeli postoje u prodaji a da ih uopste nema u katalogu Washburn, a ni na sajtu.

U katalogu postoji recimo WI14 ali nema WI17.

Potpuno sam siguran da je su oznake 17. Kako je to moguce? Jel se to sklapa negde u garazi pa prodaje naivnoj deci?

Nije mi jasno!?

 

Sta mislite o Jackson JS20 Dinky. Video sam da mi je i ta gitara u cenovnom rangu?

 

Takodje potpuno sam otvoren za sve vase predloge, i cenicu vase misljenje.

 

Hvala svima koje ne mrzi da odgovore na post. Pozdrav

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...