Jump to content

Vrhunac karijere


NocturnaL

Recommended Posts

Gothic izvini,ali to je glupost,ja na primer najradije slusam prve albume Opeth-a,tu su se pokazali kao bend koji stvara potpuno nove staze u metalu i pravi razne kombinacije,a kasnije kada su izvalili taj fazon oni ga konstantno furaju.Dobro posto su mi omiljeni bend mene odusevljavaju i nove stvari jer oni uvek ce ubaciti neki novi detalj.A inace vrhunac karijere zavisi od zrelosti,ozbiljnosti,i ljubavi koju izvodjaci imaju prema muzici koju prave.Neki ga dostignu kao recimo Opeth sa Still Life-om ali za mene oni i dalje idu uzlaznim stopama,dok neki svakako idu silaznim biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Interesantna tema...

Pa ko izda na pocetku karijere dobre albume..ali bas jako dobre...puca brzo....

Gunsi..recimo

Ali neko se bas razvije..kao Death-chuck schuldiner....tek kasnije...

Sve zavisi...ako prvih par albuma su bash-bash.....

Posle sve ide nize...

ja se u potpunosti slazem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmite na primer omrazenu MEtaliku, njihov drugi album sadrzi umetnicku vrednost, a pogledajte koliko su zasrali sa ovim zadnjim.

A sto se tice Guardiana, njihov svaki naredni album je sve bolji, pogledajte samo Night In The Opera kolko je to fenomenalan album!!!

Dakle zavisi od benda biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Gothic, slusaj sledece: ako nisi uvideo radnja koja zapocinje na My Arms Your Hearse se nastavlja i na Blackwater Park, u sustini oni pricaju jednu veoma zanimljivu pricu. Spoji textove i shvatices, meni je trebalo da shvatim tek posle treceg puta(zahvaljujuci mojoj losoj koncentraciji), ali nebitno :roll: A sto se tice ranijih albuma Orchid, Morningrise na njima su textovi pisani u vidu balada i veoma su metaforicni pa potrudi se bar malo i shvatices nije tesko biggrin.gifa: A muzika-imali su samo malo losiju produkciju, kvalitet je isti biggrin.gifa: Ne znam kako ti se ne svide pesme Apostol in triumph, Twilight is my robe, To bid you farewell, Nectar, Forest of october...to su stvarno dobre pesme. A kao sto Firey rece sve je stvar ukusa i naseg shvatanja muzike, po meni je Still Life work of art :twisted:biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina bendova je na pocetku najjaca tu pokazuju svoj stav i sve sto misle... kasnije se razvijaju ali se malo pomalo komercijalizuju tako da je vecina ( narocito najvecih ) rock/metal bendova najjaca bila na pocetku

 

Pogledajte recimo Iron Maiden, Metallicu, Black Sabbath pa recimo bendovi npr Deep Purple (kao pocetak racunam onu jaku postavu mark II i njihov pocetak ) i Guns And Roses... pa recimo Manson i mogli bi do sjutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto to kazes , svako ima neko svoje misljenje bio u pravu ili ne , koje je opet zasnovano na ukusu.

 

Ghotic je negde rekao da po njemu kod Guardiana ide sa boljeg ka losijem dok je neko rekao suprotno , jebi ga dobar broj ljudi sa foruma ne razgrana bas najbolje sta je subjektivno a sta objektivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Gothic, slusaj sledece: ako nisi uvideo radnja koja zapocinje na My Arms Your Hearse se nastavlja i na Blackwater Park, u sustini oni pricaju jednu veoma zanimljivu pricu.

 

Zapravo, ti tekstovi nemaju nikakvu vezu. Bar nisu pisani povezano s namerom. My Arms... sam ima konceptualne tekstove, koji predstavljaju pricu o duhovima ili tako nesto. Still Life valjda isto ima konceptualne tekstove. Blackwater Park nema nikakvu vezu medju tekstovima, ni u okviru samog albuma, ni sa ostalim albumima. Sve ovo je prema recima samog Mikaela. E sad, sto su tekstovi slicnog stila, i jako neodredjeni, pa mogu svakako da se shvate, to je druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Veruj mi Firey i ja sam citala na sajtu, a posle i uvidela da je ideja koja se provlaci kroz textove jedna, samo na svakom albumu drugacije osmisljena, imaju veze medj sobom po tome sto na MAYH umire neki lik i uhodi kao duh devojku koju voli i sa kojom je bio dok nije crko, na SL on je ubedjuje kako ona treba da umre i da bi oni bili zajedno bar u smrti jer i ona njega voli itd... pesma Serenity painted death(srecom ukrasena smrt) sam naziv ti govori o tome sta se desava u pesmi posto se ona dugo vremena neckala da li da se rokne ili ne na kraju odlucuje-White face hagard grin the serenity painted death with a halo of bitter diseas black paragon in lingering breath smile.gifsmile.gif Pa to je to Firey moja zakljucna recenica sto se tice ove teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je to, jos bolje, ali ostajem pri misljenju da nije namerno povezivano, jednostavno Mike voli da pise o slicnim temama biggrin.gifa:

 

Sta se po tvom misljenju dalje desava u Blackwater Park, njihov zajednicki zivot posle smrti? Ozbiljno me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...