Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@Tyler Durden: ma naravno, nego osim sto je skupa postarina, ja se vise bojim ovih nasih poreza. Ne zna se uopste, mogu da ti zakinu, a i ne moraju. Mene najvise frustrira sto domaci preprodavci imaju vrlo mali izbor opreme i onda tesko da mozes da izaberes ono sto te interesuje (a sto se i potvrdjuje, izmedju ostalog, i vasom pricom sa magnetima. Jos jednom, Mix treba izbegavati u sirokom luku - najgori preprodavci da to nije normalno).

 

Posto nisam bas upucen, vredi li zice (recimo 3 ili vise pakovanja) uzimati preko neta, tj. da li na kraju ispadnu jeftinije nego u nasim radnjama (mislim da su na primer, Ernie Ball 4 ili 5 dolara po setu ili sl.) ili bar isto kao ovde (jer opet, onaj set koji meni treba ovde nemaju, a pod izgovorom da 7zicanu gitaru u Bg-u imaju 3 "coveka", pa im se ne isplati)?

 

PS. sto se kartice tice, bolja je ova internet Visa sto izdaju u Banca Intesi, tako sam bar ja cuo.

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se pre neki dan zajebao i otisao do Mix-a da kupim zice. Platio ih oko 650 kinti, a na musiciansfriend-u su oko 5$. Razlika u ceni je enormna. Da ne napominjem da sam hteo da kupim nekog ibaneza i da mi je lik rekao nesto u fazonu - "mi nemamo taj model,mozes da narucis, ali zivkaj nas telefonom svakog drugog dana, pa kada budemo narucivali narucicemo i tebi, a za cenu ne znam sta da ti kazem, nemam predstavu" . A kobajagi su uvoznici ibaneza. Necu vise tamo da udjem. Debili...

 

 

Nije mi samo jasna jedna stvar kod narucivanja sa neta. Oni na Thomann-u imaju cene sa njihovim porezom. Da li se taj porez skida kada paket napusta EU i stize kod nas i onda nasi stavljaju porez (posto bi tako trebalo da bude) ili na Thomann-ovu cenu ja dodajem pdv i troskove carine (ako je paket iznad 100 evra)?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, to ni meni nije najjasnije. Ja znam sto se tice tehnike, opreme gitarske i gitara, ja kad god sam bio preko, kupio bih nesto. I stvar je sledeca. Lepo kada napustam njihovu granicu, ja uzmem potvrdu da sam to kupio kod njih, i da iznosim i zemlje, i onda mi oni daju jedan papir. Lepo kad kod nas u zemlju ulazim, ja to ustekam, nikada nisam prijavio da nesto unosim, i nikada mi nisu nasli. I onda lepo kada opet idem u tu zemlju, kad god, ili ako ne idem, nadjem nekoga ko ide, i dam njemu onaj papir, i on meni donese nazad 20 % od cene, koliko sam platio to sto sam izneo, tj vrati mi porez ili sta vec iz te zemlje, to se zove tax free...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi samo jasna jedna stvar kod narucivanja sa neta. Oni na Thomann-u imaju cene sa njihovim porezom. Da li se taj porez skida kada paket napusta EU i stize kod nas i onda nasi stavljaju porez (posto bi tako trebalo da bude) ili na Thomann-ovu cenu ja dodajem pdv i troskove carine (ako je paket iznad 100 evra)?

 

 

Porez se skida sa cene kada salju nesto u inostranstva (konkretno u zemlje koje nisu u EU). Mislim da je PDV u Nemackoj 19%. E sada ja mislim da ovi nasi likovi kada tebi stigne paket naplacuju carinu. Najbolje je ovo sto je rekao Tyler Durden, ako nekad odes u Nemacku ili znas nekoga ko ide tamo, neka ti kupi to sto ti treba. U prodavnici kazes da iznosis iz zemlje, oni ti skinu porez i posle ne prijavis na grnici. Kupis stvar jevtiniju 19% :D

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako bi meni bilo da idem u Nemacku ili da znam nekoga ko ide. Ustedeo bih njihovih 19 + nasih 18% :twisted:

 

Mene zanima bas narucivanje, pa zato pitam, posto bi oni automatski trebalo da skidaju jedan i stavljaju drugi porez. Znajuci ove nase lopove ne bi me cudilo da na ukupnu njihovu sumu, sa njihovim porezom, dodaju i nas pdv. To je nebuloza i dranje, ali opet kazem, ne bi me cudilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam zashto bi prijavljivali da se bilo shta iznosi. Kad god sam neshto uzimao u Francuskoj, najopushtenije sam to stavljao sa sobom u bus i niko ziv ni na jednoj granici me nije dirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eva par informacija ako nekog zanima.

Magnet Duncan SH-8 Invader na Ebay kosta 75 dolara sa sve transportom kosta 105dolara, sto je oko 70EUR.

Kod nas je 7900dinara... kako god okrenes jeftinije nego kupiti u Srbiji.

