Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Kada vec govorimo o moderatorima...mogo' bi neko ovu diskusiju o magnetima i elektroniki da prebaci na temu "Gitare, pojacala, oprema: Pitanja i Odgovori" icon_smile.gif

E da, izvinjavam se za to, na pogreshnoj temi sam lupio reply (don't ask)... =)

 

Uradio sam sve ono sa guitarnuts.com, i ne primecujem neko znachajno poboljshanje. Na cleanu malo manje zuji, ali sa distorzijom i dalje ubija (mada pretpostavljam da je to ochekivano). I nesh' sam sjebao pa su se zamenili bridge i middle magneti (a prilichno sam siguran da nisam promashio rupe na pickguardu - uostalom, prekratki su kablovi od magneta da bih to uspeo)... Tako da moram sutra josh malo da majstorishem icon_mrgreen.gif

 

Je l' neko vec radio ovo ili svirao na shieldovanoj gitari, pa zna da li je velika razlika u shumu kada se svira kroz distorziju (razlika izmedju shieldovane gitare i one koja nije, ochigledno=))? Chisto da znam da li sam uradio sve kako treba, a distorzija jednostavno sjebava sve, ili sam ja sjebao "projekat" =) (wow, rekao sam projekat, osecam se tako progresivno icon_mrgreen.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam kako server postupi u slučaju da se nakupi previše takvih post-ova (možda briše starije, elem, ne znam), ali ja zasigurno jesam otvorio 2, a koliko znam, i Gargamel od haluciogenih droga uzima jedino pivo sa borovnicom, pa mu verujem da je zaista pokušao da otvori pokoji topic icon_wink.gif

 

... Ili ih neko od vas moderatora ćutke, (bez ljutnje, ne upirem prstom), obriše?

jel mozes da se setis kakve si teme otvorio?!? Mozda su pustene u promet samo ih ti nisi primetio icon_smile.gif ?!?

 

Ne ljutim se... ja sam pre brdo vremena objavio na Altaru da sam samo formalno priest i da od mene vishe nista ne ocekuju... Odobrim poneku temu kad me neko pp-uje i to je to...

 

Server ne brishe nista, ima tamo prastarih tema... Mozda imate prikrivenog "mrzitelja" medju moderatorima icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam sve ono sa guitarnuts.com, i ne primecujem neko znachajno poboljshanje. Na cleanu malo manje zuji, ali sa distorzijom i dalje ubija (mada pretpostavljam da je to ochekivano). I nesh' sam sjebao pa su se zamenili bridge i middle magneti (a prilichno sam siguran da nisam promashio rupe na pickguardu - uostalom, prekratki su kablovi od magneta da bih to uspeo)... Tako da moram sutra josh malo da majstorishem icon_mrgreen.gif

OK, izgleda da ipak nisu prekratki icon_mrgreen.gif

Uglavnom, sredio sam to i izvalio da se na cleanu ne chuje praktichno nikakvo zujanje u single pozicijama magneta, tako da je stvar distorzije, definitivno =)

 

Meni je sad kul shto sam ovo otkrio (tj. shto sam sam sve uradio na kraju), pa sam sav happy =)

 

I preporuchio bih svima koji furaju singlove da obavezno urade ovo, razlika je strashna! (u prvom trenutku nisam ni primetio jer sam bio sav iznerviran shto vec par dana nemam zhice na gitare zbog potreba radova, ali sad sam nabacio zhice i strava je!)

 

Eto, chisto da znate =)

 

Uzhivajte, poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pozdrav...ja slucajno navratio...sad kad si pomenuo stairway to heaven...znash za ono sto kazu da kad pustish pesmu unazad, u jednom delu chujesh "coz' i live with Satan"...e pa...to je istina...ja nisam mogao da verujem, al mi ortak pustio u SoundForge-u unazad...umirali smo od smeha...nekako to cudno izgovara...heheh...

Probaj i uveri se sam

Aj necu vishe da smaram.

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto otvaranje novih tema izgleda ne funkcioniše nikako...

