Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Planiram da kupim glavche i kutiju i razmisljam se izmedju 6505 i 6505 plus da li ima neko ko je probao oba i uporedio uporedo?Po onome sto sam cuo clean je i ovako sranje, tako da ne bi zbog toga uzimao pljus ali mi se cini da je 6505 artikulisaniji i da nekako bolje prolazi u mixu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si, sranje je clean i na jednom i drugom. Ja nisam primetio skoro nikakvu razliku u tonu. Eto, jedino sto + ima odvojene equalizere, pa kao mozes da namestis malo bolji clean. Ali u principu, to pojacalo slabo reaguje na promene equalizera..... Idi do artista, pa probaj, reci saletu da si ozbiljan kupac, pa ce da te odvede u onu drugu sobu, da se opanjis, i drkas ih koliko hoces. Pa vidi sam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ali sam imao srece da ih drndam oba u artistu, jedno 2 sata....... pre jedno godinu dana....imao je oba u radnji, i probao sam i jedno i drugo, uporedjivao, na istoj kutiji..........a pre 3 meseca sam ih opet malo uporedjivao, u jednoj radnji u austriji....ali sam odustao od kupovine...

skapirao sam da nije to sound za mene.....i odlucio se za mesa boogie..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kizonni

Ako nekoga interesuje, prodajem:

- Gitaru "ERNIE BALL MUSIC MAN AXIS SUPER SPORT", sa koferom i pratecom opremom ( kais, guitar polish.... ) i ugradjenim EMG AFTERBURNER-om.

Cena : 1350 EUR-a

 

- MIDI preamp "MARSHALL JMP-1"

Cena : 550 EUR-a

 

- Rack efekt-procesor "ROCKTRON INTELLIFEX"

Cena : 150 EUR-a

 

- Gitarski procesor "BOSS GT 6"

Cena: 300 EUR-a

 

-----------------

Tel: 064 245 14 00

e-mail: [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest stefanwhitesnake

Pozdra ljudi..jel neko imao iskustva sa Fulltone Fulldrive 2,pedalom...?

Jel ima kod nas da se nabavi,nekuda?

 

...negde procitah,da je koristi Randja iz N. Beba...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga interesuje, prodajem:

- Gitaru "ERNIE BALL MUSIC MAN AXIS SUPER SPORT", sa koferom i pratecom opremom ( kais, guitar polish.... ) i ugradjenim EMG AFTERBURNER-om.

Cena : 1350 EUR-a

 

- MIDI preamp "MARSHALL JMP-1"

Cena : 550 EUR-a

 

- Rack efekt-procesor "ROCKTRON INTELLIFEX"

Cena : 150 EUR-a

 

- Gitarski procesor "BOSS GT 6"

Cena: 300 EUR-a

 

-----------------

Tel: 064 245 14 00

e-mail: [email protected]

 

 

Imas temu za prodaju, pa tamo to kaci, ne ovde. Procitaj pravilnik

 

A za peavey. pa rekao sam ti, mislim da nema neke razlike izmedju osnovnog i + modela.......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec ne dozvoljavaju teme o rackovima i opremi ...

 

Ne kontam, ko ne dozvoljava?

 

El koristio neko ovo www.furmansound.com ?

 

Naravno. Nema bolje firme od te. To ti je studijski i binski (scenski/stage) standard. Svasta i ti pitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA moderatori, odobravaju jednu od 10 tema nije ni cudo sto ovaj deo foruma odumire...E super, posto si koristio spremi se za odgovore :P Kod nas ili niko ne koristi nikakav stabilizator ili koristi ovaj ei nish,kazu ovaj furman je pravljem samo za napon u USA???El je Conditioner stabilizator ili ispravljac napona?Kako koje od ta dva utiche na zvuk pojacala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest nitro_prdez

Treba mi što pre neko pojačalo,neko kućno,slabo i najjevtinije.

Video sam ovo Laney RB1 i Fender Rumble 15 Combo približno iste cene.

Uh,imam kući neke zvučnike,snage oko 5 W,pa me zanima mogu li njih nekako da priključim na navedena pojačala ili da kupim samo glavu (ako se tako zove pojačalo bez ugrađenog zvučnika)

Treba mi makakav savet,predlog ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA moderatori, odobravaju jednu od 10 tema nije ni cudo sto ovaj deo foruma odumire...E super, posto si koristio spremi se za odgovore :P Kod nas ili niko ne koristi nikakav stabilizator ili koristi ovaj ei nish,kazu ovaj furman je pravljem samo za napon u USA???El je Conditioner stabilizator ili ispravljac napona?Kako koje od ta dva utiche na zvuk pojacala?

 

To su stabilizatori napona i frekvencije i zastita od elektricnog shock-a, filtriranje AC suma i te fore. To pogotovu zna da bude problematicno kad sviras ispod jakog light-show-a, ne mora da bude samo Madison Square Garden, moze da bude i neka malo jaca birtija sa suludim osvetljenjem izvedenim po istoj elektricnoj grani (u lokalu iliti baru jelda). Imas verzije i za Evropsku struju, naravno, sta su oni, imbecili?

 

Sva elektronika u rack-u se napaja preko tog sranja, zato postoje verzije od 8/10/15/20w. Imas jos neke zgodne dzidze-bidze tipa svetla (dimmer lights) koji ti u studiju ili na stage-u u mraku osvetljavaju fasadu rack-a da mos' tu nesto da cacnes na brzinu. A i izgleda cool kad ti dodje cura na gajbu, to ti je dovoljno svetla. U svakom slucaju treba ti tako nesto imao rack ili ne. Ako sviras okolo tojest. Nikad ne znas koji je to divljak radio nekom gazdi u lokalu mrtav pijan struju.

 

A da, imas posebno napajanje odatle za digitalne (procesori i te fore) i posebno za analogne uredjaje (pojacala, predpojacala, analogni kompresori, rack wah, ovo ono).

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi mali savet.Pocetnik sam u sviranju gitare pa mi treba misljenje nekog iskusnijeg o tome koju akusticnu gitaru da kupim.Drug mi predlozio Yamahu F310. Sta mislite o ove dve :http://www.mixmusic-company.com/show_book.php?isbn=1010105 i

http://www.mixmusic-company.com/show_book.php?isbn=1010053 Hm,ili neku drugu ako imate dobar predlog.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na problem sa pojacalom, a imam svirku u petak, pa mi treba da iznajmim pojacalo. Samo mi glava treba, imam svoj box, po mogucstvu neko hi gain, ali ne mora, nije obavezno, dakle bilo koje. Ako neko moze da mi pomogne, hoce da iznajmi, zna nekoga ko to radi, ili nekoga ko hoce da mi iznajmi, neka mi javi, molim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tex Willer

Imam ja tu Yamaha F-310P i odlična je gitara, čak šije neke skuplje i naizgled nadrkanije akustare koje sam probao, a i uz nju dobijaš futrolu, pitch pipe (štimalica koja ti funkcioniše po principu usne harmonike), rezervni set žica, onu ručicu za motanje žica, kaiš, 3 trze i kapodaster. Nećeš se zeznuti ako je uzmeš. Sa Ibanezovim akustarama nemam mnogo iskustva, ali te 2-3 koje sam probao (nisu ove za koje si ostavio linkove) su mi imale nekako... preoštar, neprirodan zvuk, al to je već stvar ukusa, verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...