Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

probao sam i te male marshalchice...sve zavisi kod njih od modela do modela...

drugar je imao tog marshalchica koji je hvatao jednu radio stanicu, bez zajebancije...neka novosadska radio stanica...

 

Haha imali smo i mi taj trip kada smo svirali kod ortaka gajbi. znaci ludnica. :)

 

OK su ti mali frontmeni, a i Line 6 i Roland Cube mogu da dobro posluze a za kucnu varijantu a nisu preskupi.

pogledaj ovo:

http://line6.com/spiderii/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta mislite o procesoru Digitech GNX1?

 

shto se mene tiche ja ne volim ni jedan procesor...

vecina ima onaj plastichni guitar rigovski zvuk...ko igrachka zvuche...samo za clean neke varijante su...

mada digitech ima najprirodniji zvuk naspram vecine procesora shto sam probao...

npr. zoom mu ni do kolena nije...

probao sam slichan...malo raniji neki model...nije bio losh... secam se da je wah npr jako dobar imao...ali ga je drugar platio ko svetog petra kajganu...ne znam koliko ovaj koshta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada digitech ima najprirodniji zvuk naspram vecine procesora shto sam probao...

 

Ne bih se složio, bar ono što sam ja probao i čuo, Boss ima najbolji kvalitet procesora (recimo GT-6, al' to sada slabo može da se nađe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chitao sam malo o njemu, zvuchi dobro i ima sve one stvari koje meni trebaju kao pochetniku a ponov oda mi zasiti glad da chujem kako zvuche rzne pedale. Chak ima i neki sistem unutra da sam pravish patterne tako jest meshash i stvornish neki novi hibridni zvuk. Mislim da mu je cena novog oko 230 evra.

 

http://onstagemag.com/ar/performance_digitech_gnx/index.htm

 

http://guitars.musiciansfriend.com/product...edal?sku=150173

 

http://www.zzounds.com/item--DGTGNX1

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio, bar ono što sam ja probao i čuo, Boss ima najbolji kvalitet procesora (recimo GT-6, al' to sada slabo može da se nađe).

 

ne znam...mozda..samo na frku sam probao boss procesore u radnjama...uvek su bili uber skupi...

 

 

@lunar previshe je to za procesor...bolje pogledaj neku polovnu varijantu dobro ochuvano...jako jeftino se prodaju polovni procesori....

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chitao sam malo o njemu, zvuchi dobro i ima sve one stvari koje meni trebaju kao pochetniku a ponov oda mi zasiti glad da chujem kako zvuche rzne pedale. Chak ima i neki sistem unutra da sam pravish patterne tako jest meshash i stvornish neki novi hibridni zvuk. Mislim da mu je cena novog oko 230 evra.

 

http://onstagemag.com/ar/performance_digitech_gnx/index.htm

 

http://guitars.musiciansfriend.com/product...edal?sku=150173

 

http://www.zzounds.com/item--DGTGNX1

 

Imao sam skoro sve zive procesore. Digitech GNX 4, boss gt 6, gt8, vox tonelab se, line 6 pod xt live......

 

Digitech je najlosiji, i ima najodvratniju distorziju. Moj ti je predlog, veruj mi na rec, nista te ne kosta da probas. Idi do artista, i probaj Line 6 POD 2.0, ili eventualno Line 6 POD Xt, a nikako Xt live. Znaci neki od ta 2. Ovaj 2.0 je oko 150 e, a ovaj xt oko 200e. Ja sam posle svih procesora koje sam imao, na kraju zavrsio na ovom 2.0 (za tezge), jer je ubedljivo najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokrenuo sam pitanje davno koje pojačalo da uzmem za neki thrash kasnijih osamdesetih, nerevarine mi je preporučio Peavey 6505, ja sam pominjao Marshall JCM800, neko mi je preporučio Mesa/Boogie...