 

Trenutno se na Acid Planet site-u završava takmičenje za najbolji gitarski solo od 30 sekundi, pa kad već imam višak slobodnog vremena ovih dana, ostavio sam i ja par entry-ja. Sva četiri audio fajla su ovde:

 

http://www.acidplanet.com/artist.asp?Songs=368193&t=4462

 

Ono kao (uputstvo za upotrebu), pritisnete play taster kod svake pesme icon_mrgreen.gif

 

Nešto ne verujem da luduju od želje da dele nagrade onima kojima u profilu piše Made in Serbia, ali, ajd što da ne, važno je učestvovati. (ko je rekao da sam paranoičan? ph34r.gif )

Mali su fajlovi, ne bi trebalo da je frka za download (logično, traju 30 sekundi) pa ako nekoga ovde na forumu zanima heklanje i štrikanje na gitari icon_smile.gif , nek posluša. Ima malo više klot nego frket ali je vunica odlična mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno se na Acid Planet site-u završava takmičenje za najbolji gitarski solo od 30 sekundi, pa kad već imam višak slobodnog vremena ovih dana, ostavio sam i ja par entry-ja.

 

Mali su fajlovi, ne bi trebalo da je frka za download (logično, traju 30 sekundi) pa ako nekoga ovde na forumu zanima heklanje i štrikanje na gitari icon_smile.gif , nek posluša. Ima malo više klot nego frket ali je vunica odlična mhihi.gif

е, ајде, што си дивљи? треба да те тучу искљученом моторном тестером пљоштимице. icon_mrgreen.gif бедак што за оцењивање треба бити реџистрд и логд ин...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gargamel od haluciogenih droga uzima jedino pivo sa borovnicom, pa mu verujem da je zaista pokušao da otvori pokoji topic 

e, gde se seti piva sa borovnicom? ako se 3-4 case godisnje moze nazvati uzimanjem droge, onda sam ja narkoman. icon_smile.gif

 

elem, sto se tice otvaranja tema, ja sam prvo jednom pokusao da otvorim onu "vas licni model gitare", a onda kad nije uspelo, pokusao sam jos jednom i tada je otvorena. samo jedno pitanje za nadlezne. da li moze mod koji nije moderator na MZM da brise, otvara i zatvara teme i tako dalje, ili to mogu samo moderatori zaduzeni za temu?

 

Svaka cast na objašnjenju!

fala, fala. biggrin.gif

 

 

p.s. jel mogu od nekle da se downloaduju klipovi sto si slao za takmicenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam... kada zavoskirash magnete, ti time sprecavash oscilovanje namotala... tj tih lakiranish zica oko magneta i samim tim sprecavas mikrofoniju koja je nekada na loshihijim magnetima nepodnosljiva!

 

 

mislim da se time samo mirofonija gubi.. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem, sto se tice otvaranja tema, ja sam prvo jednom pokusao da otvorim onu "vas licni model gitare", a onda kad nije uspelo, pokusao sam jos jednom i tada je otvorena. samo jedno pitanje za nadlezne. da li moze mod koji nije moderator na MZM da brise, otvara i zatvara teme i tako dalje, ili to mogu samo moderatori zaduzeni za temu?

U principu ne, ali u zadnjih godinu dana brdo ljudi je dobilo moderatorske funkcije a nista od toga nije zabelezeno na pocetnoj strani... Dovoljno je da neki moderator zatrazi i sutradan ce moci da moderise MZM...

 

nemam pojma icon_smile.gif ...

 

Mozda Dushan misli na teme Besramna Promocija i The Press Kit koje nemaju ni jedan odgovor ali imaju po 50-ak pregleda icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pozdrav...ja slucajno navratio...sad kad si pomenuo stairway to heaven...znash za ono sto kazu da kad pustish pesmu unazad, u jednom delu chujesh "coz' i live with Satan"...e pa...to je istina...ja nisam mogao da verujem, al mi ortak pustio u SoundForge-u unazad...umirali smo od smeha...nekako to cudno izgovara...heheh...

Probaj i uveri se sam

Aj necu vishe da smaram.

Poz.

ZNAM ZA TO ODAVNO... icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

е, ајде, што си дивљи? треба да те тучу искљученом моторном тестером пљоштимице. icon_mrgreen.gif бедак што за оцењивање треба бити реџистрд и логд ин...

Ma dobro, ali nisam divlji, dva "primerka" su suptilna , takoreći tugaljiva icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

p.s. jel mogu od nekle da se downloaduju klipovi sto si slao za takmicenje?
Pa mogu tamo sa sajta, koliko znam tu gde ti se otvori, imaš male "play" da pritisneš. Mislim da ne moraš da budeš član da bi slušao.

