Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

kalife, jel znas mozda da li baja iz Tool-a (Adam Jones) za talk box koristi pojacalo sa strane i koje?

 

citao sam da bi morala da se ubode omaza od 8 za talk box i da nije preporucljivo koristiti pojacalo od 100w uz nj da ne bi posete zubarima bile cesce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih svim nafuranim "tone purist"-ima da skrenem pažnju na BEHRINGER gate u reku na slici iznad.

 

 

Da li sve americke gitare imaju Buzz Feitin temperovan fretboard?

U americi je porodični psihijatar/psiholog normalna stvar pa ljudi manje imaju potreba za takvim besmislicama. Onako najiskrenije, koji će ti to, bre, andrak?

Možda sam previše subjektivan, ali meni je sve to kao neka bolesna sekta.

"Brate, pridruži nam se, otvori uši, pomoći ćemo ti da čuješ ono što ostali ne čuju, postani sledbenik true bypass-a, buzz feitena, i sviranja kurcu"

 

Nek mi niko ne uzima za zlo. Just an opinion.

 

Cheerz! :pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da provalim koji je to model na slici. Sta je to pazario? Splawn nije preterano skup, u poredjenju sa drugim butik operacijama. Tu je negde kao prosecna Boogie glava. Prilicno im je ujednacen cenovnik. Splawn je od 1600$ do 1950$.

 

Ajd' pitaću ga za detalje, nisam baš toliko upućen u materiju, znam da je pravljeno po njegovim željama odavde, od šrafa do lampe, čekao je tri meseca da ga oprave, a cena je takva u USA, valjda, kad dodaš FedEx i carinu, bude to još malo skuplje... Videću da slikam krupnije ovih dana (ono je slika sa neta neka), trebalo bi da sviramo u sredu, pa možda i snimim pa okačim na youtube nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li baja iz Tool-a (Adam Jones) za talk box koristi pojacalo sa strane i koje?

 

 

Ko zna sta taj covek koristi!?! Znam samo da je na zadnjoj turneji izbacio iz riga Mesa Rectifier i umesto njega ubacio jos jedan Diezel VH4 "Silverface"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitno je, mozes bilo koji tranzistorac da koristis za to. Ja ionako ne podnosim Tool anyway. Organski :no: .

Imas rakiju kad dodjes :pivopije:

A jesi li probao nekad da sviras lampasha i tranzistorca na slave ili nekako oba zajedno da rade?Po nekoj teoriji trebao bi da dobijes muda sa izrazajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas rakiju kad dodjes :pivopije:

A jesi li probao nekad da sviras lampasha i tranzistorca na slave ili nekako oba zajedno da rade?Po nekoj teoriji trebao bi da dobijes muda sa izrazajem?

 

Moguce, ne secam se. Ja nesto nisam bio protivan tranzistorcima kao omladinac (sedamdesetih, ranih osamdesetih) iz prostog razloga sto si kod nas mogao samo da namontiras prakticno samo Fendere ili Marshalle od lampasa (bilo oridjinale, bilo pravljene u domacoj radinosti), a ja Fender gotivim jos kolko tolko (za neku opstu svirku ali ne tesku cepacinu) , ali Marshalle organski ne podnosim. Grozim se tih sranja od kako sam cuo Boogie-ja. Meni Marshalli prde i krce, kako god da okrenes. I nemaju onaj 'brown sound'.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, ne secam se. Ja nesto nisam bio protivan tranzistorcima kao omladinac (sedamdesetih, ranih osamdesetih) iz prostog razloga sto si kod nas mogao samo da namontiras prakticno samo Fendere ili Marshalle od lampasa (bilo oridjinale, bilo pravljene u domacoj radinosti), a ja Fender gotivim jos kolko tolko (za neku opstu svirku ali ne tesku cepacinu) , ali Marshalle organski ne podnosim. Grozim se tih sranja od kako sam cuo Boogie-ja. Meni Marshalli prde i krce, kako god da okrenes. I nemaju onaj 'brown sound'.

 

 

e jebi ga sad

po meni marshall je odlicno pojacalo, ali lampasi i serije jcm 800, 900 i jmp super lead serije, cak i valvestate (ove nove serije AVT i MG su sranje) je OK, ovo novije nije lose ali ja ne volim kada neko juri moderan zvuk po svaku cenu, a ime je napravio na necemu sasvim drugom. kako sam shvatio ova nova marshall pojacala, svi imaju isti zvuk, kakvu god gitaru ubacio u pojacalo, dok sa ovim starijim serijama mnogo se oseca kakav instrument ukljucis u pojacalo, sto je po meni super, ogoljeno do daske :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

marshall je jedno od najglupljih pojacala na svetu. Mrzim njegov ton, uvek prsti, cak i kad mu skines visoke, opet je prepun visokih. Samo se vataju na to sto su prvi radili full stack verzije pojacala, i neka fora, kao marshall......bili su najbolji, ali '80-tih godina, jer nisu imali konkurenciju, ali sad su realno sasvim prosecna pojacala......Bottom line, je da meni licno njihov ton ni malo ne prija, cak vise skroz mi je bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites

marshall je jedno od najglupljih pojacala na svetu. Mrzim njegov ton, uvek prsti, cak i kad mu skines visoke, opet je prepun visokih. Samo se vataju na to sto su prvi radili full stack verzije pojacala, i neka fora, kao marshall......bili su najbolji, ali '80-tih godina, jer nisu imali konkurenciju, ali sad su realno sasvim prosecna pojacala......Bottom line, je da meni licno njihov ton ni malo ne prija, cak vise skroz mi je bezveze

