Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

bila i ja na beer festu sinotj :)

dosta sam ochekivala od tog Revisiteda, ali mi se nisu preterano dopali...

premalo energije, neko to vetj reche... Delovalo je kao da je sve bilo kao na matrici...

firchie chak nije ni svirao neke prelaze koji su se chuli, ali to nije pretereno bitno za atmosferu :) samo se primetilo :)

Edited by Joe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali svakako se dalo primetiti da masa ljudi nije znala pesme, iskreno - jebe mi se. Meni su mnogo draze ove pesme koje su svirali, nego da je bio Krug i sl.
To stoji, ove pesme koje sviraju jesu odlicne i na neki nacin (ovaj album) reprezentuje EKV i ljude koji su svirali u bendu ... ali ono, cisto sam prokomentarisao, for the sake of casual fans :) ... mora se i na njih misliti.

 

Za Anesteziju mi je drago shto nisu svirali, jer sam uvek loshe raspolozena posle i rasplachem se, posebno sa onim video bimom.

Jadransko more je eto jedina skoro vesela, ritmom bar.

Nisu svirali (juce) Anesteziju? Jel bilo neka pesma umesto toga?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam nesto odusevljen. Suvise preko matrice, suvise intimno i emotivno za priliku kao beer fest. Bolje bi bilo da je bio klasican tribute bend, i da je izbor pesama bio drugaciji. Ovako nije bilo nijedne pesme sa prva tri albuma.

Da, i ja mislim da bi bilo mnogo bolje da je i ove godine nastupao tribute band Dolce Vita... Oni imaju dobar izbor pesama, znaju da podignu atmosferu i stvarno dobro zvuče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firči mi je jasniji u svemu tome, mada i oko njegovog odlaska iz benda postoji veo pitanja...
Zašto veo pitanja? Firchie je otišao iz benda zbog vojske, kao i Gagi pre njega. Jebiga, tada se vojska nije tako lako izbegavala. :) Strašno me zanima kako bi zvučao S vetrom uz lice da je Firchie ostao u bendu...Ljudi, hoćemo li se mi viđati još po tom Beer Festu? Jako mi je krivo što nisam ostao sa vama, ali sam zato snimio ceo koncert. :da: Danas dolazim na Queen tribute - Dea, pretpostavljam da ćeš ti biti tu?@Ostali: Što se tiče Revisiteda verovatno znate da nije mogao da uradi obrade pesama sa prva tri albuma jer Slovenci, koji su te albume objavili, ne daju prava. Iako je u pitanju tribute svirka, pa se samim tim (prećutno) ne krši copyright, Firchie se ipak striktno drži toga da svira samo ono što je do sada uradio - mada, ubacili su bili i Zemlju na prethodnim svirkama.Kako god, biće mu potrebno dosta vremena da uradi aranžmane za sledeći album (ako uspe da dobije prava); iskreno se nadam da će se na kraju ipak pojaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Firči je isto tako u jednom intervjuu rekao da ga je Milan zvao u bend posle vojske...On je i svirao na koncertima sa kojih je urađen EKV LIVE '86 (isprevi me ako grešim)...A Firči je rekao da ni sam ne zna zašto je ipak otišao...Rekao je i da je Milan bio po malo ljut na njega jer se nije vratio...E zato kažem da postoje pitanja u vezi sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Firči je isto tako u jednom intervjuu rekao da ga je Milan zvao u bend posle vojske...On je i svirao na koncertima sa kojih je urađen EKV LIVE '86 (isprevi me ako grešim)...A Firči je rekao da ni sam ne zna zašto je ipak otišao...Rekao je i da je Milan bio po malo ljut na njega jer se nije vratio...E zato kažem da postoje pitanja u vezi sa tim...
Koliko sam ja upoznat Ivan Rankovic je svirao na '86-ici, a Firchi je svirao na Live '88, koji je izdat 1997. ... a cini mi se da je Fichie "odgovoran" sto se album "Live '88" nasao na trzistu.

