Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

Zao mi je sto nisam bila na EXIT-u.Zaista sam zelela da cujem kako zvuci reviseted.

Inace.EKV volim iz previse razloga i nekako sam sve vise sigurna da mu ne mogu uteci.Cak i na moru,na mestima gde su uvek bili narodnjaci i neki tehno,sada svira EKV....

Uskoro treba da se nadjem sa drugaricom,tako da ce se drogiranje EKV-om nastaviti na jedan specifican nacin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bila sad na RTSu neka emisija o EKVu, ustvari je vise delovao kao poduzi intervju sa Firchijem, zavrsilo se pre 5 min. Ono sto je meni najinteresantnije su neki video sinimci koje su pustali, npr. pustali su neki akusticni koncert iz '94 (svirano Ti si sav moj bol), za koje nisam ni znao da postoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' to bila emisija ,,Stereo'' na RTS 2 ??? Počela je u 19:30 ?

Ja pogledala u program... Repriza emisije ,,Stereo'' je u ponedeljak,tj.sutra u 5:40...Isto na RTS 2...

Taj akustični koncert može biti ili onaj iz Prištine ili ono što su radili u okviru Novogodišnjeg programa... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' to bila emisija ,,Stereo'' na RTS 2 ??? Počela je u 19:30 ?

Ja pogledala u program... Repriza emisije ,,Stereo'' je u ponedeljak,tj.sutra u 5:40...Isto na RTS 2...

Taj akustični koncert može biti ili onaj iz Prištine ili ono što su radili u okviru Novogodišnjeg programa... :unsure:

Da, to je ta emisija, posto sam ja "uhvatio" negde oko 19:40 (a pesma je uveliko bila u toku) predpostavio sam da je pocelo u 19:30. U 5:40 repriza? Mogli su jos malo ranije pa bih bio budan :rolleyes::mhihi:.

 

Prvo sto sam pomislio za taj akusticni cert je da je to Pristina... ali nisam siguran posto snimak tog koncerta koji sam imao je bio low-quality a ovde (na RTSu) je bio odlican snimak... a taj "novogodisnji cert" nisam ni video/cuo :redface:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

''Oči Boje Meda'' je pesma posvećena oralnom seksu, garantovano! :rockdevil:

 

A onaj deo, gde Milan zanosno viče '' Ah ah ah ah aaaaa'' bi trebalo da je verbalna simulacija orgazma ( valjda) :):da:

 

Bilo kako bilo, najbolji album EKV-a ( i to ubedljivo najbolji ) je ''Ljubav'', naravno... Eh, da su na njemu i ''Oči Boje Meda'' onda bi definitivno mogao da se svrsta u TOP 5 jugoslovenskih rock albuma svih vremena. :mhihi:

Šteta...

 

Zašto baš ''Ljubav''? Ne znam, na njemu je svaka pesma veoma veoma zarazna. Dovoljno je samo jednom odslušati taj album - i inficiran si verovatno doživotno!...

Jer, na njemu se nalazi najbolja pesma koju je EKV ikada napravio, možda ne tekstualno, ali muzički svakako - '' 7 Dana ''.

Ali opet, to je moj lični ukus i izbor.

Tekstualno bi trebalo da je ''Par Godina....'' najjača.

 

Nema šanse da je Milan (RIP) odsvirao onaj solo na kraju pesme ''7 Dana'' :D

 

Kad se samo setim da sam EKV nekada ( ne tako davno ) jako mrzeo zbog ,onda mi se činilo krajnje nebuloznih tekstova....A danas maltene svaku pesmu znam opevati.... da, nisam pogrešio u kucanju - opevati!

 

Interesuje me da li vas je nekada prošla jeza telom, slušajući ''Svetilište'' ?

To bih jako voleo da znam... kao što bih i voleo da saznam : Da li se M.Mladenović ikada drogirao?

Odnosno da li je bio intravenozni narkoman, kao što je to bila Magi?

Ukoliko zaista jeste - ondak jedan DŽINOVSKI minus kod mene.... Neobično i gotovo neverovatno je da tako izrazito inteligentan čovek ne shvata pogubnost droga.

