Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

nemoj da pises ne argumentovano...Imam jednog Cratea G60Xl ,odlicno pojacalo,distorzija vrh,samo Crate zvucnik nije nesto,ali nije ni los.,umesto njega staviti Celestion i eto vrh pojacalo...

 

a ti nemoj da pishesh ako ne prochitash pitanje...

dechko je pitao za sobno pojachalo od 150 evra...a ne cimanje sa promenom zvuchnika...

probao sam dva mala cratea i ni jedan nisu bili dobri kao frontmen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je samo taj Mk IIc+ model koji i neces naci u radnji. Prestali su sa proizvodnjom pre 20 i kusur godina i moze da se kupi samo koriscen (neke radnje doduse drze koriscenu robu, dakako). Good luck. U radnji sigurno imaju RoadKing-a i Mk IV. Probaj njih prvo.

 

Ima i polovnih stvari, to je ceo kvart grada sa nekih dvadesetak muzičkih radni, svašta možeš da nađeš... :)

Čak sam našao i Peavey 5150, onaj Van Halenov model, mada nisam probao. Probaću 100% te Mese i moram da probam Pivi 6505, a gotivan mi je i JCM800 reizdanje koji sam probao još ranije, mada sam ovde našao samo Kerry sasdKing signature model. Xvala, u svakom slučaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i polovnih stvari, to je ceo kvart grada sa nekih dvadesetak muzičkih radni, svašta možeš da nađeš... :)

Čak sam našao i Peavey 5150, onaj Van Halenov model, mada nisam probao. Probaću 100% te Mese i moram da probam Pivi 6505, a gotivan mi je i JCM800 reizdanje koji sam probao još ranije, mada sam ovde našao samo Kerry sasdKing signature model. Xvala, u svakom slučaju. :)

 

 

5150 i 6505 su jedno potpuno isto, i jedno te isto pojacalo. Samo su se popickali sa halenom, i on je zadrzao pravo na ime. Peavey promenio ime modela u 6505, ali je to potpuno isto. A halen otisao u fender, i pravi 5150 evh.

5150 imas model I i II. A 6505 obican i +

 

5150 I = 6505 (ovi imaju jedan zajednicki equalizer za oba kanala (clean i dist))

5150 II = 6505+ (a ovi imaju posebne equalizere za svaki kanal)

Edited by Tyler Durden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima malo manje masnoce u zvuku u odnosu na keca, bash smo pre neki dan drkali na probi. Bio sam ljubomoran na keca :D

 

Mada mi se dopada to shto pored cleana i drajva moze da svira sa oslabljenim gainom, pa bi to bio zamalo pa treci kanal, a ja sam se navikao na taj fazon sa randalla

Share this post


Link to post
Share on other sites

5150 i 6505 su jedno potpuno isto, i jedno te isto pojacalo. Samo su se popickali sa halenom, i on je zadrzao pravo na ime. Peavey promenio ime modela u 6505, ali je to potpuno isto. A halen otisao u fender, i pravi 5150 evh.

5150 imas model I i II. A 6505 obican i +

 

5150 I = 6505 (ovi imaju jedan zajednicki equalizer za oba kanala (clean i dist))

5150 II = 6505+ (a ovi imaju posebne equalizere za svaki kanal)

 

Znam.

 

Tower brate ti nemoj ni da se vracas posveti zivot isprobavanju opreme tamo pa nam prenosi haha

 

E, isprobao sam Peavey 6505 sa Rectifier kabinetom, i ono je booooooles'. Onako nešto u životu nigde nisam čuo, toliko je do jaja, kupujem 100%, samo da provalim kako da ga prenesem natrag u bijuSr, pošto u avion električna kola ne puštaju, zbog brda bombi koje kruže aerodromima.

Posebno do jaja kod ovog 'jačala, je što je NEMOGUĆE imati sranje zvuk. BILO KAKAV setap da namestiš na njemu, dobro zvuči, samo drugačije. Dovoljno gaina, dosta je masno, ali ne muljavo, nemam nikakvu zamerku.

 

Takođe sam probao Dual Rectifier, sa istim Rectifier kabinetom... Toliko sam slušao o tom pojačalu, a razočarao sam se najviše na svetu. Prvo, nema dovoljno distorzije na sebi, slično kao JCM800, samo što je JCM800 dosta masan, pa to nadoknađuje pomalo, dok je Dual Rectifier užasno suv i precizan (što ne bi bilo toliko loše da ima dovoljno gaina). Fora je takođe što se mora provesti dosta vremena za njim dok se ne dobije dobar zvuk, sasvim suprotno od Pivi 6505. Jebiga, ja sam očekivao zvuk s Master of Puppets i ...And Justice For All, a to je sasvim drugi Mesa/Boogie, + je iz njega izvađen samo preamp, dok je poweramp korišćen Maršalov... U svakom slučaju, ovo pojačalo mi nikako ne odgovara.

