Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

 

Muzicki studio "Marah Durimeh" iznajmljuje opremu za svirke.

U cenu iznajmljivanja se ukljucuje transport i tonska realizacija.

Ozvucavamo sve vrste nastupa, vrlo profesionalno i efikasno.

Kontakt telefon 062/ 137-53-07 Milan

 

OPREMA:

Gitarska pojacala: 2x Marshall JVM 410H

Gitarski kabineti: 2x Marshall 1960A lead ; 4x12' celestion Greenbacks

Bass pojacalo : Nemesis by EDEN 4x10"

Bubnjevi : Pearl Vision Ltd edition kit Tomovi 12"13"16" Overhead MCS Meinl 14"16"20" (Hi-hat, 2xcrash ,Ride)

Mikrofoni : Sure SM58,Rode NTA

Slave : CROWN XLS802 (1600W bridge)

Ozvucenje : JBL 2x JRX 100 ; 2x 500w sinusne snage 4x15" + ...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest VEGETA_DTX

@machine head i Elam Harnish

Hvala lepo na odgovorima i sugestijama, ja bih poslusao oboicu(chak bih i razmislio i za UX1 sto rece Elam Harnish jer ne vidim neku veliku razliku u samom kvalitetu zvuka). A iako vishe ciljam na solo work, tj da pravim muziku kuci i tako to, radije nego svirke, opet zhelim da kolko tolko imam neku perspektivu i sto se svirki tiche...

tako da cu dobro razmisliti o svemu ovome i hvala jos jedanput ;)

 

P.S. Sto se cena na musiciansfriend.com tiche, i vishe nego privlachne su, ali dali me to sa svim silnim postanskim troskovima, muljanjima i zavrtanjima izadje ishta jeftinije nego da kupim ovde....?

Edited by VEGETA_DTX

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodaje drugar ROLAND VG 88 za 500 evra. odgovarajuci pickup i kabl su ukljuceni u cenu.

 

zainteresovani mogu da se jave na PP.

 

vg88fa3.gif

 

The Roland VG-88 V-Guitar System uses advanced modeling technology to put the most popular guitars, amps, mics, pickups, and cab sounds at your fingertips.

 

With its direct guitar input, all you need is your electric guitar to plug into the VG-88's sonic landscape. Add a GK-3 divided pickup for even more possibilities.

 

Features hollowbody and acoustic guitar models for instant switching between electric and acoustic, extremely natural tube-amp models, and outrageous synth and brass sounds. Flawless note tracking. Onboard effects include reverb, chorus, hexa-pan, delay, flanger, and parametric EQ all available simultaneously. Plus 160 presets/100 user, a direct 1/4" input, built-in expression pedal, and more.

 

Roland VG-88 V-Guitar System Features:

 

Puts the most popular guitar, amp, mic, pickup, and cab sounds at your finger tips Features hollow-body and acoustic guitar models Extremely natural tube-amp models Outrageous synth and brass sounds Onboard effects include reverb, chorus, hexa-pan, delay, flanger, and parametric EQ All effects are available simultaneously 160 presets 100 user presets Built-in expression pedal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam pojacalo Peavey Valveking 112 staro oko godinu ipo dana i krenulo je danas da mi pravi probleme.

Kada ga upalim i krenem da sviram prvih 5-6 minuta je sve ok i onda odjednom zvuk postane oko 80% tisi i boja tona je odvratna, kao da sviram na

najogavnijem tranzistorcu.

Jel bi znao neko da mi kaze u cemu moze biti problem...lampama, zvucniku, necem trecem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije glava nego kombo sa jednim zvucnikom. Posle onog posta juce svirao sam na pojacalu jedno sat vremena i sve je bilo ok.

Pretpostavljam da je neki kontakt u pitanju, da je nesto ozbiljnije kontam da bi mi pojacalo stalno pravilo probleme a ne malo radilo malo ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pojacalo Peavey Valveking 112 staro oko godinu ipo dana i krenulo je danas da mi pravi probleme.

