Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ljudi opusteno, pa i u Amerigi preovladavaju korejske i kineske djitre. Ameri vise takoreci i ne prave svoje, a i to sto prave je njesra, sem onih satro rucnih iliti butik momenata koji nesto i valjaju ali se placaju po paprenim cenama. Isto vazi i za Japance. Ceo svet bre sad svira korejske i kineske instrumente, koji su uzgred boljeg fabrickog kvaliteta nego vecina americkih gitara ikada. Imajte u vidu da se Korejanci i Kinezi ponose svojim radom i umetnoscu, a u Amerigi vam djitre sklapa debeli brkati, buritom zamasceni nepismeni Mehos, za minimalnu nadnicu. Doduse, to je bilo nekad, sad su mozda i mune-ma naucili da rade te neke poslove.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno je postala, u pravu si. Stavise, Kinezi se munjevito priblizavaju. Cekam, da i Rusi postanu clanovi WTO, kao zemlja, i najbolje djitre ima da pocnu da dolaze iz Rusije. Ja sam imao veliku srecu da naletim na ljude koji imaju ruske djitre, i znaju ljude i seme, ono nije normalno. Ovi iz Ibanez custom shop-a, blizu mog kraja tih dana, ubedjivali mog ortaka majstori kako je to njihova djitra. Ono, usao on unutra, nije bio lenj, bio sam i ja par puta s njim) i kao: "sta mislite o ovoj djitri". I izvuce Ibaneza ludackog sa Dalijevom ludackom grafikom Premonition of War. Ovi popadali, pogledali pa kao jao kad smo vam to napravili. Definitivno nas rad. A baji je tu prevaru Ibaneza uradio ortak iz Rusije, a drugi Rus njegov ortak isto je ofarbao. Poznati su inace u Moskvi bili jos onomad. Ofarbao je onako preko hardwera i sve. Preko magneta, preko Fyoyda. Ali tako da se vrhunski uklopilo sa scenom iz spomenute Dalijeve kompozicije. Na vrat stavio mnogo slatke lubenice kao marker na vratu. Ma mislim, Rusi ubivaju ko i u vecini stvari. Nego nije imao ko da kupi. Koji moj onda i da prave? I tako odumire nacija :offtopic: .

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali jedna bitna razlika je u kontroli kvaliteta koju ima Amerika i Kanada i ostatak sveta....sve ostalo je manje vishe skuplje zbog radne snage

 

Treba da vidis kakva se hajka vodi i kakvo je sad tracarenje u djitristickim krugovima oko ovog fuseraja kojim je poceo da se bavi PRS a deru volove ko mlade majmune. Bezobrazno du kra. I nije ih blam. Stavise imaju zvaku za to, korporativnu, smislio im verovatno neki MBA, pas mu mater. Ima jako puno butik firmi u Americi, i to uglavnom jedino i vredi, iako i njih ima prevaranata i manipulatora. Ne puno. Ljudi uglavnom vole to sto rade i jebu dadaiju. Naravno rade ih u malim serijama, a neki i rucno. Bukvalno. Deo po deo, jednu po jednu djitru. To se ne isplati, ne znam koliko da je prodas. Za to moras da trazis 5000$-6000$ easy ali brate ako si je radio dve nedelje ili ne daj Boze metar dana, nes' se prijatelju ot tog zanata obogatiti. Uzmes se'set-sedam'eset 'iljadarki, a to je maltene prosecna plata u bilo kom poslu, bilo gde. Mada jopet, radi na gajbi ili u radionici, ono sto volis. Priceless :pivopije:.

 

Kad bolje razmislim, moras da je odradis za dve nedelje, i onda si na konju. To ti je (pod uslovom da su sve vec unapred prodate) oko $120 somica, mos se dise opustenije. Ali fora je da prodas svega 'iljadu (korejskih) gitara po bagatelnoj ceni od $somica. 'Retail price'. Znaci $699 kroz vrata je iznosi. Plus da ti ubace kabl paket zica i te fore :). I bogatun si instant.

