Jump to content

Sentenced


Recommended Posts

Frozen ima za japansko sigurno, mislim da ima i neki gold digipak isto sa obradama kao bonusima ali i drugacijim redosledom pesama

za Down nisam siguran (mislim da ima samo reizdanje 2007 - e sa isto No Tomorrow kao bonusom)koja je mnooogoooo dobra pesma, slazem se

Nisam znao to da je Frozen za japance drugaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da sam ja covek koji voli Sentenced najvise na svetu, ali izgleda nas je dvoje :D

 

Blago vama oboma ako "samo" volite Sentenced!! Ja umirem svaki put dok slusam njihove pesme!!

 

Nego... Vec sam postavio ovo pitanje mojoj najdrazoj osobi a sada bih zeleo da ga postavim i vama: Lopakka je napisao ubedljivo najveci broj njihovih pesama.. O cemu se u njima radi, to svi znamo. Sta meni ne ide u glavu jeste to, da ako se on zaista oseca tako (over and over again) zasto sebi nije oduzeo zivot do sada??!!

Btw, malo sam vise vina popio sada, pa "cudno" razmisljam ali to ne menja poentu ovog pitanja...

 

edit: Pi*ka im materina bre, zasto nisu lepo svi popili iz one flase sa kojom su se slikali, na onom oprostajnom koncertu!!!! U tom slucaju ne bi Mikka sam otisao..........

edit 2" Je*es bonus pesme!! Kakve to veze ima sa time sto Sentenced predstavlja??? Zabole me i za WASP i za zivotinje i za... whoever!!!

Edited by WindrideR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lopakka je vise puta u intervjuima govorio na tu temu i kaze covek da je potrebno ziveti neko vreme tamo na krajnjem severu da bi se skapirala ta severnjacka melankolija, depresija koji su usko povezani i sa dozom crnog humora. A o nekim stvarima Lopakka nije zeleo da prica, kao na primer sta mu je bilo inspiracija za pesmu "her last 5 minutes".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A o nekim stvarima Lopakka nije zeleo da prica, kao na primer sta mu je bilo inspiracija za pesmu "her last 5 minutes".

 

Ville je u intervjuu za Butcherian Vibe rekao da je ta pesma o prestanku rada sa bendom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lopakka je vise puta u intervjuima govorio na tu temu i kaze covek da je potrebno ziveti neko vreme tamo na krajnjem severu da bi se skapirala ta severnjacka melankolija, depresija koji su usko povezani i sa dozom crnog humora. A o nekim stvarima Lopakka nije zeleo da prica, kao na primer sta mu je bilo inspiracija za pesmu "her last 5 minutes".

 

Pa šta bi mogla da bude inspiracija, nego neka žena koja je umrla od bolesti. Motiv vrlo sličan onome koji je Jovan Jovanović Zmaj obrađivao u pesmama koje je posvetio preminuloj supruzi. Na kraju krajeva, ta žena nije ni morala da postoji - uvek možeš da napišeš tekst posvećen nekoj tragičnoj smrti, bez obzira da li misliš na neku postojeću situaciju, ili ne - unapred znaš da će mnogi moći s tim da se identifikuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne, uprkos tome sto sam ja citirao samog Villea:

 

Ville je u intervjuu za Butcherian Vibe rekao da je ta pesma o prestanku rada sa bendom...

 

Prince mora da uskoci i da nam otkrije pravo znacenje pesme:

 

Pa šta bi mogla da bude inspiracija, nego neka žena koja je umrla od bolesti. Motiv vrlo sličan onome koji je Jovan Jovanović Zmaj obrađivao u pesmama koje je posvetio preminuloj supruzi. Na kraju krajeva, ta žena nije ni morala da postoji - uvek možeš da napišeš tekst posvećen nekoj tragičnoj smrti, bez obzira da li misliš na neku postojeću situaciju, ili ne - unapred znaš da će mnogi moći s tim da se identifikuju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze što si ti citirao Villea, kad je prethodno konstatovano da Lopakka neće da priča o tome, tako da ja ne bih bio sto posto siguran u to što je Ville rekao. A i da to jeste tačno - pa, ispalo bi prilično bezveze da pesma ima to značenje, moraš da priznaš. Mene je ta pesma emotivno i ponela, zato što sam je bukvalno protumačio. End of the Road je sasvim dovoljna da označi žal za raspadom benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg sad. Evo, nasao sam intervju, Ville je tu komentarisao "The Funeral Album" pesmu po pesmu i evo sta kaze o ovoj:

 

"Ovo je, za mene, muzicki, najlepsa pesma na albumu. Veoma mi se svidjaju gitarski delovi i vokalne linije. Aranzmanski je drugacija od svih pesama koje smo ikad radili. Kada sam je prvi put cuo, zaplakao sam, jer je dosta emotivna za mene i za ceo bend. Jer je, uglavnom, o zavrsetku rada na bendu. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg sad. Evo, nasao sam intervju, Ville je tu komentarisao "The Funeral Album" pesmu po pesmu i evo sta kaze o ovoj:

 

"Ovo je, za mene, muzicki, najlepsa pesma na albumu. Veoma mi se svidjaju gitarski delovi i vokalne linije. Aranzmanski je drugacija od svih pesama koje smo ikad radili. Kada sam je prvi put cuo, zaplakao sam, jer je dosta emotivna za mene i za ceo bend. Jer je, uglavnom, o zavrsetku rada na bendu. "

 

Je l mozes da mi das link od tog intervjua? :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svako doba. :D

 

http://www.butchersound.com/html/index.html

 

To je pocetna stranica posto ne mogu da ubacim link za sam intervju, pa udjes u "interviews" i tu je. :pivopije:

 

Supeeer!!! Hvala puno!!!

 

Videh na kraju neumesno pitanje ovog Maxa Butchera: "zasto se Miika toliko udebljao?" :icon_ne:

Pa zar nije ocigledno da je u pitanju bio dijabetes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...