Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

Paganizam i jeste to, ziveti normalno u skladu sa prirodom. Najkraca i najprostija moguca definicija.

Pa da..paganizam su svi satanizovali kroz vekove, a ustvari je najnormalnija stvar za coveka.Ziveti normalno, postovati prirodu i njene darove, znati da smo mi gosti u ovoj kuci..kako se mi ophodimo prema kuci, tako ce nam ona vracati..

 

A kroz to ziveti normalno, dolazi bezbroj drugih plemenitih stvari koje su zaboravljene u danasnjem vremenu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Која је уопште поента вашег постојања?

Чиме сте ви то задужили природу да вама даје?

Како ви њу поштујете и понашате се као гости?

 

Па јебем ти ја те госте, ако ће се понашати као ви.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Која је уопште поента вашег постојања?

Чиме сте ви то задужили природу да вама даје?

Како ви њу поштујете и понашате се као гости?

 

Па јебем ти ја те госте, ако ће се понашати као ви.

Za primer odnosa danasnjeg coveka prema prirodi ti je dovoljno samo da pogledas oko sebe.

Nemamo mi sta da zaduzujemo prirodu, ili cemo igrati po njenim pravilima ili necemo.

 

I ovo poslednje, a kako se to " mi " ponasamo"?

I sta podrazumevas pod "vi"? Prljave i primitivne pagane? To?

 

A koja je poenta tvog postojanja,ako cemo vec da se delimo kao da smo sa razlicitih planeta?

Edited by Thor the Guardian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Која је уопште поента вашег постојања?

Чиме сте ви то задужили природу да вама даје?

Како ви њу поштујете и понашате се као гости?

 

Па јебем ти ја те госте, ако ће се понашати као ви.

poenta... hmmm...

pa poenta je da je i covek deo prirode => sve sto covek izgradi je deo prirode => sami gradovi su deo prirode

 

tj, vestacko zapravo i ne postoji... icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta... hmmm...

pa poenta je da je i covek deo prirode => sve sto covek izgradi je deo prirode => sami gradovi su deo prirode

 

tj, vestacko zapravo i ne postoji... icon_razz.gif

Da li nam to vestacko koristi?

ili steti?

Covek jeste deo prirode, ali samo ako zna kako da se ophodi prema njoj..kako god da pogledas,mi smo u podredjenom polozaju..

Lako mozemo postati i zrtve prirode(u stvari, vec jesmo)..njen bivsi deo koji je prljao i kasapio, a sada je odbacen i unisten(a to ce tek biti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li nam to vestacko koristi?

ili steti?

Covek jeste deo prirode, ali samo ako zna kako da se ophodi prema njoj..kako god da pogledas,mi smo u podredjenom polozaju..

Lako mozemo postati i zrtve prirode(u stvari, vec jesmo)..njen bivsi deo koji je prljao i kasapio, a sada je odbacen i unisten(a to ce tek biti)

i ako raznesemo celu Zemlju nuklearkama, i to je deo prirode, ne?

Pa to se stalno desava na Suncu... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ako raznesemo celu Zemlju nuklearkama, i to je deo prirode, ne?

Pa to se stalno desava na Suncu... icon_mrgreen.gif

Sve ima svoju dobru i losu stranu..ako su atomke deo prirode, ne znaci da su i korisne..

a atomke su proizvod "inteligentnog" uma koji je radio u "nasu korist"...znaci coveka..a covek ocigledno ne zna sta je dobro za prirodu,tj. za sebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ima svoju dobru i losu stranu..ako su atomke deo prirode, ne znaci da su i korisne..

a atomke su proizvod "inteligentnog" uma koji je radio u "nasu korist"...znaci coveka..a covek ocigledno ne zna sta je dobro za prirodu,tj. za sebe..

Mi ljudi kad prestanemo da ratujemo medjusobno ima da trazimo po svemiru druge rase da bi se sa njima kacili icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

takvi smo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ima svoju dobru i losu stranu..ako su atomke deo prirode, ne znaci da su i korisne..

a atomke su proizvod "inteligentnog" uma koji je radio u "nasu korist"...znaci coveka..a covek ocigledno ne zna sta je dobro za prirodu,tj. za sebe..

ma ok, ti gledas prirodu kao drvo i trava na livadi, ja gledam kao ceo univerzum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok, ti gledas prirodu kao drvo i trava na livadi, ja gledam kao ceo univerzum...

Ali bez tog drva i trave ti ne bi bio ziv, koliko god smesno zvucalo.

Ti kazes da je i atomsko oruzje deo prirode, mozda, ali samo ljudske prirode koja je zavisna i podredjena.

 

Ko kaze da univerzum nije deo prirode, jeste, nasa kuca se nalazi u tom gradu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je poenta tvog postojanja,ako cemo vec da se delimo kao da smo sa razlicitih planeta?

Кликнеш на ову сличицу у мом потпису, па на светосавље.орг одма на почетку, идеш на питања пастиру, и нађи тамо ,,поента живота"...

 

icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali bez tog drva i trave ti ne bi bio ziv, koliko god smesno zvucalo.

Ti kazes da je i atomsko oruzje deo prirode, mozda, ali samo ljudske prirode koja je zavisna i podredjena.

 

Ko kaze da univerzum nije deo prirode, jeste, nasa kuca se nalazi u tom gradu..

u univerzalnom smislu, covek i njegov stav su nebitni...

mi za prirodu smatramo samo ono gde se nalazimo zato sto nam je tu "lepo"...

ali to je samo kap u moru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u univerzalnom smislu, covek i njegov stav su nebitni...

mi za prirodu smatramo samo ono gde se nalazimo zato sto nam je tu "lepo"...

ali to je samo kap u moru...

U univerzalnom smislu da, ali mi smo na zalost jos uvek vezani za ovu planetu,i dok je tako moramo da brinemo o njoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondi, ima li koja uloga za mene u tom vasem selu?

 

Paganizam najprostije receno znaci ziveti u skladu sa prirodom postujuci prirodne zakone. Naravno, vremena su se promenila, sigurno necemo sad ici zrtvovati nekoga i sl.(mada gledajuci kakvih debila ima, to mozda ne bi bilo ni lose). Nauka je objasnila neke stvari, tako da necemo verovati u neke stvari u koje su verovali nasi

preci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Blondi, ima li koja uloga za mene u tom vasem selu?

 

Paganizam najprostije receno znaci ziveti u skladu sa prirodom postujuci prirodne zakone. Naravno, vremena su se promenila, sigurno necemo sad ici zrtvovati nekoga i sl.(mada gledajuci kakvih debila ima, to mozda ne bi bilo ni lose). Nauka je objasnila neke stvari, tako da necemo verovati u neke stvari u koje su verovali nasi

preci.

Niko ti ne brani, veruj u sta hoces. Samo problem je sto covek danas ima kontrolu ( donekle ) nad prirodom, pa bi onda sa strane paganizma i covek mogao biti bog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto covek danas ima kontrolu ( donekle ) nad prirodom, pa bi onda sa strane paganizma i covek mogao biti bog.

biti "bog" i jeste potencijal covekove (kosmicke, bozanske, kako god to prepoznavali) svesti. Naravno, taj put je dug a cilj nije obecan ni nuzan.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...