Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Mislio sam na dva-ce-plusa, ne na peticu. Petica jos nije stigla u prodaju, mada primaju narudzbine. Raja kupuje na slepo, nema tu sta. Cekam da odem do Goljivuda, mislim da tamo imaju komad ili dva, pa da ga opicimo prvo. Mada, sad mi je uleteo jedan ludacki dva-ce-plus za tri soma, nisam pametan sta da radim. Petica je dva. Nova novcata. Treba pazariti oba, smesta. Pet somica, nek ide zivot :cool:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam pitanje postavio već na temi za kupovinu i prodaju instrumenata ali vidim da je pravo pitanje za ovu temu. Prodajem moju Yamaha RGX 121S i distorziju Dixon overdrive. Nakon toga hocu da kupim neku bolju gitaru sa Floydom ali da je do 450E(znam da je rečeno bez ovakvih uokviravanja ali šta ću), jebiga ograničena sredstva :udri: . Šta mi je činiti? Nije da se nisam informisao. Ibanezov EdgeIII tremolo je poprilično popljuvan na stranim sajtovima(gledao zbog RG370 i RG350), pa bih hteo mišljenje i odavde, a Jacksonka sa floydom pretpostavljam da izlazi iz ovog okvira cene(mada može mišljenje o JS seriji). Takođe ako neko zna može i da mi da mišljenje o Schecter gitarama, konkretno Omen, Sunset Extreme i Demon(sa magnetima Duncan Designed Active HB-105 ), a i o sedmozicanom Ibanezu 7321 koji svi hvale? Imam procesor Zoom GFX8 i pojačalo Randall G3 serija, čisto da imate sve informacije pre nego što me posavetujete. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam taj Ibanez RG370DX, koji si gore pomenuo i odusevljen sam gitarom.. Znaci za 420 evra, mislim da je vise nego odlicna..

 

Ono sto mi se svidja je sto ima lep tanak, mekan vrat i uz dobro pojacalo i procesor ili pedalu, mozes da napravis perverziju od zvuka.

 

Floyd nije prvoklasan, ali moze lepo da se koristi. Nisam imao nikakvih problema sa istim.

 

Jedino sto smara, je stimanje gitare ili ne-daj boze prestimavanje u drugi stim.. (tu cak moras da intervenises i na oprugama)...

 

 

EDIT:

 

E da ne znam zbog cega, ali su mi zardjali magneti nakon samo godinu dana koriscenja.. Onda sam ih zalio nekom tecnoscu protiv rdje i sad je sve ok. Zvuk se nije promenio..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam pitanje postavio već na temi za kupovinu i prodaju instrumenata ali vidim da je pravo pitanje za ovu temu. Prodajem moju Yamaha RGX 121S i distorziju Dixon overdrive. Nakon toga hocu da kupim neku bolju gitaru sa Floydom ali da je do 450E(znam da je rečeno bez ovakvih uokviravanja ali šta ću), jebiga ograničena sredstva :udri: . Šta mi je činiti? Nije da se nisam informisao. Ibanezov EdgeIII tremolo je poprilično popljuvan na stranim sajtovima(gledao zbog RG370 i RG350), pa bih hteo mišljenje i odavde, a Jacksonka sa floydom pretpostavljam da izlazi iz ovog okvira cene(mada može mišljenje o JS seriji). Takođe ako neko zna može i da mi da mišljenje o Schecter gitarama, konkretno Omen, Sunset Extreme i Demon(sa magnetima Duncan Designed Active HB-105 ), a i o sedmozicanom Ibanezu 7321 koji svi hvale? Imam procesor Zoom GFX8 i pojačalo Randall G3 serija, čisto da imate sve informacije pre nego što me posavetujete. Hvala unapred.

 

 

Kupi neki Gary Kramer Guitar, onaj Crusader Deluxe. Sve je sad na snizenju, opceli su da prodaju direkt. Znaci, odjebase dilere, koji su ionako generalno lopurde, oce da se jebu ali da im ne udje :evotigana:. 500$ onaka djitra bez kofera, pa gde to ima.

 

 

Crusader Deluxe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nije lose nije lose. Mislim se...ovaj Holy Wars...i zasluzena kazna...moze to i bolje mladac, nemoj da bi ti ja sad seo i snimao (sto je kazivao lik iz askare) :lol: . Nego, aj' sad....Kovit(lac) dusha. Da cujem. Sa sve svim solazama. Od A do S(h) :da: .

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose nije lose. Mislim se...ovaj Holy Wars...i zasluzena kazna...moze to i bolje mladac, nemoj da bi ti ja sad seo i snimao (sto je kazivao lik iz askare) :lol: . Nego, aj' sad....Kovit(lac) dusha. Da cujem. Sa sve svim solazama. Od A do S(h) :da: .

hvala.. :) hteo sam jos davno da skinem tornado of souls ali me mrzelo.. i sad me nesto mrzi :lol: mozda. planirao sam da stavim fermented offal discharge od necrophagista ali neam cime da se snimim trenutno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od vas zna, gde mogu da zamenim lampu iz Marshalla, i ko to dobro i jeftino radi..

 

Ne bi lose pao ni cenovnik.