 

Jedna zanimljivost... Firchi je pricao (u sklopu jednog intervjua koji je on dao) da je Milan, pred samu smrt, govorio njemu koje pesme da stavi na live album (znaci to je planirano jos 1994. godine). Evo, tog dela:

 

Isplanirali smo da napravimo novi CD s neobjavljenim snimcima EKV (koje sam imao sa sobom u Njujorku) i da nam Milan asistira u izboru pesama.Zvao sam ga skoro svakog dana i veoma aktivno radio na CD-u. Davao nam je instrukcije, zvučao je pozitivno :,,Nego,slušaj,nemoj da zezneš…da si obavezno stavio Jesen i Sobu iz Kulušica,to su super verzije obećaj da ćes ih staviti.”.Tu sam prvi put osetio da mu se omaklo :,,Obećaj”. Sutradan sam se čuo s njim:,,Eto,baš danas sam prvi put izašao i prošetao se oko zgrade!Da li si stavio Jesen i Sobu na CD?I Vodu?Ok,super,ajd’ čujemo se!“.Prekosutra je umro,5. Novembra 1994. od raka pankreasa. Osećaj usamljenosti koji nosim u sebi od tog dana se ne može opisati.

 

P.S. Ako je suditi po ovom tekstu znaci da postoje neko neobjavljeni snimci EKVa... well, ako se to ikada izda, bicu prvi u redu :D...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upoznat Ivan Rankovic je svirao na '86-ici, a Firchi je svirao na Live '88, koji je izdat 1997. ... a cini mi se da je Fichie "odgovoran" sto se album "Live '88" nasao na trzistu.

 

Jedna zanimljivost... Firchi je pricao (u sklopu jednog intervjua koji je on dao) da je Milan, pred samu smrt, govorio njemu koje pesme da stavi na live album (znaci to je planirano jos 1994. godine).

Znam da je Ivan Ranković svirao na albumu ,,S' vetrom uz lice'' ali nisam sigurna 100% da je svirao i na ,,EKV 19LIVE86''... Kad su snimili album ,,S' vetrom uz lice'' , Milan ,Magi i Bojan su seli u kola i odvezli se do tamo gde je već Firči služio vojsku, i odneli mu materijal jer su hteli da čuju šta on misli o tome...Firči je rekao da ga je to baš dirnulo...Eto još jedne zanimljivosti... ;)

 

Profo, ko je bio drummer na ,,EKV 19LIVE86'' ?

Mislim da je neko od kritičara, ne sećam se tačno ko je to bio, rekao kako bi album ,,S' vetrom uz lice'' zvučao mnogo energičnije da je Firči svirao bubnjeve...

Super što si snimio nastup...Nadam se da ćemo to gledati na You Tube ili gde ga već budeš postavljao, ko ga i budeš postavljao... A sličičičičice?

 

Firči je svakako odgovoran što se album ,,LIVE '88'' našao na tržištu jer je on to sve pokrenuo sa Vladom Radojčićem u NYC kada su saznali da je Milan bolestan...Firči je rekao i da je taj album praktično poslednji Milanov album...Milan je odabrao pesme...Ali nije dočekao izdavanje...Kao što nije dočekao ni izdavanje ,,Angel's Breath''...

 

I ja sam bila u sredu veče na BF...meni je bilo ok jer ja volim te pesme...Nije bilo baš onako kao u Novom Sadu,ali to su koncerti...živa stvar....Nisam muzičar pa da ne petljam mnogo tamo gde mi nije mesto... :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na "EKV 19LIVE86" je svirao Ivan Rankovic... na nekim sajtovima pise da je bubnjar Ivan (prezime nisu napisali) pa izgleda dolazi do zabune, no evo na ova dva pise da je svirao Rankovic:

 

Drums - Ivan R.* ---> http://rock.discogs.com/release/989473

 

... a pise i na wikipediji

Edited by Black_Velvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam nesto odusevljen. Suvise preko matrice, suvise intimno i emotivno za priliku kao beer fest. Bolje bi bilo da je bio klasican tribute bend, i da je izbor pesama bio drugaciji. Ovako nije bilo nijedne pesme sa prva tri albuma.
Da, i ja mislim da bi bilo mnogo bolje da je i ove godine nastupao tribute band Dolce Vita... Oni imaju dobar izbor pesama, znaju da podignu atmosferu i stvarno dobro zvuče...

