Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@Piper:

 

Mislim da je taj XL potpuno isto pojacalo kao i obican Vox samo ima za nijansku jaci gain. Po mojoj proceni to znaci da bi na obicnom AD-u sa EMG-ovim magnetima verovatno imao tvrdji zvuk nego na XL-u sa nekom prosecnom gitarom. Poslusaj oba, pa nam bas javi jel to samo marketinsko zezanje ili ta XL serija stvarno vise reze.

 

 

Ne znam sta da ti kazem za snagu pojacala. U zavisnosti od opreme koju ti (i bend) imate cak moze da bude inetersantnije da kupis slabije pojacalo i mikrofon da ga ozvucis. To ti posle daje velike mogucnosti za eksperimentisanje sa zvukom, a to ce istovremeno biti identican zvuk kakav ces imati i na snimku. Sa druge strane neozvucen Vox od 50W ima da ti pokrije veliki prostor, ali ce zato zvuk biti prilicno nehomogen. Ako ti je pojacalo horizontalno na podu, imaces potpuno drugi zvuk gore u visini tvojih usiju. Ti odluci za sta ti treba pojacalo i sta zelis kasnije da radis sa njim, ali razlike u zvuku koliko sam ja video nema. Bilo to 15W, 30W, 50W, 2x12...ista je elektronika unutra.

 

P.S. Ucinilo mi se da drugacije zvuci na 4x12 kabinetu, ali to ti verovatno nista ne znaci:)

Edited by cronnin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest chimney

FBT 250, da li je neko cuo za ovo pojacalo? U pitanju je combo sa cak 4 ulaza. Od potenciometara tu su samo volume i tone kontrole a od efekata tremolo. Zanima me koliko bih mogao da trazim za to pojacalo kada bih resio da ga prodam. Cini mi se da je 30w, tako sam procitao na jedinom mestu gde sam nasao nesto o ovom pojacalu ali pisalo je samo to i da ima lep topao zvuk u sta sam se i sam uverio. Naravno u pitanju je clean, jako je čist. Za dist zvuk sam koristio uglavnom procesore (zoom, line 6, boss) i dobio solidne rezultate. Jos nesto me zanima, iako 30w, prilično je glasno ali u zadnje vreme često se čuje neko šuštanje i kada se pojača preko 40% gubi snagu.Zašto? Na svirkama sam ga ozvučavao mikrofonom i držao na oko 50% volume.

Edited by chimney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest jagermeister

Kazite mi da li neko poseduje DEAN ML 79F ili bilo koji ML ili Dimebag, da li je neko probao te gitare i kakvi su utisci posto bih kupio jednu takvu i probao sam jednu u bg ali su to neke drugorazrednene gitare ne toliko kvalitetne ali dobre i bez floyda pa me zanima vase misljenje ako neko poseduje ili je svirao DEAN gitare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazite mi da li neko poseduje DEAN ML 79F ili bilo koji ML ili Dimebag, da li je neko probao te gitare i kakvi su utisci posto bih kupio jednu takvu i probao sam jednu u bg ali su to neke drugorazrednene gitare ne toliko kvalitetne ali dobre i bez floyda pa me zanima vase misljenje ako neko poseduje ili je svirao DEAN gitare

 

1. Decko, nauci da koristis znakove interpunkcije, (to su ti tacka, zarez i slicno), mnogo je lakse da neko procita tvoji post, ovako je vrlo nejasan

 

2. Probao sam dosta dean gitara, i to su ti tipicno lozacke gitare, nisu lose one od po 1000 evra, ostale su krsh, ali opet za 1000 evra mozes da kupis mnogo bolju gitaru od tog deana, tako da bih ti savetaovao da kupis nesto drugo za te pare.... :rockdevil:

Edited by machine head

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko iskustva sa "hiwatt" pojacalima? naime,lik u artistu mi ga je nahvalio,a dvoumio sam se,hteo sam da ispazarim randalla RX seriju... mislim da sam se zajebao debelo,jer uopste nisam zadovoljan... dal da ga vracam,ako je to uopste moguce???!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest VEGETA_DTX

Posto sam novajlija(koji se raspitivao dosta) zanima me par stvari, i najradije bih da chujem odgovor od Dusan S-a jer sam se uverio vishe puta da je zaista iskusan sto se ovoga tiche sa nekih drugih foruma itd... ali bih bio zahvalan na odgovoru bilo koga ko se razume naravno:

 

1.Koliko kosta Toneport UX1/UX2/KB37, zapravo gde je najjeftiniji? jer u Novom Sadu u mitros-music UX2 je preko 18000... znachi DERU!

