Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ne?

 

Emg je veci od obicnog magneta, ako ides sa standardne pasive moras da sa svake strane po pola-do santimetar dzaras drvo. A ako ides obrnuto, sa emga na pasivu (standard) morao bi da stavis jedan od onih custom ringova da pokrije visak i da ne bi izgledalo ruzno, mada moze i bez toga.

 

imam vishe gitara opremljenih sa EMG magnetima + je u mom vlasnishtvu tokom zivota proshlo podosta komada u koje sam pasivce menjao EMG-evima i nikada nisam morao da ishta diram na drvetu.

 

Jedini veci magnet sa kojim sam imao posla je seymour duncan livewire hmet. Sve ostalo je tu negde i nema potrebe ishta da se dira na gitarama.

 

Jbt, pre metar dana sam stavio emg u LP-a i nikakvih problema nije bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planet Waves каблови су го курац. Нису ми трајали ни 4 месеца, а неки Фендеров ми је трајао око 4 године.

Shto jes jes i sto je najgore ako ti se sjebe fenderov kabl mozes lako da ga popravis a planet mozes kurac

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam vishe gitara opremljenih sa EMG magnetima + je u mom vlasnishtvu tokom zivota proshlo podosta komada u koje sam pasivce menjao EMG-evima i nikada nisam morao da ishta diram na drvetu.

 

Jedini veci magnet sa kojim sam imao posla je seymour duncan livewire hmet. Sve ostalo je tu negde i nema potrebe ishta da se dira na gitarama.

 

Jbt, pre metar dana sam stavio emg u LP-a i nikakvih problema nije bilo

 

Koliko potova je imala ta gitara? Nazad nema gde da se stavi baterija jer je deo koji se skida za pot i ono za menjanje magneta prilično mali.

Imam Saymour Duncan magnete pasivne trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ako je jedan jedini pot, onda onda je taj prostor zaista premali i trebalo bi da se shiri. Obichno drzim baterije u odeljku za potove/prekidache, ali imam jednu gitaru sa jednim potom i sam sam to bushio. Nije neshto ispalo :)

Verujem ti na rech da ne moze ta baterija da stane zajedno sa prekidachem i potom, tako da cesh verovatno morati da bushish.

 

Takodje sam probao i ovu varijantu:

na svom epiphone V-u sam, recimo, da ne bih stalno drkao masku, izbacio neck magnet, uzeo jackson magnet i skinuo mu gornji oklop i od njega napravio poklopac za baterije koje drzim na neck poziciji (duncan koristi 2 komada). Dodushe, dozvolio sam to sebi jer nikad ne koristim neck magnete :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto jes jes i sto je najgore ako ti se sjebe fenderov kabl mozes lako da ga popravis a planet mozes kurac

 

Тачно тако. Фендеров кабл ми је прс'о негде при џеку а оба Planet Waves кабла су тачно по сред среде прекинути. Е сад, не знам какав Данило кабл има, али ова два што ја имам су голо говно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko potova je imala ta gitara? Nazad nema gde da se stavi baterija jer je deo koji se skida za pot i ono za menjanje magneta prilično mali.

Imam Saymour Duncan magnete pasivne trenutno.

 

aaa...da zaboravio sam da imash samo jedan pot....i mali caviti tamo nazad...idi kod Rashe da ti to uradi...lik zivi na prvoj - drugoj stanici kad udjesh na telep sa limana...tamo kod tebe u blizini...mozesh i peshke skoro...shto se tiche shirenja rupe za emg, nema potrebe...emgovi su standardne velichine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim 12-56 za taj D stim. Inace Vuce, do jaja ako je tako kao sto kazes sto se emga tice, ali ja svuda po netu nalecem da mora da se malo kljuca drvo. Koliko kapiram, emg je velicine bass magneta. Naravno, ovo pricam za 7zicane modele, mada sam kontao da je isto i sa 6zicanim, pa sam zato ono rekao.