Jaoj, neverovatno koliko zračite.

Nastup Revisiteda na BeerFestu je zvučao/izgledao fenomenalno i ja sam oduševljen istim.

A biće prilike i da Firči sredi prva tri albuma pa će i na to doći red...

 

EDIT: Samo mi je žao što nisu svirali Anesteziju. :sad::icon_ne:

Edited by MC Hammer

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja se kasno javljam ali reko da prenesem utiske sa beer festa...

 

totalno razocharenje.... ne mogu da verujem da se skoro sve pustili sa matrice... chak i bubanj.. glupost chista.. jaki muzichari do moga.. pa to mogu i ja.... :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja se kasno javljam ali reko da prenesem utiske sa beer festa...

 

totalno razocharenje.... ne mogu da verujem da se skoro sve pustili sa matrice... chak i bubanj.. glupost chista.. jaki muzichari do moga.. pa to mogu i ja.... :udri:

Apsolutno se slazhem...to je, chini mi se, bio jedini razlog shto sam i ishla na BF...mnogo mi smeta shto postoje ljudi koji zhive na staroj slavi...a, josh vishe mi smeta to shto mi je EKV jedan od naj bendova...prosto ne volim obrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja se kasno javljam ali reko da prenesem utiske sa beer festa...

 

totalno razocharenje.... ne mogu da verujem da se skoro sve pustili sa matrice... chak i bubanj.. glupost chista.. jaki muzichari do moga.. pa to mogu i ja.... :udri:

Apsolutno se slazhem...to je, chini mi se, bio jedini razlog shto sam i ishla na BF...mnogo mi smeta shto postoje ljudi koji zhive na staroj slavi...a, josh vishe mi smeta to shto mi je EKV jedan od naj bendova...prosto ne volim obrade.

 

Sigurno, najlakse je kritikovati sve redom, a da se pritom ne zna prava istina. Tu nisu bila cista posla, neko je nekoga ispalio (a mirise mi ne neku kesh-ispalu). Mislim i da je Firchie najmanje kriv a njegovo ime se najvise spominje (citam i po drugim forumima, btw). Verujem da je Firchie imao najbolje namere, a posto je kod nas praksa da nakon necijeg prvog kiksa sve ostalo sto je uradjeno pre toga pada u zaborav - verovatno ce mediji njega sada da "razapinju" na krst.

 

Ono sto mene pogadja je sto su neki ljudi iz ekipe Revisiteda (koja je nastupala na koncertima), ocigledno, bili in it just for the money ... ok, to je u redu, ali nije mi jasno zasto su im onda "puna usta" Milana i EKV-a kad hoce samo da izmame kintu na konto njihovog imena?

Edited by Black_Velvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god okrenes, nesto se tu cudno desilo, jer pratite hronologiju...u odnosu na prvi nastup na Trgu u NS prvo je otkazao Ted Jani (covek je inace sve vreme u BG i saradjuje sa Cukicem) pa Kornelije Kovac i Misko Plavi, i na kraju i Tanja, Cima i Marko....a posto ne znamo celu pricu glupo je da licitiramo ko je tu koga ispalio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, izgleda da je ipak bila sreća u nesreći što nisam mogao na BF tad kad je bio EKV-R, a? :ph34r:

 

 

da li neko zna tacne datume za sledece koncerte ekv-a:

 