 

kako mozes da kazes tako nesto za pojacala koja su obelezila metal zvuk. kako nisu imali konkurenciju '80-tih, pa bio je tu i mesa pa je opet marshall bio dobar. ako ti prsti ti smanji treble, i na pedali, procesoru ili sta vec koristis smanji visoke, koliko sam ja primetio, oni jesu svetla pojacala, ali bas toliko da prsti... budi malo objektivan. pa gitara valjda mora da bude malo visa, a ne da zameni bas gitaru u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako mozes da kazes tako nesto za pojacala koja su obelezila metal zvuk. kako nisu imali konkurenciju '80-tih, pa bio je tu i mesa pa je opet marshall bio dobar. ako ti prsti ti smanji treble, i na pedali, procesoru ili sta vec koristis smanji visoke, koliko sam ja primetio, oni jesu svetla pojacala, ali bas toliko da prsti... budi malo objektivan. pa gitara valjda mora da bude malo visa, a ne da zameni bas gitaru u potpunosti.

 

 

Ne koristim procesor, ne koristim pedalu koja ima eq na sebi. Moje usi ne podnose marshalla, imam pravo da kazem sta hocu, to je moje misljenje, ti mozes da se slazes ili ne. Ali mogu da kazem sta hocu, jer ja sudim po svom uhu, kakvo god bilo moje je, a ne po necemu sto mi neko drugi kaze. Mene nervira, i ne svidja mi se, odvratno mi je. i to je to

Edited by Tyler Durden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne koristim procesor, ne koristim pedalu koja ima eq na sebi. Moje usi ne podnose marshalla, imam pravo da kazem sta hocu, to je moje misljenje, ti mozes da se slazes ili ne. Ali mogu da kazem sta hocu, jer ja sudim po svom uhu, kakvo god bilo moje je, a ne po necemu sto mi neko drugi kaze. Mene nervira, i ne svidja mi se, odvratno mi je. i to je to

 

e jesi stvarno lik. pa nije uvreda ako se koristi procesor ili pedala, samo treba da znas sta sa tim da radis. ja sam dobijao iz tog jcm800, sto ga ti mrzis, sa ds1 pedalom zvuk fantastican, za ne poverovati ali je tako, a neko nece moci da se snadje ni sa najjednostavnijim pojacalom koje daje lampasku distorziju. ok, ukusi su razliciti, neko voli mesa zvuk, neko voli peavey, neko marshalle ili sta vec, ali ti nemozes da poreknes da su sve to sjajna pojacala koja mogu mnogo da naprave, samo ako znas sta hoces. dzaba mesa iza tebe ako ni sam nisi siguran u svoj zvuk. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam JCM800 2203 i tvrdim da ima onaj neprijatan treble. Vrlo je stetan za snimanje, ali je za svirku odlican da popuni one Hz koji nedostaju kompletnom bendu, narocito kad su cinele jevtine i nemaju onaj fini jazz "prssssst". Inace je preko vrlo trazeno pojacalo za sve pucacke bendove jer je nepokvarivo i "na suvo" uvek pruza isto, pa ko koristi pedale uvek moze da racuna na isti zvuk bilo koju seriju da uzme (naravno, mislim na lampe). Uostalom, ne bi bilo najslikanije pojacalo na TV-u da se toliko ne koristi.

Twin Reverb-a iz 1970 i neke sam probao da nabrijem par puta i nista osim glasnoce nisam uspeo da dobijem. Jednostavno nisam imao gitaru iz iste godine da bismo se sporazumeli.

Svirao sam svasta pa i neki mali kombo Mesa i to je bio najbolji zvuk sto sam ga ikad dobio. Da sam studijski muzicar i dobro placen, ne bih uopste razmisljao i nabavio bih sebi nesto takvo.

Po meni, jako je vazna kompletna produkcija (kako na svirci tako i u studiju) benda i vokal + bas gitara + bubanj tu igraju mnogo vecu ulogu od jednog krestanja gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treble je neprijatan mozda zato sto niste navilki na njega ali je jako pozeljan u mixu ipak ono frekvenciski opseg gitare je od 40-80 herca pa do 1000 herca u vr glave tako kad bi bili samo srednji i bas jedino sto ide iznad 2000 herca mu dodju cinele i onda to lepo kompresujes i dobijes moderan sranje bend ,znaci treba svega imati po malo pitanje je samo koje pojacalo ima najbolje +/- aktivne ili pasivna podeshavanja najbolje,zasicenje za live svirku itd itd.Zato je Messa najbolji jer mozes da menjas sta oces.Meni su iskreno najbolja diezel pojacala ali toliko kosta moja kuca u Krushevcu tako da jbg:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...