 

Nikola .... 061 155 27 27, kazi mu da ti je Gojko dao br, i pitaj ga sve. Odlican je majstor, nije indijanac, mnogim nasim poznatim gitaristima odrzava, sredjuje, i popravlja pojacala.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Vidi se potencijaL. Meni je TOS jedan od najjacih soloa. (Mislim, tacka)

 

planirao sam da stavim fermented offal discharge od necrophagista ali neam cime da se snimim trenutno

 

Wtf :rockdevil:. Nikad cuo, ali zvuci jako :lol:.

 

 

eo dersu skidamo ja i ortak srce od lava ovih dana! 

 

samo da ga nateram.pa cemo se kachimo :D

 

Kacite, jasta. Mada, nisam najbolje skontao sta skidate...kakvo sad 'srce od lava'? (WT) Fuck is that? Do explain yourself :ph34r: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram u Fender Standard Stratocaster da ugradim (u bridge poziciju) ili DiMarzio Fast Track 2 ili Seymour Duncan Hot Rails SHR-1, ali bih ugradio i push-pull pot kako bih mogao i kao single po potrebi da koristim. Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim magnetima i kako su se pokazali u toj varijanti sa split-ovanjem? Da, ako može i neka preporuka gde i koji push-pull pot da uzmem... Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebem ti zimu da ti jebem,da prostite na izrazu.Isusilo se drvo na vratu ove zime,mala vlaznost vazduha,sta li, pa mi pragovi izletese napolje(krajevi)

Najlaksi nacin mi je bio da oblepim krajeve tankom trakom pa da s turpijom za nokte sastruzem nastali visak.

Sta vi radite kad se tako nesto desi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebem ti zimu da ti jebem,da prostite na izrazu.Isusilo se drvo na vratu ove zime,mala vlaznost vazduha,sta li, pa mi pragovi izletese napolje(krajevi)

Najlaksi nacin mi je bio da oblepim krajeve tankom trakom pa da s turpijom za nokte sastruzem nastali visak.

Sta vi radite kad se tako nesto desi?

U čoveče... ovo je baš heavy... mislim, nikad nisam čuo da je neko imao takvo iskustvo... pa gde držiš gitaru kad se vrat deformisao toliko da su pragovi krenuli da "izleću"??? I o kojoj gitari je reč?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maple neck bez rosewooda pretpostavljam.

Isti problem sam imao i ja pre par godina sa nekom kopijom stratokastera. I pokushao sam da ga reshim tako shto sam lagano zakucao krajeve nazad u vrat.(i naravno sjebao stvar skroz :P )

Zato preporuchujem da nadjesh majstora koji ce to da odradi, mani se turpije, naopako! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čoveče... ovo je baš heavy... mislim, nikad nisam čuo da je neko imao takvo iskustvo... pa gde držiš gitaru kad se vrat deformisao toliko da su pragovi krenuli da "izleću"??? I o kojoj gitari je reč?

 

Ne,ne,vrat je savrsen,nije to u pitanju,nije nigde deformisan,ali se skupio tako da su krajevi pragova malo izasli,onako da se oseti pod prstom(ona fora zimi se sve skuplja leti siri,a metal ne moze toliko da se skupi koliko drvo)

I da u pitanju je fender sa javorovim vratom.Zanimljivo na palisanderima mi se to nikada nije desavalo,mada sam probao par Gibsona kojima se to desilo.

Ma kakavi majstori,nije to nista sto ne moze da se namesti kod kuce al sam mislio da postoji neki bolji nacin od turpije za nokte,nisi smeo da zakucavas jer se smanjio obim vrata,ali ne i zica na pragu.Na prolece ce opet biti dobar,a dotle pedikir ima da radi. :)

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ne,vrat je savrsen,nije to u pitanju,nije nigde deformisan,ali se skupio tako da su krajevi pragova malo izasli,onako da se oseti pod prstom(ona fora zimi se sve skuplja leti siri,a metal ne moze toliko da se skupi koliko drvo)

I da u pitanju je fender sa javorovim vratom.Zanimljivo na palisanderima mi se to nikada nije desavalo,mada sam probao par Gibsona kojima se to desilo.

Ma kakavi majstori,nije to nista sto ne moze da se namesti kod kuce al sam mislio da postoji neki bolji nacin od turpije za nokte,nisi smeo da zakucavas jer se smanjio obim vrata,ali ne i zica na pragu.Na prolece ce opet biti dobar,a dotle pedikir ima da radi. :)

Hm... pa nemam pojma...ja se ipak ne bih igrao sa tom turpijom hehe :)! A inače, ja takođe imam Fendera ali mi je rosewood vrat i hvala bogu nikada za ovih skoro 7 godina koliko ga posedujem nisam imao takav problem, a uslovi u stanu su mi baš neprijateljski prema gitarama, imam problema sa vlagom, posebno zimi, ali eto, nije mi se dešavalo to nikad.

 

I kad već pominjem tu gitaru:

Planiram u Fender Standard Stratocaster da ugradim (u bridge poziciju) ili DiMarzio Fast Track 2 ili Seymour Duncan Hot Rails SHR-1, ali bih ugradio i push-pull pot kako bih mogao i kao single po potrebi da koristim. Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim magnetima i kako su se pokazali u toj varijanti sa split-ovanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...