Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Interesuje me sta mislite o marshallovoj mg seriji mnogi je pljuju a ja se nesto nalozih bas na pojacalo iz te serije mg15msii microstack

i bio bih vam zahvalan kada bi mi preporucili neko sobno pojacalo do 20000

 

Uzmi polovno Crate G serija pojacala, sa zvucnikom 12 " (imas vise varijanti ,ja imam G 60 XL ) ima varijanta sa Celestion zvucnikom,a ako ne naidjes na tu verziju,nema veze,uvek posle mozes da promenis zvucnik,mada je i orginalni dobar,samo sto ako je mator,treba mu servis...Pojacalo je USA i jebe keve za razliku od gorespomenutih kineza,tasmanaca i afrikanaca...a moz da se nadje za oko 250 eur po oglasima..

Edited by Buckethead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi polovno Crate G serija pojacala, sa zvucnikom 12 " (imas vise varijanti ,ja imam G 60 XL ) ima varijanta sa Celestion zvucnikom,a ako ne naidjes na tu verziju,nema veze,uvek posle mozes da promenis zvucnik,mada je i orginalni dobar,samo sto ako je mator,treba mu servis...Pojacalo je USA i jebe keve za razliku od gorespomenutih kineza,tasmanaca i afrikanaca...a moz da se nadje za oko 250 eur po oglasima..

 

Sve je to super,ali lik rece do 20000,a ne 30000 :pivopije: ...ti dok nadjes i uzmes taj polovan,pa das 250 jevreja(sto je jace od 20000 danas),pa jos ako treba da se drkas oko zvucnika kako kazes,pljunes i za to,pa servis pa kurac palac,to je mnogo vise drkanja za nesto sto ce da sluzi za vezbu u sobi.Danas ti se,braticu,sve zivo radi po kini,koreji,tajvanu,indoneziji,indiji i sl,al to ne znaci da je krs.To su budzetska pojacala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovani muzicari hteo bih da pitam nesto u vezi gitare...

imam par pitanja:

 

1)kada treba da se skine farba sa gitare (lak prvo) posto zelim da je prefarbam (tj oslikam ali da boja ostane i dalje ista) jel treba da smirglam lak sa gitare ili da radim nesto kao reliking gitare? neki kazu jedno neki drugo... ima li neko iskustva sa tim?

2)imam fendera sa svetlim vratom (mexico) one tackice na pragovima da li su ofarbane ili su nekako ubaceni delovi plastike? (hteo bih da radim i pragove tj da ih oslikavam)

 

 

hvala :):pivopije::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje postavi to pitanje na temi o customizaciji gitare. Tamo imas o izgradnji, lakiranju, i ima dosta ljudi koji to rade, pa ces sigurno naci bolja upustva.....

 

Evo ti linkova

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...0&start=540

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...0&start=100

Edited by Tyler Durden

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovani muzicari hteo bih da pitam nesto u vezi gitare...

imam par pitanja:

 

1)kada treba da se skine farba sa gitare (lak prvo) posto zelim da je prefarbam (tj oslikam ali da boja ostane i dalje ista) jel treba da smirglam lak sa gitare ili da radim nesto kao reliking gitare? neki kazu jedno neki drugo... ima li neko iskustva sa tim?

2)imam fendera sa svetlim vratom (mexico) one tackice na pragovima da li su ofarbane ili su nekako ubaceni delovi plastike? (hteo bih da radim i pragove tj da ih oslikavam)

 

 

hvala :):pivopije::rockdevil:

 

 

 

Al pre nego sto prebacis pitanja na temu koju ti dade Tajler,te tacke su ubacene(kao klin),kao i na svim gitarama,i evo ti link s jednog foruma gde je baja isto prefarbao strata ali on je u potpunosti skinuo boju,mozda moze da ti pomogne barem nesto,ako dobro stojis s engleski pomocice ti...http://acapella.harmony-central.com/forums/showthread.php?t=2204008

 

ako hoces da oslikas a da ne diras originalnu boju(isti trip kako su sezdestih i sedamdesetih vec postojece gitare prefarbali u drugu boju,npr gilmurov black strat je u stvari sunburst,ali je fender samo prefarbao u crno i opet prelakirao),bolje naslikaj to sto zelis pa opet prelakiraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram da se pohvalim, danas sam na snimanju svirao Mesa Boogie Dual Rectifier :D

 

slusam o tom pojacalu 9 godina, i tek sada sam imao priliku da ga probam... i snimim :D

 

odlicno je pojacalo, stvarno... cim smo uporedili neke gitare sto sam pre neki dan snimao na Laney GH100L drajvu sa drajvom na Mesi, ocito je da Boogie ima visoku, visoku definiciju. ne kazem da je Laney los (malko prljav i lepo prirodno midlast), ali Boogie ima tu... definiciju jebenu (prvo sto mi palo na pamet je Black Album Metallica-e i Scenes From Memory Dream Theatera)

 

moras imati jaku desnu ruku za DR, to definitivno. koliko udaris, okines, toliko drajva dobijes.

meni se najvise dopao srednji, drugi kanal, na vintage settingu. na drugom kanalu i modern settingu je lep na uvo, ali za snimanje nam se vise svideo vintage, jer ima vecu definiciju, malo manje presence-a i tog nekog fzzz zvuka, i prirodniji je. lepsi za snimak i celu sliku.