Ekatarina Velika - Live Dom Omladine - Belgrade 1989 (ima na netu da se skine)

Ekatarina Velika - Studio M - Novi Sad (ima na netu da se skine, za ovaj bar godina)

 

Jel rešena misterija za ova 2? :mrgreen:

Jel Dom omladine traje 41 minut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sinoć sam gledao EKV tribute u Rumi (lokalni tribute bend je u pitanju), kada se na pola svirke pojavio Firči. Neko mu je javio za svirku i on došao da vidi šta se dešava. Ljudi su se usrali, onda je on izašao i odsvirao s njima "Par godina za nas", i onda kad se Zeka (inače odličan bubnjar) vratio da svira, zvučao je kao da nije seo za bubanj u životu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel rešena misterija za ova 2? :mrgreen:

Jel Dom omladine traje 41 minut?

Koliko ja znam nije resana... i da, Dom Omladine traje 41. minut.

 

BTW, na YouTube-u se pojavio neki drugi spot za Oci Boje Meda, koji prvi put vidim sada.

 

http://www.youtube.com/watch?v=anj4mELT2s0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ljudi, lako je iskritikovati i Fircija i sve i svasta sto je bilo na Beer Festu... :/ poed tako bednih komentara osecam se prozvanom od ljudi koji me grle i ljube kad me vide...

 

U pitanju je bila NIMALO laka stvar... ja sam u pola 11 uvece, 14. avgusta 2007. bila pozvana da sviram... da, DA SVIRAM u tom bendu jer se Firchie setio mene kao jedine klavijaturistkinje koja svira tako nesto... I ja sam pristala iako sam taj dan imala celodnevnu probu zbog svirke koja je sledila.. na koju niko od vas koji vole goth rock i te fore nije ni dosao...

 

Da nastavim pricu, NISAM imala album EKV Revisited-a kod kuce jer sam nesto malo slusala i zabolela me je glava od kolicine instrumenata u jednoj krajnje jednostavnoj pesmi, pa ga nisam kupovala i ostavljala u kompu... i onda sam zvala prijatelja, uzela disk i krenula da skidam pesme koliko sam mogla. Snage nije bilo NIMALO, kao ni volje jer vukljacim Korga ceo dan po studijima i ne znam sta bi pre svirala... zovem Fircija da mi pomogne jer NE MOGU da slusam da mi kaze sta da sviram, sta da naucim od ONOGA!!! I uspela sam da poskidam pad-ove vecine pesama, a neke sam odsvirala na svirci samo slusajuci MATRICU..

 

I kao, pojavim se na toj tonskoj i odsviram i shvatim da se cujem i da ipak nije SAMO matrica u pitanju... jupi, hvala Bogu, necu samo stajati na bini... ceo bend je pogubljen, ja od tonske samo kmeckam kao detence jer se plasim... plasim se stoke koja ce stajati 15m ispred mene, zvakati trule zvake i pljuckati okolo... ajde, stani ti na binu nakon neprospavane noci i sviraj toliko da se cujes! Ajde ti imaj hrabrosti i izadji da sviras ONO sto svira matrica... sta god to bilo... ja u svojoj konzoli nemam ukrajinsku violinu, ali imam Warm Pad... i Strings... i MIDI klavir koji ste culi u prvoj pesmi!!

 

"Siguran sam..."

 

Stanite, svirka je prosla, bilo je takvo kakvo je bilo... proslo je vremena, ima se prilika za ponovne fore sa njima, svirke itd... sta vi mislite, da je Kornelije Kovac i ostala ekipa svirala nesto drugacije? hahaha

 

Ja sam svirala jer to volim, ma kakvo god to ispalo... volim muziku, a vi je ocigledno ne volite... jer da je volite, uzivali biste u njoj....

