Jump to content

Studiji za probe


sevast

Recommended Posts

da...bzvz se smejesh....studio ne treba da bude ni prevelik zar ne?

ili je to samo neko moje logichno razishljanje rolleyes.gif

pa jbg ti ga opisa ko da je hala sportova icon_wink.gif , meni je orange ok samo da srede malo pojachala icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg ti ga opisa ko da je hala sportova icon_wink.gif , meni je orange ok samo da srede malo pojachala icon_da.gif

savim je ok prostor,uopste nije veliki.Mi smo pre isli u neki studio iza Banjice,neko malo govno.Gazda nas zatvori gore na tavan(ko u najstrasnijim pricama!) i mi kao sviramo a disemo na skrge.Da ne spominjem opremuu tom "studiju"...

 

Ja sam pre 3 nedelje probao Kettner i radio je ali nisam svirao na njemu(samo sam ga probao,kad se pre pokvari?!).

 

Jedino imam problema sa koriscenjem moje Metal Master pedale sa Marshall-om u tom novom studiju jer nikako ne mogu da namestim boju koja meni treba pa koristim samo Marshall-ov dist koji opet ne daje masnocu koja meni treba.Tako da se slazem sa Maidenom oko pojacala.Ali generalno-studio je dobar i8 ne sudaramo se medjusobno:) musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...bzvz se smejesh....studio ne treba da bude ni prevelik zar ne?

ili je to samo neko moje logichno razishljanje rolleyes.gif

i ja sam odusevljen opremom koju taj Miir ima za te pare(sto sam procitao iz postova) ali je mnooogo DALEKO.Da zivim u Surcinu ili nekom okolnom selu stvarno bih tamo isao jer je odnos cena-kvalitet onoga sto se nudi neprevazidjen.Medjutim,ne zivim tamo.Ja sam nadomak civilizacije:) icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam odusevljen opremom koju taj Miir ima za te pare(sto sam procitao iz postova) ali je mnooogo DALEKO.Da zivim u Surcinu ili nekom okolnom selu stvarno bih tamo isao jer je odnos cena-kvalitet onoga sto se nudi neprevazidjen.Medjutim,ne zivim tamo.Ja sam nadomak civilizacije:) icon_rockdevil.gif

pa verujem da je 400 dinara samo zato sto je tako daleko...ali znam ljude koji dolaze iz Kumodraza u taj studio...tako da nista nije problem icon_mrgreen.gif

mi smo sa Novog Beograda, tako da se cimamo samo oko 45 minuta do tamo...i pozerishemo se kao trOO agro icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...bzvz se smejesh....studio ne treba da bude ni prevelik zar ne?

ili je to samo neko moje logichno razishljanje icon_rolleyes.gif

Sve je to logicno, ali "prevelik"!=20m^2, ili koliko vec ima. Narocito ne kad sviras sa jos pet-sest ljudi. Ono ato meni tamo smeta je vrucina, i to sto kvalitet mnogo osciluje. Danas je bilo super, ali prosli put je bas pojacalo bilo puklo, a pre toga je razglas bio u kurcu... Nista ne menjaju dok se potpuno ne raspadne.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreckov studio AMADEUS rulz icon_smile.gif)) 300 kinti proba od 2 sata. Imaju bunjeve + pojachalo+ pojachalo + bas pojachalo + mikrofon, sve je 20ak godina staro, a sve to u 2 kvadrata. Ako odluchite da iznajmite bas, ponesite 100 kinti vishe + neki alat za odvrtanje chivija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa verujem da je 400 dinara samo zato sto je tako daleko...ali znam ljude koji dolaze iz Kumodraza u taj studio...tako da nista nije problem icon_mrgreen.gif

mi smo sa Novog Beograda, tako da se cimamo samo oko 45 minuta do tamo...i pozerishemo se kao trOO agro icon_smile.gif

 