Edited by heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim 12-56 za taj D stim. Inace Vuce, do jaja ako je tako kao sto kazes sto se emga tice, ali ja svuda po netu nalecem da mora da se malo kljuca drvo. Koliko kapiram, emg je velicine bass magneta. Naravno, ovo pricam za 7zicane modele, mada sam kontao da je isto i sa 6zicanim, pa sam zato ono rekao.

 

druze vec u dve gitare sam ugradjivao emg i ni kod jedne nisam morao da shirim "rupu" da bi stao emg...

mozda kod nekih gitara...bash cu da proverim na netu koje su dimenzije emg i ostalih magneta...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sviraj ti na tim 11icama, navici ces se. Mislim, naravno ako zelis reskiji zvuk. Ja sviram na 12icama, moglo bi i tvrdje (no homo) mada kontam da je to i do toga sto ima 7zica pa je mozda manja tenzija.

 

@Marko:

Jbg, znam, ali sto Balasevic kaze, takvog su mi ga dali :)

Menjacu za nesto bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sviram na 12icama, moglo bi i tvrdje (no homo)

 

:):):)

 

i ja sam samo nekad jurio shto deblje zice zice, ali sam skontao da malo ubijaju brzinu...

treba naci optimum, dovoljno zategnute za chist zvuk, al ne previshe da ne bi izgubio na brzini i lakoci pritiska...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

za d guram 10-52, a za drop H 10-60. Sundjerastije je na visopkim, pa se malko brze svira :D

 

@heavy jerk - iskreno, ne znam kako je sa magnetima za 7 zica, ali garantujem da su EMG magneti za 6 zica sasvim regularni :pivopije:

 

Imao sam jednu sedmozichanu pre par godina, ali sam na kraju zakljuchio da ne znam shta cu sa 7 zica i prodao sam je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo noobovsko pitanje...

koja je po vama optimalna debljina zica za dgcfad shtim...za 25'5'' skalu?

 

 

Ma desetke su ti malo tanke za D stim. One su po meni za Dis. Za D bi ti bilo najbolje, po meni, neko pakovanje 11-50, ili 11-52, ako volis da imas jos deblju debelu zicu, i ako je spustas u drop. Ako ti je bas previse tvrdo, pogledaj da ti nije previse podignuta akcija gitare. Moguce da je to ponekad problem. Jer 11-tice su regularne za D stim, ne bi trebalo da ti bude previse tvrdo.

Edited by Tyler Durden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma desetke su ti malo tanke za D stim. One su po meni za Dis. Za D bi ti bilo najbolje, po meni, neko pakovanje 11-50, ili 11-52, ako volis da imas jos deblju debelu zicu, i ako je spustas u drop. Ako ti je bas previse tvrdo, pogledaj da ti nije previse podignuta akcija gitare. Moguce da je to ponekad problem. Jer 11-tice su regularne za D stim, ne bi trebalo da ti bude previse tvrdo.

 

akcija je ok...samo je skala duza - 25'5''...pa su onda malo zategnutije 11ice... za gibson ili prs skalu 11-50 je ok debljina zica za taj shtim zato shto moraju manje da se zategnu da bi postigle D ...frka je tamo od 15 praga pa na dalje, kad radim bendove - treba sila da bi bendovao za ceo stepen...pojavljuju mi se zuljevi kao kad sam pochinjao sa caletovom drndavom akustichnom :mrgreen:

idealno ce biti ako nadjem 10,5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnedavno mi je skvajer ( da znam ) poceo da vristi na prvom i poslednjem polozaju. I to bas vristi, kupi kojekakvih signala, zuji, krchi, i proizvodi svakojakih cuda ( da znam, to je skvajer, al to pre nije radio,niti mi je ispao ).

 

Elektronika? Sta mu bi, ocu da radi da mogu da se zajebavam na vikendici a da ne vucaram s sobom moju gitaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...