 

verovatno nisam sve rekla, jer dok pisem, gubim poentu... Imate pravo da mislite, ali ste povrsni... sto nismo citali Anu Karenjinu na bini pa da damo inspiraciju masi koja nas gleda da shvate nesto iznutra... pa makar i problem koji je tad postojao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, na YouTube-u se pojavio neki drugi spot za Oci Boje Meda, koji prvi put vidim sada.

Spot ima 3 verzije, od kojih je oficijelna upravo ova koja se pojavila na YouTube. Onu verziju na koju smo svi navikli je bend snimao za svoju dušu i nije bila prikazana na TV sve do 1996.

 

Sećam se jednog intervjua sa Magi, otprilike par godina pre toga, gde ona kaže: "Jeste, postoje 2 verzije spota za 'Oči Boje Meda', ali postoji i treća, u kojoj smo u nekom stanu, ja kao vozim neka kola i slično..." Upravo taj spot, kog se ni ona nije sećala kako treba, je kasnije postao najgledaniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam prinudjen da zloupotrebim ovaj forum posle idiotskog teksta koji je izašao u listu Press (teško mi je i ime da mu pominjem) u kome se tvrdi da je doslo do tuče izmedju članova grupe “Krug” i Firčija i to navodno oko novca. Ja naime sviram u tom bendu, zovem se Aleksandar Sarajlić i dotični novinar mene navodi kao izvor informacija koje iznosi pa pošto je reč o totalnoj zloupotrebi morao sam i ovde da se oglasim, tim pre što mi mišljenje pravih fanova više znači od javnog mnenja..Nikakve izjave ja nisam davao a pogotovo ne tako neistinite. Nikakve tuče nije bilo, došlo je do razmimoilaženja sa Firčijem, došlo je do prekida saradnje ali razlozi su sasvim drugačiji i dublji…za mene je Firči bio i ostaće legenda a Revisited jedan sjajan i svim pravim fanovima EKV-a preko potreban projekat. E sada, način na koji je Firči vodio to sve ovde, činjenica da je tretirao muzičare sa minimalnim poštovanjem, da nije uradio mnoge stvari, prevashodno u domenu organizacije, je dovela do toga da jedan po jedan ljudi napuštaju projekat. Prvo je to učinio Ted Jani, sjajan lik koga mi je bila velika čast da upoznam, pa Bata Kovač, Miško Plavi, cela duvačka sekcija…i tek na kraju članovi grupe Krug, mi smo najduže izdžali.Tačno je da nisu isplaćeni minimalni honorari koji su dogovoreni ali mislim da to nije bilo ključno, na kraju krajeva lično sam uložio dosta svog novca da pokrijem neke troškove organizacije tih koncerata i nije mi žao zbog toga, zaista smo uživali na Trgu u Novom Sadu ili na EXITu-u, mislim da su to bile sjajne svirke i to je za mene dovoljna satisfakcija . Naravno da je šteta što se sve ovo desilo i što je svirka na Beer Festu izgledala kako je izgledala, nešto što je vezano za najveći bend svih vremena ne bi smelo tako da se završi ali ako zamisliš projekat u koji uključiš skoro 30 ljudi (pa ti na kraju ostanu trojica!) moraš mnogo ozbiljnije da se ponašaš…Toliko za sada, nadam se da će nekome biti korisno ovo pojašnjenje. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magi...Hvala za muziku...

 

Magina pesma

 

Hajde,

da pričamo nežno tajne...

Govorimo mirno...

Ima kuća, kuća moga tela, ona zvoni i diše cela.

Čuva one suvišne reči u odjeku smeha, u boli, u sreći...

Otvori, zažmuri - stakla menjaju izgled.

Pokaži da boli kad sakrivaš pogled.

Zamrsi dlan linijom srca.

Zapleti san u večiti dan.

Ma, hajde da pričamo nežno tajne...

Govorimo mirno...

 

P.S. Žao mi je zbog svega što se dogodilo oko EKV Revisited... ,,Nisam mislila na to!''

Edited by Happy cow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...