Pa lako tebi,imas direkt prevoz do Surchina ,valjda 601 ili 611 nisam siguran.Ima neki prevoz i iz Zemuna gde sam ja valjda ali gde bre toliko da se cimam,plus rizikujem da me pri ulasku u /Surchin seljaci jure grabuljama icon_biggrin.gifpivopije.gif.Das lepo 700 kinti u novom orange-u ili 550 u starom i bole tebe...(Sto bi rek'o Radovan III)...ima klima...pristojan prostor(u novom Orange-u je pre par dana imao probu i Paul Dianno,sigurni nije tamo otisao zato sto kuvaju dobru kafu)...ima dovoljno prostora da protegnes noge...da legnes...da napravis manju svirku...icon_biggrin.gif

 

To da im varira kvalitet zvuka je sasvim normalno-pa sta 'oces vise sinko za 400 kinti ?!

 

Sto se tice true zvuka-i mi ga imamo ali ugl zbog ovih opajdara iz mog benda:).Lepo se dogovorimo da radimo sledecu probu Open Casket od Death,ja naucim a basista i bubnjar "kao" naucili,pa samo mozes da zamislis koliko smo true zvucali.U studiju je zvucalo jos nekako,a kad sam cuo snimak...kuku leleeee...bash tru00 !!! icon_rockdevil.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lako tebi,imas direkt prevoz do Surchina ,valjda 601 ili 611 nisam siguran.Ima neki prevoz i iz Zemuna gde sam ja valjda ali gde bre toliko da se cimam,plus rizikujem da me pri ulasku u /Surchin seljaci jure grabuljama icon_biggrin.gifpivopije.gif.

pa sa Bezanijske kose moram 75icom pa 601om icon_da.gif

a to za Surchince..klevete icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Das lepo 700 kinti u novom orange-u ili 550 u starom i bole tebe...(Sto bi rek'o Radovan III)...ima klima...pristojan prostor(u novom Orange-u je pre par dana imao probu i Paul Dianno,sigurni nije tamo otisao zato sto kuvaju dobru kafu)...ima dovoljno prostora da protegnes noge...da legnes...da napravis manju svirku...icon_biggrin.gif

 

To da im varira kvalitet zvuka je sasvim normalno-pa sta 'oces vise sinko za 400 kinti ?! :

Rekao sam da u Orange-u varira kvalitet, "tatko".

 

Nema klime, u Orange1 ima neka ventilacija koliko da se ljudi ne poguse, ali vrucina bude strasna, a u Orange dve ima najobicniji ventilator.

 

I tako, das 550 za Orange1, kad ono probilo pojacalo, ili pukla koza na bubnju (da ne pricam u kakvom je stanju sve vreme zadnja koza bas bubnja, ajde, kao, nije toliko bitna), kontra ne moze da se podesava po visini... Onda das 700 za novi, a tamo koze rasparene i stare pet godina, i nema prava crash cinela, nego glupi crash/ride.

 

Sve u svemu, Orange2 moze da prodje u periodima kad komponente koliko-toliko ispravne, ali Orange1 opravdava cenu samo zato sto daju snimak probe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam da u Orange-u varira kvalitet, "tatko".

 

Nema klime, u Orange1 ima neka ventilacija koliko da se ljudi ne poguse, ali vrucina bude strasna, a u Orange dve ima najobicniji ventilator.

 

I tako, das 550 za Orange1, kad ono probilo pojacalo, ili pukla koza na bubnju (da ne pricam u kakvom je stanju sve vreme zadnja koza bas bubnja, ajde, kao, nije toliko bitna), kontra ne moze da se podesava po visini... Onda das 700 za novi, a tamo koze rasparene i stare pet godina, i nema prava crash cinela, nego glupi crash/ride.

 

Sve u svemu, Orange2 moze da prodje u periodima kad komponente koliko-toliko ispravne, ali Orange1 opravdava cenu samo zato sto daju snimak probe.

iz studija 1 ne moze da se snima,sinko!Orange nije los,ne znam zasto ga svi kude.Ja sam bio npr. u petnaestici i tamo je mnogo gore.Jedino nisam posetio taj Lion.U novom Orange-u jeste ima problem sa pedalom(mi nemamo duplu),i u pravu si za zvuk.Ali ako ne mozes da podesis boju ako si gitarista,ukljuci se kao ja direkt u snagasa sa procesorom ili pedalom i przi!Dobices dobar zvuk.Ali generalno,Orange radi posao.

