Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Mislim da vam je pristup totalno pogresan; nema jednog magneta koji radi sve do jaja...sve igra ulogu.

 

Kirk, prvo treba da budes nacisto sa sobom kakav zvuk ti treba, a ne "sta mi vi preporucujete" (sta znaci "power/progressive"? ; takodje, ne postoji samo jedan tip zvuka), koje drvo imas i sl.... Emg je za nesto dobar, za drugo nije. Evolution reze, ali mu je "telo" zvuka jako uzano. Na primer.

Moras prvo da znas sta hoces i onda trazis alat da to i postignes ; )

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad rece Dream Theater, a neko spomenu i DZ-DZ-DZ, onaj Petrucci sve ove godine koristi DiMarzio Steve Special i poslednjih par godina D-Sonic. To uopste nisu DZ-DZ magneti, ber nisu dizajnirani prvenstveno za tu namenu. Ali on eto rilja poslednjih 4-5 albuma...magneti isti, ali je promenio pojacalo i opicio taj gain i drive. Magnet je vise nekakvo ogledalo ekspresivnosti...

Pa da, on ima opremu od 634892354023853 eura naravno da ce imati rDzDzDz i na Ariji ili Skvajeru. :)

 

Mislim da vam je pristup totalno pogresan; nema jednog magneta koji radi sve do jaja...sve igra ulogu.

Naravno!

 

Kirk, prvo treba da budes nacisto sa sobom kakav zvuk ti treba, a ne "sta mi vi preporucujete" (sta znaci "power/progressive"? ; takodje, ne postoji samo jedan tip zvuka), koje drvo imas i sl.... Emg je za nesto dobar, za drugo nije. Evolution reze, ali mu je "telo" zvuka jako uzano. Na primer.

Moras prvo da znas sta hoces i onda trazis alat da to i postignes ; )

Pa napisao sam:

Moja gitara ima telo i vrat od Mahoganija. I sama po sebi je dosta jaka.

A zvuk tipa kamelot ili Evergrey.

EMG mi je preskup.

Ne treba mi jak gain, vise mi treba neki cvrsci zvuk jer vecina rifova m je palm mute (ili kako se vec to pise :D)

 

Odlucio sam, verovatno cu uzeti neki od ovih, samo da vidim koji koliko kosta..

1. JB Model™ SH-4

2. Duncan Distortion™ SH-6

3. Full Shred™ SH-10

 

 

i: Najbolje pojacalo do 250 evra? Ciljam nesto na Roland Cube 30x, ali sad se tu umesao Vox AD-30, pa cak i AD-50...

Sta Vi mislite?

A koliko vati za te pare?

Ja sam uzeo Beringer GMX212, 2x12 ima kao neki proc u sebi, meni super sljaka za te pare.

I Line 6 pojacala su ok za male pare..

Naravno to je samo moje misljenje.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda i dimarzio x2n da uzmesh u obzir? Ovo kazem kad vec gledash sh-6, a dimarzio u mixu je jeftiniji od duncana u bilo kojoj drugoj radnji (videh da ti je i kesh bitan faktor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda i dimarzio x2n da uzmesh u obzir? Ovo kazem kad vec gledash sh-6, a dimarzio u mixu je jeftiniji od duncana u bilo kojoj drugoj radnji (videh da ti je i kesh bitan faktor)

Zivimo u Srbiji, naravno da je bitan faktor. :)

NEmam pojma, nikad nisam cuo za njega.. evo sad cu da iskopam nesto na netu.

 

Pa, oko 30...

Treba mi da ima solidne efekte i da mu zvuk koliko toliko reze...

Pa mozda Line6 Spider II ili III, ali ne znam da li imaju manje pojacalo od 50W...