 

Trenutno sam u inostranstvu, i konačno imam prilike da probam svakakva pojačala...

 

Pare nisu prepreka, tako da dajte predloge, molim vas! :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokrenuo sam pitanje davno koje pojačalo da uzmem za neki thrash kasnijih osamdesetih, nerevarine mi je preporučio Peavey 6505, ja sam pominjao Marshall JCM800, neko mi je preporučio Mesa/Boogie...

 

Trenutno sam u inostranstvu, i konačno imam prilike da probam svakakva pojačala...

 

Pare nisu prepreka, tako da dajte predloge, molim vas! :)

 

:pivopije:

 

U tom slucaju Mesa Boogie Dual Rectifier, i neces da pogresis

 

zar ne juri chovek neku podnu varijantu? :)

 

 

Ima footswitch za POD 2.0, tridesetak evra, i resen problem, ili nadje neki midi kontroler.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao neko susreta sa Cort gitarama i kakvi su utisci?

 

Jesam ja probao neki Cort bass, telo mu je od neke plastike, kao (koliko sam čuo) i sve ostale Cort gitare. Radio je onako prosečno, kao većina Ibaneza recimo, ali činjenica da je od veštačkog materijala mi se nikako nije svidela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokrenuo sam pitanje davno koje pojačalo da uzmem za neki thrash kasnijih osamdesetih, nerevarine mi je preporučio Peavey 6505, ja sam pominjao Marshall JCM800, neko mi je preporučio Mesa/Boogie...

 

Trenutno sam u inostranstvu, i konačno imam prilike da probam svakakva pojačala...

 

Pare nisu prepreka, tako da dajte predloge, molim vas! :)

 

:pivopije:

 

ako volish slayer zvuk onda uzmi jcm, ako ne onda nekog mesa boogiea...simple as that :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam ja probao neki Cort bass, telo mu je od neke plastike, kao (koliko sam čuo) i sve ostale Cort gitare. Radio je onako prosečno, kao većina Ibaneza recimo, ali činjenica da je od veštačkog materijala mi se nikako nije svidela...

 

ja sam probao vishe drvenih modela i sasvim su prosechni instrumenti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ste culi da cene instrumenata idu u nagore!U Americi izbila pobuna sto je cena Les Paul studio-a skocila sa 900 na 1000 dolara(kod nas je skoro duplo vise al ajd) a od februara skacu cene i Fenderu(kod nas ce dodatno na taj rast cene da padne i ova devalvacija dinara),pa ce i sve bolji i bolji mexico dostici socnu cifru od hiljadarke(nove road worn,classic player,deluxe i artist serije,blekmurov strat ce cak kostati i oko 1200$),o Americkim modelima i da ne govorim.A uskoro i kod ostalih proizvodjaca se moze ocekivati rast cena.Jebem ti svetsku krizu.

 

Nego sta preperucujete od Dunlopovih wah pedala?Zapade mi za oko onaj 535Q model,jel ga neko prob'o?Daj da pazarim dok i to nije skocilo.. :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokrenuo sam pitanje davno koje pojačalo da uzmem za neki thrash kasnijih osamdesetih, nerevarine mi je preporučio Peavey 6505, ja sam pominjao Marshall JCM800, neko mi je preporučio Mesa/Boogie...

 

Trenutno sam u inostranstvu, i konačno imam prilike da probam svakakva pojačala...

 

Pare nisu prepreka, tako da dajte predloge, molim vas! :)

 

:pivopije:

 

Pa, pazi ovako jarane, posto niko ne cita postove (sa paznjom) Dual Rectifier je izasao na trziste 1992. (krenuli su tek 1989. u dizajn na papiru). Znaci to nije thrash kasnijih osamdesetih. Ili Marshall, ili ako vec hoces 'ono pravo' sto su koristili americki thrash metalci, Mesa Boogie Mark IIc, Mark IIc+ ili Mark III.