I da,snimak je veeelika prednost.Da,ima samo ventilator ali nije vruce.Evo u subotu sam usao u studio mokar do gole koze a unutra mi nije bilo vruce,i izasao sam suv(doduse smrdeo san na znoj,hehe:)) icon_rockdevil.gif .Koji je jos studio dobar a da je nadomak civilizacije?? icon_mrgreen.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lion je definitivno najbolji studijo u kom sam ja bio, otkako probamo tamo, najveci problem koji smo imali je sto je bio sjeban jedan ulaz za dzek na bas pojavalu (pa sam morao da se ukacim na onaj za aktivne basove). A i ovde odbijes za dzabe snimak probe ako mu trazis i ako doneses disk. Jedini je problem sto je mali studio.

 

Oranz1 po meni ne vredi tih para.

A sad nagovaram bend da idemo jednom u Surchin, kolika je cena sad tamo za 2 i za 4 sata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko god da je jeftino je mnogo...Jedino za sta bi se cimao tamo je proba od 4 sata.Ako se dogovorim sa ostalima,mozda odemo jednom tamo na termin od 4 sata,da vidimo da li vredi... pivopije.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lion je definitivno najbolji studijo u kom sam ja bio, otkako probamo tamo, najveci problem koji smo imali je sto je bio sjeban jedan ulaz za dzek na bas pojavalu (pa sam morao da se ukacim na onaj za aktivne basove). A i ovde odbijes za dzabe snimak probe ako mu trazis i ako doneses disk. Jedini je problem sto je mali studio.

Najveci problem koji ja znam vezan za Lion je mikrofonija. Otkad to moze da se uzme snimak, i kako to? S obzirom na cinjenicu da jedini opticki uredjaj koji se nalazi prikljucen na miksetu je jedan mp3 plejer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam od kad... icon_mrgreen.gif mi smo se snimili pre jedno recimo 2 meseca... a ima komp u drugoj sobi i kad mu trazis da se snimis unese tri mikrofona.

Do mikrofonije dolazi samo kod budjavih gitara icon_smile.gif tj. onih sa malo sjebanijim magnetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako zvuce ti snimci iz Liona? Jesu bubnjevi mnogo jaci od svega ostalog?

Ne, zapravo instrumenti su se skroz ok uklopili, jedino sto je vokal slabiji, odnosno mi ostali kao da ga u nekim momentima prekrivamo... Mada za te pare icon_smile.gif je odlicno icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Oranga,na jednom snimku nam se jedva cuju bubnjevi,tj. samo cinelice a stoje DVA mikrofona iznad bubnja koji ga ozvucavaju.Toliko o tome da su tamo pojacala losa...pricam o dvojci...

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam od kad... icon_mrgreen.gif mi smo se snimili pre jedno recimo 2 meseca... a ima komp u drugoj sobi i kad mu trazis da se snimis unese tri mikrofona.

Do mikrofonije dolazi samo kod budjavih gitara icon_smile.gif tj. onih sa malo sjebanijim magnetima.

Brate, nas mikrofonija pojede sa, logicno mikrofona, sa gitarom veze nema. cim se mikrofon pojaca taman toliko da se cuje dobro preko muzike kad vices u njega, krene da vristi.

 

Inace, najbolji snimak ikad smo pravili nekim budjavim magnetofonom, koji je pravljen za snimanje konferencija i kojecega, pa ima neki noise reduction. Samo ga bacili na sred studija i sve instrumente je uhvatio odlicno (bolje nego na albumima koje neki izdaju), samo se glas uzasno cuje. Ali je bio pozajmljen, pa jebiga icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E u Lionu je loše uzemljenje,danas me je celu probu mikrofon pekao (ali bukvalno) po ustima!!!!! icon_mad.gifwallbash.gif Ali u principu dobar studijoi.

Ah, da, ako sviras gitaru i pevas, onda bolje ne dodiruj mikrofon icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...