 

 

P.S. Ova tvoja tri neraspakovana CD-a i dalje cuce kod mene :ph34r:.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kinezi se priblizavaju, ali (bar u mom sluchaju) po kvalitetu izrade shepaju za korejom i japanom.

 

Ako bih uporedio gitare koje sam u jednom momentu imao kod kuce, a koje su iz istog cenovnog ranga, lista bi ishla ovako:

 

Jackson DKMG Dinky (japan) > LTD Viper-2005 (koreja) > Epiphone Gothic V (koreja) > Epiphone LP Standard (kina)

 

Farba, hardver i pragovi su mi bitni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravili ste Indoneziju da spomenete :). Ne, realno, američke gitare su bezobrazno skupe. To što piše mejd in juesej, je kao što je gore konstatovano, krađa novaca. Mislim da je Koreja neka zlatna sredina što se tiče tambura. Kina mi i dalje deluje nekako nepouzdano. Ne znam zašto, al tako je. Valjda od onih silnih stvari što kupiš u kineskim radnjama, pa se pokidaju posle 2 sata korišćenja or whatever :)

Edited by Jimmi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kina jebe kevu. Vi naravno niste imali prilike da svirate to sto sam ja svirao, ali nista zato. Verujte mi na rec. Uskoro cete se uveriti sami, samo dok stigne taj novi materijal, kad se proda stari. Nema vise zezanja. Ja sam probao frisko, ono, stiglo jutros. A i te firme koje narucuju, nisu sve iste, neke hoce picanski rad, drugima se jebe, daj samo da kosta (njih) 75$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kratko pitanje.

 

SD1 vs. DS1? Već mesec dana se razmišljam između ove dve pedale i dalje nisam siguran. Nekad će samo koristiti za boost drajva sa pojačala, ali nekad će se koristi i "golo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko pitanje.

 

SD1 vs. DS1? Već mesec dana se razmišljam između ove dve pedale i dalje nisam siguran. Nekad će samo koristiti za boost drajva sa pojačala, ali nekad će se koristi i "golo".

SD1 je overdrive, a DS1 distortion. Za boost je svakako koristan SD1, kod DS1 i kada skroz skineš drive čuje se distorzija. Pedala koja može i jedno i drugo je Boss OS2, ali je ona i prilično skuplja od navedenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Na primer. Pokusaj samo, gledajuci slicice, da shvatis koliko je to precizno i dobro. Sve redom. Platis (Kinezima) pa klatis.

 

 

Ja ruzniju i gore odradjenu gitaru nisam video. Iskreno. Ne znam sta je toliko sjajno u ovim gitarama, idi na sajt prs-a ili gibsona, i pogledaj neke custom modele, i bice ti jasno sta pricam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ruzniju i gore odradjenu gitaru nisam video. Iskreno. Ne znam sta je toliko sjajno u ovim gitarama, idi na sajt prs-a ili gibsona, i pogledaj neke custom modele, i bice ti jasno sta pricam

 

 

It's ok. Ako hoces 'custom' modele idi ovde.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

It's ok. Ako hoces 'custom' modele idi ovde.

 

Zaista ne mislim nista lose, ali meni je ovo i dalje mnogo ruzna gitara, ne svidja mi se ama nista sto sam video. Po meni je PRS objasnio neke stvari, evo ako tebe interesuje, pogedaj ovde, ili npr bilo koju gitaru sa ove stranice ali opet, pretpostavljam da je sve to samo stvar ukusa i licnog izbora. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No frks, ica fri urld :pivopije:.

 

 

Btw, ako te vec zanimaju PRS gitare, nikako nista posle 1995. godine.

 

 

 

P.S. Znam Paul-a licno, upoznao sam coveka odavno. Pitao sam ga sve sto sam imao. A onda mu je Leo pokazao svoje gitare, i Paul je pao na dupe i odmah trazio sve prototipove i da Leo predje da radi kod njega. Da za njega dizajnira instrumente. Vidis sve to sto se tebi ne svidja, Paul-u se svidelo, a ponesto sto nije bilo na vreme patentirano je i drpio. Ameriga, jebat ga.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...