 

Na zalost, iako ubiVa, Mark IV jopet nije izasao do pred sam kraj decenije (mislim '89.) tako da i on otpada.

 

Znaci, sto se Mesa Boogie-ja tice strogo, zanima te ovim redom (sve cene su u Amerigi):

 

i) Mk IIc+ (najredji, i najskuplji, ne pravi se vec 23 godine, cene koriscenih matoraca dostizu i do 4500$, ali su retko ispod 2000$, zavisno od opcija koje su ugradjene - graficki EQ, Simul-class opcija, Reverb, custom kucista i kabineti). Ovo je Holy Grail i svirala ga je recimo Metallica od Master Of Puppets do pre neku godinu. To je TAJ zvuk.

 

ii) Mk IIc (mnogo jeftiniji od prethodnog, jos redji, da se naci izmedju 1200$ i 1800$, zavisno od gore navedenih opcija; ne pravi se vec 25 godina...neki ljudi preferiraju Mk IIc u odnosu na MkIIc+. MkIIc dan danas Boogie moze u fabrici da 'prebudzi' u MkIIc+, tako da ga uvek ima smisla pazariti. Koriste identicnu stampanu plocu, kojih nema vise na lageru, i samo se IIc da prebudziti u IIc+ za oko 200$-250$. Tako prebudzeni Mk IIc u MkIIc+ kosta 20-25% manje od Mk IIc+ koji je izasao kao takav iz radnje, jer su mu kolekcionari nabili cifru...hoce sve original. Inace, jednom prebudzen, nema apsolutno nikakve razlike u elektricnom pogledu, rade identicno. Identicno. Podvlacim, identicno. Identicne su elektricne sheme ovom prebudzenom i originalnom, ali kolekcionari su kreteni pa nas karaju i dizu svima cenu, jebo im pas mater...to su likovi koji i ne sviraju nego ulazu pare.)

 

iii) Mk III (dzaba, biju ko nece, mada u nedostatku prethodnih na trzistu i njemu cena raste; za razliku od prethodnika ima prava 3 cela kanala, prethodni imaju clean i ritam plus push-lead, na dugmence ali to svira preko ritam kanala; mos se nadje za od 600$-1600$, zavisno od opcija)

 

iv) Mk IV (uvek sjajan izbor, ne pravi se ni on od pre nekoliko mesec, sad izlazi Mk V...skuplji od svih prethodnih generalno, sem od Mk IIc+ koji je pored ostalog i collectors item, znaci cena ce mu samo ici navise)

 

iv) Dual Rectifier (sta reci, svi znate sve o ovoj napravi)

 

 

Odes na Youtube pa tamo ukucaj u pretragu: "Mesa Boogie Mk IIc+" (i ove druge naravno, redom). Doduse, vecina likova niti zna da svira niti su se profi snimili, ali skapiraces ti kako to zvuci bas po tim spavacim sobama i preko cell-phone kamere ili web kamere. Onda samo zamisli kako to zvuci kad dodje covek ko ja :rolleyes: i namesti da ga jebe panaije i jede malu decu.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pazi ovako jarane, posto niko ne cita postove (sa paznjom) Dual Rectifier je izasao na trziste 1992. (krenuli su tek 1989. u dizajn na papiru). Znaci to nije thrash kasnijih osamdesetih. Ili Marshall, ili ako vec hoces 'ono pravo' sto su koristili americki thrash metalci, Mesa Boogie Mark IIc, Mark IIc+ ili Mark III.

 

Na zalost, iako ubiVa, Mark IV jopet nije izasao do pred sam kraj decenije (mislim '89.) tako da i on otpada.

 

Znaci, sto se Mesa Boogie-ja tice strogo, zanima te ovim redom (sve cene su u Amerigi):

 

i) Mk IIc+ (najredji, i najskuplji, ne pravi se vec 23 godine, cene koriscenih matoraca dostizu i do 4500$, ali su retko ispod 2000$, zavisno od opcija koje su ugradjene - graficki EQ, Simul-class opcija, Reverb, custom kucista i kabineti). Ovo je Holy Grail i svirala ga je recimo Metallica od Master Of Puppets do pre neku godinu. To je TAJ zvuk.

