Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Pa ja recimo licno stvarno ne kapiram kako do sada niko nije zeleo da dovede opeth, ne znam koliko su izplativi, ne gine im skc u velikoj sali, ali ako su dolazili manji bendovi zasto ne bi i oni, to bi bila prava poslastica, ali ipak ko zna mozda imaju zajeban menadzment, mozda su skupi...mozda traze puno para i opreme koja ne moze da se obezbedi ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih rekao da su dosta skupi, a sa druge strane potencijalni organizator ne bi mogao da pokrije ni jedan mali deo troškova, prodajom karata.No, nadam se da ćemo do kraja ove ili početkom naredne godine imati prilike da čujemo i vidimo Opeth uživo kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da na Opeth publiku i na Slayer (thrash) publiku treba gledati odvojeno, samo iz razloga što se za Slayer očekivalo da dođe 5000+ ljudi, dok bi na Opeth došlo max. 1000 duša (to je onaj krajnji maksimum), a verujem da bi Opeth imao dobar odziv publike, tako da bi Velika sala SKC-a, bila (koliko-toliko) popunjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gluposti.. bio sam na 'certu na zelandu i bili su triput jeftiniji od Toola i svirali preed manje od 1000 ljudi.. i opet je i njima i nama bilo vrhunski. Ortaci su sa likovima iz Kantatonije, ovi su im se sigurno do sada hvalili kako je dobro prosao koncert (mala sala SKC-a, 300-inak dusa, ali fenomenalna atmosfera). Ako bi se neko samo dobro organizovao, Opeth bi sigurno hteo da dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece Elderane da su ih valjda za Castle kontaktirali , ali da im se turneja zavrsavala nekoliko dana pre festa .

U svakom slucaju za manje od mesec dana oni zavrstavaju za ovu godinu , pa verovatno ih necemo skoro videti ( osim ako ne upadnu na Sziget )

Nego dobra ona lista , ali mogla je da prodje i bez stvari sa Damnationa , bolje da su ubacili nesto kao Fair Judgement , Harvest , Blackwater Park ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ali nekako mi ne pije vodu cinjenica da bi veliki bend kao Opeth svirao pred 1000 ljudi...Za mene i nekolicinu veliki,necu da pricam o tome koliki procenat zakletih metalaca aka slayer judas priest itd. su culi bilo sta od njih.

 

Eh, 1000 ljudi za naše uslove je nadrealno, ja bih, a verovatno i organizator, bio prezadovoljan kada bi se na njihovom koncertu okupilo 1000 ljudi. Ali nesumnjivo je da bi to bila "noć za pamćenje" za sve njihove fanove ovde. Kad pogledam, koliko mojih prijatelja i poznanika obožava Opeth, pomislio bih da bi ladno moglo da se sakupi hiljadu ljudi, ali opet realnost govori suprotno.

 

Gluposti.. bio sam na 'certu na zelandu i bili su triput jeftiniji od Toola i svirali preed manje od 1000 ljudi.. i opet je i njima i nama bilo vrhunski. Ortaci su sa likovima iz Kantatonije, ovi su im se sigurno do sada hvalili kako je dobro prosao koncert (mala sala SKC-a, 300-inak dusa, ali fenomenalna atmosfera). Ako bi se neko samo dobro organizovao, Opeth bi sigurno hteo da dodje.

 

Tipičan primer benda koji pokazuje svoj pun potencijal, bilo da sviraju pred 30, 300 ili 3000 ljudi. Znači, sve je u organizaciji, ako bi im se ponudili fer uslovi, nbe vidim razloga zašto nam ne bi došli.

 

Rece Elderane da su ih valjda za Castle kontaktirali , ali da im se turneja zavrsavala nekoliko dana pre festa .

U svakom slucaju za manje od mesec dana oni zavrstavaju za ovu godinu , pa verovatno ih necemo skoro videti ( osim ako ne upadnu na Sziget )

Nego dobra ona lista , ali mogla je da prodje i bez stvari sa Damnationa , bolje da su ubacili nesto kao Fair Judgement , Harvest , Blackwater Park ....

 

Zar ne idu na američku turneju tokom jeseni? Meni je ona lista odlična, no, dobro, ukusi su različiti. Volim Damnation, kao i Deliverance, i ostale albume, tako da za bilo koju setlistu da se odluče - bila bi odlična. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, 1000 ljudi za naše uslove je nadrealno, ja bih, a verovatno i organizator, bio prezadovoljan kada bi se na njihovom koncertu okupilo 1000 ljudi. Ali nesumnjivo je da bi to bila "noć za pamćenje" za sve njihove fanove ovde. Kad pogledam, koliko mojih prijatelja i poznanika obožava Opeth, pomislio bih da bi ladno moglo da se sakupi hiljadu ljudi, ali opet realnost govori suprotno.

 

pa seti se samo proslogodisnjeg tool iskustva. i pomenutog slayer-a ove godine. znaci sanse nema realno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi skapirajte da je soma ljudi za Opeth taman i da bi skc bio pun. Mislim ako smo gledaliBehemoth, Cynic i nije bilo fazon 5000 ljudi ali je bilo super i bilo je za pamcenje, veliki skc bi sve dao za Opeth, kao Paradise Lost kad je bio ili Vai, al mislim da bi na Opeth bilo josh gotivnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da brate, kad je cynic svirao za sendvic i koka kolu, tj kad je mala sala skca bila dovoljna da se oni isplate, opeth je mnogo skuplji, roadrunner records, nemojte da se zavaravate, +je cinjenica da preko 500 ljudi ne bi doslo na njih, u ovakvoj situaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma situacija nema nikakve veze, jebo te nece sad da pukne svaki koncert zbog dva festivala, ne znam gledam gde i kako sviraju po evropi, nije skc nikakav deminutiv tim mestima, ne znam ja trpujem da bi doslo soma na opeth, pazi vole ih ljudi ne ssamo oni koji slusaju taj fazon nego i drugi koji slusaju novije stvari i josh raznih ljudi, mozda sanjem ne znam mozda sam preveliki romantik.

Edited by markomrki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi dosao Opeth doslo bi dosta ljudi. Za te Thrashere, oni su imali mnog thrash bendova pre i posle Slayere i sve je to morlao da se prepolovi , tako zato je Slayer ispusio.

 

Kad bi Opeth dosao u februaru 2009-e, bilo bi hiljadu ljudi bez problema , jer Opeth svakakvi metalci slusaju i oni koji slusaju samo nu do onih death metla fanova. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovvvaj... Ne znam jeste li gledali ovu temu sa Vintersorg-ovog foruma koju postovah... Ne znam kako ovo ranije nisam primetio... Ceo dan sam juce vrteo Svaltvinter i mogu reci da je lik u pravu - onaj srednji deo iz Porcelain Heart je uredno & iskusno pokraden od Vintersorg-a!!! Izmenjena po koja nota tu i tamo, ali melodija je ta!!! Ovo stvarno nisam ocekivao... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bezveze reći "pokradeno", i to što će sada zbog te činjenice početi da "pljuvaju" po Opethu. Voleo bih da čujem od Mikaela šta bi rekao na ovo, no Vintersorg ne može da prismrdi Opethu.

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...