Onaj Roland Cube nije los isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirk, nisam bas upoznat za pomenute bendove (edit: evo poslusao sam Evergrey sada, i znaci u pitanju je taj neki malo blazi zvuk, malo tupast mada je to stvar i produkcije) ali s obzirom da je u pitanju mahagoni za taj neki balansirani zvuk treba ti magnet koji treba da izvuce muljavinu mahagonija, jelte. Licno, x2N je dobar magnet, ali pitanje je da li bi se tebi svideo, bas je sa dosta gaina. Ne znam, mozda bi mogao stfvarno Evolutiona da probas. Generalno, Di Marziosi su najvise i pravljeni za shred publiku, pa su manje-vise svi cisti.

 

Inace, Mix ima DiMarziose i ja jesam kod njih uzeo ToneZone upola cene, ali to je jedna kranje dilentantska firma, x2N sigurno nemaju, provereno ("dobijaju na leto"...dobijaju kurac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mozda bi mogao stfvarno Evolutiona da probas. Generalno, Di Marziosi su najvise i pravljeni za shred publiku, pa su manje-vise svi cisti.

Inace, Mix ima DiMarziose i ja jesam kod njih uzeo ToneZone upola cene, ali to je jedna kranje dilentantska firma, x2N sigurno nemaju, provereno ("dobijaju na leto"...dobijaju kurac).

Da znam, nisu skupi uopste, jos kad padne neki popust.. :D

Dosta ljudi mi je reklo da Evolution ima "piskutav" zvuk.

 

Evergrey=emg +odlican gitarista

:opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva pitanja:

Sta mislite o Fender (ili Squier) Stratacoustic gitari? Kakav zvuk daje kad je "unplugged"?

 

i: Najbolje pojacalo do 250 evra? Ciljam nesto na Roland Cube 30x, ali sad se tu umesao Vox AD-30, pa cak i AD-50...

Sta Vi mislite?

 

 

1. Fender ili squiier nije isto.... To su totalno 2 razlicite stvari.....

2 . Toplo ti preporucujem da uzmes tog voxa ad 50, svirao sam i na njemu i na rolandu, i na mnogim pojacalima te klase, i iako ne volim voxa, ali taj stvarno jebe kevu. Uzmi ga neces pogresiti, mozes da namestis na njemu kakav hoces ton, bukvalno od santane do slipknota......

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Fender ili squiier nije isto.... To su totalno 2 razlicite stvari.....

Neka bude Squier. Mislio sam kakav im je zvuk, jer im je zvucna rupa dosta plitka...

2 . Toplo ti preporucujem da uzmes tog voxa ad 50, svirao sam i na njemu i na rolandu, i na mnogim pojacalima te klase, i iako ne volim voxa, ali taj stvarno jebe kevu. Uzmi ga neces pogresiti, mozes da namestis na njemu kakav hoces ton, bukvalno od santane do slipknota......

Evo sad nesto gledam, u www.artist.ba je na nekoj akciji sa footswitchem 300 evra! To je stvarno dzabe, ako se odlucim za njega tamo ga uzimam.

A sta mislis o VOX AD-30VT XL? Citao sam neke rivjuove i kazu ljudi da je keva za metal?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cini da je bolja 50-tica, ali najbolje skupi jos 50 evra, i kupi 2x12, i duze vreme neces morati da menjas to pojacalo, da ti odradi svaku svirku, i svakom prosecnom klubu, a i onim vecim....kod nas u artistu je bio 380, tako da cenim da u bosni ima za manje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, u Bosni je 400 evra...

To mi je za sad mnogo, jer mi je prvi budzet bio 250 evra, pa evo sad sam ga rasteg'o do 300, jedva.

Verujem da je to munja od pojacala u odnosu na AD50VT 1x12 ali taj ce mi biti sledeci, ako padnu neke pare na kladionici ili tako nesto :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa strpi se onda malo, odsljakaj nesto, skupi jos 50 evrica, pa uzmi njega. ;)

Sto vise vreme prolazi, ja vise mislim da cu uzeti 2x12. Predobro mi zvuci ovaj 1x12, a mogu tek onda da zamislim kakav je 2x12.

A mislis da mi je to najbolje pojacalo koje mogu uzeti za 400 evra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...