Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ucinilo mi se da je spominjao Vai-a ali nisam posle mogao da nadjem. Kako bre '87. Pa taj je snimio samo jedan album sa njima. '89/90, onaj prethodno navedeni (Slip of the Tongue). Ili gresim? Nema sanse da gresim. Ili mozda? U svakom slucaju, Vai je svirao na Blaze i Blaze II UV77MC svo vreme dok je bio u Whitesnake-u (89/90).

 

 

 

 

Nego, imate srece. Prodaje baja u Svabiji Mesa Boogie Mk IIc+ kombas za tricavih 1690 Evra. Link. Pa ko ima, nek mu je halal.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bik Mesu uzimao samo za studijsko snimanje, mnogo je zahvalniji tako. da ga vucem po svirkama i da recimo imam 7 veceri zaredom svirke imao bih vece desno rame i podlakticu od Petruccija :D

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bik Mesu uzimao samo za studijsko snimanje, mnogo je zahvalniji tako. da ga vucem po svirkama i da recimo imam 7 veceri zaredom svirke imao bih vece desno rame i podlakticu od Petruccija :D

 

Cuti i bilduj. Bilduj. I cuti. Sta mislis, taj zvuk dolazi niotkuda. Taj Boogie zvuk dolazi iz trafoa. Nema tu zajebancije, it needs a juice. A svako zna, sto veci trafo, veci zvuk. Veci trafo, veca gravitacija. U stvari, obrtni momenat. Tezina? Masa, masa bre.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci PAF-ovi. Dzibson bre.

Apsolutno podrzavam, ali nece omladinac na PAF dok ne proba sve DZ DZ DZ magnete. Nece pa nece. Ajaaoo ne, opet penzioner koji mrsi muda, to je uglavnom reakcija mladosti na pomenu PAFova, jebi ga. A ovaj novi dimarzio PAF, kao i virtual (povuceni) zakivaju kako su dobri. Sve mozes da sviras. Evo kum je strpao PAF virtual u Fender Mustanga, dasuseresh kakva zvukchina, a nista shiz X2 DZ DZ, vec pafić. Zdravlje.

A za blaze-ove nisi u krivu. Mada bi i Evo, Breed i Paf Pro isterali taj sound jednako dobro, sve je to kvalitetna roba i taj neki fazon koji on hoce.

Za gitaru, jes vala, izleteli smo se sa predlozima, rekao je samo da je H-H setup.

 

PS. Interesantan hibrid ova prva citra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ucinilo mi se da je spominjao Vai-a ali nisam posle mogao da nadjem. Kako bre '87. Pa taj je snimio samo jedan album sa njima. '89/90, onaj prethodno navedeni (Slip of the Tongue). Ili gresim? Nema sanse da gresim. Ili mozda? U svakom slucaju, Vai je svirao na Blaze i Blaze II UV77MC svo vreme dok je bio u Whitesnake-u (89/90).

 

 

 

 

Nego, imate srece. Prodaje baja u Svabiji Mesa Boogie Mk IIc+ kombas za tricavih 1690 Evra. Link. Pa ko ima, nek mu je halal.

 

 

Istripovao sam se, secam se po spotu, za fool for your loving, i istripovao sa da je to sa onog albuma "Whitensnake 1987", a ta stvar je u stvari bila na "Slip of the tongue". A mislim da je Vai zvanicno uleteo da zameni onog prethodnog gitaristu 1988.... :)

Ali nebitno u principu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam problem, pa bih cenio bilo kakvu pomoc/savet. Znamo se ovde manje vise, pa ono, valjda mozemo i neka imena da spominjemo i to... svako ko mi pada na pamet da bi mogao da pomogne bleji i ovde, pa sto da ne ;)

 

Snimamo albume mi i Hang(delimo bubnjara i prostoriju) istovremeno. Bubanj i gitare u toj prostoriji, kolega Mustaine doneo svoju aparaturu i vice AKCIJA! Ovih dana dominiraju nekakve obaveze/ispiti pa je Hang zavrsio svoje gitare pre nego sto smo mi uopste i poceli. E sad, oni su par dana eksperimentisali sa zvukom gitare i iznenadio sam se kad sam cuo da su sve snimili na Marshall bass kabinetu?!?

Znam da smo tu slabi, ja imam Marshall 1960 cab sa G12-75 Celestionima, ali star 24 godine i izrabljen do maksimuma. Osim toga, tu je samo jedan Behringer 4x12 sa Jensenima. Behringer je odma ispao iz svake kombinacije, a Marshall je navodno bio ok ali je na kraju ipak prevagnuo taj bass cab.