Kada ga upalim i krenem da sviram prvih 5-6 minuta je sve ok i onda odjednom zvuk postane oko 80% tisi i boja tona je odvratna, kao da sviram na

najogavnijem tranzistorcu.

Jel bi znao neko da mi kaze u cemu moze biti problem...lampama, zvucniku, necem trecem...

 

Kad si menjao lampe?Preporucujem Ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

@port: Znaci to ti se samo jednom desilo?

Ako si pomerao/dizao pojacalo pre toga moguce da je negde oslabio kontakt.

Obzirom da se poremacaj javlja posle nekog vremena postoji i mogucnost da se neka komponenta pregreva.

Jel jos uvek vazi garancija?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neka prodavnica (lanac prodavnica, sta vec) koji prodaju Hipshot proizvode, ili bar da mogu da ih naruce odnekud?

Konkretno, treba mi bridge za osmozicanu gitaru, i njihove locking civije na komad (8 komada, jelda, 4 levih i 4 desnih).

Pozdrav.

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ogisha007

 

Nisam vidjao kod nas nigde u prodavnicama Hipshot-ove proizvode.

Ali Vuchko iz Woodguerilla-e ugradjuje na skoro sve svoje bass-eve i gitare Hipshot civije i kobilice. Mozes njega da kontaktiras preko myspace pa da ga pitas gde ih nabavlja.

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neka prodavnica (lanac prodavnica, sta vec) koji prodaju Hipshot proizvode, ili bar da mogu da ih naruce odnekud?

Konkretno, treba mi bridge za osmozicanu gitaru, i njihove locking civije na komad (8 komada, jelda, 4 levih i 4 desnih).

Pozdrav.

Imas ga kod mene na prijateljima na spejsu ako oces da ga nadjes(woochka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uzmesh komad drveta (takodjer mozesh da pronadjesh i matice za shrafove koje odgovaraju velichinom), ako je preuzano, dodash par trzalica/petodinaraca i obmotash lepljivom trakom. Ja sam koristio onu aluminijumsku :D

 

Morash sa obe strane da blokirash, a pre toga da iznivelishesh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U praksi to izadje ovako:

IMG_2869800x600.jpg

 

Mada, ne moras blokirati sa obe strane, samo blokiras sa ove desne, izvadis sve opruge (osim mozda jedne, za uzemljenje), i tenzija zica drzi sve nice and tight. Tako je meni trenutno tremolo blokiran.

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ili preksutra uzimam nove magnete za gitaru, dvoumio sam izmedju Dunkana i EMG, ali na kraju ipak uzimam EMG.

U Bridge stavljam:

EMG H4A - Zakk Wylde "Bullseye" pickup

On je isti kao EMG 81, samo sto je u pasivnoj varijanti.

 

E sada.. za Neck...

Da li da stavim SH3A ili SH2A (koji je bas i predvidjen za NECK poziciju)

Ili da mozda stavim jos jedan SH4A??? (na pasivnim signature varijantama "Bullseye" ima 2xSH4A)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U koju gitaru to stavljas?

Peavey Explorer, mahagoni drvo, 2xhambakeri

 

lazu lopine kako je isto pasivno i aktivno :)

Tako pise na EMG sajtu, ajde da im verujemo. :D

 

Ja sam osedeo od tih emg-hz magneta, ne preporucujem, ali sta znam, mozda tebi i legnu.

Ce da vidimo. :)

 

Di Marzio mi se ne svidjaju, nekako imaju "prstav" zvuk".

A i nema ih da se kupe, u MIXu stizu tek u Septembru.

A polovni su precenjeni, tipa traze 50EUR za magnet koji kosta oko 60nov. U kurac.

 

A Dunkana nigde nema polovnih, trazim vec 3 meseca, a novi su od 7000-10 000, znaci to mi je preskupo..

 

Kako god okrenes, ti EMG su sigurno bolji od onih mojih fabrickih. :)

 

na gitari

samo magnet

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...