Jump to content

Freak Kitchen


Recommended Posts

Ehm, pošto sam se naslušao novog FK-a, posle par dana žestokog grickanja noktiju i iščekivanja da se isti pojavi, evo da napišem i ja koju...

 

 

 

Pošto smatram sebe velikim ljubimcem i obožavaocem rada benda FK, red je da budem i malo kritičan prema njihovom radu, jer verujem da prema onima koje voliš treba biti kritičan - upravo zato da bi bili u buduće što bolji. FIlozofiju na stranu, meni je Land of the Freaks jedan vrlo dobar album (4).  Mnogi su, vidim, na temi davali epitete odličnosti, međutim - ukoliko malo dublje proanaliziramo stvari, po mom mišljenju, ipak se radi o vrlo dobrom ostvarenju. Prethodnik, Organic, je meni pružio za ocenu više uživanja, jer se nekako bolje drži kao celina - na tom ostvarenju teško da ima slabih ili čak osrednjih numera (sa blagim izuzetkom closera "breathe..."), dok se na novom sočinjeniju oseća mala praznina relativno osrednjih kompozicija ("OK", "Do not disturb"...) dok par stvari podseća na rešenja sa nekih prethodnih albuma koja su meni tek nešto iznad nivoa proseka (recimo ta Murder Groupie i još po neke) podsećaju na "FK" album ili "Move" (MOve je inače takođe meni vrrrlo dobra albumčina). Uglavnom, čini mi se da je i Eklundova gitara vrckavija i intrigantnija na Organicu nego li ovde, mada i ovde ima razvaljivačkih pesama, i da je album Organic u globalu dosta drugačiji od prethodnih FK izdanja, dok se oseća kako "Land..." isuviše liči na starija izdanja i samim tim ne predstavlja značajan pomak u evoluciji benda. To samo po sebi nije neki veliki minus, ima i "Land..." svojih trenutaka, već pomenuta The Only Way ostavlja bez teksta, HipHipHooray ima sjajan discometal šmek, i genuine FK feeling doduše, Honey you re a Nazi i Smell of time takođe su pri vrhu... Ali, ostaje blago korak ukus u ustima, ja sam barem očekivao album za 5, album koji će pomeriti i granice muzičke lucidnosti, lirske neozbiljnosti i kritičnosti. Kažem JA sam očekivao, a ako je nekom album za odličnu ocenu, znači da je njemu/njoj ispunio očekivanja, što ga/ju čini zadovoljnom osobom, a što nije danas malo 

 

Uglavnom, i pored svega, KUhinja je zakon!  :rockdevil:

 

 

 

:pivopije: živeli

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Потпуно се слажем. Албум је доста добар, ал' (гастрономски речено) кад се заврши имам осећај као да су изнели на астал свакојаке ђаконије, ал не и неки жешћи дезерт који сам очекивао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Потпуно се слажем. Албум је доста добар, ал' (гастрономски речено) кад се заврши имам осећај као да су изнели на астал свакојаке ђаконије, ал не и неки жешћи дезерт који сам очекивао.

 

E, то си лепо рек'o!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Крис, басиста.

 

Из неког интервјуа:

 

''Musically, this new album still contains the very specific Freak Kitchen fusion style already present on the previous albums but also integrates some new influences. For example, "The Only Way", sung by Christer, is a typical power-ballad as Skid Row could compose in the 90s, it's very far from your weird and complex usual fusion style.

 

That's because Chris wrote that one, the bass player, he's in basic rock and I didn't want to interfere with it, you know. So we just played it straight and it's good, it's a great song. The difference is what makes the Freak Kitchen strength I think, we do anything we like.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Malo da omastimo brkove novim produktom iz njihove Kujne:

 

 

Da, otvoren je FK kanal na jutjubetu... overite.

 

(mada što više slušam teargass jazz to mi se sve više ide na živce, definitvno slabija stvar na albumu, gledano iz ove vizure - slušanja albuma 30-40 puta...)

 

raduje me što kako slušam album overandoveragain mi se sve prijemčivijim numerama čine Clean it Up, One last time, Honey... iako su u ravni proseka, odnosno vrlo dobrog uspeha, reklo bi se...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Šta vam je bre, ta će idemo u Bavariju! As if, mislim.

 

Jadnici, ta ne znaju da su ima najveći fanovi južnoprugaši! Tako im i treba! Ignorance is a blessing (at times)! U inat neću da slušam Land of the Freaks ciglih nedelju dana! Za posle ne garantujem!

 

 

 

Curse you Freakiez!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mislim, what were they thinking?   :udri:

 

 

 

Ajde, oprostio sam im što su za prvi singl i spot uzeli relativno neubedljivu ali ipak prihvatljivu TEARGASS JAZZ.

 

Ali sa sledećim spotom su prevršili svaku meru! Od barem 7-8 pristojnih kontendera, gospoda napraviše skot za blagu, mršavu i neubedljivu OK! Dammit! Isti sam pogledao prvi i verovatno poslednji put u životu:

 

 

 

 

Dakle, ne komentarišem vizuelni izgled / fotografiju / bilo šta "vidljivo", već - muziku. Umesto da za novi spot imamo neku perverznu classy FK numeru (Clean it up, Only Way, pa i Hip Hip... ili Honey...), gospoda ubaciše bedni filler. E, do mojega (kad me već vuču za.... jezik)

 

Ovim postupkom je moje poverenje u časne namere skandinavske kujne umnogome dovedeno u pitanje.

 

 

 

A šta ostali (fanovi) misle? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ti još nisi prezdravio?

 

 Misliš ozdravio?

 

 

Jock. Sad sam u fazi seciranja. Nego, ovo je topik o FK, a ne o mom bolovanju. Eto, Ajlina, jesi li ti videla onu bruku od izbora pesme za novi FK videJo?

 

 

 

editko - tajpos.

 

 

 

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vide :haha: ne nerviram se previše jer mi se album u celini dopada, a za spotove vrlo retko dajem pet para!

 

 

I bre Aljin, ala si sebična! Pa i ja se ne nerviram zbog sebe, nego zbog auditorijuma! Kako će FK da privuku nove fanove ako ne dobrim spotom napravljenim od dobre pesme?!?!  Eto, recimo, ja da do sad FK nisam slušao, kad bih video da im onakva stvar prezentuje album, ne bih bio nešto napriman na njih...

 

 

Mislim da bi mi se album i dopao u celini da je OK na kraju, kao neki lame closer. Mada je čak i closer sa izvrsnog Organica, Breathe, za ono remek-delo....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...