 

Mozda Dushan misli na teme Besramna Promocija i The Press Kit koje nemaju ni jedan odgovor ali imaju po 50-ak pregleda
Pazi, znam da sam i to otvorio, (a inače ladno nisam posle video) ali mislim da je još jedna tema postojala...Al nemoj da me držiš za reč. Uostalom, aj sad više ni bitno nije toliko, i ove dve sam zaboravio icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gitaristi imam jedno pitanje. Bio sam na svirci Alogie u Skc-u i svirao je i Zele iz divljih jagoda. U jednom trenutku gitara mu je zvucaja kao violina a kao gudalo koristio je mali prst desne ruke. Dosao sam kuci i pokusao tako nesto da uradim ali nisam uspeo,pa bih da pitam za savet. Vrtela mi se po glavi pomisao da je imao zalepljeno nesto na prst. Vidjao sam npr Led Zeppelin kako sviraju sa gudalom,ali sa malim prstom!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Nego,pitanje za sve koji to znaju,posto ja bas nisam vican pojacalima koji se koriste u studiju-znam da zavisi od pojacala do pojacala ali-koliko recimo da podesim bass treble midle i gain na jednom Marshall-u ako recimo na Metal Masteru namestim tour of Hell preset(tako su ga oznacili u knjizici) a da sve zvuci onako skladno i dobro,iliti kako da na pojacalu imam zvuk mog preseta na pedali,znaci da pojacalo ima samo ulogu zvucnika?i da,pitanje za ljude koji imaju Metal Master-kazite mi svoje presete koji jebu kevu recimo za thrash/death?(mada i nema puno toga da se podesava)?

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Nego,pitanje za sve koji to znaju,posto ja bas nisam vican pojacalima koji se koriste u studiju-znam da zavisi od pojacala do pojacala ali-koliko recimo da podesim bass treble midle i gain i effects na jednom Marshall-u ako recimo na Metal Masteru namestim tour of Hell preset(tako su ga oznacili u knjizici) a da sve zvuci onako skladno i dobro,iliti kako da na pojacalu imam zvuk mog preseta na pedali,znaci da pojacalo ima samo ulogu zvucnika?i

saznao sam koje je pojacalo u pitanju-Marshall Valvestate 100W.Dakle,ima neko voljan da pomogne coveku(tj. meni)???Kako da podesim dobar zvuk???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek'... to sto si pitao je veoma relativno. Pogotovu ako sviras na razlicitim pojacalima po raznim studijima, nece na svakom od njih isti preset zvucati isto. A i nesto sto je nekome "do jaja" zvuk se tebi mozda nece uopste svideti. Ja ti preporucujem da eksperimentises sa zvukom a pogotovu da batalis (a ovo ti kazem iz najbolje namere) namestanje Chuck Shuldiner ili sta-ti-ja-znam vec kakvog zvuka nekog poznatog gitariste... Pokusaj eksperimentisanjem da dodjes do nekog svog zvuka.

 

Nadam se da ce ti ovo pomoci...

 

poz! pivopije.gif

Edited by bojan j.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek'... to sto si pitao je veoma relativno. Pogotovu ako sviras na razlicitim pojacalima po raznim studijima, nece na svakom od njih isti preset zvucati isto. A i nesto sto je nekome "do jaja" zvuk se tebi mozda nece uopste svideti. Ja ti preporucujem da eksperimentises sa zvukom a pogotovu da batalis (a ovo ti kazem iz najbolje namere) namestanje Chuck Shuldiner ili sta-ti-ja-znam vec kakvog zvuka nekog poznatog gitariste... Pokusaj eksperimentisanjem da dodjes do nekog svog zvuka.

 

Nadam se da ce ti ovo pomoci...

 

poz!  pivopije.gif

hvala pyuno ali meni trebaju konkretni odgovori.Inace,rekao sam da je marshall valvestate 100w u pitanju.A zvuk koji zelim je cvrst,zvuk koji reze ali se razaznaje sta gitarista svira.Ja eksperiment5isem ali sto bih to radio ako ima neko rad da pomogne?Znaci,hocu konkretne odgovore.Hvala jos jednom.Anyone?

,iliti kako da na pojacalu imam zvuk mog preseta na pedali,znaci da pojacalo ima samo ulogu zvucnika?

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...