 

ii) Mk IIc (mnogo jeftiniji od prethodnog, jos redji, da se naci izmedju 1200$ i 1800$, zavisno od gore navedenih opcija; ne pravi se vec 25 godina...neki ljudi preferiraju Mk IIc u odnosu na MkIIc+. MkIIc dan danas Boogie moze u fabrici da 'prebudzi' u MkIIc+, tako da ga uvek ima smisla pazariti. Koriste identicnu stampanu plocu, kojih nema vise na lageru, i samo se IIc da prebudziti u IIc+ za oko 200$-250$. Tako prebudzeni Mk IIc u MkIIc+ kosta 20-25% manje od Mk IIc+ koji je izasao kao takav iz radnje, jer su mu kolekcionari nabili cifru...hoce sve original. Inace, jednom prebudzen, nema apsolutno nikakve razlike u elektricnom pogledu, rade identicno. Identicno. Podvlacim, identicno. Identicne su elektricne sheme ovom prebudzenom i originalnom, ali kolekcionari su kreteni pa nas karaju i dizu svima cenu, jebo im pas mater...to su likovi koji i ne sviraju nego ulazu pare.)

 

iii) Mk III (dzaba, biju ko nece, mada u nedostatku prethodnih na trzistu i njemu cena raste; za razliku od prethodnika ima prava 3 cela kanala, prethodni imaju clean i ritam plus push-lead, na dugmence ali to svira preko ritam kanala; mos se nadje za od 600$-1600$, zavisno od opcija)

 

iv) Mk IV (uvek sjajan izbor, ne pravi se ni on od pre nekoliko mesec, sad izlazi Mk V...skuplji od svih prethodnih generalno, sem od Mk IIc+ koji je pored ostalog i collectors item, znaci cena ce mu samo ici navise)

 

iv) Dual Rectifier (sta reci, svi znate sve o ovoj napravi)

 

 

Odes na Youtube pa tamo ukucaj u pretragu: "Mesa Boogie Mk IIc+" (i ove druge naravno, redom). Doduse, vecina likova niti zna da svira niti su se profi snimili, ali skapiraces ti kako to zvuci bas po tim spavacim sobama i preko cell-phone kamere ili web kamere. Onda samo zamisli kako to zvuci kad dodje covek ko ja :rolleyes: i namesti da ga jebe panaije i jede malu decu.

 

E, xvala brda za ovaj opis Mesa Bugija, pošto sam sa istima slabiji! :)

 

Sutra idem u radnji s pojačalima da isprobam Peavey 6505, JCM800 sam već probao, ali valjaće ponovo, pa ću da vidim i te Mesa/Boogie, mada jesu skupi, nisam očekivao baš 4500$... XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pa ću da vidim i te Mesa/Boogie, mada jesu skupi, nisam očekivao baš 4500$... XD

 

To je samo taj Mk IIc+ model koji i neces naci u radnji. Prestali su sa proizvodnjom pre 20 i kusur godina i moze da se kupi samo koriscen (neke radnje doduse drze koriscenu robu, dakako). Good luck. U radnji sigurno imaju RoadKing-a i Mk IV. Probaj njih prvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobri su frontmeni fenderovi...

25R npr.

chak je i distorzija fina...

onaj chempion 25ovatni ima i neke efekte fine...

ostale sobne shto sam probao su sranje , i krejt i pivi...bljak...

 

nemoj da pises ne argumentovano...Imam jednog Cratea G60Xl ,odlicno pojacalo,distorzija vrh,samo Crate zvucnik nije nesto,ali nije ni los.,umesto njega staviti Celestion i eto vrh pojacalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...