Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

People, evo vam dva torrent-a sa DT webstream nastupa na Download festivalu 2009:

 

http://thepiratebay.org/torrent/4955833/Dr...14_2009_-_Video

(prvi)

 

http://btjunkie.org/torrent/Dream-Theater-...646f85fe1050bea

http://www.torrentreactor.net/torrents/315...Festival-(Xvid)

(i drugi, oba linka drže isti fajl)

 

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad da sumiram utiske, od kada je album procureo slusam ga konstantno, cesto preskocim A Rite of Passage..

Album mi je bas prirastao srcu, posle osrednjeg SC zbog koga sam malo iskulirao DT ovaj me je ponovo vratio na preslusavanje starijih albuma, posle Octavariuma ponovo odlican album. Od mene 8.5/10

Za mene 3 odlicne pesme zbog kojih vredi imati ovaj album: Tuscany, Nightmare, The Best of Times...

 

E jos samo da ih konacno cujem nekako uzivo...

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam zasto je nekima SC album toliko losiji od ovoga.....na SC ima mnogo DT elemenata u svakoj pesmi naziru elementi proga!!!Cak i kada je u pitanju pesma Forsaken koju dosta ljudi nevoli jer kao spada neku komercijalu,piano solo na pocetku i strofa otkidaju koliko su progresivni!!!znaci iako su vukli na neku komercijalu nisu odstupali od PROGRESSIVE koncepta,a na ovom albumu takvih ima samo 1 i jos pola druge pesme.Na kraju krajeva poenta DT citave njihove karijere je prog a ne ovo sranje sto su izdali na novom albumu u kome jos samo zguzvani palestinci i mrtvi cetnici fale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci meni da znam i ja. :rolleyes:

 

da ne sitnicarimo oko jednog refrena ja neznam gde si ti cuo tu prog cela strofa je 4/4 rif nista poseban ali ok.....jedina DT stvar na albumu je The Count of Tuscany.

Edited by AwakeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve ima veze sto je 4/4? Ajde,razumijem ja da je time signature bitna stavka u progu,ali nije to presudno. Portnoy je u tup/tras fazonu citavo vrijeme,to stoji,ali Forsaken strofa je ,cini mi se,u 7/8. Ako je 7/8 mjerilo proga,onda je svaki narodnjak progresivan. Meni je rif druge strofe na Rite bas progy.

Nego,omasio si moju poentu: ja sam naveo upravo Rite kao najmanje progresivnu na albumu,a opet se NAZIRE taj prog u drugoj strofi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima drugaciju definiciju sta prog treba da bude mislim da o takvim stvarima je tesko raspravljati.za moj ukus album nije nimalo progy sto kazes,a opet tebi jeste i to je razlicitost misljenja koju delimo na ovom forumu.za to je tu. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Another day je inace u 4/4 pa se na osnovu toga kao moze se reci da je losija pesma i manje prog od Forsakena koji nije ceo u 4/4, vec ima strofu 7/4?

 

Normalno da ne moze, Another Day je nevidjena pesma i ako je u 4/4 ona je i dalje pravi DT, ali stvar je u tome sto je to dobra PESMA, muzika je bitna ne time signature.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije spominjao Another Day i to je balada a Forsaken nije tako da nema potrebe za poredjenjem te dve pesme iako kontam sta hoces da kazes.rec je o tome da li je SC progresivniji od novog albuma....a naravno da jeste.

Edited by AwakeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...