Naravno, svi znamo da je umro od tumora pankreasa - ali me jako interesuje ono u vezi narkotika.

A zašto?

- Da bih i definitivno mogao da doprem donekle do njegove psihe & profila ličnosti.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer, na njemu se nalazi najbolja pesma koju je EKV ikada napravio, možda ne tekstualno, ali muzički svakako - '' 7 Dana ''.

Sa ovim se apsolutno slažem, pesma ubija.

 

Nema šanse da je Milan (RIP) odsvirao onaj solo na kraju pesme ''7 Dana'' :D

Taj solo je smislio i odsvirao Theodore Yanni, i jedan je od najlepših gitarskih soloa koje sam ikada čuo... Milan je na koncertima uglavnom svirao neke svoje varijacije koje uopšte nisu zvučale loše (verzija iz Kosovske Mitrovice mi se najviše sviđa), ali mi ipak taj original uvek odzvanja u glavi.

 

Interesuje me da li vas je nekada prošla jeza telom, slušajući ''Svetilište'' ?

Svetilište, Tonemo, Dolce vita (pogotovu deo 'Ovo je tren koji osećam kako promiče iznad krovova, vetar uzdiše, miris zavija glasom vremena što se raspada'). A Olovne godine/I've Always Loved You?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bih jako voleo da znam... kao što bih i voleo da saznam : Da li se M.Mladenović ikada drogirao?

Odnosno da li je bio intravenozni narkoman, kao što je to bila Magi?

Ukoliko zaista jeste - ondak jedan DŽINOVSKI minus kod mene.... Neobično i gotovo neverovatno je da tako izrazito inteligentan čovek ne shvata pogubnost droga.

Naravno, svi znamo da je umro od tumora pankreasa - ali me jako interesuje ono u vezi narkotika.

A zašto?

- Da bih i definitivno mogao da doprem donekle do njegove psihe & profila ličnosti.

LOL, mislio sam da sam jedini ja imam taj "trip" da bukvalno ulazim u glave (psihu) izvodjaca koje slusam ... Milan je jedna od komlikovanijih licnosti na koje sam naisao. Vidim imamo slicno misljenje sto se tice Milana i njegove upotrebe droga, pogotovo ovo - "Neobično i gotovo neverovatno je da tako izrazito inteligentan čovek ne shvata pogubnost droga. ". Mislim da su svi Milana svrstavali pod narkoman posto je ostatak benda koristio razne vrste droga (koliko sam upoznat, pogotovo Magi i Bojan), a mozda je on samo koristio gandzu. S obzirom na predrasude koje vladaju ovim prostorima ne bi me cudilo da je ovako nesto u pitanju, mada... Jos nesto, nisam siguran, ali mislim da mnogi grese kad okarakterisu Milana kao hipersenzitivnu osobu, jeste on bio emotivac ali mislim da je ovde malo "prenaduvano" sto se toga tice.

 

Taj solo je smislio i odsvirao Theodore Yanni, i jedan je od najlepših gitarskih soloa koje sam ikada čuo... Milan je na koncertima uglavnom svirao neke svoje varijacije koje uopšte nisu zvučale loše (verzija iz Kosovske Mitrovice mi se najviše sviđa), ali mi ipak taj original uvek odzvanja u glavi.

Svetilište, Tonemo, Dolce vita (pogotovu deo 'Ovo je tren koji osećam kako promiče iznad krovova, vetar uzdiše, miris zavija glasom vremena što se raspada'). A Olovne godine/I've Always Loved You?

Meni je najbolji solo iz one engleske verzije 7 Dana, cini mi se da je duzi za jedno 30ak sekundi. Ne znam samo ko je svirao taj solo, posto je studijska verzija pesme, ali je najverovatnije snimana posle albuma, tako da je moguce da Milan svira (samim tim sto ima i improvizacija).