 

Sad, ja nisam bio tu (mogao bi recimo Mustaine da upadne i napise neke utiske), ali prosto mi je tesko da ne pomislim da bi mozda, ako bi nabavili nesto koliko toliko pristojno za snimanje, sve ispalo mnogo bolje. Da li bi neko ovde slucajno, a znam da je cimanje, bio raspolozen da primi par nas sa par glava, da probamo kombinacije i na kraju nam eventualno iznajmi/pozajmi cab? Dobio bi jedan ili oba nasa kabineta za vreme snimanja, garanciju fer odnosa sa tudjim stvarima, mogucnost da uzme bilo sta nase kad mu zatreba za snimanje...

 

Glave su ENGL Fireball, Madison Divinity II i Marshall JCM800(100w '85). Nije MarkIV, ali kapiram da su kabineti daleko najslabiji u lancu...

 

zaboravio sam i one stvari koje se podrazumevaju, tipa - vecna zahvalnost, drugarstvo i to ;)

 

ja bik Mesu uzimao samo za studijsko snimanje, mnogo je zahvalniji tako. da ga vucem po svirkama i da recimo imam 7 veceri zaredom svirke imao bih vece desno rame i podlakticu od Petruccija :D

 

Apsolutni metal kralj podlaktice Paul Masvidal - svira kroz razglas :bigblue: Secam se ko juce da je bilo: popeo se covek na binu, zasuko rukave, a mene neko cima za rame da cekiram tu podlakticu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam problem, pa bih cenio bilo kakvu pomoc/savet. Znamo se ovde manje vise, pa ono, valjda mozemo i neka imena da spominjemo i to... svako ko mi pada na pamet da bi mogao da pomogne bleji i ovde, pa sto da ne ;)

 

Snimamo albume mi i Hang(delimo bubnjara i prostoriju) istovremeno. Bubanj i gitare u toj prostoriji, kolega Mustaine doneo svoju aparaturu i vice AKCIJA! Ovih dana dominiraju nekakve obaveze/ispiti pa je Hang zavrsio svoje gitare pre nego sto smo mi uopste i poceli. E sad, oni su par dana eksperimentisali sa zvukom gitare i iznenadio sam se kad sam cuo da su sve snimili na Marshall bass kabinetu?!?

Znam da smo tu slabi, ja imam Marshall 1960 cab sa G12-75 Celestionima, ali star 24 godine i izrabljen do maksimuma. Osim toga, tu je samo jedan Behringer 4x12 sa Jensenima. Behringer je odma ispao iz svake kombinacije, a Marshall je navodno bio ok ali je na kraju ipak prevagnuo taj bass cab.

 

Sad, ja nisam bio tu (mogao bi recimo Mustaine da upadne i napise neke utiske), ali prosto mi je tesko da ne pomislim da bi mozda, ako bi nabavili nesto koliko toliko pristojno za snimanje, sve ispalo mnogo bolje. Da li bi neko ovde slucajno, a znam da je cimanje, bio raspolozen da primi par nas sa par glava, da probamo kombinacije i na kraju nam eventualno iznajmi/pozajmi cab? Dobio bi jedan ili oba nasa kabineta za vreme snimanja, garanciju fer odnosa sa tudjim stvarima, mogucnost da uzme bilo sta nase kad mu zatreba za snimanje...

 

Glave su ENGL Fireball, Madison Divinity II i Marshall JCM800(100w '85). Nije MarkIV, ali kapiram da su kabineti daleko najslabiji u lancu...

 

zaboravio sam i one stvari koje se podrazumevaju, tipa - vecna zahvalnost, drugarstvo i to ;)

 

 

 

Apsolutni metal kralj podlaktice Paul Masvidal - svira kroz razglas :bigblue: Secam se ko juce da je bilo: popeo se covek na binu, zasuko rukave, a mene neko cima za rame da cekiram tu podlakticu :)

 