 

2.Imam Squier Buller Strat SSS ali zhelim da sviram nesto "DZ DZ DZ" ali BASH "DZ DZ DZ" sa puno distorzije brzog ritma i palm-mute-ovanja(il kako se vec kaze) :D

I sad mnogi kazu da NIKAD necu iz takve gitare moci izvuci neki heavy zvuk...

Dok neki drugi mi kazu "za takvu distorziju(ala Frank Klepacki, Static-X, Rammstein i slicno...sto su moje potrebe ;)) koju ti hocesh ne igraju ulogu chak ni magneti a kamoli drvo gitare...i to ti je vishe do distorzije i opreme nego do gitare". Sto me je prilicno ohrabrilo ako je tako...

E sad hocu da chujem nekog iskusnijeg da mi kaze svoje misljenje o ovoj stavci i da mi kaze dali bih mogao ja takav zvuk da postignem koristeci moju gitaru sa Toneport UX1/Toneport UX2/Toneport KB37(koje cu eventualno da kupim uskoro)...?

 

3.Ukoliko magneti igraju veliku ulogu da li mi nema spasa nego da chekam neku novu kvalitetniju gitaru(ko zna kad cu da dochekam) sa fabricki ugradjenim humbuckerima ili da ih ugradim u ovu gitaru koju sada posedujem...?

I ukoliko je to bolje, koje bi mi magnete preporucili za moje potrebe...?

E sad vecina tih bendova koje slusam koriste Seymour Duncan magnete obicno to budu Seymour Duncan blackout/SH-6... a koriste josh chak i EMG i druge humbuckere...

 

Izvinjavam se zbog dukackih pitanja...I ZAISTA BIH BIO PREZAHVALAN NA ODGOVORU jer se patim da skontam sve ovo vec duzhe vreme, a u ovoj mrtvoj zemlji ne mozes kao covek da udjes u radnju i da probash sve to i odsvirash pa da vidish kako ti se shta svidja, pa stoga zelim dobro da se raspitam pre nego sto propasem kao i uvek :(

 

Hvala na citanju!

Edited by VEGETA_DTX

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Muzicki studio "Marah Durimeh" iznajmljuje opremu za svirke.

U cenu iznajmljivanja se ukljucuje transport i tonska realizacija.

Ozvucavamo sve vrste nastupa, vrlo profesionalno i efikasno.

Kontakt telefon 062/ 137-53-07 Milan

 

OPREMA:

Gitarska pojacala: 2x Marshall JVM 410H

Gitarski kabineti: 2x Marshall 1960A lead ; 4x12' celestion Greenbacks

Bass pojacalo : Nemesis by EDEN 4x10"

Bubnjevi : Pearl Vision Ltd edition kit Tomovi 12"13"16" Overhead MCS Meinl 14"16"20" (Hi-hat, 2xcrash ,Ride)

Mikrofoni : Sure SM58,Rode NTA

Slave : CROWN XLS802 (1600W bridge)

Ozvucenje : JBL 2x JRX 100 ; 2x 500w sinusne snage 4x15" + ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vegeta

 

1. Sve cene u novosadskom mitrosu su iste kao i one u beogradskom. A gde to ima stvarno nemam pojma. Ja sam tipičan gitara-kabl-pojačalo muzikant :)

 

2. Iz takve gitare se teško može izvući jaka distorzija al nije i nemoguće. Ja sam sa sličnom gitarom i fender frontmanom bio prezadovoljan više od godinu dana, a čisto sumnjam da sviraš teže stvari od mene. Ja sam podigao magnete koliko sam mogao i distorzija je bila mnogo bolja.

