Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Ma meni je najgotivnija THE TWILGHT IS MY ROBE, ta jebe kevu biggrin.gif sa uvodom -----"Unto you I whisper the wildest dreams", naravno sve su pesmice cakane smile.gifsmile.gifsmile.gif:wink:

 

E upravo je slusam. ne znam sta vise reci za njih, meni se jako svidjaju, uvjek su imali neku orginalnost po kojoj ih mozes prepoznati.

Tekstovi su im takodje sjajni, a u jednom intervju je Peter izjavio, da ponekad konzumira has ili gljive da mi imao vise inspiracije u duhu stvaranja , ali da to ne koristi uvjek i da je protiv stalnog koristenja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Damnation , Still Life ,Orchid, Blackwater Park, Morningrise i Deleiverence i odlicni su omiljena pesma mmi je Black Rose Immortal. Svidjaju mi se jer imaju diosta uticaja starih prog rock bandova iz sedamdesetih

 

Lakse bi ti bilo da si rekao samo da nemas MAYH.

 

Moze Peter da konzumira sta hoce, i dalje je glavni odgovorni za muziku Mike biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
MY CONFESSION.....meni najbolja pesma....riba ima savrsen glas

koja riba??

koja pesma?

 

wtf?

 

 

nego, svi njihovi albumi su remek dela, ne mogu ni jedan da izdvojim kao najbolji. a od pesama nekako najviše volim bleak, the moor, karma... ma ne znam, sve su užasno dobre..

 

a lamentations dvd je isto fenomenalan.. nego, jel neko primetio kako su na lamentations-u pojačali bubnjeve, posebno u masters apprenices?

čujem da sada rade na duplom konceptualnom albumu koji će biti najžešći do sada, sa black, a ne growl vokalima

jedva čekam

Share this post


Link to post
Share on other sites

čujem da sada rade na duplom konceptualnom albumu koji će biti najžešći do sada, sa black, a ne growl vokalima

jedva čekam

Ono sto sam ja cuo je da hoce da snime album sa dve pesme od po pola sata, vrlo evil-occult tematike. Cisto sumnjam da ce nakon D&D iskustva ponovo snimati dupli album.

 

Sto se tice black vokala, nisam cuo za to, ali cisto sumnjam da ce se nesto posebno razlikovati od ranijih, mozda ce malo da vuce na ranije radove.

Isto kao sto je D1 trebalo da bude najbrutalniji ikada, pa je ipak ostao po tome iza MAYH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja cuo je da hoce da snime album sa dve pesme od po pola sata, vrlo evil-occult tematike. Cisto sumnjam da ce nakon D&D iskustva ponovo snimati dupli album.

 

Sto se tice black vokala, nisam cuo za to, ali cisto sumnjam da ce se nesto posebno razlikovati od ranijih, mozda ce malo da vuce na ranije radove.

Isto kao sto je D1 trebalo da bude najbrutalniji ikada, pa je ipak ostao po tome iza MAYH.

da, da ja sam se zenuo, nisu 2 albuma nego 2 pesme icon_smile.gif)))

 

a to za black vokale je sigurno hahaha

pa, ne znam da li je mayh najbrutalniji..

 

ma, šta god da urade, sigurno ce biti genijalno, prosto ne mogu da zamislim los opeth album?!?!?

niti losu opeth pesmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ejmen tu det sestro icon_smile.gif

 

samo jedno mi nije jasno: šta ova tema traži na avantguarde forumu??

prvo mi nije jasno šta taj avantguarde uopšte predstavlja, mogli su da otvore forum za bendove koji kombinuju više pravaca, a ne da u ovaj forum trpaju sve što ne spada u ostale.

 

----

sviđa mi se što momci na bini ne prave cirkus, nego sviraju normalno, i izgledaju normalno.

ne nose šminku, i ne pljuju krv icon_smile.gif

dvd lamentations je stvarno ostavio utisak na mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zakasnjenjem... Opeth je STRASAN bend!!!!!!!!!!! Ubijaju u pojam!!!! icon_da.gifmusik20.gif

Mikaelov vokal je najjaci na svetu, kada je u pitanju jacina i dubina!!!!!!!!

Mogu da te uspavaju isprva, a onda te dignu u plafon....... fenomenalno uradjeno i osmisljeno!! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...