 

Xvala svima na savetima i pomoći, moja konačna odluka je Peavey 6505 glava + Mesa Rectifier kabinet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posalji DhL om na moju adresu ja cu da ti sacuvam dok ne dodjes:P

E da imaj na umu da sviras u bendu i kad tu dodje bas i druga gitara nije bash uvek pozeljno imati mnogo gaina i basa..

 

Znam, fora i jeste u tome što ja ne volim mnogo gaina i mnogo basa, tako da kad ja kažem da fali, stvarno fali. XD

I, ne fali basa, već masnoće neke...

 

a odakle ga doteravas, tj odakle dolazis???

 

Iz Pariza. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je loshe :D

 

ja sam busom odande doterivao, ali aviJon... bonne chance

 

mada sam uspevao u po 2 gitare odjednom u kabinu, ali su stjuardese kokodakale za vreme celog puta + su me carinici gledali kao govno dok sam ih lagao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, nema dovoljno distorzije na sebi,

 

Negde si omanuo (tojest ovi u radnji isto tako) u setup-u. Ako ides nazad u radnju ovih dana, javi mi na PP pa cu da ti posaljem detaljan print-out za podesavanje, namestis ton za 25 sekundi. Ako ni to ne pomogne, znaci da su lampe otisle u quratz. Dugujes sebi da sve korektno probas da bi doneo 'informisanu odluku'.

 

Istina je da DR ima triput vise opcija za doteravanje, ali se to kako kazem dotera caskom ako znas sta hoces i sta radis. Pitanje je da li si probao dvokanalac ili trokanalac, na kom si kanalu trazio zvuk, da li ti je kanal bio na vintage ili modern setting-u, da li si ukljucio lampaski ili diodni ispravljac, koliko si mu gain-a odvrnuo a koliko treble (i to je gain na Boogie-jima), koliki mu je presence bio, i na kraju rkajeva da li su unutra bile EL34 ili 6L6 (vidi se po prekidacu nazad).

 

 

Uzgred, izasao Mk V danas.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to je sasvim drugi Mesa/Boogie, + je iz njega izvađen samo preamp, dok je poweramp korišćen Maršalov...

 

Prvo je tacno, koriscen je Mk IIc+. Drugo je polutacno. Nista nije 'vadjeno', Mk IIc+ ima 'slave out' izlaz, koji se elektricno nalazi iza izlaznih lampi (power section ili output section, kako hoces) ali umesto da signal ide na izlazni transformator gde mu se spusta impedansa drasticno da bi match-ovala zvucnicima, vodi se preko posebnog kola koje match-uje linijsku impedansu, bilo za miksni pult bilo za nesto drugo. U Tallicinom slucaju, oni su TAJ signal vodili u return petlju na Marshall lampasu, ne zbog toga da jos vise pojacaju izlazni signal nego da mu daju malo taj Marshall punchy middle smek. Kad su prestali TO da rade (to su radili samo na MOP) dobili su AJFA zvuk.

 

 

Au, sta napravise od ovog Mk V. Evo tresem se, ne znam kad ce to da stigne u radnje. To mora da se pazari odma'. Al odma'. Auuuuu. Jebase mu kevu. Ubacise i IIc+ u njega. To je Mk I, Mk IIc+, Mk IV i najnoviji Mk V (extreme ga zovu) u jednom pojacalu. Auuuuuuuuuu. Auuuuuuuuuuu. Dobicu nervni popizd. Osecam G.A.S.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, trebao sam jutros, nego sljaka, pas mater. I sutra sljaka, tako da...subota...A tad je krkljanac. Nema sta da probam, odma' pazarim. Nego cujem, nece to jos par meseci u radnje, ima valjda samo 40 komada napravljeno. Ovi na NAMM-u su svi prodati iz mesta, ziher, ako su uopste bili na prodaju. Cena 2000$, covece, za glavu, pa to je dzaba.

 

Ali:

 

• Kitchen Sink, Ice Maker, Beer Cooler (just kidding)

 

:) mrmblj majku veselu

 

Ja stvarno ne kapiram sto ne ugrade mini klonju, ice maker i beer cooler pa da ne moram da mrdam nedelj' dana :rockdevil:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...