 

dosta je i do gitare, ali na Les Paul Studio, bridge magnetu, B i drop A stimu najlepse nam je bilo da namestimo middle do kraja, treble i presence na nulu (bukvalno), volume i gain negde oko pola, a bass i middle do maximuma. to za bass na max nisam verovao da cu uraditi, ali to je, osim do gitare, i do kutije - zavisi koja je u pitanju.

 

na Marshall kutiji od 120w nam je trebalo jos malo bassa pa smo ga roknuli do kraja i nije smetalo. verovatno zato sto je Gibson u bridge poziciji dosta prezentan (neki rifovi su preko svih 6 zica).

kad smo povezali DR na Marshall kutiju od 320w, bilo je bas bassovito do jaja, i ipak smo se odlucili za 120w varijantu, jer nam je ta definicija za usnimak bila zahvalnija. 6L6 lampe smo svirali (jer EL34 Laney imade vec)

 

ovo mi je bio prvi put da sam mogao da biram izmedju pojacala u studiju, i da snimim oba naravno... i Laney GH100L i Dual Rectifier zajedno zvuce mnogo dobro. DR je definisan do jaja, kao zid maltene, bass, lep u visokima (cak i sa presenceom i treblom na nuli), a Laney ga otvori taman po sredini i "prodere" te srednje... super kombinacija, stvarno.

 

jos smo u fazi snimanja, ali bice nekih semplova sigurno cim nesto smiksamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj fazon. Ono sto ja obozavam na toj mesi, jeste sto na bilo kojoj solidnoj kutiji, kada joj opalis basove do kraja, ali bukvalno do kraja, nema probijanja i brundanja, vec je toliko dovedeno do perfekcije, jebeno to otkine bubrege, a nije onaj neprijatan bas.....ma ne mogu da objasnim, ali genijalno je pojacalo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tacno da je basovit, cak stavise, magnet je poprilicno balansiran (cak bass-a ima najmanje, prednjace srednji i visoki). Ima dosta srednjih, i sto bi se reklo, "reze". Ako mislis da sviras balade s' njim - zaboravi, ima kurac klin. Ali je azdaja kada je o distu rec. Gde mislis da ga nabavis? Ako si planirao preko Mix-a - zaboravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da nije neki clean, ali ima extra distorziju... A kazes da preko Mix-a nema sanse? E do...

A koji magnet da ide u neck?Neki malo finiji... A kazem, svirao bih nesto tipa Whitesnake, pogotovo steve vai dok je svirao... Znaci da mi ne treba neki extra clean... Mislim, treba, ali nije presudno. :)

Zaboravio sam da kazem da mi je konfigurazija na gitari H-H.

Edited by Deni Karabenc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse outputa? Kako za koga, x2N je jedan od tipicnih magneta 80ih. Ja mislim da je dobar i za 'snake, samo da se tera sa manje drajva nego inace.

 

Sto ne Mix? Mix su diletanti, sto sam iskusio na sopstvenoj kozi vise puta. Inace, i ja sam hteo da uzmem doticni magnet, ali bili su u fazonu "dodji za 2-3 meseca", pa kad dodjem, onda jedan kaze jedno, a kad dodjem neki drugi dan ovaj drugi radnik kaze opet "za 2 meseca", ili tako nesto. Slicno mi je bilo i za neke druge artikle.-

 

Kako hoces, ali ja ti ih nikako ne preporucujem.

 

 

Sto se necka tice, neki "standard" za hard'n'heavy svirku sa x2N-om i HH konfiguracijom je Air Norton.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da nije neki clean, ali ima extra distorziju... A kazes da preko Mix-a nema sanse? E do...

A koji magnet da ide u neck?Neki malo finiji... A kazem, svirao bih nesto tipa Whitesnake, pogotovo steve vai dok je svirao... Znaci da mi ne treba neki extra clean... Mislim, treba, ali nije presudno. :)

Zaboravio sam da kazem da mi je konfigurazija na gitari H-H.

Batali X2N. Za to sto ti hoces, u bridge bih stavio Screamin Demon (sa sve 12 obicnih srafova) ili Evolution. (Mozda i Breed ako ti je 'tanka' gitara).

 

U vrat moze mnogo toga, Air Norton, Breed neck...

 

 

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko ljudi je odjebalo X2N za soft, a upravo asm i ja hteo da iskazem isto mishljenje. Deamon ti mnoooogo bolje radi posao od X2N. Da nisam stavio Livewire umesto Duncan Invader-a, stavio bih X2N, a to su bash agresivni magneti.

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, niko da pita coveka, koji Whitesnake period? Koja je gitara u pitanju, ili gitarista? Da li ona stara bluz varijanta (Marsden, Moody) ili Sykes, ili Campbell (taj je samo statirao u kukuruzu) ili Vai. Koja god da je, nista od ovih magneta nije ni blizu originalnog zvuka. Vai je doduse koristio Blaze i Blaze II na Slip of The Tongue i istoimenoj turneji, pa eto. Ovi pre njega, mislim da su to sve stock Gibson pickupi (sem Campbell-a). Znaci PAF-ovi. Dzibson bre. Vanderberg je valjda svirao nekog Fernandeza u to vreme, ali taj lik je nebitan.

 

 

Ako rece covek koju djitru ima, duboko se izvinjavam, nijesam primetio.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...