 

Cudno, na skoro svakom albumu su imali po jednu "dark side" pesmu, nabrojao si ih skoro sve, hronoloski I've Always Loved You/Soba/Tonemo/Svetiliste/Dolce Vita/Anestezija... jezim se od svake od ovih navedenih, a to su i pesme koje uglavnom slabije slusam, ne zato sto mi se ne svidjaju, nego zato sto je spoj muzike i teksta stvarno prejak i bukvalno prenose atmosferu pesme na slusaoca (bar je kod mene takav slucaj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno, na skoro svakom albumu su imali po jednu "dark side" pesmu, nabrojao si ih skoro sve, hronoloski I've Always Loved You/Soba/Tonemo/Svetiliste/Dolce Vita/Anestezija... jezim se od svake od ovih navedenih, a to su i pesme koje uglavnom slabije slusam, ne zato sto mi se ne svidjaju, nego zato sto je spoj muzike i teksta stvarno prejak i bukvalno prenose atmosferu pesme na slusaoca (bar je kod mene takav slucaj).

A ja te pesme baš najviše slušam..... baš zbog te atmosfere....

inače, gledala sam neku emisiju u kojoj je Žika bio gost i poklonio je voditeljki palice kojima je odsvirao najviše koncerata... :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ludikud - U redu, UJEDAMO, dodjite !

 

@girlAna. - Zika odbija da pricha o Ekatarini i to je razumljivo. Ne moze nishta da promeni.

Bilo je u Balkanskoj ulici davno... on je bio gost i ona ga je pitala koju pesmu da pusti od EKV-a, on je rekao "Bolje ne".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ne voli da priča o tome...U ovoj emisiji nije bilo tako...pokazao je i prvi otisak ploče Ljubav.Ali ne mogu da verujem da je dao palice...Još ga je voditeljka pitala da li je siguran da želi da ih pokloni(pošto onda ona to poklanja sledećem gostu u emisiji), a on je rekao da ima druge kod kuće...

Imam ja tekst Anestezije(nije ceo, nešto malo mi još nedostaje), ako hoćete mogu da ga stavim ovde ovih dana....Trenutno me mrzi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ne voli da priča o tome...U ovoj emisiji nije bilo tako...pokazao je i prvi otisak ploče Ljubav.Ali ne mogu da verujem da je dao palice...Još ga je voditeljka pitala da li je siguran da želi da ih pokloni(pošto onda ona to poklanja sledećem gostu u emisiji), a on je rekao da ima druge kod kuće...

 

 

Jao jeste secam se toga kad je poklonio palice gledala sam tu emisiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ipak Žika nije u potpunosti jasan kada je u pitanju EKV...

Znam da je on sa njima mnogo toga prošao i doživeo... Ali,nešto tu ne štima...

Firči mi je jasniji u svemu tome, mada i oko njegovog odlaska iz benda postoji veo pitanja...

Ono što mene ledi kada je Žika u pitanju jeste taj ZID ĆUTANJA... To me zapravo i ledi i zbunjuje... Je li to OSUDA ili BOL?

Kroz EKV Revisited, ma koliko da za taj projekat postoje otvorena pitanja, Firči je ipak probudio uspomenu na EKV na jedan sasvim drugačiji način...

A Žika... On ćuti... Sem intervjua u filmskom časopisu Fema#2 ( koji nažalost nisam pročitala) i emisije ,,Balkanskom ulicom'' - NIŠTA.

Ako je uspeo ,,da sačuva živu glavu'' - što bi Magi rekla u razgovoru sa Firčijem, da li je to preživljavanje ubilo pomisao da su Milan, Magi, Bojan, pa i Vd!, zaslužili da se sačuva ono što je bilo njihovo i bilo dobro?

Ne znam... Njegovo ćutanje kao da krije NEŠTO... To NEŠTO se može naslutiti,pretpostaviti,rekonstruisati... ali samo delimično! I to me ponekad iritira...

 

Idem na Beer Fest jer mi mnogo znači da čujem muziku benda kojeg nikada nisam uživo čula...I to će biti moja večita želja... :sad::cry:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam da je bio sa njom...

I to skoro tri godine...