E sad, koliko se isplati za gitare ili nesto vece, nemam pojma.. ali pretpostavljam da ima ustede i tamo. :da:

 

Inace, pazario sam konacno! (polovne)

BRIDGE: Seymour Duncan SH-8 Invader

NECK: Seymour Duncan TB-4 Jeff Beck

Pa ce da vidimo kako sluze. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da utvrdim, neka odgovori ko sigurno zna. Ja hocu da uzmem ( u buducnosti) Warpig magnet. On kosta 99 funti, a sajt mi je sam izracunao da je postarina jos 8 funti. To znaci da je ukupno sve 107 funti. E sad, ako je njihov porez ukljucen u cenu a skida se kad ide van EU, da li to prakticno znaci da je 107 funti prava cena jer se ovde opet dodaje porez. Da li se placa carina za tako nesto malo kao 1 magnet?

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA ukratko evo ovako je meni bilo za diskove ti kad kupis stvar u inostranstvu vec si platio onaj porez(MBnekikurac)NA vecim sajtovima tipa music-produktiv ti daju cenu i sa porezom i bez ali kad kupujes nesto uglavnom je sa porezom eeee pa na tu vrednost ti placas josh nas porez to jest pdv+ carina je 7% ali imas i za stvari skuplje od 500 evra placas posebnu carinu(ne znam kolko je to) a za vece stvari tipa gitare paketi placas i usluge na aerodromu i sto ovde ne bi trebalo jer magnet mogu da posalju u pismu,,E sad plus placas postarinu zavisi odakle narucujes ..Najbolja opcija ti je DHL,fed ex itd. ako ti sajtovi salju preko toga 1.Posto placas unapred ne zelis da ti paket uzme neki postar ili da ispadne iz kamiona jelte(deshavalo se meni licno)2.odes lepo u dhl i oni ti sve izracunaju to u jedan racun i kazu tacno koliko je 3.stize duplo brze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh! Do jaja! Hvala puno. Jos 1 stvar. Ovaj site, tj direktan proizvodjac magneta mi je automatski skinuo njihov porez kad sam u onim podesavanjima stavio da sam u Yugoslaviji (jos to nisu promenili neki sajtovi); to sam uradio cisto reda radi, da vidim. Tako da eto, kod njih ne bih morao da 2x placam porez. Valjda ce jednog dana i ovde kupovina netom biti normalna stvar, a ne dovijanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.odes lepo u dhl i oni ti sve izracunaju to u jedan racun i kazu tacno koliko je 3.stize duplo brze

ALi oni su preskupi? Meni su trazili boga i oca kada sam hteo da saljem gitaru, 12000 dinara ili slicno.

Nikako se ne isplati za neke skupe stvari...

 

A ja ne kontam, kakva carina i te muke ako posiljka ide postom?

Npr magnet, on je mali, samo se posalje kao paketic i milina.

Mozda je glupo pitanje ali jebiga. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh! Do jaja! Hvala puno. Jos 1 stvar. Ovaj site, tj direktan proizvodjac magneta mi je automatski skinuo njihov porez kad sam u onim podesavanjima stavio da sam u Yugoslaviji (jos to nisu promenili neki sajtovi); to sam uradio cisto reda radi, da vidim. Tako da eto, kod njih ne bih morao da 2x placam porez. Valjda ce jednog dana i ovde kupovina netom biti normalna stvar, a ne dovijanje.

 

Nikad se nigde u svetu ne placa dvaput porez.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno oko prijavljivanja. Da li to znachi da je trebalo da kazem liku u radnji da cu da iznesem iz zemlje ono shto sam kupio kako bih dobio 20% nizu cenu?

 

 

Da, kazem njemu, i onda bi on trebalo da ti da jednu potvrdu koju ti posle ostavis na granici, i onda uzmes jos neki papiric, i tek kada budes sledeci put ulazio u tu zemlju, ti uzmes nazad tih 20% od cene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se nigde u svetu ne placa dvaput porez.

Znas kako, sto bi rekao cale mog ortaka, Srbija je zemlja bezgranicnih mogucnosti ;)

 

A ova fora sa mail forwardingom je toliko ekstra da ne znam...

 

Samo da jos malo sve to proucim, ne znam da li bi mi se isplatilo da zabodem neki marshall jcm sa ebay-a, koliko bi me to sve izaslo, jer ovde nema to da uzmes, tj. ima ali vrlo retko...

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kazem njemu, i onda bi on trebalo da ti da jednu potvrdu koju ti posle ostavis na granici, i onda uzmes jos neki papiric, i tek kada budes sledeci put ulazio u tu zemlju, ti uzmes nazad tih 20% od cene

Ili ako ides avionom, vrate ti pare odma na aerodromu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da nabuchim drugi ulaz za gitaru na mom marshall ovom pojachalu MG 15 MSII ako uopshte moze jer mnogo je kulje ako mozes sa otracjom da svirash i bjejish a ne stalno u studio da idesh .. hvala :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...