 

3. Naravno da magneti igraju ulogu a i drvo. Sve je bitno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vegata

 

bez humbuckera nema rammstein-a i static-x-a :D

 

iz mog nekog ugla - ja sam bio zadovoljan svojom prvom gitarom koja je bila u rangu tog tvog squier-a (imala humbucker u bridge-u), a onda sam kupio gitaru od mahagonija sa boljim magnetom. Razlika je drastichna, tako da ti predlazem da uzmesh neki kvalitetniji komad. Ili uzmi aktivan hum i ubudzi u squier-a, to ionako ne jebe drvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TonePort radi isti posao kao i GuitarPort samo ima vise ulaza/izlaza i A/D/A konvertor vece rezolucije. Modelovanje se radi u softveru anyway. Posto imam to sranje, mogu ti reci da je za njega maltene nebitno koju gitaru imas (sem da ne pravi jeziv sum, ali i tome ima leka, softver ima ugradjen Hum Reducer koji 'uci'). Kolicina distorzije koju taj softver pravi se krece od 0 (cistak da ne mos' cistiji biti) do beskonacnosti (nekontrolisana distorzija). Distorzija nije problem ali nije to ona ista distorzija koju ti daje lampa al' ajd sad da ne idemo ponovo u te vode. Moci ces da se nasviras sa tim cudom dok ne resis da krenes profi stazama, a tad ti ne gine cevas.

 

Hambakere naravno imas kao drop-replacement i za stradze. Riljaju i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest VEGETA_DTX

Hvala vam puno obatrojici :D

 

Da dakle vidim ja da cu tu morati Humbuckere da stavljam, a Toneport gotovo da sam siguran da cu kupiti jer zaista za ono sto meni treba je savrshen.

A za to sto Elam Harnish reche

mogu ti reci da je za njega maltene nebitno koju gitaru imas

slicno tako nesto mi reche jedan stranac sa youtube-a...

"any piece of guitar you plug in it, it will sound great if you know how to set up the the distortion EQ and rest...
sto ako je priblizno tako, onda za pocetak meni je to savrsheno.

 

@Dead Man Walking, pa sto se toga tice ok, al onda u tom slucaju mitros music je PRESKUP jer 2006 je u artistu toneport UX2 kostao oko 185e a sada u mitrosu kosta oko 230e mislim malo nelogicno...

 

Tako da bih za sad PRVO uzeo Toneport, pa kasnije da nabudzim gitaru sa 2 hmbuckera, ili cak kupim novu gidzu, al to tek kasnije...

 

Jos jednom, hvala najlepse na odgovorima, voleo bih samo da znam cenu Toneport-ova koje sam nabrojao, bilo bi dobro ako ima neko ko je skoro kupovao pa da mi reche cenu :D E da! razmisljam i o polovnim Toneprotovima :D (al da su 100% funkcionalni naravno :D)

Edited by VEGETA_DTX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam puno obatrojici :D

 

Da dakle vidim ja da cu tu morati Humbuckere da stavljam, a Toneport gotovo da sam siguran da cu kupiti jer zaista za ono sto meni treba je savrshen.

A za to sto Elam Harnish reche

slicno tako nesto mi reche jedan stranac sa youtube-a... sto ako je priblizno tako, onda za pocetak meni je to savrsheno.

 

@Dead Man Walking, pa sto se toga tice ok, al onda u tom slucaju mitros music je PRESKUP jer 2006 je u artistu toneport UX2 kostao oko 185e a sada u mitrosu kosta oko 230e mislim malo nelogicno...

 

Tako da bih za sad PRVO uzeo Toneport, pa kasnije da nabudzim gitaru sa 2 hmbuckera, ili cak kupim novu gidzu, al to tek kasnije...

 

Jos jednom, hvala najlepse na odgovorima, voleo bih samo da znam cenu Toneport-ova koje sam nabrojao, bilo bi dobro ako ima neko ko je skoro kupovao pa da mi reche cenu :D E da! razmisljam i o polovnim Toneprotovima :D (al da su 100% funkcionalni naravno :D)

 

 

 

 

Najvaznije ti je da imas dobru gitaru, jer ako juris dobar ton, gledaj sa logicne strane, sve krece od tvojih ruku i gitare. Ako imas dobru dzitru u ruci, odmag sve ide bolje, gitaru ako sad uzmes bolju, za svaku svirku, mozes da iznajmis neko pojacalo, pozajmis ili sta vec, pa da imas nadrkan ton. Ako sviras sa nekim bendom, vrlo je verovatno da cete cepati u nekim studijima za probe, gde imaju pojacalca od 100, 200W na kojima moze solidna DZ DZ DZ distorzija da se nabudzi.... Tako da moja preporuka ti je da uzmes bolju gitaru. Sa HH konfiguracijom, tj sa 2 humbuckera, i onda da skupis jos para, pa da ugradis EMG, ili neke seymore, stvar ukusa , sta ti se vise svidi. A posle ces lako da kupis pojacalo kad skupis jos para.

Edited by machine head

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...