Ali to ne znači da treba da ćuti u potpunosti kada je reč o EKV... Ne mislim na njihovu vezu... Mislim na njegov pokušaj da javno ignoriše činjenicu da je bio važan deo benda... Znam da je to njegov izbor.Ok.Meni se tu nešto ne dopada. To je to. Možda ja grešim što uopšte nešto od njega očekujem...Ne znam...

Edited by Happy cow

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Tri zelje za zlarnu ribicu?

 

E, pa moja prva i najveca zelja je da se probudim i da ustanovim da je 1990. godina i da kazem Uh,al' sam nesto ruzno sanjano. Druga zelja bi bila da budem zdrav i citav jedan poduzi vremenski period, jedno 40-50 godina, a treca zelja bi bila da zaradim toliko novca da mogu njime da pravim neke interesantne stvari, kao sto je muzika, kao sto je muzika,zadzao bih se na tome."

 

Iz emisije "Zenske price" (III kanal 1993.)

 

"Ne mogu ja da gutam ekstazi,ja sam mnogo gori fanatik, ja sam punk-roker, a Milan, on je morao sve sam da radi, da vuce i tegli. Mislim da se na kraju njemu sve smucilo i zgadilo. On i ja smo bili u permamentalnim sukobima, svako je branio svoju stranu, a obojca smo bili na strani pravednih... Na kraju se sve pretvorrilo u nista... umro je negde na trinaestom spratu nekog novobeogradskog armiranog cudovista...

Imam utisak da se Milan samo okrenuo da se odmori... i znam... istog trenutka se negde ponovo

rodio."

Zoran Kostic Cane (Partibrejkers)

 

Hm, da sve je ovo zanimljivo i lepo je sto se neko setio da ozivi EKV... znam da je bio clan te grupe i posto nije mogo da se na drugoi nacin probije, ne bi trebao da ponovo koristi njihovo ime. Kako bi bilo da se Nirvana ponovo formira. Dok bubnjar ozivljava staru grupu sto je lepo i zanimljivo, ipak neke stvari treba ostaviti.

Edited by Metalpirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemu je verovatno jako teško da priča o tome baš zbog te veze koju je imao sa bendom(i ne mislim samo na ljubavnu vezu sa Margitom, već tu neku povezanost sa celim bendom). I meni bi bilo teško da sam na njegovom mestu. Na neki način ga potpuno razumem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest child from the street Zoo

Ljudi ,i ja volim EKV!!!!! Ne mogu da verujem da neko (mlad)voli ovu grupu kao ja!Mogu li da se vidim sutra sa vama na Beer Festu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je bilo, lepo, ali nije ta muzika za velike prostore. To je da se kuci zabijes i da slusa, pa da se gubis. Dosta su bile pesme koja siroka masa nije znala.
Da, to sam i ja primetio na trgu u NSu, ali zato masa poludela kad je cula Par Godina Za Nas i Zemlju. Kontam kad bi svirali neku od ovih: Krug, Zajedno, Tatoo, Ti Si Sav Moj Bol, da bi bio mnogo zivlji koncert. Kad redom sviraju Siguran/Ponos/Bledo uspava se masa... jos ako se uzme da na taj nastup ne dolaze iskljucivo fanovi EKV , tek onda ce se smoriti (pogotovo, tokom live izvodjenja Anestezije i tel. razgovora).

 

Koncert Revisiteda je bogat emocijama, ali slab sto se tice energije, zato ako Firchie planira jos jedan albuma kao ovaj, mogao bi da ubaci malo "zivlje" pesme. BTW, mislim da je pesma Zajedno zrela za obradu, malo vise distorzije i onaj solo na kraju je k'o stvoren za improvizacije ...

Edited by Black_Velvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja lichno se potpuno iskljuchim iz mase kada je ekv, prosto ne registrujem preterano ljude oko sebe, ali svakako se dalo primetiti da masa ljudi nije znala pesme, iskreno - jebe mi se. Meni su mnogo draze ove pesme koje su svirali, nego da je bio Krug i sl.

Za Anesteziju mi je drago shto nisu svirali, jer sam uvek loshe raspolozena posle i rasplachem se, posebno sa onim video bimom.

Jadransko more je eto jedina skoro vesela, ritmom bar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...