Ja imam randalla, 4x12, 300w, ali to je sa obicnim celection zvucnicima, nije losa, ali ima i mnogo boljih. Kapiram da ti je najbolje da iznajmis od nekoga ko radi tu opremu. Imam ja br nekog lika, koji ima 5150 pojacalo, nekog marshalla, (ne znam sad tacno koji je), i 2 marshall kabineta, javi ako hoces br.. Iscimaj i Jesu, imas ga ovde na forumu. Ima on opasnu Marshall kutiju, pa bi mozda hteo da je iznajmi, ili sta vec......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisamo imao net par dana... Mislim, nije meni da zvuci kao whitesnake... Necu da kopiram isti zvuk, ali hocu da zvuci dobro, i da moze da se svira snejk na tome. Jedan moj drug je skoro stavio X2N u Bridge, ima istu gitaru kao moja, i radi sasvim lepo... Zanimalo me je vase misljenje o tome... Neko je pominjao i PAF... Dobri su ti magneti, ali me nesto me ne privlaci da to stavim... Ali razmislicu o svemu... Za ovaj X2N mogu da kazem nesto jer sam ga cuo skoro, zato sam i dosao na tu ideju, ali ne znam sta bih stavio u neck.

Hvala na savetima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Vaki isti samo sa grafičkim ekvilajzerom prodao moj prijatelj Vladi Negovanoviću za bijednih 1500€

 

Cek, siguran si da je IIc+. Sa EQ-om je naravno jos skuplji nego bez. Jel taj bio 100w (cetir izlazne 6L6 lampe) , 60w (2x6L6) ili Simul-class (4x6L6 ili 2x6L6 + 2xEL34)? Do tell, ako znades.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo napred i nemoj puno da se zabrinjavas. ;) Od necega moras krenuti, pa kad zamenis magnet ili dva, bice ti mnogo jasnije kako tvoja gitara radi sa kojim i znaces bolje u kom pravcu dalje, sem ukoliko te ne 'usere' iz prve.

Mozda da razmislis i o Super Distortion -u za bridge, on ti je grubo receno negde na pola puta izmedju PAF-a i X2N, s njim ces lakse da se provuces svugde, ali sve je to teorija. Probaj nesto pa vidi. Sretno ;)

 

Edit: Uleteo mi Kept`n Amerigo :wink2:

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, siguran si da je IIc+. Sa EQ-om je naravno jos skuplji nego bez. Jel taj bio 100w (cetir izlazne 6L6 lampe) , 60w (2x6L6) ili Simul-class (4x6L6 ili 2x6L6 + 2xEL34)? Do tell, ako znades.

 

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...mageID=34998564

 

Ne znam koliko se vidi na ovoj slici, a za lampe će da ga pitamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...mageID=34998564

 

Ne znam koliko se vidi na ovoj slici, a za lampe će da ga pitamo...

 

Pa, ne vidi se. Morao bi da okrenes pojacalo odzada, tamo se onda sve lepo vidi, ako je uslikano izbliza. Treba da ima + iznad gajtana za napajanje u 220v. I mora da ima potpis MB (Mike Bendinelli). Serijski broj mora da bude u odredjenom rangu, i za kraj, FX loop test mora da se obavim da bi se znalo 100% (inace moze da bude prevara).

 

 

Za r bre nisu ta c+ custom pojacala?

 

Ne, otkud ti to?

 

 

elem,izbacishe bekerovu pedalu...

 

(Brate) JE-BO-TE

 

Izasla mu i djitra. 2500$. Sta sam ja, mentol? Jes da volim Jasona, i legalno sam kupio sve njegovo sto sam stigao, ali brate dosta. Dosta izmuzavanja raje. Nije ni njegova krivica, nego ovi lesinari bi da se uvek okoriste.

 

 

f8912_jason_becker_enlarge.jpg

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ne vidi se. Morao bi da okrenes pojacalo odzada, tamo se onda sve lepo vidi, ako je uslikano izbliza. Treba da ima + iznad gajtana za napajanje u 220v. I mora da ima potpis MB (Mike Bendinelli). Serijski broj mora da bude u odredjenom rangu, i za kraj, FX loop test mora da se obavim da bi se znalo 100% (inace moze da bude prevara).

 

Jbg, sad ga je prodao Negovanoviću tako da dok me put ne nanese kod njega u studio ništa od sličnih provera. Sad da li je prijevara ili ne, nemam pojma, čovek mi je odavno pričao da kada ga je naručivao iz Londona, jedino što je mogao da menja na njemu je zvučnik, Black Shadow, koji je on i hteo, ili neki drugi, mislim da je Altec, ali nisam siguran, proveriću. Znači ipak je postojala nekakva customizacija jebem li ga.

 

 

Edit: Pod uslovom da nisam omašio model pojačala, da se ne ispostavi posle da je recimo mark III, ipak sam ja ubogi bassista, ne'am toliko pojma o gitarskim ampovima...

Edited by Самаел Џексон

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...